Do 300 zł za założenie Konta dla Ciebie od Credit Agricole!

Zakończona

Po kilku miesiącach przerwy wraca możliwość zgarnięcia 200 zł na start w promocji Credit Agricole – i to na bardzo prostych warunkach! Oprócz tego ciągle aktualny jest program polecań banku, w którym zgarnąć możemy 50 zł za założenie konta jako nowy klient, a następnie 50 zł jako obecny klient :)

200 zł na start + do 100 zł z polecenia w Credit Agricole

Aktualizacja: promocja cieszy się tak wielkim zainteresowaniem, że… bank poprosił o chwilowe wstrzymanie się z zakładaniem kont. Dam znać, kiedy wróci.

Zimowe korzyści z Kontem dla Ciebie

Na początek rzućmy okiem na dość nietypową definicję nowego klienta:

Z Promocji nie może skorzystać klient, który w okresie trwania Promocji był już Posiadaczem konta indywidualnego, którego umowę wypowiedział w tym okresie.

Mówiąc po naszemu: w promocji nie może wziąć udział osoba, która… wypowiedziała umowę o konto w Credit Agricole w okresie od 7.01 do 31.03.2019. Jeśli zrobiła to wcześniej (lub nigdy nie miała konta w Credit Agricole), to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z promocji.

Co ciekawe powyższy zapis oznacza również, że teoretycznie w promocji „Zimowe korzyści” mogą wziąć też udział… obecni klienci banku. W praktyce najprawdopodobniej i tak nie będą mogli złożyć wniosku (lub będzie on odrzucony).

200 zł za trzy wpływy

A co trzeba zrobić, aby zgarnąć promocyjne 200 zł? Po pierwsze złożyć wniosek o Konto dla Ciebie oraz zawrzeć umowę we wspomnianym wcześniej okresie promocji. Po złożeniu wniosku oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces. Umowę będziemy mogli podpisać kurierem lub w oddziale banku. Pamiętajmy tylko, że w drugim przypadku mamy jedynie sfinalizować wniosek, a nie składać go od nowa (co warto wyraźnie podkreślić w oddziale). Wyrobienie karty debetowej nie jest wymagane, ale jest mocno wskazane – może się przydać do zwolnienia z opłat (o czym więcej na końcu wpisu). Warto więc ją od razu zamówić.

W trakcie wnioskowania powinniśmy też zrobić dwie czynności, o których bank pisze w regulaminie bardzo enigmatycznie: wypełnić i podpisać „Zlecenie przekazywania środków” oraz upoważnić bank do przeniesienia konta.

Pierwsza czynność to deklaracja ile pieniędzy będzie wpływać co miesiąc na konto. Zgodnie z regulaminem promocji nie ma znaczenia, czy będą to środki tytułem wynagrodzenia, czy nasze prywatne oszczędności. Polecam więc zadeklarować 1000 zł – bo tyle jest wymagane do zwolnienia z opłat za konto (o czym na końcu wpisu).

Druga czynność to informacja dla banku które konto chcemy „przenieść” do Credit Agricole (już w trakcie wnioskowania o rachunek):

Przenoszę się do Credit Agricole

Tak naprawdę nic nie będziemy przenosić, bo nie ma takiej technicznej możliwości. Credit Agricole najzwyczajniej w świecie wystąpi do wskazanego przez nas banku o zamknięcie rachunku, a u siebie otworzy nowy. Warto więc podać taki rachunek, który nie jest przez nas od dawna używany (i znajduje się na tej liście).

Co, jeśli nie mamy takiego rachunku? Zawsze można otworzyć jakieś dodatkowe konto w banku, który jest na liście. To może być drugie konto osobiste, ale także np. konto oszczędnościowe.

Ostatni wymóg promocji to zapewnienie stałych wpływów na konto w kwocie co najmniej 1000 zł miesięcznie przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe. Regulamin nie precyzuje, od którego miesiąca powinniśmy zacząć liczyć – dlatego czynność warto wykonać jak najszybciej – bo i premię otrzymamy wtedy szybciej:

Bank przekaże kwotę Premii w wysokości 200 zł na rachunek Konta nie później niż na koniec kolejnego miesiąca kalendarzowego po zapewnieniu przez Uczestnika Promocji trzeciego Wpływu na Konto.

50 zł w programie poleceń

200 zł na start to jednak nie wszystko. Od kwietnia w Credit Agricole trwa II edycja programu poleceń, dzięki któremu obecni klienci banku mogą polecać konto osobiste nowym klientom, przez co obie strony mogą zgarnąć po 50 zł. Jak skorzystać z II edycji Programu Poleceń?

W przypadku obecnych klientów banku wymagane jest posiadanie konta w Credit Agricole oraz wygenerowanie swojego kodu polecającego na specjalnej stronie internetowej (lub w oddziale banku). Oprócz tego konieczne jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz na przesyłanie informacji handlowej.

A jakie warunki musi spełnić nowy klient, aby zgarnąć swoją premię? Po pierwsze powinien on podać kod polecający obecnego klienta banku w trakcie składania wniosku o konto. Oprócz tego konieczne jest wyrażenie zgód (marketingowej i na informacje handlowe) oraz zawarcie umowy o konto w ciągu maksymalnie 30 dni od złożenia wniosku. Co ważne – w przypadku programu poleceń nowy klient to osoba, która nie posiadała konta w Credit Agricole w ciągu 265 dni przed zawarciem umowy (i to nie jest literówka – przynajmniej nie moja :)).

Po otwarciu rachunku polecany (nowy klient) powinien jeszcze zapewnić wpływy min. 1000 zł na konto (lub 500 zł w przypadku Konta Dla Ciebie MOVE!) lub wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 300 zł. Łatwo zauważyć, że warunek wpływu pokrywa się z warunkami zimowej promocji na start.

I to tyle! Premia za polecenie zostanie wypłacona w kolejnym miesiącu po miesiącu spełnienia warunków. Pamiętajmy, że maksymalna wysokość premii za polecenie to 500 zł netto. Oznacza to, że osoba polecająca może zgarnąć maksymalnie 10 premii za polecenie.

Oczywiście po założeniu konta również możemy przystąpić do programu poleceń i podać swój kod dalej. W ten sposób z 250 zł spokojnie może się zrobić 300 zł :)

Zarabiaj z LiveSmarter!

W związku z tym, że wszyscy mogą zyskać na korzystaniu ze swoich poleceń, wznawiam popularną „zabawę”, którą zapoczątkowałem na blogu ponad rok temu. Każdy obecny klient Credit Agricole może zostawić swój kod polecający na specjalnej stronie. Nowi klienci mogą natomiast wysyłać prośby o kod za pomocą osobnego formularza. W ten sposób będę się starał łączyć ze sobą polecających i polecanych w pary – tak, aby wszyscy zyskali jak najwięcej :)

Uwaga! Ponieważ program poleceń trwa od kilku dobrych miesięcy, to na wszelki wypadek zbieram kody obecnych klientów jeszcze raz – bo w bazie mogą się znajdować kody, do których rachunki zostały już zamknięte.
Zaznaczam też, że na prośby o kod będę odpowiadał do 48 godzin (choć postaram się znacznie szybciej).

Ile kosztuje Konto dla Ciebie?

Prowadzenie Konta dla Ciebie może nas kosztować 7 zł miesięcznie, jednak wpływ min. 1000 zł miesięcznie oraz wykonanie 1 płatności bezgotówkowej kartą zwalnia z tej opłaty. Z tego też względu warto wyrobić sobie kartę debetową i z niej korzystać – szkoda płacić 7 zł.

Co ciekawe posiadanie karty debetowej może kosztować aż 9 zł miesięcznie, jednak warunki zwalniające z tej opłaty są niemal identyczne, jak w przypadku rachunku osobistego. Jedna płatność kartą (lub BLIKiem) oraz wpływ min. 1000 zł i opłaty nie będzie. Identycznie jest zresztą wypłatami z bankomatów w kraju – płacisz albo 5 zł albo nic, jeśli w poprzednim miesiącu warunki zostały spełnione (bank zawsze patrzy na miesiąc wstecz).

Nie przegap!

Komentarze

 • Stare konto w CA zamknięte z końcem grudnia. Idealnie :-)

  K Odpowiedz
  • Nooo, u mnie pobodnie. A teraz pasowałoby przenieść konto z Toyoty po zgarnięciu zwrotu 20 zł za rachunki.

   pytanie
 • To jedziemy z tym koksem.

  Bufon Odpowiedz
 • Jak mam kilka kont w jednym banku to można przenieść jedno a pozostałe nadal posiadać?

  Dobcio Odpowiedz
  • Oczywiście, ja kiedyś zamykałem jedno z chwilę wcześniej założonych subkont w mBanku :)

   Morti
 • Cześć! Proszę mnie poprawić jeśli coś źle zrozumiałem.
  1. Korzystam z kodu poleceń jakiejś osoby – dostaję 50 zł.
  2. Zakładam konto i daję swój kod żonie – oboje dostajemy po 50 zł.
  3. Oboje robimy przelewy po 1000 zł przez 3 msc – oboje dostajemy po 200 zł.
  Razem mamy 550 zł? Dobrze zrozumiałem?

  qof Odpowiedz
 • Nesta nie ma niestety na liście?

  Daugern Odpowiedz
  • Może problem wynika z tego, że Nesta większość zakładała internetowo i nie ma on wzoru podpisu? Spróbuję w placówce zaktualizować podpis i przenieść konto do CA?

   ciuchcia
 • Pod linkiem jest promocja ,,na start,, a tam oferta oszczędności na 2%
  Nic o 2 stówach nie ma?

  Bufon Odpowiedz
 • Czy jakieś banki robią problemy z przeniesieniem konta? Chciałbym przenieść z Milenium albo Santandera. A z banku Pocztowego też można?

  anonimowy Odpowiedz
 • I pytanie, jeżeli dajmy na to mam dwa rachunku w jakimś banku i zlecę CA przeniesienie numer jednego z nich, to rozumiem że do drugiego dalej będzie dostęp i to ich ‚zamknięcie rachunku’ nie oznacza zamknięcia wszystkich rachunków i dostepu do konta Klienta?

  Daugern Odpowiedz
  • Jeśli mówisz o mB to tak. Nie bądź taki tajemniczy.

   Bufon
  • Akurat bardziej chodziło pod Ideę, ale mbąk też się nadaje :)

   Daugern
  • Każdy ma Idealnie Proste… jedno można zamknąć. BTW: Domniemywam, że rachunek KK w Citi to inna inszość?

   qq
  • A jeszcze zapytam: jak wskażę rachunek będący akurat „w zamykaniu”, tj. mam do niego (jeszcze) dostęp, ale złożyłem w banku wypowiedzenie…

   qq
 • Przyznam że nie rozumiem tego punktu z zamykaniem konta w innym banku.
  Czy aby skorzystać z promocji muszę poświęcić jakieś swoje konto i musi być to konto z listy załączonej przez Admina?
  Nie ma opcji by to jakoś obejść? Przykładowo zatrzymać proces zamykania albo podać losowy numer konta?

  Pietia Odpowiedz
  • A jak to będzie numer mafii albo co jeszcze gorzej służb specjalnych?

   Bufon
  • Mogą się zdenerwować. Dlatego ciekawi mnie czy bank rzeczywiście sprawdza czy podane konto zostanie zamknięte i czy jest zamykane z „automatu” czy mój „stary bank” będzie to ze mną konsultowal.

   Pietia
  • W poprzednich edycjach trzeba było zap. do oddziału i podpisywać kwit o przeniesienie. Jeśli nie zgadzał się np. podpis to cała procedura była powtarzana. Stosy kwitów i kawał dobrze wykonanej bankowej roboty.
   Teraz chyba zmądrzeli i to przenoszone konto to tylko tak dla utrzymania formy. Żeby nikt nie pomyślał, że zmądrzeli zbyt bardzo.

   Bufon
 • Tzw. „Zlecenie przekazywania środków” – czy tutaj podajemy nazwę zakładu pracy czy cos w tym rodzaju ? Bo nie wiem czy do końca dobrze zrozumiałem. „Zlecenie przekazywania środków” – to jest kartka papieru w której jedynie deklaruje wpływ 1000zl i tyle ? Wie ktoś co na niej jeszcze pisze?

  Wojciech Odpowiedz
 • „w promocji NIE może wziąć udział osoba, która… wypowiedziała umowę o konto w Credit Agricole w okresie od 7.01” – dzień wypowiedzenia umowy to dzień, w którym klient złożył wypowiedzenie w placówce banku czy miesiąc później (miesięczny okresu wypowiedzenia)?

  Pani w banku wskazała na późniejszy termin, ale to może być jej interpretacja.

  PyramidHead Odpowiedz
  • Czy w poprzedniej edycji miał ktoś taki przypadek, że złożył wypowiedzenie przed promocją, a miesięczny okres wypowiedzenia skończył się w czasie promocji?
   Czy w takim przypadku można wziąć udział w promocji?

   PyramidHead
  • Podpinam się pod pytanie. Wypowiedzenie złożone 7 grudnia i zamknęło się 7 stycznia. Czy zakwalifikuję się?

   Przemek5706
  • Regulamin: „Z Promocji nie może skorzystać klient, który w okresie trwania Promocji był już Posiadaczem konta indywidualnego, którego umowę wypowiedział w tym okresie.”

   Czy ktoś jest w stanie przetłumaczyć to na logiczny polski?
   Dlaczego wspominają o wypowiedzeniu, a nie o tym, że ktoś ma lub nie ma konta?

   PyramidHead
  • Obstawiam, ze nie przejdzie automatycznie – w ww. okresie jestescie jeszcze klientami. I jest tylko szansa 50/50 ze przy reklamacji zalicza (zalezy jak zinterpretuje ten zapis spec od reklamacji). Jak na złosc moje konto tez sie zamyka konto 20 stycznia, wiec mam ta sama sytuacje, nie bede skladac, za jakis czas pewnie promka sie powtorzy.

   Karolina
  • Rozumiem, że bank chce się zabezpieczyć przed złożeniem wypowiedzenia po rozpoczęciu promocji. Promcja trwa 3 miesiące i po miesiącu wypowiedzenia osoba, która już nie będzie klientem mogłaby próbować skorzystać z oferty z premią.

   Niestety regulamin nie wyjaśnia wprost co z osobami, które normalnie, bez wiedzy o przyszłej promocji, złożyły wypowiedzenie krótko przed ogłoszeniem nowej oferty z premią.

   Nie ryzykuję, nie składam wniosku.

   PyramidHead
 • Można „przenieśc konto oszczędnościowe” banku Santander? Czy tylko RoR-y?

  Benito Odpowiedz
 • Biorę udział w systemie poleceń mBanku czy mogę w tej sytuacji zamknąć stare konto firmowe które tam mam ? nie wpłynie to na konta indywidualne i na cały ten system poleceń? i 2 pytanie: czy mogę w ogóle podać konto firmowe do zamknięcia czy musi być indywidualne?

  Wojciech Odpowiedz
 • Co w przypadku wskazania rachunku banku którego nie ma na liście?

  owen62 Odpowiedz
 • Admin
  Czyli jak zamknałem konto w maju 2018 to nie moge skorzystać z programu poleceń jako nowy klient, ale otrzymam 50zł jak juz założę konto i polecę je?

  Tommm12 Odpowiedz
  • Tak, możesz otrzymać 200 zł na start + 50 zł za polecenie komuś konta (sam nie łapiesz się na otrzymanie 50 zł).

   Michał
  • @Adminie, ale to teoretycznie nie łapie się, bo w praktyce to się okaże, dlatego kod poleceń trzeba wklepać :)

   abc
  • Zgadza się, też bym wklepał :)

   Michał
  • a może dodaj to do wpisu? wygląda na to, że sporo osób teoretycznie na program poleceń się nie łapie, a szkoda, żeby z tego powodu rezygnowali z wpisania kodu plecenia.

   abc
  • Ten kij ma 2 końce – ktoś z drugiej strony (polecający) może nie dostać premii, chociaż dał kod polecenia.

   Joana
  • Jeśli komuś kto zamknął konto szybciej niż 265 dni wpadła premia jako nowy polecony klient to proszę o info. Zastanawiam się czy poczekać do następnej edycji (o ile będzie) i wtedy otworzyć konto, ze względu na to że z końcem kwietnia minie mi 265 dni czy już teraz;)

   Mateusz
 • zamknąłem konto z końcem grudnia, ale ręcznie w oddziale, bo po okresie wypowiedzenia nie zamknęło się, oczywiście umowę ramową nie zamknęli, więc zrobiłem to dzisiaj, ale nadal logowanie jest możliwe, z ciekawosci zrobiłem przypomnienie kodu poleceń i mi przysłali kod polceń z I edycji programu, dziwne to wszystko, więc czuje długie postępowanie reklamacyjne heh.

  abc Odpowiedz
 • Widzę na liście Bank Pocztowy, ale upewnię się – z Envelo też można przenieść bez problemów (zakładane przez kuriera – mają mój wzór podpisu)?

  haha Odpowiedz
  • Obawiam sie, że może nie przejśc, choć to niby „dziecko” Pocztowego. Ale proszę próbować. :)

   Adam K.
  • Poprawka: Na liście obsługiwanych banków, w pozycji Banku Pocztowego, widnieje również numer identyfikacyjny Envelo, więc powinno się udać. :)

   Adam K.
 • Kiedy trzeba zadeklarować ile środków będziemy przelewać na to konto? W czasie rozmowy z konsultantem?

  Benito Odpowiedz
 • Wnioski złożone. Tylko nie wybierajcie karty z kotkiem lub innym cudeńkiem. To 15 zł. Za to można kupić worek karmy i podrzucić jakiemuś głodnemu zwierzakowi. Naprawdę pomóc.
  Konsultant zadzwoni i potwierdzi dane z wniosku.Kurier, umowa.
  Dzięki, Admin.

  Bufon Odpowiedz
 • Jak zamknąłem konto w 08.2018 to zgarnąć mogę tylko 200 zł, bo 50 zł z Poleceń nie dla mnie, gdyż nie minęło 265 dni od zamknięcia konta i nie nie jestem dla nich „Nowym Klientem”?

  alas Odpowiedz
 • Pytanko. Przejdzie przeniesienie rachunku z pekao S.A. ?

  MieszkoOdnowiciel Odpowiedz
 • Tylko kurierem?

  Marcin2 Odpowiedz
  • Regulamin

   „3. Kiedy i gdzie można skorzystać z Promocji
   1) Promocja trwa od 07 stycznia 2019 roku do 31 marca 2019 roku.
   2) Z Promocji można skorzystać:
   a) w Placówkach własnych Banku,
   b) w Placówkach Partnerskich,
   c) w Placówkach CA Express upoważnionych do otwarcia Konta,
   d) za pośrednictwem Serwisu telefonicznego CA24 oraz
   e) za pośrednictwem strony internetowej Banku (www.credit-agricole.pl).

   Benito
 • Czy podając konto np. mBanku w celu zamknięcia będę musiał stawić się gdzieś osobiście czy załatwiane jest wszystko telefonicznie/online?

  Forumowicz Odpowiedz
  • To bank AC przenosi za Ciebie konto, nic nie musisz robić, tylko złożyć dyspozycję przeniesienia konta z mBank przy składaniu wniosku w CA. Ale uwaga na podpisy, w poprzednich promocjach nie zamykali kont bo np. nie zgadzał się wzór podpisu, więc najpierw dobrze jest go zaktualizować w mBanku, chyba że oczywiście go pamiętasz

   Kate
 • czy jeśli mam konto wspólne z żoną to mogę być „polecającym”

  asdf Odpowiedz
 • Czy jeśli mam konto wspólne z żoną to mogę sobie założyć indywidulane i zgarnąć 200 pln? – konta indywidualnego nie mam :P

  asdf Odpowiedz
 • a konto założone w T Mbile Usługi Bankowe przez przelew weryfikujący. Można takie konto także przenieść?

  semek Odpowiedz
 • Hmm, czyli Konto Dla Ciebie MOVE nie łapie się pod promocję ? :(

  sle Odpowiedz
 • Zamykałem tam konto ponad rok temu, ale jak się okazało nadal mam dostęp do serwisu internetowego (bez jakiegokolwiek produktu), czy to wyklucza z promocji?

  Kuba Odpowiedz
  • Nie, u nich to normalne, ja na tym samym loginie zgarnąłem 2 premie.

   pytajnik
  • Dzięki za info. Dzwoniłem na infolinii i też powiedzieli, że nie wyklucza to z promocji, ale wiadomo jak to bywa z wiedzą ludzi na infoliniach.

   Kuba
 • A najważniejsze pytanie? Do zamykających wcześniej – da się poprzez bankowość internetową zamknąć po zgarnięciu premii, czy trzeba do oddziału iść?

  qqq Odpowiedz
  • ja zamykałem listownie

   simrisham
  • Tam idziesz do oddziału i jeszcze Ci dobrze nie zamkną, też mogę się logować cały czas, ale konta na szczęście już nie ma.

   abc
  • Pewnie w placówce zleciłeś zamknięcie konta, nie wypowiedziałeś umowy ramowej.

   dyabeutor
  • nie jestem amatorem, prosiłem o wypowiedzenie umowy ramowej, zamknięcie wszystkich kanałów, nawet łopatologicznie tłumaczyłem o co chodzi, ale co zrobisz jak robią wielkie oczy i nie wiedzą o co chodzi, później drukują kwit, podpis i powinno się zamknąć, a i tak nie zamyka się….nie ogarniają swojego systemu.

   abc
  • Ok, spoko, nie miałem zamiaru Cię urazić :-)

   dyabeutor
 • @Admin
  to i ja mam pytanie.

  Akurat wczoraj złożyłem dyspozycję zamknięcia konta w BGŻ BNP Paribas. Czy mogę podać nr zamykanego rachunku czy lepiej byłoby wycofać złożone wypowiedzenie i dopiero wtedy podać nr rachunku z BGŻ?

  miszti Odpowiedz
  • Mam podobnie z Raiffeisen, 14.12 wypowiedziałem umowę i chętnie bym podpiął to konto pod promocję.

   dyabeutor
  • Do obu osób.. zadzwońcie do banku i cofnijcie wypowiedzenie a następnie do CA i to oni się wszystkim zajmą

   Andrus
  • Tak właśnie zrobiłem. Żeby wypowiedzieć umowę trzeba się udać do placówki, podpisać. Ale żeby to wycofać, wystarczy dowolna dyspozycja przez kanał mobilny ;-)

   dyabeutor
  • Wycofaj wypowiedzenie i CA zrobi wszystko za ciebie :)

   Michał
 • do promocji łapie się też konto dla ciebie vip
  możesz prześwietlić i dopisać jakie są warunki bezpłatności i czy są jakieś dodatkowe bonusy ?

  pozdrawiam

  kruczi Odpowiedz
  • generalnie opcja vip nie ma sensu, w przeciwieństwie do poprzednich edycji.

   abc
  • przy jednej transakcji zwalniającej z opłaty to faktycznie niewiele wnosi

   myślałem, że przewalutowanie będzie korzystne, ale już na wstępie jest 4% haraczu …

   kruczi
  • Dla kolekcjonerów ma sens, bo są fajne wizerunki kart.
   @Don chyba by wziął…

   Bolo
  • A i jeszcze znalazłem w toip że przelewy express elixir są dla vip darmowe.

   Bolo
  • 50 różnych do wyboru, można poszaleć … :)

   kruczi
 • Załóżmy że mam konto w ING, na którym mam 2 rachunki. Co się stanie gdy podam numer tego drugiego, który nie jest głównym? Zamkną wszystko, czy tylko ten jeden rachunek? Czy tak można zrobić żeby się łapać do promocji?

  Kamil88 Odpowiedz
  • Zamykają tylko jeden podany rachunek. Mi zamknęli jeden z trzech w ALIOR

   szymo
  • Podajesz rachunek który chcesz przenieść/zamknąć. Reszta ich nie interesuje

   Andrus
  • Pytają się czy przenieść zlecenia stałe i polecenia zapłaty.
   Nie korzystałem jednak z tego, więc nie wiem czy w praktyce to działa.

   mbo
 • Czy CA zajmie się przeniesieniem wszystkich zleceń stałych, poleceń zapłaty itp. ze starego banku?

  Marcinek Odpowiedz
 • Po prostu wskazuje konto które chce zamknąć i jeżeli zakładane ono było przez kuriera to zamyka się bez żadnych innych czynności z mojej strony? Zamykał ktoś w ten sposób z BGŻ? Czy umowa ramowa wtedy też się wypowie?

  TomekW Odpowiedz
 • ParibasaBGŻ ktoś zamykał? Robią problemy?

  Zdzisiek80 Odpowiedz
 • mam w mBanku stary nieużywany rachunek w CHF, kod zaczyna się od 11402004 i jest na liście, przejdzie ?

  Pedro Odpowiedz
 • Wniosek z polecenia złożony, czekam na kontakt telefoniczny. Zobaczymy jak długo to trwa. Nie wiecie czy te różnego rodzaju ubezpieczenia wchodzą z automatu (podczas składania wniosku nic na ten temat nie było), czy jednak wchodzą i później trzeba z nich zrezygnować?

  ZICHI Odpowiedz
 • Nie rozumiem z tym przenoszeniem konta – @Admin pisze:

  „Tak naprawdę nic nie będziemy przenosić, bo nie ma takiej technicznej możliwości. ”

  Czy zatem jeżeli drugi bank odmówi zamknięcia/przeniesienia konta (np. nie identyczny podpis – już tak miałem) to CA i tak założy to konto czy też zamknięcie/przeniesienie faktycznie musi się odbyć?

  gerewew Odpowiedz
 • Wygląda na to, że nie trzeba mieć karty, w toip stoi: Kiedy Bank nie pobierze opłaty za prowadzenie konta? Jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonałeś co najmniej 1 transakcję bezgotówkową przy użyciu karty do konta lub transakcję bezgotówkową przy użyciu kodu BLIK.

  qqq Odpowiedz
  • Tylko w CA chyba kosztuje konto a nie karta, czyli rezygnacja z karty nie powoduje braku oplaty. A karta przyda sie do kolekcji :)

   keton
  • No tak, jak tylko napisałem, że karty nie trzeba mieć wystarczy płatność blikiem. Chyba, że ktoś kolekcjonuje karty :)

   qqq
  • A gdzie placisz zwykle blikiem – takie male kwoty?

   keton
  • Turbo Blik cud miód od consumera – banku na S z rozdwojeniem jaźni :)
   Nikt nie powiedział, że po grosiku KK spłacać nie można. U mnie Getin i Millenium to lubią :).

   ls5
  • ale to chyba jedyna opcja spłaty blikiem, bo nie słyszałem o innych… a ta kk u tego mniejszego brata coś daje sensownego?

   abc
  • 30 zł co miesiąc (1% od wszystkiego / 3% od paliwa), a i 100 zł pewien portal Refunduje na start

   ls5
 • Pytanie do Admina, ile się czeka na kod polecający po wypełnieniu formularza ?

  Ares Odpowiedz
 • Jak rozumiem mozna przeniesc jedno z KO w IdeaBanku? Ewentualnie KO w ING?

  keton Odpowiedz
 • „zadeklarujesz, że Twoje wynagrodzenie wpływać będzie na nowe konto osobiste w banku Crédit Agricole” – moge sobie sama robic przelewy z innego konta czy nie przejdzie?

  Karolina Odpowiedz
 • Hint: promocja nie obejmuje osób prowadzących działalność gospodarczą, tylko UOP. Dowiedziałem się, gdy bank oddzwonił do mnie po wysłaniu wniosku.

  Pawlik Odpowiedz
  • Też mam, JDG i też mi pani powiedziała, że będę wykluczony z udziału w tej promocji, jednak moim zdaniem, żaden punkt regulaminu nie wyklucza JDG. Przecież z JDG też mogę sobie wypłacać „wynagrodzenie” za pracę. Poprosiłem o kontynuację weryfikacji wniosku, jutro podpisuje umowę. Trzeba będzie najwyżej reklamować.

   Eryk
  • Edit: w poprzedniej, bardzo podobnej promocji definicja „wynagrodzenia” i warunki się do niej odnoszące były niemal identyczne. „Wynagrodzenie – środki pieniężne z tytułu wynagrodzenia za pracę, świadczeń emerytalnych, rentowych lub zasiłków i stypendiów”, konieczne było również wypełnienie i podpisanie „Zlecenie przekazywania środków”, – czyli de facto to samo co w obecnej edycji. W poprzedniej nie miałem żadnych problemów z uzyskaniem premii.

   Eryk
 • Jak interpretować to dluuuuugą listę banków. Mam zamiar przenieść z ING lub Getin ale czy są jakieś wykluczenia tych banków czy traktować je jako jedną całość….? Jakie macie zdanie?

  jojo Odpowiedz
  • @jojo spójrz na numer rachunku, który chcesz przenieść i sprawdź, czy ciąg zaczynający się od trzeciej cyfry numeru rachunku, który przenosisz (od 3 do 10 cyfry rachunku) znajduje się na liście w załączonym pliku. Jeśli tak, to rachunek kwalifikuje się do przeniesienia w ramach tej promocji (jest to kod oddziału)

   twasko
 • Jeśli konto było otwierane przez internet bez zwrotu podpisu, tylko na przelew weryfikujący, to też kwalifikuje się do przeniesienia w promocji?

  semek Odpowiedz
 • Jeśli zamknąłem konto w październiku to rozumiem że nie mogę ani skorzystać z premii za polecenie ani samemu konta polecić?

  Dobcio Odpowiedz
 • Miałem jakieś jaja w poprzedniej promocji z wzorem podpisu, nie pamiętam dokładnie musiałem ganiać do oddziału bo nie chcieli zamknąć. Tak się zastanawiam czy już teraz nie iść aby ten wzór złożyć bo czuje że będzie powtórka z rozrywki. Piszcie czy i gdzie utrudniają zamykanie ale czuje że tak właśnie będzie.

  jojo Odpowiedz
 • Duży problem miałem z db, wiem że w tym momencie jest włączony w Santander. 2 razy aktualizowałem podpis w db, 2 razy ponawiałem wniosek w CA. Ostatecznie nie udało się przenieść ale nagroda wpadła. Swoją drogą poszedłem do db i zamknąłem rachunek, po miesiącu nie mogłem się zalogować w dbnet. Po połączeniu z Santanderem patrze a tu w bankowości pojawia się mój „zamknięty” rachunek i jest w tym momencie aktywny

  saroyan Odpowiedz
 • Aktualnie nie mam żadnego konta to zamknięcia. Czy założenie konta w IB przez bankowość elektroniczną i podanie w CA do zamknięcia zadziała?

  forkas Odpowiedz
  • Jak najbardziej. Dodam, że to nie musi być konto osobiste, może też być konto oszczędnościowe.

   Michał
 • 1 2 3 7

  Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy