Do 300 zł za założenie Konta dla Ciebie od Credit Agricole!

Zakończona

Po kilku miesiącach przerwy wraca możliwość zgarnięcia 200 zł na start w promocji Credit Agricole – i to na bardzo prostych warunkach! Oprócz tego ciągle aktualny jest program polecań banku, w którym zgarnąć możemy 50 zł za założenie konta jako nowy klient, a następnie 50 zł jako obecny klient :)

200 zł na start + do 100 zł z polecenia w Credit Agricole

Aktualizacja: promocja cieszy się tak wielkim zainteresowaniem, że… bank poprosił o chwilowe wstrzymanie się z zakładaniem kont. Dam znać, kiedy wróci.

Zimowe korzyści z Kontem dla Ciebie

Na początek rzućmy okiem na dość nietypową definicję nowego klienta:

Z Promocji nie może skorzystać klient, który w okresie trwania Promocji był już Posiadaczem konta indywidualnego, którego umowę wypowiedział w tym okresie.

Mówiąc po naszemu: w promocji nie może wziąć udział osoba, która… wypowiedziała umowę o konto w Credit Agricole w okresie od 7.01 do 31.03.2019. Jeśli zrobiła to wcześniej (lub nigdy nie miała konta w Credit Agricole), to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z promocji.

Co ciekawe powyższy zapis oznacza również, że teoretycznie w promocji „Zimowe korzyści” mogą wziąć też udział… obecni klienci banku. W praktyce najprawdopodobniej i tak nie będą mogli złożyć wniosku (lub będzie on odrzucony).

200 zł za trzy wpływy

A co trzeba zrobić, aby zgarnąć promocyjne 200 zł? Po pierwsze złożyć wniosek o Konto dla Ciebie oraz zawrzeć umowę we wspomnianym wcześniej okresie promocji. Po złożeniu wniosku oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces. Umowę będziemy mogli podpisać kurierem lub w oddziale banku. Pamiętajmy tylko, że w drugim przypadku mamy jedynie sfinalizować wniosek, a nie składać go od nowa (co warto wyraźnie podkreślić w oddziale). Wyrobienie karty debetowej nie jest wymagane, ale jest mocno wskazane – może się przydać do zwolnienia z opłat (o czym więcej na końcu wpisu). Warto więc ją od razu zamówić.

W trakcie wnioskowania powinniśmy też zrobić dwie czynności, o których bank pisze w regulaminie bardzo enigmatycznie: wypełnić i podpisać „Zlecenie przekazywania środków” oraz upoważnić bank do przeniesienia konta.

Pierwsza czynność to deklaracja ile pieniędzy będzie wpływać co miesiąc na konto. Zgodnie z regulaminem promocji nie ma znaczenia, czy będą to środki tytułem wynagrodzenia, czy nasze prywatne oszczędności. Polecam więc zadeklarować 1000 zł – bo tyle jest wymagane do zwolnienia z opłat za konto (o czym na końcu wpisu).

Druga czynność to informacja dla banku które konto chcemy „przenieść” do Credit Agricole (już w trakcie wnioskowania o rachunek):

Przenoszę się do Credit Agricole

Tak naprawdę nic nie będziemy przenosić, bo nie ma takiej technicznej możliwości. Credit Agricole najzwyczajniej w świecie wystąpi do wskazanego przez nas banku o zamknięcie rachunku, a u siebie otworzy nowy. Warto więc podać taki rachunek, który nie jest przez nas od dawna używany (i znajduje się na tej liście).

Co, jeśli nie mamy takiego rachunku? Zawsze można otworzyć jakieś dodatkowe konto w banku, który jest na liście. To może być drugie konto osobiste, ale także np. konto oszczędnościowe.

Ostatni wymóg promocji to zapewnienie stałych wpływów na konto w kwocie co najmniej 1000 zł miesięcznie przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe. Regulamin nie precyzuje, od którego miesiąca powinniśmy zacząć liczyć – dlatego czynność warto wykonać jak najszybciej – bo i premię otrzymamy wtedy szybciej:

Bank przekaże kwotę Premii w wysokości 200 zł na rachunek Konta nie później niż na koniec kolejnego miesiąca kalendarzowego po zapewnieniu przez Uczestnika Promocji trzeciego Wpływu na Konto.

50 zł w programie poleceń

200 zł na start to jednak nie wszystko. Od kwietnia w Credit Agricole trwa II edycja programu poleceń, dzięki któremu obecni klienci banku mogą polecać konto osobiste nowym klientom, przez co obie strony mogą zgarnąć po 50 zł. Jak skorzystać z II edycji Programu Poleceń?

W przypadku obecnych klientów banku wymagane jest posiadanie konta w Credit Agricole oraz wygenerowanie swojego kodu polecającego na specjalnej stronie internetowej (lub w oddziale banku). Oprócz tego konieczne jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych oraz na przesyłanie informacji handlowej.

A jakie warunki musi spełnić nowy klient, aby zgarnąć swoją premię? Po pierwsze powinien on podać kod polecający obecnego klienta banku w trakcie składania wniosku o konto. Oprócz tego konieczne jest wyrażenie zgód (marketingowej i na informacje handlowe) oraz zawarcie umowy o konto w ciągu maksymalnie 30 dni od złożenia wniosku. Co ważne – w przypadku programu poleceń nowy klient to osoba, która nie posiadała konta w Credit Agricole w ciągu 265 dni przed zawarciem umowy (i to nie jest literówka – przynajmniej nie moja :)).

Po otwarciu rachunku polecany (nowy klient) powinien jeszcze zapewnić wpływy min. 1000 zł na konto (lub 500 zł w przypadku Konta Dla Ciebie MOVE!) lub wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 300 zł. Łatwo zauważyć, że warunek wpływu pokrywa się z warunkami zimowej promocji na start.

I to tyle! Premia za polecenie zostanie wypłacona w kolejnym miesiącu po miesiącu spełnienia warunków. Pamiętajmy, że maksymalna wysokość premii za polecenie to 500 zł netto. Oznacza to, że osoba polecająca może zgarnąć maksymalnie 10 premii za polecenie.

Oczywiście po założeniu konta również możemy przystąpić do programu poleceń i podać swój kod dalej. W ten sposób z 250 zł spokojnie może się zrobić 300 zł :)

Zarabiaj z LiveSmarter!

W związku z tym, że wszyscy mogą zyskać na korzystaniu ze swoich poleceń, wznawiam popularną „zabawę”, którą zapoczątkowałem na blogu ponad rok temu. Każdy obecny klient Credit Agricole może zostawić swój kod polecający na specjalnej stronie. Nowi klienci mogą natomiast wysyłać prośby o kod za pomocą osobnego formularza. W ten sposób będę się starał łączyć ze sobą polecających i polecanych w pary – tak, aby wszyscy zyskali jak najwięcej :)

Uwaga! Ponieważ program poleceń trwa od kilku dobrych miesięcy, to na wszelki wypadek zbieram kody obecnych klientów jeszcze raz – bo w bazie mogą się znajdować kody, do których rachunki zostały już zamknięte.
Zaznaczam też, że na prośby o kod będę odpowiadał do 48 godzin (choć postaram się znacznie szybciej).

Ile kosztuje Konto dla Ciebie?

Prowadzenie Konta dla Ciebie może nas kosztować 7 zł miesięcznie, jednak wpływ min. 1000 zł miesięcznie oraz wykonanie 1 płatności bezgotówkowej kartą zwalnia z tej opłaty. Z tego też względu warto wyrobić sobie kartę debetową i z niej korzystać – szkoda płacić 7 zł.

Co ciekawe posiadanie karty debetowej może kosztować aż 9 zł miesięcznie, jednak warunki zwalniające z tej opłaty są niemal identyczne, jak w przypadku rachunku osobistego. Jedna płatność kartą (lub BLIKiem) oraz wpływ min. 1000 zł i opłaty nie będzie. Identycznie jest zresztą wypłatami z bankomatów w kraju – płacisz albo 5 zł albo nic, jeśli w poprzednim miesiącu warunki zostały spełnione (bank zawsze patrzy na miesiąc wstecz).

Nie przegap!

Komentarze

 • Tak jak myślałem, premii za polecenie nie ma…

  maciekb94 Odpowiedz
  • Przeczytaj np. poprzedni komentarz, to już będziesz vviedział czemu nie masz…

   abc
  • Ja również nie mam – przeczytałem całą stronę poprzednią i jakoś nie widzę wyjaśniającego tą sprawę komentarza

   pytalski
  • Ty tak serio? może to właśnie Ciebie przeprasza K+M+B

   abc
  • To ja skorzystałem z czyjegoś kodu, a ja dawałem innym. A z tego co widzę poprzednia strona to komentarze głównie o problemach z przeniesieniem konta oraz o nowej promocji

   pytalski
  • Pytalski, może czytasz po łebkach, albo bez zrozumienia. Pisałem, że jestem przykładem na to , że wziąłem kod od admina i z niego nie skorzystałem, bo – zawiesili promo, a teraz jest opcja na lepszą promo, jednak jeśli wciąż będzie skuteczny w tej nowej promo to z niego skorzystam. Pozdr

   K+M+B
 • @K+M+B tyle że to ja wziąłem czyiś kod od admina … i z niego skorzystałem :P Czyli osoba, której kod dał admin + ja powinniśmy otrzymać 50 zł z polecenia, a tu guzik

  pytalski Odpowiedz
 • W opisie promocji odnośnie programu poleceń jest: Po otwarciu rachunku polecany (nowy klient) powinien jeszcze zapewnić wpływy min. 1000 zł na konto (lub 500 zł w przypadku Konta Dla Ciebie MOVE!) lub wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę min. 300 zł.
  Brakuje dość istotnej informacji, że przez trzy miesiące.

  Tomaszsz Odpowiedz
  • Wpływ środków jest też wymagany w podstawowej promocji, tj. za przeniesienie konta. Zatem spełniając wymogi jednej promocji, automatycznie spełniamy warunki programu poleceń.

   Ciekawski
  • To jasna sprawa. Ale czytając opis niektórzy mogli sądzić, że 50 zł wpadnie już teraz a po jakimś czasie jeszcze 200 :)

   Tomaszsz
  • I to by bardzo wiele wyjaśniało. Dzięki @Tomaszsz , oparłem się na informacji od admina, stąd te wątpliwości

   pytalski
 • Jeśli z polecenia otworzyłem konto w styczniu i w tym miesiącu, a także kolejnych spełnione zostały warunki to wypłata premii powinna być do końca lutego, czy marca.

  Ciekawski Odpowiedz
 • Jest premia za polecenia! :)

  pytanie Odpowiedz
 • Będzie coś lepszego? Niedługo marzec się kończy.

  Łuki Odpowiedz
 • No właśnie miałam o to samo się pytać? W tym banku wmawiali mi kiedyś, że będzie promocja z RTV EURO i to tyle w tym temacie

  Kate Odpowiedz
 • Po jakim czasie od podpisania umowy w placówce pojawiło się Wam konto w systemie?

  Łuki Odpowiedz
 • Kiedy powinno wpasc 50zl dla zakladajacego konto z polecenia?
  Bo z opisu wynika, ze w nastepnym miesiacu po spelnieniu warunku wplywu 1000zl. Konto zalozone w styczniu, wplyw pod koniec stycznia, ale 50zl jeszcze nie wpadlo. A chyba powinno do konca lutego?

  keton Odpowiedz
  • założyłeś vv styczniu, to dostaniesz lub nie vv kvvietniu, trzeba pamiętac, że tam jest jeszcze ten dzivvny okres karencji…

   abc
 • Już wystartowała nowa edycja promocji konta.

  Katarzyna Odpowiedz
 • Mnie nurtuje ust. 4 pkt. 2 – o zapewnieniu w okresie promocji (7.01-31.03) wpływów przez trzy kolejne miesiące. Z opisu wynika, że jeśli podpisalem umowę w styczniu – może to być styczeń luty i marzec, lub „luty marzec kwiecień”. Ale kwiecień wykracza poza okres promocji. Nie mogłem dokonać przelewu w styczniu, bo umowę dostałem w lutym..Chyba nie powinno być problemu (nie moja wina)?

  Wojciech Odpowiedz
 • Nowa promocja:

  „Każdy klient, który do 14 lipca założy nowe „Konto dla Ciebie” będzie mógł wybrać jeden z trzech bonusów: do 300 zł premii za przeniesienie konta z wynagrodzeniem, do 300 zł zwrotu kosztów rachunków opłacanych z nowego konta lub 50-procentowy bonus do środków uzbieranych dzięki usłudze CAsaver (maksymalnie do 300 zł). Samo „Konto dla Ciebie” to atrakcyjna oferta za cztery zera: 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za kartę wielowalutową, 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce, 0 zł za internetowe przelewy Elixir.”

  https://www.credit-agricole.pl/o-banku/aktualnosci/2019/nowa-kampania-credit-agricole-z-dawidem-podsiadlo

  Benito Odpowiedz
 • Taka sobie ta nowa promocja. Dobrze, że nie czekałem specjalnie :)

  Adam546 Odpowiedz
  • Zdecydowanie słaba. Ale opisana powyżej obowiązuje chyba do końca marca?

   Marcinek
  • na to wygląda że zimowe korzyści trwa do 31 marca, więc będą dwie promocje równolegle przez tydzień jeszcze. Zapewne trzeba zgłosić podczas rozmowy z której chce się skorzystać

   conrad_88
  • Coś podobnego już było, kiedy ja się zapisywałam. Wybrałam wtedy wariant z CAsaver i jeszcze cały czas do czerwca zbieram po 25 zł za CA saver. A program poleceń do kiedy obowiązuje?

   Lidia
 • Dotyczy nowej edycji.
  „Z Promocji nie może skorzystać Klient, który od 1.04.2018 r. był posiadaczem konta w Banku” – może to ktoś przetłumaczyć na normalny polski?

  Klient założył konto 1.03.2018, zamknął 1.05.2018. Może skorzystać z promocji?

  PyramidHead Odpowiedz
  • Nadal możesz skorzystać z promocji ważnej do 31-03-2019. 200zł

   Zenek
  • @Zenek
   Nie pytałem o starą promocję. Przykład jest wymyślony.

   PyramidHead
  • Pytanie było retoryczne, straciłem cierpliwość. Klient posiada konto od dnia, w którym je założył. Bardziej sensowne jest „po jakiejś dacie posiadał”.

   PyramidHead
 • „Z Promocji nie może skorzystać Klient, który:
  a. korzystał z promocji Banku polegającej na przyznaniu premii za przeniesienie konta z innego banku lub
  b. od 1.04.2018 r. był posiadaczem konta w Banku.”

  Kiepski ten punkt. Idą w ślady Millennium (dożywotnie wykluczenie z nowych promocji).

  pytanie Odpowiedz
  • Jeśli interpretacja regulaminu będzie literalna, to wygląda na to, że wykluczyli wszystkich, którzy przenosili do nich konto w licznych promocjach. Rekordziści skorzystali z takiej promocji 3 razy, a może i więcej? miała być bomba, a jest kapiszon…

   abc
 • Uczestnik Promocji otrzyma jednorazową Premię za przeniesienie konta uzależnioną od wysokości Wpływów na
  konto:
  a. Premia w kwocie 100 zł – jeśli zapewni Wpływ na Konto w kwocie co najmniej 1 000 zł miesięcznie przez
  kolejne 3 miesiące kalendarzowe,
  b. Premia w kwocie 300 zł – jeśli zapewni Wpływ na konto w kwocie co najmniej 3 000 zł miesięcznie przez
  kolejne 3 miesiące kalendarzowe

  To mają być lepsze warunki? Bezsens. Chyba lepiej śmignąć w poniedziałek do oddziału i założyć konto w ramach starej promocji.

  Adam K. Odpowiedz
 • Czy ta promocja nadal obowiązuje? Jeśli tak to czy można iść od razu do placówki czy najpierw konieczny jest wniosek przez internet i rozmowa przez telefon?

  Dobcio Odpowiedz
  • Czytaj regulamin:
   „Z Promocji można skorzystać:
   a) w Placówkach własnych Banku,…”

   Kate
  • No właśnie czytałem i była nieścisłość z treścią artykułu na LS, stąd moje pytanie:

   „A co trzeba zrobić, aby zgarnąć promocyjne 200 zł? Po pierwsze złożyć wniosek o Konto dla Ciebie oraz zawrzeć umowę we wspomnianym wcześniej okresie promocji. Po złożeniu wniosku oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces.”

   Ale racja, należy opierać się na regulaminie, jutro się przejdę do placówki :)

   Dobcio
 • Niestety nie spełniam warunków nowej promocji, czy w starej promocji która trwa do końca marca, mogę udać się do placówki i z kodu polecania otrzymanego przenieść konto i otrzymać 200 zł? Czyli razem 250 zł?

  Ambrii Odpowiedz
 • 1 3 4 5

  Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy