Zmiana regulaminu i tabeli opłat w Eurobanku od 1 sierpnia 2017

Choć Eurobank nigdy nie był najpopularniejszym bankiem na blogu, to miał tu grupę swoich fanów. Oprócz przyzwoitych warunków prowadzenia konta instytucja ta oferowała ciekawy program „Rodzina i Przyjaciele”, który oferował 5% zwrotu od transakcji podróżniczych i związanych ze sportem. Wygląda jednak na to, że od 1 sierpnia klientów czekają istotne zmiany: najciekawsze kategorie moneybacku zostaną usunięte, pojawi się kilka drobnych podwyżek opłat, a dodatkowo bank wycofa swoje bezpłatne ubezpieczenie.

Zmiana tabeli opłat w Eurobanku od 1 sierpnia 2017

Program moneyback „Rodzina i Przyjaciele” pozwalał na zyskiwanie 5% wartości transakcji (nawet 60 zł miesięcznie) od zakupów związanych z rozrywką, podróżowaniem i sportem. Nie był to typowy zwrot za zakupy codzienne, ale bardziej za przyjemności. Od 1 sierpnia nie otrzymamy już zwrotu za płatności kartą w biurach podróży, sklepach sportowych i rowerowych. Ciągle jednak zwrot obowiązywał będzie przy zakupach biletów lotniczych, przejazdów długodystansowych, wypożyczaniu samochodów, płatności za noclegi, kinach, teatrach (itd.), pływalniach, SPA czy kręgielniach.

Zmiany dotknęły również tabelę opłat i prowizji. W górę pójdą opłaty za przelewy wykonane w placówkach banku, ale to mnie akurat zupełnie nie dziwi – to trend odchodzenia od obsługi klienta w oddziale na rzecz bankowości internetowej i mobilnej. Eurobank postanowił również podążyć za innym (mniej korzystnym trendem) i… wprowadził opłatę za wypłaty gotówki w kwocie poniżej 100 zł. Od tej pory zapłacimy 1,90 zł za każdą tego typu wypłatę – o ile nie założyliśmy konta w pakiecie Active w okresie 1.10.2016 – 31.03.2017 z gwarancją braku opłat przez 2 lata – wtedy zmiany dotkną nas dopiero od 1.04.2019.

Co jeszcze się zmieni? Sprawdzenie salda konta w bankomacie będzie kosztować nie 1 zł, ale 2,5 zł. Przekształcenie konta z indywidualnego na wspólne będzie kosztować 10 zł, a ustanowienie pełnomocnictwa wzrośnie z 5 zł do 10 zł. Bank postanowił również wycofać z oferty abonament Optimum, z którego pewnie i tak nie korzystaliście – 2,5 zł za 15 bezpłatnych powiadomień SMS. Teraz możliwe będzie korzystanie z abonamentu Mini, abonamentu Junior albo abonamentu Premium, które będzie oferowało nielimitowaną liczbę powiadomień za 6 zł miesięcznie.

Eurobank postanowił również wycofać ubezpieczenia Medical assistance oraz Home assistance, Assistance sprzętu komputerowego i usługi Concierge, oferowanego dotychczas posiadaczom kont w pakietach Classic, Na co dzień, Active i Prestige. Jeśli się nie mylę pakiet ten oferowany był za darmo (czym bardziej prestiżowe konto, tym więcej dostawaliśmy).

Nie przegap!

Komentarze

 • rowery na komunię kupi się teraz a wycieczkę opłaci przed 25 lipca aby zdążyli zaksięgować i OK :-)

  zenek64 Odpowiedz
 • Czyli krótka piłka – time to say goodbye eurobank :p a było tak przyjemnie 20 PLN za doładowanie Virgin i średnio 30 PLN/msc z moneybacku… No nic.. Śpieszmy się kochać promocje bankowe – tak szybko się zmieniają

  Gienek Odpowiedz
  • Czy otworzyłeś konto w promocji z Virgin Mobile ? Na to chyba jest osobny regulamin, otworzyłam konto w promocji z NC+ i nowe zapisy w TOiP nie będą brane pod uwagę.

   Ewa
 • Za konto założone w promocji nc+ gdzie miało być zwolnione z opłat też nie zapłacimy nic od sierpnia ?

  Mariusz Odpowiedz
 • Jak zakładałam konto Prestige w promo z Virgin to mnie to na razie nie dotyczy?

  Daniela Odpowiedz
 • Nie narzekajmy, moneyback dalej jest, a konto i karta dalej darmowe (wystarczy jedna rezygnacja w ciągu roku :) )

  ls5 Odpowiedz
 • Nie jest źle, spodziewałem się całkowitej likwidacji moneybacku, a tu tylko skasowali kategorie, z których korzystam najrzadziej. Trochę szkoda drobnych wypłat, ale i to da się przeboleć. Powodu do zamknięcia konta na pewno nie ma.

  ŁOŚ Odpowiedz
 • A co z cashbakiem za płatności w restauracjach

  Michał Odpowiedz
 • No ale pytanie do znawców jak te opłaty mają sie do promocji przy zakładaniu konta z promocją nc+ ? Te opłaty będą wtedy obowiązywać tez??????????????

  dareq Odpowiedz
  • Wydaje mi się, że Eurobank zwalniał z opłat, ale tylko tych dotyczących prowadzenia konta. Z bankomatami może robić co chce (oprócz wspomnianego we wpisie przypadku).

   Michał
 • trochę dziwnie rozliczają ten program rodzina i przyjaciele, jeśli ktoś dokonał transakcji np 2 sierpnia, zaksięgowało się 4 sierpnia to zaliczy do zwrotu za lipiec, bo według regulaminu transakcje zaksięgowane do 6 dnia nowego miesiąca liczą się do poprzedniego. także warto pamiętać o tym

  conrad_88 Odpowiedz
  • Masz doświadczenia z mechanizmem, który opisujesz?
   Zgodnie z regulaminem transakcje wykonane np. w lipcu muszą być rozliczone do 6 sierpnia, aby otrzymać za nie zwrot w ramach puli lipcowej. Nie oznacza to, że transakcje z początku sierpnia (rozliczone do 6 sierpnia) również będą objęte zwrotem za lipiec. Przez ostatnie półtora roku zwrot działa zgodnie z opisanym przeze mnie regulaminem.

   W
 • racja, pobieżnie przejrzałem regulamin i źle zrozumiałem. Szkoda że nie da się usunąć postu

  conrad_88 Odpowiedz
 • w piątek wpadła premia z RiP, po zmianach już nie jest to dla mnie atrakcyjne, konto idzie do piachu

  erde Odpowiedz
  • U mnie podobnie – teraz pytanie czy dają coś za utrzymanie klienta… :)

   pws
  • wypowiedziałem umowę w systemie transakcyjnym, dzwonili już z banku i proponowali jedynie zwolnienie z opłat za konto więc podtrzymałem chęć wypowiedzenia.

   erde
  • Oki, dzięki. Zwolnienie z opłat za konto to ja już mam od ponad 1,5 roku (sami dali), ale za kartę by się przydało i może jakiś bonus (albo możliwość uczestnictwa np. w promocji z VirginMobile). Jeśli tego nie ma, to się z nimi pożegnam.

   pws
 • dali juz komus premie za sierpniowy RiP w tym miesiacu?

  koles Odpowiedz
 • Uprzedzam, że jeśli ktoś chce opłacić kartę multisport na platformie emultisport.pl – niestety za taką płatność nie nalicza się zwrot (wiadomość z banku – kod mcc 7278).

  asi Odpowiedz
  • karta mulrisport jest swiadczeniem pracowniczym pracodawcy a na tej stronie robisz jedynie dopłatę jeśli Twój pracodawca nie finansuje całości świadczenia, stąd wg mnie mógłbyć niestety inny MCC

   Dzikus
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy