Zmiana tabeli opłat kont firmowych w Idea Banku od 1 października 2018

Od 1 października posiadanie konta firmowego w Idea Banku nie będzie już bezwarunkowo darmowe. W połowie września bank wysłał do swoich klientów wykaz zmian, jakie nastąpią w tabeli opłat i prowizji. Sprawdźmy, czy jest się czego bać.

Zmiana tabeli opłat i prowizji - Idea Bank - konta firmowe - od 1 pażdziernika 2018
Do tej pory prowadzenie rachunku Firma to Ja, Konto Branżowe oraz Konto Przedsiębiorczy Radca Prawny było darmowe. Od października zapłacimy 15 zł miesięcznie, ale na szczęście będzie kilka opcji, aby z opłaty zostać zwolnionym.

Po pierwsze – opłaty nie poniosą osoby, które mają rachunek firmowy krócej, niż 24 miesiące. Po drugie – ci, którzy wykonują min. jeden przelew do ZUS. Po trzecie – przedsiębiorcy posiadający aktywną umowę leasingu zawartą z Idea Getin Leasing S.A.

Drugą istotną zmianą jest wprowadzenie opłat za wpłaty gotówkowe przez mobilny wpłatomat. Ciągle nie zapłacimy ani grosza do kwoty 100 000 zł miesięcznie, ale powyżej tej wartości bank naliczy prowizję w wysokości 0,39%.

Pojawi się również opłata za wpłaty w oddziałach stacjonarnych – w wysokości 0,5% (min. 10 zł) niezależnie od kwoty. Opłata nie będzie jednak pobierana, jeśli wykupimy pakiet all inclusive (za 20 zł miesięcznie). Pakiet daje nam dodatkowo darmowe, nielimitowane wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju oraz wpłaty i wypłaty w oddziałach banku.

W górę idzie również prowizja za posiadanie karty debetowej. Do tej pory płaciliśmy 4,99 zł miesięcznie. Teraz zapłacimy 8 zł. Mimo wszystko z opłaty łatwo być zwolnionym: wystarczy wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na min. 400 zł (300 zł dla umów zawartych do 4.01.2013) lub dokonać wpłat gotówki w bankomatach lub wpłatomatach wskazanych przez bank na łączną kwotę min. 1000 zł.

Ostatnia istotna zmiana to wprowadzenie opłaty za wypłatę gotówki w bankomatach krajowych – od listopada opłata ta wyniesie 1% kwoty, ale dopiero od 6. transakcji (pierwsze 5. wypłat będzie darmowych).

Nie przegap!

Komentarze

 • kiedyś za płatność na ZUS była premia teraz zmuszają do niej niejako bo inaczej 15 zł za prowadzenie konta gdy ma się je dłużej niż 2 lata a nie ma zamiaru korzystać z idea leasing – czas się pożegnać ideowcy skoro tak pogrywacie

  zenek64 Odpowiedz
  • Czy mogę zrobić przelew do ZUS na 0,01 zł i nadal być zwolnionym z opłaty za konto?

   festiva
  • Z regulaminu:
   1.
   Opłata za prowadzenie Konta Firma To Ja, Konta Branżowego lub Konta Przedsiębiorczy Radca Prawny wynosi bezwarunkowo 0,00 PLN przez 24 miesiące od otwarcia rachunku. W kolejnych miesiącach opłata wynosi 0,00 PLN pod warunkiem:

   wykonania przelewu do ZUS z tego rachunku w danym miesiącu kalendarzowym
   lub

   posiadania na koniec danego miesiąca kalendarzowego aktywnej umowy leasingu zawartej z Idea Getin Leasing S.A.

   a nikt nie zmusza, żebyś płacił ZUS jednym przelewem z jednego konta.

   bolopokerzysta
 • Mimo tego, moim zdaniem oferta konta branżowego cały czas jest bardzo atrakcyjna.

  Kamil23 Odpowiedz
  • Oczywiście, że branżowe jest ok, ZUS i tak przelewam z Idea, płacę kartą z tego konta wyłącznie za paliwo, co każdy miesiąc min. 400zł. Konto dalej darmowe, a 44zł (36 netto) co miesiąc wraca w cashback’u (bez terminowego limitu).
   Parę dobrych lat z Ideą, od premiowania po konto branżowe – bez zamykania i zmiany numeru rachunku.
   Do tego kilka darmowych przelewów natychmiastowych w miesiącu.
   Ogólnie na plus.

   bolopokerzysta
  • hej @bolopokerzysta
   piszesz ” od premiowania po konto branżowe” -> czyli po promocji z premiowaniem, po prostu zmieniłeś konto na Branżowe i teraz masz zwrot 10% za paliwo?
   Dlaczego wcześniej na to nie wpadłem…?:)
   Jak ubiegać się o taką zmianę?
   Numer konta zostaje ten sam, a karta płatnicza? Też ta sama?

   jaa
 • Jak zamknąć? Dwa się bez wizyty?

  Pokemon Odpowiedz
 • pisemne wypowiedzenie w oddziale, albo listownie, na adres centrali:

  Idea Bank SA
  ul. Przyokopowa 33
  01-208 Warszawa
  z dopiskiem Departament Operacji

  3 sek w google, pzdr. ;)

  bolopokerzysta Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy