Zmiany w moneybacku T-Mobile Usługi Bankowe od maja 2017. Zarobimy mniej i tylko, jeśli posiadamy kredyt!

Posiadacze rachunków z moneybackiem w T-Mobile Usługi Bankowe właśnie otrzymali informacje o zmianie warunków promocji. Od 1 maja zwrot uzyskamy pod warunkiem posiadania produktu kredytowego w T-Mobile. A to nie wszystko.

Zamiana tabeli opłat i moneybacku w T-Mobile od maja 2017

Zwrot na jedno konto

Pierwsza z istotnych zmian to możliwość uzyskania zwrotu tylko na jednym rachunku (do tej pory można było posiadać dwa rachunki i zgarniać nawet 2 x 25 zł miesięcznie). Dokładnie:

Od 1 maja 2017 r. Promocją Zwrot za zakupy dla Klientów T-Mobile Usługi Bankowe będzie mógł zostać objęty wyłącznie jeden Rachunek. W przypadku posiadania więcej niż jednego Rachunku, Promocją zostanie objęty Rachunek o najwcześniejszej dacie przystąpienie do Promocji.

6 miesięcy, a później kredyt

Oprócz tego bank wprowadza warunek wymagający na nas posiadania dowolnego kredytu w banku w celu uzyskania premii. Co istotne: możliwe jest posiadanie karty kredytowej (co jest najrozsądniejszym/najtańszym rozwiązaniem). Nowi klienci mają jednak nieco łatwiej – oni przez 6 miesięcy zwrot mają bez konieczności posiadania kredytu. Dokładnie:

Od 1 maja 2017 r. Klient, który spełnił warunki do wypłaty Premii, będzie miał prawo do maksymalnie sześciu wypłat Premii (maksymalnie przez 6 kolejnym miesięcy kalendarzowych począwszy od miesiąca, w którym Premia została naliczona po raz pierwszy). Jeśli Klient będzie chciał otrzymywać Premię również po tym okresie, będzie musiał posiadać przynajmniej jeden Produkt kredytowy na koniec miesiąca, za który będzie naliczana Premia. Za Produkt kredytowy będzie uznawana aktywna Umowa o Pożyczkę / Kredyt, przyznany Limit odnawialny w rachunku lub aktywny Rachunek Karty kredytowej, na którym w danym miesiącu kalendarzowym rozliczono przynajmniej jedną Transakcję.

Co z osobami, które korzystają z promocji od dłuższego czasu? Niestety dla nich okres 6 miesięcy liczony jest już teraz, bo sam bank podaje w mailu taki przykład:

Klient, który przystąpił do Promocji w lutym 2016 r., a pierwsza wypłata Premii nastąpiła w marcu 2016 r., to w ramach standardowych warunków Promocji ostatnią wypłatę Premii otrzyma w maju 2017 r. za kwiecień 2017 r. Jeżeli jednak Klient w jednym bądź wielu następujących po kwietniu 2017 r. miesiącach, na koniec tego miesiąca będzie posiadać aktywny Produkt kredytowy, to również otrzyma Premię za miesiące, w których spełni warunek.

Czy coś dostajemy w zamian? Niewiele. Zmieni się jedynie to, że od maja moneyback będzie naliczany nie tylko za transakcje kartą, ale również płatności BLIK.

Warto dodać, że zmiany pojawiły się również w tabeli opłat i prowizji, jednak dotyczą one kwestii nieistotnych z naszego punktu widzenia (usunięcie nieaktualnych zapisów, wycofanie opłat za windykację czy obniżenie opłat za monit).

Na koniec jeszcze jedna sprawa, o której przypomniał mi jeden z czytelników. W T-Mobile Usługi Bankowe jest problem z otwieraniem trzeciego rachunku danego typu. I to nawet, jeśli poprzednie zostały dawno zamknięte (bank liczy ostatnie dwa lata). Pamiętajcie o tym – jeśli macie obecnie dwa rachunki i oba zamkniecie, to w przypadku np. potencjalnej promocji dla nowych klientów za kilka miesięcy będziecie mieli duże problemy ze skorzystaniem z niej.

Ile można zyskać na moneybacku w T-Mobile?

Przypomnijmy: w chwili obecnej możliwe jest zdobycie 5% zwrotu za transakcje wykonane kartą debetową lub kredytową. W przypadku Konta Freemium do zdobycia jest maksymalnie 15 zł, a w przypadku Premium – 25 zł. W obu przypadkach konieczne jest jednak osiągnięcie minimalnej kwoty wydatków miesięcznych (inaczej zwrot nie zostanie naliczony). Dla Konta Freemium jest to 200 zł, a dla konta Premium – 500 zł miesięcznie. Warto dodać, że spełnienie tych warunków automatycznie zwalnia nas z opłat.

Szczegóły we wpisie sprzed kilku miesięcy.

Nie przegap!

Komentarze

 • Grzecznym i lokalnym klientom juz przyzna , nad innymi się zastanawiają. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Grzecznym i lojalnym klientom juz przyzna , nad innymi się zastanawiają. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • premia dotarła:)… i faktycznie P24 mają już MCC = 4900 :(

  pawelko Odpowiedz
 • @dzikus – dzieki , niby miał być ale 14 kwietnia dzisiaj no chyba że wieczorem coś się zaksięguje…

  konrad Odpowiedz
 • potwierdzam – wpłynęła pod wieczór…:) teraz w kwietniu zbieramy na premię…

  konrad Odpowiedz
 • Powiedzcie mi czy przy zmianie rodzaju konta, np z freemium na premium rozliczone transakcje przed zmianą tez się liczą do zwrotu i braku opłaty czy dopiero te po zmianie? Mogę najpierw wydać 500 zł a pod koniec miesiąca zmienić na premium? Uniknę opłaty i uzyskam zwrot 25 zeta?

  specu Odpowiedz
  • Liczą się transakcje z całego miesiąca wg stanu na koniec miesiąca.

   Don Quijote de la Mancha
  • Liczą się transakcje z całego miesiąca wg *wariantu na koniec miesiąca.

   Don Quijote de la Mancha
 • Dostaliśmy dzisiaj z żoną 2x 25zł. Akurat stówka na Jasia Wędrowniczka. A i na dobre wino zostanie.

  Waldemar Odpowiedz
 • @specu
  Tak jest. Do wysokości zwrotu lub opłaty liczy się wariant konta ostatniego dnia miesiąca. Wszystkie transakcje wliczają się do wysokości zwrotu zarówno przed zmianą wariantu konta jak i po. Oczywiście z właściwymi MCC. W tym wypadku wszystkie transakcje dokonane do konta Freemium ” przechodzą” / liczą się do zwrotu / do nowego wariantu konta- Premium.

  Waldemar Odpowiedz
 • Dostałem tylko jeden zwrot. Komuś też nie wypłacili drugiego zwrotu?

  Kagoo Odpowiedz
 • Czyli że jeśli już za kwiecień dostanę ostatnie zwrot to 1 maja zastrzegam karty i zmieniam konto na Fremium? (jak z opłatą za kartę-proporcjonalnie pobiorą za 1 dzień karty w nowym miesiącu maju?)

  bolek Odpowiedz
  • Nie pobiorą. Ponoć liczy się stan na koniec miesiąca — czyli nawet, jeśli kartę zamkniesz pod koniec, to opłaty nie pobiorą.

   Don Quijote de la Mancha
  • To jest błędne założenie, gdyż ostatni dzień miesiąca decyduje o wariancie konta, a co za tym idzie o warunkach bezpłatności, jakie mieliśmy spełnić w danym miesiącu i ewentualnym zwrocie 5% za zakupy. Punkt 8) Taryfy Opłat i Prowizji mówi, że opłaty miesięczne za Karty debetowe pobierane są za pełen okres rozliczeniowy ostatniego dnia miesiąca.
   W związku z tym, zmieniając dowolnego dnia maja konto na Freemium musimy spełnić warunek bezpłatności karty robiąc nią obrót minimum 200 zł.

   pamas
  • @pamas, chodzi o to, że jeśli na koniec miesiąca karty nie będzie, to opłata pobrana nie zostanie.
   http://livesmarter.pl/zmiana-tabeli-oplat-i-prowizji-w-t-mobile-od-sierpnia-2016/#comment-135418

   Don Quijote de la Mancha
  • @ Don Quijote de la Mancha przeczytaj dokładnie odpowiedź banku: „Uprzejmie informuję, że w opisanej sytuacji, prowadzenie rachunku będzie dla Pani darmowe”.
   Oczywiście, ze prowadzenie rachunku Freemium jest darmowe, ale płacimy przecież za kartę. Karta w maju będzie, a bank nie odniósł się w żaden sposób do zwolnienia z pobrania opłaty za nią w przypadku braku obrotów.

   pamas
 • przylaczam sie do pytania powyżej, drogi Adminie może przygotowałbyś artykuł o tym co robić z kontem T-mobile? Wielu czytelników go posiada, a w komenatarzach pojawiają się różne informacje..

  wlodek Odpowiedz
 • W zasadzie wszyscy wiemy jak bezpiecznie ” wyjść ” z drugiego konta i karty w TMUB. Ale gdyby Admin wszystko zebrał w jednym artykule, tak krok po kroku to byłaby niewątpliwie pomoc. I to bardzo przydatna.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Czy ktoś może potwierdzić, że moneyback można otrzymać nie mając karty debetowej (tylko kredytową)?

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Tak DQdlM. Ponad rok czasu otrzymywałem zwrot do 2x Premium robiąc zakupy kartą kredytową i nie posiadając w ogóle karty debetowej. Debetówkę wyrobiłem dopiero na potrzeby promocji z wynagrodzeniem.

  Eugeniusz Odpowiedz
  • OK, więc wszystko jasne:

   1) kartę do nadmiarowego konta możemy zamknąć choćby dzisiaj (żeby w maju nie trzeba było wyrabiać transakcji dla bezpłatności);

   następnie mamy dwa warianty:

   2a) między pierwszym a ostatnim dniem maja zmieniamy wariant na Freemium (będzie bezpłatne, bo liczy się wariant na koniec miesiąca)
   lub
   2b) po otrzymaniu w maju premii konto zamykamy (ze względu na okres wypowiedzenia i tak chyba trzeba wcześniej zmienić na Freemium).

   Don Quijote de la Mancha
  • Jeżeli ktoś posiada kartę kredytową to zgoda. Jednak w przypadku posiadania tylko karty do rachunku byłbym ostrożny, gdyż trzeba spełnić warunek promocji „§4. ust. 3. Do skorzystania z Promocji uprawnieni są Klienci, którzy spełnią łącznie następujące warunki: a. Posiadają Rachunek i Kartę.”
   Nie jest wyraźnie napisane w regulaminie, że do wypłaty premii karta jest niezbędna, ale dmuchając na zimne lepiej w takim przypadku w maju zrobić obrót minimum 200 zł, poczekać na premię za kwiecień, zamknąć kartę, zmienić konto na Freemium i od razu wypowiedzieć, żeby dwa razy nie dzwonić.

   pamas
  • Jest jednak wyraźnie napisane w regulaminie promocji, że karta musi być do końca kwietnia. §5. ust. 10. mówi, że rachunek uznawany jest łączną kwotą należnej premii za dany miesiąc kalendarzowy, pod warunkiem, że w miesiącu za który ma być wypłacona premia zostały spełnione warunki promocji, czyli m.in. posiadanie karty.

   pamas
 • dostalem info z t-mobile, ze 31.05 pobiora oplate zgodnie z planem taryfowym obowiazujacym 1.05. Pani zaklinała się na wszystkie świetosci ze tak jest. trzeba wiec bedzie w maju rowniez wyrobic limit.

  pp Odpowiedz
  • Coś mi się wydaje, że już tu niektórzy zmieniali z P na F w trakcie miesiąca, właśnie nie mogąc wyrobić 500 zl, i opłata pobierana nie była…

   Don Quijote de la Mancha
 • To coś się zmieniło , gdzieś pisaliście , że w maju nie trzeba robić obrotu kartą bo jak się zamknie kartę to liczy się stan na koniec miesiąca po zmianie premium na Fremium. Gdyby jednak obrót był potrzebny a 1 maja w czasie pochodu byla ladna letnia pogoda i bardzo by przy tym suszylo to dobrze wziąć zagryche i cwiarteczke na pragnienie. Sprawdzałem na poczatku promo, zwrotu procentów nie bylo , bo sie nie chawtowalo ale jednak obrot byl bo w glowie kolowalo.A na na jesieni temu wszystkiemu butelkowa pogoda sprzyjała. Tylko bez rozglosu , żeby tego napoju starczyło na półkach w sklepie i nie trzeba było lecieć na metę. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Ano zmieniło się, bo @pamas zasiał zwątpienie w temacie bezpłatności karty.

   W każdym razie temat można uznać za zamknięty:
   – jeśli ktoś ma kartę kredytową, to debetówkę może zamknąć jeszcze w kwietniu ↑ 15 kwietnia 2017, 16:34;
   – jeśli ktoś kredytówki nie ma, to na majówce do ćwiarteczki dodaje zagrychę, czym zapewnia bezpłatność debetówki.

   Don Quijote de la Mancha
 • Zgłupiałem już i bez ćwiarteczki a ściślej mówiąc, a raczej pisząc, samej ćwiarteczki bez zagrychy.
  Czy po zmianie 1 maja drugiego konta Premium na Freemium, jeżeli do drugiego konta nie posiadamy karty debetowej tylko kartę kredytową, trzeba robić obrót czy konto to będzie/ po zmianie/ bezpłatne?

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Jeżeli kk posiadamy, to problemu nie ma, bo możemy debetówkę zamknąć jeszcze w kwietniu, a warunki promocji (posiadanie Karty) ciągle będziemy spełniać.

   Gorzej, jeśli ktoś kk nie ma, wtedy w maju bezpieczniej pokombinować z wyrobieniem 200 zł dla bezpłatności karty do Freemium.

   Don Quijote de la Mancha
 • Wiesz DQdlM też tak myślę. 1 maja zmieniam drugie Premium na Freemium, kartą debetową robię przekaz bankomatowy Euronet na kwotę 200 pln i po otrzymaniu premii za kwiecień, np. 15 maja wypowiadam kartę debetową. W takim wypadku MCC nie ma znaczenia bo od 1 maja zwrot przyznają tylko na 1 konto ale obrót się liczy. Macie inny plan?

  Waldemar Odpowiedz
 • @ Waldemar plan masz dobry, tylko niepotrzebnie się tak spinasz. 1 maja lepiej skorzystać z przedłużonego weekendu, bo na zmianę na Freemium jest cały miesiąc. Chyba, że ktoś zamierza wypowiedzieć umowę konta, to wtedy trzeba zmienić przed wypowiedzeniem.

  pamas Odpowiedz
 • Na czacie Banku poinformowali mnie, że do zwrotu za kwiecień nie jest potrzebne posiadanie karty w maju. Mało tego, można tę kartę zamknąć już w kwietniu, po wydaniu tylu, ile trzeba. Ważne, żeby operacje były zaksięgowane w danym miesiącu.

  jmg Odpowiedz
 • @jmg
  Możesz wkleić screen rozmowy z konsultantem?

  Waldemar Odpowiedz
 • Obecnie mam wydane (kartą do konta T-Mobile Fremium) w kwietniu już 500 zł, a konto jest w opcji Fremium.
  1. Rozumiem, że aby otrzymać 25 zł zwrotu za kwiecień mam zamienić je na opcję Premium do końca kwietnia przez infolinię?
  2. Na początku maja zmieniam opcję konta znowu na Fremium, aby nie płacić za nie w maju (zwrot i tak otrzymam w wysokości 25 zł?)?
  3. Czy mogę od razu w maju, po zmianie opcji konta na Fremium, zastrzec kartę czy muszę poczekać na wypłatę premii za kwiecień i dodatkowo wydać 200 zł, aby nie płacić za kartę 6 zł?

  Konto i tak planuję tam zostawić, a jak widać zastanawiam się jak „wyjść” z karty bez opłat i wycisnąć tę cytrynę do końca ;-)

  BTW.
  Czy MCC takie jak 4131 (PolskiBus) i 4121 (Uber) są zaliczane do moneybacku (niby powinny, bo nie są explicite wyłączone przez regulamin, ale już „usługi transportowe – MCC4111” są wyłączone)?
  Czy ktoś wie jaki kod MCC generuje przekaz bankmatowy Euronettu?

  jarosword14 Odpowiedz
 • @jarosword
  1. Tak.
  2. Tak.
  3. Konsultanci podają sprzeczne wersje. Regulamin wymaga na dzień wypłaty premii posiadania karty/ nie precyzuje czy debetowej czy kredytowej/ i konta w wersji Premium lub Freemium. Brak informacji czy zastrzeżenie karty to nadal jej posiadanie. Zasada jest taka, że nieuregulowane kwestie przez bank powinny działać na korzyść klienta ale to TMUB i nie wiadomo co ta jeszcze ws. kart wyciągną z kapelusza.
  @jarosword14:
  -zrobisz jak będziesz uważał ale ja zastrzegam kartę dopiero po przyznaniu premii,
  – napisz pocztą wewnętrzną do TMUB i w razie czego będziesz miał podstawę do reklamacji.
  MCC 4131 i 4121 liczą się do wydatków warunkujących moneybeck. Na tym blogu jest gdzieś wykaz kodów MCC ale nie wiem jak je znaleźć a mapy strony nie widzę. Korzystałem z przekazów Euronetu ale kartą CITI i Millennium a tam w historii rachunku MCC nie są podawane.
  instytucja finansowa ma MCC 6012 więc sie nie kwalifikuje

  Eugeniusz Odpowiedz
  • http://jakimcc.pl/

   Moneyback w TMUB działa pod tym względem bardzo jednoznacznie i dokładnie, zwrot jest za wszystko, co nie ma wymienionych w Regulaminie MCC, nie trzeba się więc przejmować, że jakiś numer sąsiaduje z zakazanym (np. działa kupowanie biletu na PR w IC).

   Don Quijote de la Mancha
  • przkaz bankomatowy to wykluczone mcc 6012 oznaczajacy przkaz pieniezny.

   koles
  • Ale dla zwolnienia z opłaty MCC znaczenia nie ma, a w czerwcu na drugim koncie moneybacku i tak nie będzie.

   Don Quijote de la Mancha
  • dzieki @kiszot za info :) dobrze wiedziec.
   Ja wole sposob @prawdziwego

   koles
  • Słusznie, też bezpłatny, a nie ogranicza rocznego limitu Euro.

   A Ty nie masz kk?

   Don Quijote de la Mancha
  • nie, ale mam 5 KK MC mille :) ale tylko jeszcze przez chwile :D

   koles
  • Dzięki za wyjaśnienie i odpowiedzi.
   Próbuję się połapać w tych kryptonimach, więc zapytam o jakieś wyjaśnienie, co to jest ćwiarteczka, zagrycha, wędka, oranżada, itp.? Czy macie jakiś „słownik” do tego, bo to szyfrowanie mnie dobija a za nic nie mogę czegoś sensownego oprócz dyskontów spożywczych do niego przypisać? Wiem, że publicznie nikt mi go nie poda, ale np. w wiadomości prywatnej chyba można (adres @ mam na gmailu mojnickmałpa.gmail.com).

   jarosword14
  • A czy ten przekaz bankomatowy coś kosztuje?

   Iza
  • Póki co nie.

   Don Quijote de la Mancha
  • Ja i tak kk nie dostanę, dzisiaj mi odmówili. To dla świętego spokoju mogę puścić dwa przekazy z obu kont Premium po 500 zł i nie martwić się czy 200 wystarczy. To powinno zwolnić z opłat za maj. Po otrzymaniu premii za kwiecień zablokować karty i zmienić konta na Freemium. Dobrze myślę?

   Iza
  • Tak, ale roczny limit przekazów to tylko 2000 zł na osobę (dokładniej: na pesel), więc może szkoda marnować? Jeśli zmienisz na Freemium, to wystarczy 2 × 200 zł…

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki za podpowiedź, tak zrobię. A jak jest u nich z płatnościami kartą, tzn. liczy się data transakcji czy księgowania?

   Iza
  • Księgowania.

   Don Quijote de la Mancha
  • Czyli mogę już jutro robić płatności, zaksięgują się już w maju. Akurat mam ze stówkę do wydania. Dziękuję pięknie Don Quijote. Jesteś bardzo pomocny.

   Iza
 • @jarosword14
  Konto Freemium jest bezpłatne ale karta do niego jest już płatna. Nie wiem czy jej zastrzeżenie po otrzymaniu premii zwolni z opłaty. Ja dla wszystkiego wykonam przekaz bankomatowy Euronet ponieważ to moje drugie konto i od 1 maja na nie moneybecku już nie otrzymam a dopiero później zastrzegę.

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Przypominam, że jeśli ktoś ma kartę kredytową, to debetówkę można zastrzec jeszcze w kwietniu (a promocji na kk w TMUB było tyle, że pewnie już większość ma).

   Jeśli ktoś kk nie ma, to ciągle — moim zdaniem — z regulaminu nie wynika, by z zamknięciem debetówki trzeba czekać do wypłaty premii; o obowiązku posiadania Karty jest tylko w §4, gdzie jest mowa o tym, kto może z promocji korzystac (tzn. robić premiowane zakupy); co więcej, w §5 mówiącym o wypłacie premii jest wprost napisane: „Rachunek uznawany jest łączną kwotą należnej Premii za dany miesiąc kalendarzowy, nie później niż 15. dnia kolejnego miesiąca kalendarzowego […], pod warunkiem, że w miesiącu za który ma być wypłacona Premia zostały spełnione warunki Promocji oraz pod warunkiem że przed dniem uznania, Rachunek nie został zamknięty, umowa Rachunku nie została wypowiedziana”.
   W praktyce nie wiem, czy na pobranie opłaty ma znaczenie, czy kartę zamkniemy 1. czy 15. dnia miesiąca… Może ktoś już zamykał debetówkę do Freemium nie wyrabiając płatności 200 zł i może tu napisać, czy opłatę za ten ostatni niepełny miesiąc pobrano?

   Don Quijote de la Mancha
  • Swoją drogą ciekawe, co znaczy „w miesiącu za który ma być wypłacona Premia zostały spełnione warunki Promocji”:
   1) na pewno oznacza to, że w momencie wypłacania premii w maju karta może być zamknięta, bo ten warunek wystarczy spełniać w kwietniu;
   2) ale czy „w miesiącu” oznacza „cały miesiąc”, czy może wystarczy na przykład 29 dni (kwietnia)?

   Don Quijote de la Mancha
  • A ten przekaz bankomatowy Euronet to co daje? Obrót zwalniający z opłaty? Jaki to ma MCC?

   Tomek__
  • czytac, czytac, czytac :)

   koles
  • Gdzie czytać tamerr (@) interia.pl?

   Marrek
  • czytać 12 wpisów wyzej;) kod 6012

   Herman
 • Prawdziwy napisz do mnie bo interesuje mnie ćwiartka i nie wiem czy dobra kupiłem.

  pkob86 Odpowiedz
 • A jaki macie problem wykręcić po 500 zł jeszcze w maju i 1 czerwca zablokować debetówki? Wtedy ŻADNYCH wątpliwości nikt nie będzie miał. Chyba wydajecie pieniądze na codzień?

  Wyjadacz Wisienek Odpowiedz
  • tylko po co? jest wiele innych kart ktorymi mozna zrobic obrot z zyskiem :)

   koles
  • Wiele? A jakie na przykład? Bo moim zdaniem wcale wielu nie ma tym bardziej dla tych, którzy już z większości korzystali :)

   Kajko
  • no za darmo obrot oddawac to tez nie mam zamiaru. Mi wejdzie akurat citek.

   koles
  • No ciągle są jakieś moneybacki promocyjne, ja jeszcze korzystam z 8% w BGŻ BNP, inni z Citi czy Millennium… A ze stałych są przede wszystkim 5% w TMUB i Eurobank oraz mniej opłacalne Toyota (paliwo), BZ WBK 1|2|3 (różne działy) i chyba jeszcze Snatander (paliwo).

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy ktoś byłby uprzejmy zapisać co zrobić i kiedy jeśli ma się 2xPremium z kartą debetową do każdego (brak KK) i chcę się zachować jedno bezpłatne konto Freemium z bezpłatną kartą debetową po zmianie warunków promocji? Limity w kwietniu do pełnego zwrotu (2×500) w maju już wyrobione :-)

  Kajko Odpowiedz
 • Dziś znów dzwonili do mnie z propozycja karty kredytowej. Z promocją „Wiosenne porządki” czyli 100zł na konto za wyrobienie kartą 500zł pierwszym pełnym miesiącu, dodatkowo bezwarunkowe zwolnienie z opłat miesięcznych do końca roku i z rocznej za wznowienie na następny rok. Zdecydowałem się mimo tej promocji pozornie lepszej promocji z bonami Tesco, z dwóch względów: zwolnienia z opłaty rocznej za wznowienie, której nie ma w promocji z bonami Tesco i że całe formalności załatwiłem „od ręki”, bez żadnych kurierów, potwierdzeń zarobków itd. Co prawda rozmowa trwała z 20minut, ale półgodziny później już mam potwierdzenie, że limit przyznany i karta poszła do druku.

  keram7m Odpowiedz
  • „zwolnienia z opłaty rocznej za wznowienie […] nie ma w promocji z bonami Tesco”
   — na pewno? Ten regulamin wygląda, jakby dotyczył wszystkich kk: https://static.t-mobilebankowe.pl/uploads//files//RegulaminPromocjiKartKredytowych15033011.pdf

   Don Quijote de la Mancha
  • Ja czekam na kartę kredytową w promocji z bonem do Tesco, mam również zwolnienie z opłaty rocznej jak słusznie zauważył Don…..

   Maku
  • Kłopotliwy jest ten zapis: „6.4.Promocja nie może być łączona z innymi promocjami i ofertami specjalnymi Banku.” no i tak mi powiedziała konsultantka, że tylko jej oferta łączy te promocje. Ja do tej pory rozumiałem, że klikając spod systemu bankowości uczestniczy się w promocji zwolnienia z opłaty, a z dedykowanego emaila lub ze strony – bon Tesco.

   keram7m
  • Zobacz co jest napisane na stronie banku poświęconej promocji z bonem do Tesco:

   https://www.t-mobilebankowe.pl/karta-kredytowa-mastercard-1

   Z naszą kartą:
   Nie poniesiesz opłaty za wydanie karty, ani opłaty rocznej;

   Opłata roczna=opłata za wznowienie

   Maku
  • Czyli jak zwykle, regulaminy promocji i opisy na stronie nie są spójne. Zresztą ta strona widzę się zmieniła niż ostatnio ją odwiedzałem, już nie ma linka do wniosku a do Wirtualnego oddziału.
   Jeśli to prawda to straciłem stówę, no ale bon to nie to samo co kasa na koncie, no i oszczędziłem trochę czasu.

   keram7m
  • Ja tam wolę 200 zł w zapasie kaszy i mąki z tesco :) cała procedura trwała u mnie tylko jeden dzień, pytanie natomiast kiedy przyjdzie karta…do środy siedzę spokojnie a potem zaczynam dzwonić i ich ponaglać

   Maku
  • Jak to w jeden dzień? Wszyscy tu straszyli, że strasznie długo, że jakieś zaświadczenia itd. Czyli też bez kuriera zakładałeś? Odebrałeś mi ostatni argument, że dobrze zrobiłem. To jak w końcu wnioskowałeś z linka z emaila, Wirtualnego oddziału, formularza czy z poziomu ich bankowości?

   keram7m
  • Wniosek złożyłem 10.04, dzień później telefonicznie mnie zweryfikowali, dziś dostałem kartę pocztą

   jocker
  • Dobrze zrobiłeś, byłeś procesowany na uproszczonych zasadach, bo sami dzwonili. Gdybyś sam wnioskował i procesowali na normalnych zasadach, to byś musiał się trochę „na pocić”

   Roman
  • Sam składałem wniosek przez internet. Następnego dnia w czasie rozmowy praktycznie cały wniosek kazali podyktować mi od początku i z pół godziny to trwało

   jocker
  • @keram7m
   Wniosek składałem z poziomu konta, miałem procedurę uproszczoną, bez wizyty kuriera, czekam na kartę teraz

   Maku
 • Przed chwila dostałem maila z informacja o nowej bankowosci internetowej.Byc moze brak zgody rozwiaze nam problem z zamykaniem Premium (bez bawienia sie w przejscie na F-ki)

  rw8888 Odpowiedz
 • Jak to jest z tym zwrotem obecnie? Do swoich 2 kont Premium mam KK i to nia place i dostalem 2x25zl zwrotu. Moja zona tez ma 2xPremium, ale placi debetowka. I zwrot przyszedl tylko na 1 konto. W wiadomosciach twierdza, ze platnosci szly tylko z 1 konta i dlatego. Ale przeciez ja swoja KK tez mam podpieta do 1 konta i jednak obciaza oba konta.

  kuken Odpowiedz
  • kazde konto ma osobna debetowke to bezsprzeczne. Kredytowka to inna bajka

   koles
  • Dobrze wiedziec. W takim razie pewnie do konca miesiaca moja zona powinna to konto bez karty zamienic na Freemium, zeby nie pobrali oplaty za premium jesli nie wyda 2x500zl?

   kuken
 • Jesli chodzi o cashback to rozumie to ten miesiac jest ostatni. Ktos kto nie moze dostac kretytowki u nich powininen 30.04 zastrzec karte i dostac w maju ostani cashback?

  dfss Odpowiedz
  • po raz setny powtarzam: zastrzec a zamknąć to dwie RÓŻNE sprawy

   Krzysztoff
  • czyli co trzeba zrobic by nie placic za konto oraz karte. Zamknac?

   dfss
  • Zastrzega się kartę utraconą (zgubioną, skradzioną), a zamyka niechcianą.

   W praktyce w wielu bankach trudno jest kartę zamknąć, więc niekiedy debetówkę można w zamian zastrzec (bo to musi być łatwe), ale istnieje ryzyko, że bank wtedy wyśle kolejną w miejsce zastrzeżonej (np. BZ WBK tak chyba robi). Zastrzeżenie nie zadziała też z kartą kredytową, gdyż tu musimy wypowiedzieć umowę kredytową.

   Wracając do tematu: w TMUB kartę do konta można łatwo zamknąć z poziomu bankowości www, więc nie ma co kombinować.

   Konto Freemium bez karty jest bezpłatne, pytanie tylko, kiedy kartę można zamknąć (nie mając kk): najkorzystniejsza interpretacja to kwiecień (po wyrobieniu wydatków dla zwrotu), najbezpieczniejsza to maj po wydaniu premii, ale wtedy nie ma pewności, czy nie trzeba wyrobić 200 zł dla bezpłatności w maju. ↑ 17 kwietnia 2017, 19:56 • Eugeniusz , ↑ 17 kwietnia 2017, 20:00 • Eugeniusz, ↑ 17 kwietnia 2017, 21:13 • Don Quijote de la Mancha.

   Don Quijote de la Mancha
  • Zamknąć i zastrzec w tym przypadku to jedno i to samo . Bank nie wysyła nowej karty w miejsce zastrzeżonej . Identycznie jest też np w ING. Nową karte trzeba sobie zamówić .
   Inaczej sprawa ma sie np w PKO BP , tam po zastrzeżeniu karty bank sam wysyła nową .

   adammm
  • a jak jest w pekao sa? ktis wie moze? bo chce zastrzec, ale nie wiem czy wysla nowa, a do odzzialu nie chce mi sie isc :)

   Dzikus
 • Plan na maj: otrzymać 2×25 zł za kwiecień, zrobić 700 zł obrotu KK, zmienić jedno konto na Freemium i zamknąć debetówkę. Dobrze główkuję?

  broker Odpowiedz
 • Skoro masz KK to możesz debetówkę do drugiego konta już zamknąć.

  mbo Odpowiedz
 • A czy udało się Wam dowidzieć, który rachunek był pierwszy objęty promocją, a tym samym będzie nadal objęty zwrotem?

  em Odpowiedz
  • W szczegółach rachunku masz datę otwarcia konta.

   Skylla
  • Tak, tylko że „Promocją zostanie objęty Rachunek o najwcześniejszej dacie przystąpienie do Promocji”, a nie najwcześniej otwarty. Ja aktywowałem promocję na rachunkach podczas tej samej rozmowy telefonicznej.
   A odpowiedź z infolinii: nie mam takiej informacji; proszę poczekać do czerwca i zobaczyć na którym koncie będzie zwrot.

   em
 • Ja zrobię w ten sposób. Mam 2 konta Premium. Pod koniec maja zamknę kartę drugiego konta a konto zmienię na Freemium, które będzie za 0 zł. Może się jeszcze przydać, a karencja trwa 2 lata. Oczywiście dopóki będzie za zero.

  Krak Odpowiedz
 • 3 osoby na infolinii twierdza ze zamykajac karte w maju na Fremium nie trzeba robic limitu.Jest troche czasu wiec proponuje zapytac w bankowosci internetowej a pozniej reklamacja.

  rw8888 Odpowiedz
  • 7) Opłaty za prowadzenie rachunków pobierane są za pełen okres rozliczeniowy, ostatniego dnia miesiąca.
   8) Opłaty miesięczne za Karty debetowe pobierane są za pełen okres rozliczeniowy ostatniego dnia miesiąca.

   sentio
 • Wczoraj „dobiłem” zakupami na drugim koncie Premium ponad 500 zł. Spełniłem wiec warunki do uzyskania premii 25 zł. W związku z tym, że od 1 maja zwrotu za zakupy z drugiego konta Premium nie dostanę to już dziś zamknąłem/ nie zastrzegłem ale właśnie zamknąłem/ kartę debetową do tego konta. 1 maja na infolinii przekształcam konto Premium na konto Freemium. Po otrzymaniu premii za kwiecień, najpewniej 15 maja, wypowiadam konto. Czy waszym zdaniem taki tryb jest optymalny? Nie naraża mnie na koszty?

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Nie wypowiem się gdyż nie znam odpowiedzi. Ja np. planuję zamknąć kartę 1 maja – mimo wyrobionego limitu w kwietniu- tak dla pewności. Nie sądzę aby udało mi się przekształcić Premium na Freemium 1 maja, dlatego zrobię to jakiegoś późniejszego dnia maja -uważam, że to bez znaczenia.
   Eugeniuszu, mam pytanie: czy po zamknięciu karty od razu widzisz ją w bankowości internetowej jako nieaktywną?

   Beata2
  • @Eugeniusz, mam zamiar zrobić dokładnie tak samo.

   @Beata2, jeśli masz kk., to jednak bezpieczniej niepotrzebną debetówkę zamknąć jeszcze w kwietniu.

   Don Quijote de la Mancha
  • Ups, nie dokładnie tak samo — ja darmowego konta zamykać nie będę, i tak tu potem nie można założyć następnego, a może przypadkiem (choć to mało prawdopodobne) zrobią jakąś promocję typu „premia za »wynagrodzenie« na Freemium”?

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don Quijote de la Mancha
   kk nie posiadam i mieć nie będę, dlatego dla mnie ta Promocja póki co się kończy:(. Też się zastanawiam czy zamknąć Freemium po odebraniu ostatniego cashbacku czy jednak zostawić na ewentualne „niespodzianki” od banku. W sierpniu kończy mi się odsiadka dwóch lat od zamknięcia pierwszego konta i tak sobie myślę, że właściwie to będę mogła otworzyć znowu konto np. Premium i przez 6 miesięcy korzystać z cashbacku jako Nowy Klient/Nowe Konto, dlatego chyba lepiej zamknąć obecne konto w maju, prawda?

   Beata2
 • @Beata2
  Tak Beatko. Przed chwilą sprawdziłem. Status karty: zamknięta.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • A czy zmianę z premium na freemium da się zrobić w ciągu jednej rozmowy telefonicznej ? Może ktoś potwierdzić ? bo w tym miesiącu chyba nie uda mi się wydać 500zł kartą (do tej chwili wydałam 6,95zł).

  [email protected] Odpowiedz
 • @Be
  Da się zrobić. Jak dobrze trafisz i nie będziesz długo czekać na samo połączenie to po krótkiej weryfikacji konsultant/ka odczyta Ci krótką formułkę dot. przekształcenia konta, poprosi o potwierdzenie i konto zmienione. Cała operacja trwa kilka minut dosłownie. Zdecydowanie kilka razy jest dłuższy czas oczekiwania na połączenie.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Czy zmiana wariantu konta nie wpływa w żaden sposób na zwrot za zakupy? Pytam dla pewności czy aby nie „odznaczają” się wymagane zgody niezbędne do otrzymania zwrotu.

  specu Odpowiedz
 • Hej – czy kod 6300 blue media liczy sie do zwrotu? na liście mcc zastrzeżonych go nie ma ale kij ich wie bo to ubezpieczenia…. wie ktoś?

  ronny Odpowiedz
 • Moi kochani, działa już nowa bankowość internetowa w t-mobile, z nowinek zauważyłem m.in. możliwość wyłączenia płatności pay-pass w karcie kredytowej

  Maku Odpowiedz
  • Maku właśnie korzystałam z tej nowej bankowości internetowej ale nie podoba mi się nie ma w historii karty sumy wydatków a na dodatek po kilku chwilach „wywala” mnie i pisze komunikat że ze względów bezpieczeństwa choć w starej wersji bez problemów.Pisałam im o tym ale jak to T-Mobile -przesłać skan opisać dokładnie,jaka przeglądarka i takie tam-więc korzystam ze starej wersji ale nie wiem do kiedy ona będzie ?

   aaal
  • Co ciekawe, nowa i stara wersja mają osobne hasła logowania (w nowej dodatkowo wymagany znak specjalny!). Poza tym nie działa mi logowanie za pomocą aplikacji mobilnej.

   broker
 • 1. W nowej wersji nie ma MCC podanych, czy mi się wydaje?
  2. Czy jeśli transakcje wykonałem o 17:30 dnia 27.04, a do teraz jest widoczna jako zablokowana, to czy liczy się do zwrotu? (na infolinii dostałem info, że do 24h trwa blokada) Bo nie wiem czy zmienić konto na premium, a niby data transakcji i data księgowania sa ustawione jako 27.04

  amadeusz mocart Odpowiedz
  • 1. Rzeczywiście nie ma mcc i moim skromnym zdaniem jest to jak narazie największa wada;
   2. Jeżeli transakcja została wykonana 27.04 to zostanie zaksięgowana dnia 29.04.

   specu
  • Równie dużą wadą jest — moim zdaniem — brak sumy wydatków, trzeba będzie te 500 zliczać samodzielnie. ?

   Don Quijote de la Mancha
  • Znaczy jest podawane po każdej transakcji saldo zadłużenia jeżeli chodzi o KK, wiec obliczenie ile już wydaliśmy nie powinno stanowić dużego problemu.

   specu
  • Bardzo dużego nie, ale jednak: tym sposobem trzeba by na koniec miesiąca sprawdzić dostępne saldo, żeby z nim porównywać, a po spłacie poprzedniego wyciągu zmienić tę wartość referencyjną… W porównaniu ze starym systemem, gdzie wartość dostaje się po paru kliknięciach jest to poważna wada.

   Don Quijote de la Mancha
  • A znaleźliście może „eksport transakcji do CSV” ?

   [email protected]
 • Specu, czyli mogę premium właczyć myślisz :)? Na wszelki wypadek poczekam, aż przejdzie z zablokowanych, na wszelki wypadek :).
  Co do debetówek – spoko, przelewam 300 lub 500zł i wydaję, w przypadku KK gorzej, jeśli ktoś spłaca kartę przy końcu okresu bezodsetkowego, bo można się pomylić…

  amadeusz mocart Odpowiedz
  • Możesz śmiało zmieniać na premium. Transakcje zawsze księgują się dwa dni, a wykonane w sobotę nawet trzy. Nie ma co zwlekać, koniec miesiąca już :)

   specu
  • Dla świętego spokoju zrobię to jutro :)

   amadeusz mocart
  • Tylko zdajesz sobie sprawę, że zaksięgują się dopiero wieczorem? Czyli jeżeli chcesz ze spokojem zmienić wariant to pewnie dokonasz tego dopiero w niedzielę :)

   specu
  • problem w tym, że jednak nie zawsze dwa dni
   zdarzyło mi się, że trwało to trochę dłużej
   rekord to około miesiąca

   pozdrawiam

   kruczi
  • Ja jeszcze nie miałem takiej „przyjemności”, lecz w takich przypadkach problem leży po stronie punktu w którym robiłeś zakup, że księgują po takich kosmicznych okresach. Liczba takich punktów to ułamek procenta.

   specu
  • Dokładnie, problem leży po stronie punktu sprzedaży, takie opóźnienia dotyczą chyba tylko transakcji internetowych, te zrobione w normalnym sklepie (i nie jakimś automacie mogącym działać offline, np. w autobusie) księgują się standardowo:
   poniedziałek — środa,
   wtorek — czwartek,
   środa — piątek,
   czwartek — sobota,
   piątek — niedziela,
   sobota — wtorek,
   niedziela — wtorek.

   Don Quijote de la Mancha
  • Dalej nie rozliczona, poczekam – ostatnio też płaciłem w czwartek, a dopiero w sobotę księgowanie po dwóch dniach, więc powinno być spoko :)

   amadeusz mocart
  • kolo godziny 19 sie transakcje rozliczaja…

   koles
 • witam ;) zbliza sie koniec konta w t-mobile przynajmniej dla mnie :) i tu moje pytanie brzmi jak to najlepiej zrobic.. z tego co tu czytalem to tak.. 1 maja dzownie do nich zeby zmienili mi konto z premium na freemium i rozumiem nie ma to wplywu na otrzymanie ostatniego zwrotu 25 zl + 10 zl doladowanie? i teraz pytanie co z karta? 1 maja zamykac? zeby uniknac oplaty? bo samo konto w sobie chyba sobie zostawie nawet dla tego doladowania 10 zl bo z tego co wiem to majac konto freemium i wydajac miesiecznie karta (czyli karte tez bede musial zostawic) min. 200 zl dostane doladowanie 10 zl i oczywiscie bede zwolniony z jakichkolwiek oplat za konto? dobrze rozumiem? czy przy doladowaniu 10 zl tez trzeba miec produkt kredytowy?

  dzieki za odp.

  milego dlugiego weekendu zycze :)

  MaRiO Odpowiedz
  • dziekuje za pomoc :) konto wlasnie zmienione na freemium rozmowa trwala az 7 minut ale nie sama zmiana tyle trwa tylko weryfikacja to jest jakas masakra w tym banku :) przy zmianie typu konta nie sa wycofywane zgody (chodzi o zwrot 5% i doladowamie 10 zl) moze komus sie przyda ta informacja ze nie trzeba ponownie tego robic a zapytalem bo zawsze 10 zl wpadnie w formie doladowania mialem niby rezygnowac z karty ale dla 10 zl warto wydac 200 zl karta bo to chyba nie jest dla nikogo problemem? :)

   MaRiO
 • Płatności Przelewy24 – BLIK, od 1.maja normalnie się będą zaliczały do 5% premii? Bo chyba nie będzie to zły MCC? To przecież nie dotyczy BLIKa?

  Morti Odpowiedz
 • Uważajcie na transakcje rozliczane na koniec kwietnia.Wykonane w nocy w piątek mogły się normalnie rozliczyć poniedziałek-wtorek, mam taką która rozliczyła się wczoraj-nie internetowa.Pierwszy taki przypadek mam u nich- cuda i dziwy:)

  Zdzisiek80 Odpowiedz
 • @Zdzisiek80
  Transakcje z piątku są rozliczne w niedzielę.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy