100 zł za wzięcie leasingu w ING Lease

Zakończona

Trwa promocja ING Lease Polska (spółki należącej do grupy ING) przygotowana dla przedsiębiorców. W zamian za sam fakt zawarcia umowy leasingu możemy zgarnąć 100 zł premii. A biorąc pod uwagę, że leasing jest bardzo popularną, relatywnie tanią i w pewien sposób opłacalną formą finansowania dla firm, to warto się przyjrzeć tej ofercie.

100 zł premii za leasing w ING

Zyskaj 100 zł na karcie przedpłaconej z leasingiem w Moje ING

Podstawowym warunkiem skorzystania z promocji jest posiadanie konta firmowego w ING Banku Śląskim. Wniosek o leasing musimy bowiem złożyć za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej Moje ING. Do wyboru będziemy mieć leasing samochodu osobowego bądź dostawczego do 3,5 tony. Oprócz tego konieczne jest również zamówienie karty przedpłaconej Mastercard Business – możemy tego dokonać podczas podpisywania umowy leasingu lub w dowolnym momencie w okresie trwania promocji.

I to w zasadzie tyle! Jeśli ING Lease pozytywnie oceni naszą zdolność kredytową i uda nam się zawrzeć umowę do 31.12.2019, to w nagrodę otrzymamy w formie uznania naszej karty przedpłaconej Mastercard Business. Oprócz tego otrzymamy zwrot opłaty za wydanie tej karty. Nagrody trafią do nas do 31.01.2020.

Pamiętajmy, że w promocjach związanych z działalnością gospodarczą nie obowiązuje zwolnienie z podatku dochodowego jak w przypadku promocji dla klientów prywatnych – dlatego nagrody powinniśmy rozliczyć samodzielnie (np. jako przychód dodatkowy w KPiR) i zapłacić ewentualny podatek.

Ile kosztuje leasing?

Choć specjalistą od leasingu nie jestem, to na podstawie swoich doświadczeń mogę powiedzieć, że koszt oferty oprocentowanie leasingu w ING wygląda bardzo dobrze. W przypadku najkorzystniejszego całościowo wariantu (wpłata własna 45% na okres 36 miesięcy i z wykupem 1%) za hipotetyczne auto o wartości 100 000 zł netto zapłacimy niecałe 4000 zł odsetek – przez 3 lata. W porównaniu do innych dostępnych ofert finansowania to konkurencyjne warunki.

Skoro odsetki są tak niskie, a dodatkowo leasing daje korzyści podatkowe, to na czym zarabia leasingodawca? Odpowiedź jest prosta: na różnorakich opłatach. Pamiętajmy, że biorąc coś w leasing to nie my jesteśmy właścicielem danej rzeczy, ale leasingodawca. My z niej tylko korzystamy (i wcale nie musimy jej wykupić – choć zazwyczaj się to opłaca). Oznacza to, że leasingodawca może pobierać prowizje za różne rzeczy – na przykład ubezpieczenie w innym towarzystwie czy zmianę harmonogramu umowy – jeśli nasza sytuacja finansowa się zmieni i już nie będzie nas stać na ratę wypasionego samochodu. Pamiętajmy więc, że leasing to zobowiązanie finansowe i musimy je zaciągać z głową!

Rejestracja za 0 zł

A jeśli o samochodach mowa, to jedną z pierwszych czynności (które dokonuje właściciel pojazdu) będzie zarejestrowanie go. Dlatego warto tu dodać, że tylko do 23.12.2019 trwa promocja, w której ING nie pobiera za tę czynność prowizji – a to spora oszczędność, bo opłata wynosi 325 zł (plus ewentualne 75,50 zł, jeśli auto nie ma karty pojazdu). Promocja dotyczy zawarcia umów:

leasingu operacyjnego lub finansowego na finansowanie samochodów osobowych lub dostawczych do 3,5 t. w ramach Programu ING Auto (uwzględniając subprogram ING EKO, wykluczając subprogram ING TRUCK, wykluczając motocykle i skutery) lub w ramach oferty standardowej

Oczywiście nie dotyczy również tablic indywidualnych czy samochodów zakupionych za granicą. Wchodzą w grę samochody nowe i używane z naszego kraju.

Karta Mastercard Business przedpłacona

Na koniec kilka słów o Mastercard Business – czyli karcie, która działa analogicznie do telefonu „na kartę”. Ładujemy ją środkami, które możemy następnie wykorzystać aż do wyzerowania salda. Z karty może korzystać dowolna osoba, dlatego karta świetnie sprawdzi się w sytuacjach, w których musimy ściśle przestrzegać budżetu – np. podczas wyjazdów służbowych.

Standardowa opłata za wydanie tej karty to 20 zł. Ale ponieważ zamawiamy ją w promocji, to opłata zostanie nam zwrócona. Oprócz tego nic nie zapłacimy za transakcje bezgotówkowe oraz wypłaty gotówki z bankomatów własnych ING i Planet Cash. Za wypłaty z innych bankomatów w Polsce i w EUR (w krajach SEPA) pobierane jest 7 zł prowizji, przy czym za przewalutowanie jest dodatkowe 3%. Przyznane 100 zł najlepiej więc wydać po prostu płacąc za coś w sklepie :)

Więcej o opłatach dotyczących karty przedpłaconej Mastercard Business w tabeli opłat i prowizji samego banku (strona 11).

Nie przegap!

Komentarze

 • Warto dodać, że wskazane jest negocjowanie oferty ;) ze wspomnianych przez autora 104,2 % mozna zejść do około 103,3 % (przetestowane, ale zdecydowałem się koniec końcem na PKO Leasing). Nigdy nie akceptujcie pierwszej oferty ;)

  jaa Odpowiedz
 • @Be@, znaczek na apce znika po przeczytaniu wiadomości i po ponownym zalogowaniu sie do apki . Uciążliwe, ale skuteczne.

  specu Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy