1,25% na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium (+360 zł na start!)

Zakończona

Po podwyżkach stóp procentowych kolejny bank zdecydował się na podwyższenie oprocentowania na swoim koncie oszczędnościowym. Tym razem to Bank Millennium zmienił regulamin obecnej edycji promocji na nowe środki – osoby, które od dziś przyniosą do banku nowe środki zgarną 1,25% w skali roku do 50 000 zł przez 62 dni. A nowi klienci – całkiem łatwe 360 zł na start!

1,25% na koncie oszczędnościowym Profit Banku Millennium

1,25% do 50 000 zł przez 62 dni

Aby skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania należy być klientem Banku Millennium, który przeleje na swoje konto oszczędnościowe Profit nowe środki – czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 8.10.2021. Idealnie więc, jeśli w dniu badania salda na naszych kontach było niewiele środków – wszystko ponad tę kwotę jest teraz traktowane jako „nowe”.

W obecnej edycji promocji okres przystępowania kończy się 11.12.2021. Oznacza to, że jeśli w którymś z tych dni bank wykryje, że przynieśliśmy nowe środki, to automatycznie aktywuje nam okres 62 dni promocyjnego oprocentowania (liczony już indywidualnie, zależnie od daty wpływu nowych środków). Przykładowo przystępując do promocji w połowie listopada nasz indywidualny okres podwyższonego oprocentowania będzie trwał do połowy stycznia.

Ile zarobimy ponad promocyjnym saldem 50 000 zł (nowych środków)? Póki co ciągle 0,01% – ale miejmy nadzieję, że niedługo i to się zmieni.

Na koniec przypomnę, że warunki prowadzenia konta oszczędnościowego Profit są podobne, jak rachunków oszczędnościowych w innych bankach. Pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy, natomiast za kolejne płacimy 7,5 zł. Wymagane jest również posiadanie konta osobistego, aby móc korzystać z rachunku. W przypadku nowych klientów Millennium będzie to Konto 360°, które jest darmowe po zapewnieniu wpływu 1000 zł miesięcznie oraz wykonaniu jednej transakcji kartą. Sam spełniam te warunki w sposób zautomatyzowany – 1000 zł wpływa do mnie co miesiąc jako zlecenie stałe z mojego głównego konta w innym banku, a jedną transakcję kartą robię przy okazji drobnych zakupów – płacę wtedy kartą do Konto 360°. I warunki spełnione :)

PS. Nie masz konta osobistego w Banku Millennium? Możesz zgarnąć aż 360 zł za jego założenie! :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Ciekawe ile teraz dadzą na lokacie urodzinowej – wypadałoby przynajmniej z 2%.

  pytanie Odpowiedz
 • Dobrze mi się wydaje, że znów trzeba będzie bawić się w ping-ponga jak kiedyś….?

  jojo Odpowiedz
 • @jojo
  Miło Ciebie czytać. Rynek jest bezwzględny. Najlepiej dzisiaj: Stefczyk- 2,4% 5 m-cy, Alior KMO i Aion KO- 1,5% . Ja poczekam, aż mi się w AI skończy bezpłatny plan AI i przerzucę tam gdzie dają najlepiej.

  Waldemar Odpowiedz
 • 2,4%, 1,5% chyba żartujesz….. Takie krypto LRC w ok miesiąc daje zarobić 770% !
  Dobra, schodzę na ziemię. To dla tych co maja stalowe jaja. Ja mam dopiero miedziane i zarobiłem zaledwie jakieś 30% w jakieś 8 miesięcy rzucając w ryzyko ok 2200. Dziś policzyłem i wychodzi mi jakieś 800 do przodu. Oj, chyba przesadziłem z tymi 30% wychodzi trochę mniej.

  Brat mi się właśnie pochwalił że sprzedał LRC w momencie gdy osiągnął…. 2200%

  jojo Odpowiedz
 • A jeszcze niedawno było mówione, że banki mają nadmiar środków i dlatego oprocentowanie niskie. Szybko się to zmieniło :)

  Ciekawski Odpowiedz
  • Moim zdaniem się mylisz, nadal pieniędzy mają bardzo dużo. Myślę, że są to ruchy bardziej wizerunkowe, uwiarygadniające podnoszenie % produktów kredytowych.

   abc
 • RPP podniosła koszt pieniądza poprzez 2 podwyżki stóp procentowych. I banki komercyjne podniosą/sły już oprocentowanie swoich produktów kredytowych i podniosły/są oprocentowanie depozytów. Taka jest logika. Względy uwiarygadniające czy tez wizerunkowe banków mają tu mniejsze znaczenie.

  Waldemar Odpowiedz
  • Skoro tak twierdzisz, to dlaczego w większości banków oprocentowanie nawet nie drgnęło… bo banki są zasypane nadrukowanymi pieniędzmi.

   abc
 • @abc
  W dużych bankach, o ogromnej jak na polskie warunki kapitalizacji/ np. PKO BP czy PKO SA/ trzeba czasu. Natomiast mniejsze banki komercyjne podniosły przecież, np. Millennium KO-1,25% było 0,5%, Alior Bank- było 0,01% jest 1,5%, podniósł ING i Getin Bank oraz inne mniejsze banki. Czekamy teraz na ruch Aionu i In Banku.

  Waldemar Odpowiedz
  • Tak, ale to jest nadal mniejszość banków, całkiem niedawno banki testowały rynek pod kątem wprowadzenia ujemnego oprocentowania dla depozytów, z uwagi na ogromną ilość pieniędzy którą przynoszą klienci albo trzymają na nieoprocentowanych ror-ach. Mamy wzmożony popyt na kredyty, zwłaszcza hipoteczne, ale bankom absolutnie nie brakuje kasy.
   W dalszym ciągu twierdzę, że są to ruchy czysto marketingowe.
   Można klientom komunikować, że nie tylko są krojeni na wyższym oprocentowaniu kredytów, ale mogą też coś odłożyć na wyższy procent, oczywiście, jeśli się nie pogubią w gąszczu warunków i regulaminów ;)

   abc
 • @abc
  W jakimś stopniu tak, masz rację. Zobacz co się dzieje na rynku bankowym. Taki PKO BP. Poziom obsługi to nadal PRL, jak pamiętasz, zdawkowe promocje, oprocentowanie KO i lokat to żenada/ oprócz ko dla dzieci/ a klientów ma full. Czy PKO BP musi podejmować konkurencję na rynku lokat? Nie musi bo i tak ma kasy wbród. A mniejsze banki? Muszą bo stracą klientelę. Nie pamiętam, ale gdzieś czytałem, że najlepszym sposobem na skłonienie rodaków do oszczędzania byłoby ustanowienie przez NBP, a może przez ustawę, obowiązkowej części aktywów bankowych pochodzących z depozytów konsumenckich. Każdy bank w Polsce miałby po prostu obowiązek, aby np. 20% jego kapitału pochodziło od konsumentów w formie lokat i ko. To byłby dla nas raj…

  Waldemar Odpowiedz
  • Dla banku nasz depozyt to pasywo a nie aktywo. Jeszcze nie było kraju który nakazałby bankom przymusowo obciążać bilanse. Banki były i są nadpłynne więc nie muszą pozyskiwać pieniądza bo do tej pory miały z nim problem. Banki płacą podatek pod aktywów pow. ustalonej wielkości tych aktywów. Dotychczas było tak że zyski z oprocentowania rezerwy obowiązkowej i depo okazywały się być w sumie stratami po podatku bankowym więc banki szukały wszelkich możliwości ucieczki od podatku kupując przede wszystkim obligacje. To jest właśnie aktywo banku – zwolnione dodatkowo od podatku bankowego. Po co w takim razie przyjmować jeszcze depozyty co zmusza bank do zarobienia na odsetki?
   Sytuacja się trochę zmienia, ale jak zwykle – bankom nie opłaca się reagować od razu. Dokładnie jak Orlen z cenami paliwa na spadki ropy

   marynatek
  • Tylko ten PKO BP ma znacznie lepszy system internetowy i cześć produktów. Np kart kredytowych/walutowych. To co Millennium robi z aplikacją internetową czy mobilną to kiepski żart. Bardzo lubiłem Millennium ale teraz jestem tu tylko z faktu ze nie chce mi się zmieniać numerów kont.

   someone
 • Czy znów można przewidzieć, z dużym prawdopodobieństwem, datę badania salda, żeby móc wycofać środki?

  bob Odpowiedz
 • Kiedy wycofac?

  Mars Odpowiedz
 • Hej,

  Przelewał ktoś ostatnio z Millenium na zewnątrz większe kwoty? Mają nadal oferty indywidualne na oszczędności, by zatrzymać środki w banku?

  Mateusz Odpowiedz
 • hej mistrzowie. Kiedy badanie salda, macie pojęcie?

  Elo320 Odpowiedz
 • Cześć, obecna edycja kończy się 22 stycznia. W następnej może będzie trochę więcej niż 1,25% i zastanawiam się kiedy wyzerować saldo. Ostatnio badanie było 10 grudnia a promka startowała 3 dni później. Obecna promka kończy 22 stycznia więc teoretycznie 19 stycznia powinno wystarczyć ale dla bezpieczeństwa może lepiej już jutro wyprowadzić srodki? Jak uważacie?

  Chris Odpowiedz
  • Moim zdaniem może być 21 stycznia ze względu na to że to ostatni dzień roboczy przed 22, ale to tylko gdybanie.
   Dla bezpieczeństwa możesz wybrać jutro, w 4 dni i tak jakieś grosze wpadną…

   Xor
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy