1% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (i OKO Bonus) w ING Banku

Zakończona

Po wielu miesiącach przerwy w ING Banku Śląskim pojawiła się ponownie oferta Otwartego Konta Oszczędnościowego (OKO) oraz OKO Bonus. W obu do zgarnięcia mamy 1% do 50 000 zł, co razem daje nam możliwość ulokowania 100 000 zł. A pamiętajmy, że ciągle czeka na nas 160+50 zł premii na start za założenie konta osobistego, które jest potrzebne do skorzystania z oferty oszczędnościowej.

ING: Otwarte konto oszczędnościowe

Otwarte Konto Oszczędnościowe – bonus na start

Aby skorzystać z pierwszej z ofert należy być nowym lub obecnym klientem ING Banku, który od 21.10.2021 nie posiadał żadnego rachunku oszczędnościowego w PLN lub posiadał taki rachunek, ale nie wykazywał na nim aktywności – od 21.10.2020 nie było żadnego wpłaty lub wypłaty oraz średnie saldo nie przekraczało 10 zł.

Jeśli spełniamy powyższy warunek to wystarczy, że założymy Otwarte Konto Oszczędnościowe najpóźniej 15.11.2021. Podwyższone oprocentowanie (1% zamiast standardowych 0,05%) będzie obowiązywało przez 3 miesiące od otwarcia rachunku, dla kwoty poniżej 50 000 zł.

Odsetki promocyjne zostaną dopisane w kolejnym dniu po upłynięciu tego okresu, dlatego nie stresujmy się, że początkowo będą nam wpadały „grosze”.

Z oferty można korzystać tylko na jednym rachunku OKO.

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus

Co ciekawe istnieje jednak możliwość założenia dodatkowego OKO Bonus do posiadanego już konta oszczędnościowego w PLN. Jeśli zrobimy to w trakcie trwania oferty (czyli również do 15.11) to zyskamy możliwość ulokowania dodatkowych 50 000 zł na 1% na okres 3 miesięcy – po tym terminie umowa o takie konto samoczynnie się rozwiązuje, a odsetki i kapitał są przekazywane na wskazane konto.

Ale jest jeszcze jeden, najważniejszy warunek: OKO Bonus obowiązuje dla nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo produktów depozytowych z dnia 18.10.2021. Idealnie więc, jeśli nie mieliśmy wtedy oszczędności na żadnym koncie oszczędnościowym czy lokacie w ING Banku.

Nie przegap!

Komentarze

 • A jak się do tego mają środki na kontach Smart saver w ing?

  TomekW Odpowiedz
 • Nie wliczają się

  TYCH Odpowiedz
 • Coś się zaczyna ruszać na lokatach, ale 1% to ciągle słabo…

  Elo320 Odpowiedz
 • Mając OKO bez aktywności od dawna – od kiedy jest takie oprocentowanie? Od momentu wpłaty na nie nowych środków? Bo w kwestii osób niemających OKO – jest to jasne (od chwili otwarcia konta przez 3 miesiące)

  jaa Odpowiedz
  • Chyba jednak dla obecnych posiadaczy OKO jest możliwość podwyższonego oprocentowania jedynie zakładając „OKO Bonus”. Nie można skorzystać z pierwszej części opisanej promocji

   jaa
  • Jak masz stare OKO, które było „martwe” przez rok, musisz założyć drugie OKO i to na nim będzie 1%

   „w czasie trwania Oferty zawarły —- kolejną Umowę o OKO —- i są posiadaczami/
   współposiadaczami rachunku wymienionego w podpunkcie 2) litera a), otwartego
   przed 21.10.2020 r. i na tym rachunku:
   – nie wykazywały aktywności, to znaczy, że nie dokonywały transakcji wpłaty
   lub wypłaty, od 21.10.2020 r. do dnia zawarcia umowy o nowy rachunek OKO,
   oraz
   – miały średnie saldo nie większe niż 10 PLN od 21.10.2020 r. do 20.10.2021 r”

   Ja123
  • jeśli na starym oko przez rok nic się nie działo to można otworzyć nowe z 1%
   nie wiem jak z warunkiem średniego salda 10PLN bo nic tam nie miałem

   kruczi
  • wydaje mi się mały błąd w opisie promocji: „Aby skorzystać z pierwszej z ofert należy być (…) obecnym klientem ING Banku, który (…) posiadał taki rachunek, ale nie wykazywał na nim aktywności – od 21.10.2020 nie było żadnego wpłaty lub wypłaty oraz średnie saldo nie przekraczało 10 zł.” – chyba to nie jest prawda, bo chyba z pierwszej oferty nie może skorzystać taka osoba, a jedynie może ona skorzystać z opcji założenia nowego konta „OKO Bonus”

   jaa
  • No przecież masz cytat z regulaminu 1. promocji wyżej. Dodatkowo możesz otworzyć Bonus OKO, a więc mieć 100 tys. na 1%. Ja np. 14.10 na starym OKO miałem przelew i nie mogę wziąć udziału w 1. promocji, ale OKO Bonus się założyło do starego konta na 1%.

   Ja123
  • @kruczi,
   miałeś jedno nieużywane OKO i otworzyłeś drugie w promocji OKO START? I pokazuje się na nim stawka 1%?

   Ew@
  • @Ew@
   dokładnie tak
   nowy bonus też jest na 1%

   kruczi
  • Ciekawa byłam czy system ING jest taki sprytny, że z marszu sprawdza czy klient spełnił warunki nieaktywności i bez interwencji przyznaje promocyjne oprocentowanie na OKO Start.
   Ja mam wyjątkowego pecha, ostatnie pieniądze z OKO wypłaciłam pod koniec października ubiegłego roku… o kilka dni za późno:(

   Ew@
  • @Ewa, załóż konto OKO Bonus i też będziesz miała promocyjne oprocentowanie 1% :)

   Lokata
  • Bonus już założyłam ale jak to mówią, od przybytku głowa nie boli:)

   Ew@
 • Naliczają się komuś nieprawidłowo odsetki, te które są pokazywane po wejsciu w szczegóły OKO i OKO bonus? Wg mnie to nie sa odsetki na 1%.

  Kajko Odpowiedz
  • Naliczą odsetki promocyjne na koniec po 3 m-cach.. Na razie pokazuje się i jest naliczane oprocentowanie standardowe. Poczytaj regulamin

   Ja123
  • To na OKO bonus

   Ja123
  • Na OKO Bonus pokazuje 1%. Na OKO (drugi rachunek OKO otwarty w czasie trwania promocji) pokazuje 0,05%, więc nie jestem pewna czy promocja mnie objęła.

   Małgorzata
  • Jakiegoś warunku nie spełniłaś… Na starym OKO nic się nie działo przez rok? Żadnych wpłat/wypłat itp.?

   Ja123
  • Ostania transakcja była w okolicach 05.09.2020.

   Małgorzata
 • Promocja jest do 15.11.2021. Myślicie że po 15-tym dadzą więcej ?

  Be@ Odpowiedz
 • A ja lubię pełną czwórkę.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Nie wiem czy była już o tym mowa – w ING jest promocja dla ludzi z dziećmi. W skrócie – trzeba założyć dziecku kartę przedpłaconą na 50zł, żeby dostać dodatkowe 50zł od banku (trzeba się śpieszyć bo promocja tylko do 24 grudnia). Wyrobienie karty kosztuje 15zl !
  —- czyli inwestujemy 65zł (do odzyskania), żeby dostać na czysto 35zł.
  To promocja, głównie dla osób które już w poprzednich promocjach ING założyły dzieciom konto bankowe.

  Be@ Odpowiedz
 • UWAGA:
  „Środki może Pan wpłacać z konta i wpłacać na konto bez ograniczeń. Jednak odsetki bonusowe wypłacamy, jeśli saldo końcowe na koncie OKO Bonus będzie wyższe niż saldo początkowe
  Pana saldo początkowe wynosi 0 zł, czyli w ostatnim dniu promocji na Pana koncie musi być przynajmniej 1 grosz”

  jaa Odpowiedz
 • Dzisiaj przyszło 100 zł za fundusze w ING („Zainwestuj w swoją przyszłość” ).
  Wszystkie emerytury ze stratą ( ok. 20-40 zł ).

  Czy to trzeba od razu szybko zamykać, czy może trochę poczekać aż podrosną ?
  Bo ostatnio cały czas tylko spadek , to może teraz odbiją do góry ?

  Bogdan Odpowiedz
  • Jeszcze opłata umorzeniowa 2% przy sprzedaży funduszu w ciągu 3 miesięcy od zakupu. Więc jeśli masz jakieś ostatnie wpłaty, warto poczekać. Poza tym nowa edycja ruszy zanim zdążysz sprzedać.

   Paweł
  • Ja jestem 3 zł na plusie i jutro mam zamiar pożegnać się z IKE w ING banku. Z tego co widzę w Tabeli opłat to opłata umorzeniowa w wys 2% dotyczy lokat z funduszem

   BiancaM
  • lepiej sie zwijac jak najszybciej

   aaaa
 • Może ktoś przypomnieć jak należy liczyć przyrost salda na OKO Bonus? Jeśli w dniu badania salda miałam 0, to wystarczy, że w ostatnim dniu promocji zostawię na koncie złotówkę, pozostałe środki mogę zabrać wcześniej, nie muszę trzymać do końca całych 50tyś?
  Po tak długiej przerwie w działaniu promocji człowiek już się odzwyczaił jak to funkcjonuje:)

  Ew@ Odpowiedz
  • Tak jak napisałaś :) bo żeby naliczyli odsetki, saldo w ostatnim dniu promocji musi być wyższe od salda początkowego (w Twoim przypadku wyższe niż 0,00 czyli np. 1,00 ).

   Ego
  • Dzięki za potwierdzenie. Nie ma sensu trzymać się ING, bo są lepsze promocje ale nie byłam pewna czy mogę bezpiecznie zabrać kasę nie tracąc dotychczasowych odsetek, które powinny być wypłacone po automatycznym zamknięciu Bonusa

   Ew@
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy