160 zł premii za założenie Konta z Lwem od ING Banku + 50 zł z polecenia

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji ING Banku. W zamian za założenie Konta Direct lub Konta Mobi (dla młodych) zyskać możemy do 160 zł premii. A jeśli dodatkowo znajdziemy znajomego z kodem polecającym – to kolejne 50 zł.

160 zł za Konto z Lwem w ING Banku Śląskim

Do 160 za otwarcie konta Direct

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego Konta osobistego z Lwem w ING Banku od 1.07.2020 do 30.09.2021. Bank zaznacza również, że:

Promocja nie dotyczy osób posiadających lub współposiadających produkty Banku (np. konta, karty, pożyczki) oraz osób będących pełnomocnikami do tych produktów.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożym wniosek o konto za pomocą strony internetowej banku, otwierając przy tym konto oszczędnościowe i wybierając dowolną kartę debetową. Wnioski składane w oddziałach banku nie biorą udziału w promocji, tak samo jak wnioski złożone przez bankowość internetową Moje ING.

Warto natomiast dodać, że umowę o rachunek możemy podpisać przez kuriera albo przez przelew weryfikacyjny. Pamiętajmy jedynie, że przelew musimy wykonać z banku w którym nas uprzednio zweryfikowano (mają nasz wzór podpisu) i dane (nazwisko, adres) są takie same.

Istotne również, aby w trakcie wnioskowania wyrazić zgodę na przekazywanie przez bank informacji handlowych (marketingowych) i profilowanych informacji handlowych.

Na spełnienie wszystkich powyższych warunków mamy czas do 19.01.2022.

Warunki zdobycia 160 zł

Co dalej? Tak naprawdę bank daje nam dwie możliwości. Do zdobycia mamy 110 zł za spełnienie prostszych warunków albo 160 zł, jeśli się nieco bardziej wysilimy.

I tak gwarantowane 110 zł otrzymamy pod warunkiem, że do 19.04.2022 wykonamy płatności bezgotówkowe w złotych polskich na łączną kwotę min. 1000 zł kartą lub BLIKiem. Premia zostanie przekazana na nasze konto oszczędnościowe do 4.05.2022, o ile ciągle będzie ono aktywne, tak samo jak konto osobiste oraz karta debetowa.

Nagrodę możemy jednak zwiększyć o 50 zł. Wystarczy dodatkowo spełnić wszystkie poniższe warunki:

 • wykonać min. 3 płatności bezgotówkowe BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych (mogą to być te same transakcje co powyżej)
 • otrzymać wpływy w trzech różnych miesiącach w kwocie min. 1000 zł na konto osobiste, przy czym:

  Wpływ nie może być przekazywany z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku.

 • założyć min. jeden Cel Oszczędnościowy na otwartym w promocji OKO
 • posiadać na dzień 19.04 na założonych celach (min. jednym) sumę sald min. 300 zł (np. wpłacając co miesiąc po 100 zł)

Powyższe warunki powinniśmy spełnić do 19.04.2022. W takim wypadku wypłacana 4.05 premia będzie wynosiła 160 zł :)

Łatwiejsze warunki dla konta Mobi!

Co ciekawe ING ma również w ofercie równoległą, bardzo podobną promocję, której warunki są nieco łatwiejsze. Różnica jest taka, że tu konieczne będzie założenie Konta Mobi, które przeznaczone jest dla osób młodszych – w wieku od 18 do 26 lat.

Same warunki promocji są podobne: 110 zł otrzymamy za wykonanie min. 10 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKiem w złotych polskich. Będziemy jednak mieli mniej czasu na spełnienie warunków – bo do 19.02.2022. Wypłata nagrody nastąpi jednak szybciej – zgodnie z regulaminem do 8.03.2022 (o ile ciągle będziemy posiadaczem rachunków i karty).

Co zrobić, aby zgarnąć premię wyższą o 50 zł? Spełnić dodatkowo poniższe warunki w tym samym terminie:

 • założyć min. 1 Cel oszczędnościowy na OKO
 • wykonać min. 3 transakcje BLIKiem za zakupy w internecie (mogą to być te same transakcje, co powyżej)
 • posiadać na dzień 31.10 na założonym celu saldo min. 100 zł

Ile kosztuje Konto z Lwem Direct?

Konto Direct oraz Konto Mobi nie różnią się znacząco pod względem opłat. Prowadzenie obu z nich jest darmowe. Zapłacić możemy jednak za kartę debetową – jej posiadanie to koszt 7 zł miesięcznie, jednak wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł zwalnia z opłaty. Młodzi mają pewną zniżkę (przy koncie Direct) – wystarczy, że dokonają płatności na kwotę 200 zł. Ale wystarczy skorzystać z konta Mobi, aby mieć kartę za darmo – bez spełniania dodatkowych warunków (do 26. roku życia). Tu przy okazji warto przypomnieć, że okres rozliczeniowy w ING trwa od 29. do 28. dnia kolejnego miesiąca.

Co z bankomatami? Za darmo wypłacimy z urządzeń Planet Cash oraz własnych ING. Pozostałe to koszt 2,5 zł, choć pierwszą wypłatę w miesiącu otrzymujemy za darmo.

Nie przegap!

Komentarze

 • Przypomnijcie: przelew weryfikacyjny może być zrobiony z konta wspólnego czy tylko z indywidualnego?

  owat Odpowiedz
 • „(np. konta, karty, pożyczki)” – kredyty zapewne też? Czy może kredyt hipoteczny nie jest czynnikiem wykluczającym?

  Dhududud Odpowiedz
  • Jeśli mnie pamięć nie myli to w ING po prostu nie da się złożyć wniosku mając inny produkt. I tak, regulamin mówi wprost: żadnego produktu w banku :/

   Michał
 • Kod polecający ;) 70M2VZ

  jaa Odpowiedz
 • Dostał już ktoś 100 zł w ramach promocji „Inwestuj w fundusze i rób swoje”, która trwała od 18 stycznia? Do 15 października powinni wypłacić premię.

  pytanie Odpowiedz
 • Ja aktualnie biorę udział w dwóch Promocjach; „Inwestuj w fundusze…” i „Zainwestuj w swoją przyszłość” -IKE. Żeby było zabawnie jak jeden fundusz idzie w górę to drugi automatycznie w dół. Dzisiaj IKE jest ok 3 zł na minusie a „Inwestuj w fundusze..” ok. 7 zł na plusie. Nie wiem tylko czy do 15-10 znowu nie poleci w dół:)

  BiancaM Odpowiedz
  • Ja myślę, że z wypłatą funduszu jeszcze się miesiąc wstrzymam, bo – tak jak piszecie – wszystko poszło w dół. Jeszcze nie dawno (ze 2 mce temu), zysk liczyłam jako procent składany rzędu 17%. To był efekt ŁAŁ :-) Zwłaszcza po tym, jak na początku długo byłam pod kreską.
   Teraz mam 4,7% … ale chyba jeszcze w tym tygodniu spadnie :-/

   Fundusze (zwłaszcza te agresywne) są nieprzewidywalne. Można zarobić, ale trzeba też wiedzieć kiedy go zlikwidować. Niestety nikt nie ma szklanej kuli, nawet analitycy byli zaskoczeni ostatnią decyzję RPP. Tak, tak – można zarobić – ale można też stracić i nie odzyskać zainwestowanej gotówki.

   Be@
  • Tyle, że o ile pamiętam prawie od razu była kolejna promocja na inwestowanie, i kto nie zamknął poprzednich inwestycji szybko, nie mógł się zapisać. Lepsze 100 zł w garści, niż % na dachu.

   Ja123
  • Zgadzam się. Od wczoraj jest nowa Promocja „Zainwestuj w swoją przyszłość II edycja „. Ja uczestniczę w I i mnie ta nie dotyczy. Poza tym dla takich osób jak ja, które nie „siedzą” w akcjach, funduszach czy obligacjach to lepiej pozbyć się takiego „skarbu” i spać spkojniej.

   BiancaM
  • Wypłaciliście już ? bo u mnie odbiło i jak było 4,7% (wg obl. %-składanego) to teraz jest 18,58%. Nie wiem czy jeszcze poczekać, czy teraz znowu będzie spadać.

   Be@
 • 125zł jednego dnia – super ! może jeszcze Biedronka da bon na 15zł :-)

  Be@ Odpowiedz
  • u mnie jeszcze 200 z consumer banku (chociaż to chyba wczoraj ale odkryłem dopiero dziś). Do tego kurier z flaszką przed momentem. Powinienem chyba kończyć pracę na dziś :p

   Pietia
 • Po wpisaniu danych na stronie promocji przekierowuje mnie do Moje ING żeby dokończyć rejestrację przy użyciu loginu i hasła, które miałem kiedyś dla konta, które zlikwidowałem po zakończeniu ktorejśtam promocji w 2018 roku. Czy jak system wyłapał mnie tak po danych to będę mógł skorzystać z promocji czy nie da rady?

  Piotrek 121 Odpowiedz
 • Wróciły oferty Bonusowe na koncie oszczędnościowym, 1% ndo 50 tys. na 3 m-ce

  Ja123 Odpowiedz
 • Savery nie liczą się do salda początkowego. Pokazała się promocja na konto oszczędnościowe i konto oszczędnościowe BONUS – można skorzystać z obu jednocześnie i to 2 oszczędnościowe i 1 BONUS . Zakłada się osobne konta i wszystkie na 1%

  Andy59 Odpowiedz
 • K… nie działa logowanie. Raz na miesiąc potrzebuję zrobić przelew i d.

  pytanie Odpowiedz
 • Miałem OKO, które zamknąłem chyba w maju 2021r. Teraz raczej chyba nie łapię się na promocję „Bonus na start”? Wczoraj otworzyłem nowe OKO i w bankowości mam ofertę, więc nie wiem…

  diego Odpowiedz
  • Też się zastanawiam czy osoba, która zamknęła OKO przed 21.10.2021 może teraz je otworzyć i wziąć udział w promocji na START:

   „Z oferty specjalnej mogą skorzystać osoby fizyczne, które:
   a) w czasie trwania Oferty jako pierwszą zawarły Umowę o OKO i od 21.10.2021 r. nie są i nie byli posiadaczami / współposiadaczami następujących rachunków w PLN: Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver”

   Co to znaczy: „jako pierwszą zawarły Umowę o OKO”?
   Tzn. kwalifikują się tylko osoby, które nigdy wcześniej nie miały OKA? To po co dalej ten warunek nieposiadania KO od 21.10.2021?, dla mnie to jak masło maślane:) Może to ktoś wytłumaczyć?

   Ew@
  • Nie jestem pewny, ale chyba jest błąd w dacie i powinno być „od 21.10.2020 r. nie są i nie byli posiadaczami…” inaczej to rzeczywiście bez sensu – to by wykluczyło Cię z promocji. Myślę, że warto do nich napisać z zapytaniem…

   Ja123
  • Chociaż w regulaminie starszej promocji tego typu jest tak:

   Z oferty specjalnej mogą skorzystać osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej (klienci indywidualni), które spełnią łącznie poniższe warunki:
   1) od 23.09.2012 r. nie są Posiadaczami/Współposiadaczami rachunków w PLN: Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Systematycznie Oszczędzającego Konta, Dream Saver oraz
   2) zawrą jako pierwszą – spośród rachunków oszczędnościowych oferowanych przez Bank – umowę o prowadzenie Otwartego Konta Oszczędnościowego w PLN (dalej: OKO).
   Okres obowiązywania Oferty
   § 3
   Umowę o prowadzenie rachunku OKO w ramach Oferty objętej niniejszym Regulaminem można zawrzeć od dnia 24.09.2012 r. do 30.09.2014 r.

   Z tego wynika, że nie wolno mieć konta na podaną datę (w nowej promocji 21.10.2021). Jak mieliście zamknięte wcześniej to powinno się otworzyć nowe w promocji.

   Ja123
  • „2) zawrą jako pierwszą – spośród rachunków oszczędnościowych oferowanych przez Bank – umowę o prowadzenie Otwartego Konta Oszczędnościowego w PLN (dalej: OKO).”

   W takim brzmieniu to trochę nabiera sensu ale obecna promocja tego rozwinięcia nie posiada (pewnie ktoś zapomniał skopiować:)
   Teraz zapis: „zawrą jako pierwszą Umowę o OKO”
   można odczytać: umowa o OKO ma być zawarta przed wszystkimi innymi umowami ..w tym ROR a więc jeśli ktoś zamknął OKO ale zostawił ROR to jest wykluczony. Idąc tym tropem to nowi klienci, którzy zakładają ROR razem z OKO wg tego zapisu też się nie kwalifikują. Genialny regulamin:)

   Ew@
  • Najprawdopodobniej celem ING jest wykluczenie starych klientów, którzy po wprowadzeniu promocji chcieliby zamknąć stare OKO (uniemożliwiające udział ze względu na wykonywaną aktywność) i próbowali otworzyć nowe, nieskażone OKO, stąd zapis:

   „od 21.10.2021 r. nie są i nie byli posiadaczami / współposiadaczami następujących rachunków w PLN: Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver”.

   A więc jeśli @diego zdążył zlikwidować OKO do czasu wejścia promocji to powinien się załapać. Można było zrobić to już dawno i spokojnie czekać aż ING przywróci promocję, bo poszczególne edycje w zasadzie się nie różnią. Ja niestety się nie kwalifikuję, nie wpadłam żeby zajrzeć do starych regulaminów i z góry przyjęłam, że udział w promocji na Start jest warunkowany otwarciem ROR.

   Tu może być jeszcze jeden haczyk, jeśli ktoś wahał się z niejasnym OKO Start i najpierw założył OKO Bonus a teraz by się zdecydował na to drugie to chyba otwarciem Bonusa zamknął sobie drogę do Startu

   Ew@
 • Ja też nic z tych „zamotanych” regulaminów nie rozumiem. Niestety nie mam zamiaru mrozić kasy na 3 miesiące, a potem się dowiedzieć, że leżały na 0,05%…

  diego Odpowiedz
  • @diego
   a jakie oprocentowanie widzisz w szczegółach konta? Jeśli promocyjne to sprawa jest jasna, w razie czego zrzut ekranu jako dowód.
   Moim zdaniem powinno być ok, sama się zastanawiam czy nie przeczekać do następnej edycji. Tylko tu już jest ryzyko, teraz na OKO Bonus mam pewne 1% i lokuje 50tyś, w następnej edycji (o ile taka będzie) pewnie uda się otworzyć OKO Bonus razem z OKO Start ale na jaki %? jeśli okaże się, że 0,5% to zamrażając dwa razy większą kwotę dostanę… tyle samo co dziś:)

   Ew@
 • Hej! Podpowiedzcie proszę czy w sytuacji gdy za kilkanaście dni będę podpisywał umowę o kredyt hipoteczny w ING (już wszystkie formalności dokonane, mam umówiona datę spotkania na którym będę składał ostatnie podpisy potrzebne do kredytu), będę również do tego kredytu potrzebował konta tor, więc czy to w niczym nie będzie kolidowało jeśli zaporze sobie konto samemu przed podpisaniem umowy o kredyt tak aby jeszcze skorzystać z omawianej w artykule promocji??

  Łukasz Odpowiedz
  • Jeżeli to ING to pytanie czy jesteś jedynym kredytobiorcą? Jeśli nie to taka uwaga: darmowe konto direct nie obsługuje 2 współwłaścicieli i trzeba wtedy otwierać płatne bezwarunkowo konto

   Dzikus
  • Nie, musisz po prostu mieć konto – jak je założysz jest bez znaczenia :) Możesz to jeszcze połączyć z programem poleceń, trzeba podac kod i dane przy zakładaniu, popytaj wśrod znajomych, jakbyś nie miał od kogo mogę Ci podać swój – pisz jak coś rola123@o2.pl (dodatkowo podzielę się zyskiem z polecenia)

   JoX
  • a żeby nie było – sam brałem kredyt w ING jakieś 2 lata temu i konto zakładałem wcześniej z promocji :)

   JoX
 • Jeśli ktoś ma dziecko, za kartę przedpłaconą można zyskać 35 zł ( 50-15). Zakładka promocje.

  Bogdan Odpowiedz
 • Dzięki serdeczne za wszelką pomoc! „Dzikus”, tak, jestem jedynym kredytobiorcą. JoX już do Ciebie piszę :)

  Łukasz Odpowiedz
 • Witam, proszę o pomoc w wyjaśnieniu kwestii zapewnienia wpływów w wysokości 1000 zł, bo na różnych blogach różnie jest interpretowane pojęcie „klienta indywidualnego”;)
  „Klient indywidualny” to tylko właściciel zakładanego w ING konta, czy też dowolna osoba?
  Czy wpływy od innej osoby fizycznej wykonane np. z rachunku w innym banku zapewnią przyznanie dodatkowego bonusu w wysokości 50 zł, czy jednak nie?

  Michał Odpowiedz
 • Właśnie wpadło 50 zł za polecenie (mi zostało polecone).

  Łukasz Odpowiedz
 • Podpowiedzcie proszę co dokładnie oznaczają słowa z warunków do spełnienia do tej wyższej premii + dodatkowe 50zł, czyli w sumie ma być +160zł.

  „wykonać min. 3 transakcje BLIKiem za zakupy w internecie (mogą to być te same transakcje, co powyżej)”

  Co oznacza zdanie „mogą to być te same transakcje, co powyżej” ?

  Czy znaczy to, że wystarczą zwykle płatności w sklepach stacjonarnych przez BLIK ? w tym wydanym 1000zł do 19.04.2022?

  Cel oszczędzania założyłem (będzie 300 do 19.kwietnia), wypłata przelewa się na konto, 1000 PLN będzie na pewno wydane (karta+blik) do końca 19. kwietnia, tylko muszę się upewnić czy muszę zapłacić 3xblikiem w internecie? Czy macie wiedzę w tym zakresie? Z góry dzięki :)

  Łukasz Odpowiedz
  • To znaczy, ze masz wydać 1000 złotych kartą lub blikiem w sklepach stacjonarnych lub internetowych, ale żeby otrzymać dodatkowe 50 złotych, musisz wykonać 3 transakcje blikiem w Internecie, które mogą wliczać się do wykonanych transakcji, czyli takich, za które już zapłaciłeś blikiem w Internecie we wspomnianym limicie (1000zlotych).
   Możesz wydać 1000 zeta w Internecie w minimum 3 transakcjach i masz warunek do dodatkowej premii spełniony.

   Ego
  • Poprawka… Możesz wydać 1000 zeta w Internecie płacąc Blikiem w minimum 3 transakcjach i masz warunek do dodatkowej premii spełniony.

   Ego
 • Serdeczne dzięki za zainteresowanie i pomoc! :)

  Łukasz Odpowiedz
 • Dziś 5 mają, dzień po terminie wpłaty premii. Premii brak mimo spełnienia warunków. Jak u reszty uczestników?

  wred Odpowiedz
 • Zgadza się, u mnie też pomimo spełnienia wszystkich warunków nie wpłynęła żadna premia, miałem również kod polecający od osoby z tego forum, i również żadnego zysku z tego, napisałeś już reklamacje?

  Łukasz Odpowiedz
 • @wred,
  @Łukasz
  Skoro nie wpłynęła to już nie wpłynie. Pozostaje napisać reklamację, nie ma na co czekać.

  Ego Odpowiedz
 • Zgadza się, jakoś na dniach to zrobię (i powiadomię jak sprawa się rozwinęła), mam nadzieję że mają jakiś formularz on-line.

  Lukasz S.kyWalker Odpowiedz
  • Posiadacz rachunku lub użytkownik karty ma prawo składać reklamacje. Bank umożliwia następujące sposoby złożenia reklamacji:
   1) w postaci elektronicznej:
   a) poprzez system bankowości internetowej,
   b) na adres doręczeń elektronicznych wskazany na stronie internetowej Banku, o ile Bank taki adres posiada,

   Ja123
 • Serdeczne dzięki bracie!

  Lukasz S.kyWalker Odpowiedz
 • Próbując złożyć reklamację drogą online przez czat, zostało mi uświadomione że premia 160 zł została przelana na konto oszczędnościowe i rzeczywiście tak się stało, chodź nigdzie o tym nie można było się dowiedzieć że premia będzie wysyłana na konto oszczędnościowe, natomiast jeśli chodzi o premię za polecenie to również dostałem te pieniądze (50zł) na konto główne i przyznaję po prostu zginęło mi to gdzieś w gąszczu innych przelewów i transakcji.

  Lukasz S.kyWalker Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy