2 x 5 EUR zwrotu za wydanie 2 x 100 EUR (USD/GBP) w Kantorze Walutowym Alior Banku (i szansa na 250 zł!)

Zakończona

Wystartowała świetna promocja wakacyjna Alior Banku dla nowych i obecnych klientów Kantoru Walutowego (z którego sam korzystam od dawna). W zamian za wydanie za granicą na stacjach paliw 100 jednostek danej waluty otrzymamy zwrot o wartości 5 jednostek – czyli 5 EUR/GBP/USD. Oprócz tego osoby, które wykonają najwięcej transakcji, otrzymają pełny bak paliwa – czyli zasilenie konta kwotą aż 250 zł!

10 EUR za transakcje walutowe kantoru walutowego alior banku

2 x 5 EUR za wydanie 2 x 100 jednostek

Aby skorzystać z promocji należy zarejestrować swój udział na dedykowanej podstronie (wyrażając przy tym zgody i akceptując regulamin). Jeśli nie mamy jeszcze konta w Kantorze Walutowym, to możemy ja założyć pod tym adresem.

Kolejnym krokiem będzie wykonanie wymiany walut. Bank zastrzega, że w promocji mogą brać udział tylko te osoby, które wykonają jednorazową wymianę złotówek na walutę obcą za pośrednictwem kantoru na kwotę min 100 EUR/USD/GBP.

Na koniec ostatni warunek, czyli wydanie 100 EUR/USD/GBP na stacjach paliw za granicą. Tu na szczęście nie ma znaczenia ilu transakcji dokonamy – możemy kilkukrotnie tankować samochód, byle łącznie wyszło 100 jednostek danej waluty. Jeśli dobrze rozumiem nie można łączyć transakcji z kilku kart – jedną z nich musimy wydać łącznie stówę.

Kody MCC transakcji uprawniających do udziału w promocji to: 5172, 5541, 5542, 5983, 9752. Ponieważ Alior (jako jedyny bank w Polsce) podaje informację nt. kodu w rozliczeniu transakcji, to bez problemu sprawdzimy, czy dana płatność zalicza się do promocji.

Promocja trwa od 1.07 do 31.08. Oznacza to, że w tym terminie należy spełnić wszystkie warunki promocji. Zwracam więc uwagę, że transakcje kartą muszą zostać również zaksięgowane w tym terminie – czyli realnie ostatnie płatności promocyjne możemy wykonać do ~28.08.

Bank wypłaci nam premię w wysokości 5 EUR (lub równowartości) w terminie 30 dni od dnia zakończenia promocji, o ile nie wypowiemy umowy o prowadzenie rachunku. Co ciekawe zwrot możemy uzyskać 2 razy (czyli razem 10 EUR), o ile kolejny raz wydamy 100 jednostek.

Pula nagród ograniczona jest do 2000 sztuk. Jeśli pula nagród zostanie wyczerpana wcześniej, to organizator poinformuje o tym na stronie promocji.

Aż 250 zł dla najaktywniejszych

Bardzo ciekawa jest też druga, niezależna część promocji. Tu bank przygotował pewnego rodzaju konkurs – osoby, które w okresie promocji wykonają najwięcej transakcji na kwotę min. 10 EUR/USD/GBP otrzymają 250 zł premii, czyli „pełny bak paliw”. Warunek: każda z transakcji musi opiewać na kwotę min. 10 jednostek danej waluty.

Żeby nie było tak prosto, to tutaj mamy kilka wyłączeń. Bank nie weźmie bowiem pod uwagę transakcji, które dokonane zostały w terminalach z kodami MCC:

 • 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne;
 • 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska);
 • 4111, określający m.in. usługi transportowe;
 • 6012, określający instytucje finansowe;
 • 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych;
 • 4829, określający internetowe przekazy pieniężne;
 • 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

Jeśli znajdziemy się w gronie 50 osób z największą liczbą transakcji, to w ciągu 30 dni od zakończenia promocji otrzymamy 250 zł na rachunek w PLN (o ile nie wypowiemy umowy). Bank zastrzega jedynie, że minimalna wartość transakcji musi wynieść 5 sztuk.

Szczegóły promocji w regulaminie.

PS. O tym dlaczego sam korzystam z kantoru walutowego Alior Banku pisałem w tym artykule. Od tego czasu w zasadzie nic się nie zmieniło.

Nie przegap!

Komentarze

 • czy rejestrując się w tylko kantorze Aliora, traci się status „nowy klient” dla innych produktów jak ROR, karta kredytowa? czy to osobna spraw jak w BGZBNP i BGZOptima

  zuk Odpowiedz
 • Jaki trzeba mieć bak aby wydać jednorazowo 100 EUR/USD/GBP?

  abc Odpowiedz
 • Czy jeśli zatankuję 5 razy po 40 EUR, to otrzymam:
  – dwie premie po 5 EUR, bo 5 * 40 EUR = 200 EUR
  – jedną premię 5 EUR, bo do pierwszej premii zaliczyło mi 3 pierwsze transakcje, a do drugiej dwie kolejne i brakło mi 20 EUR?

  Jazz Odpowiedz
 • 70 litrów – ja tak mam

  wojtek3456 Odpowiedz
 • Alior zrobił promocję, ale chyba przestał rozliczać transakcje kartą USD po kursie MasterCard. Wykonałam 8 lipca transakcje w forintach i kunach (3066 HUF=12,19 USD oraz 71,97 HRK=11,99 USD) i są to kwoty przed rozliczeniem – po będą wyższe.
  Na teraz jest więcej o 7-8 % niż w kalkulatorze MasterCard.
  Chyba, że się mylę.

  Eva Odpowiedz
  • Kwota blokady jest po prostu obliczana po jakimś innym kursie. Też tak miałem, a kwota ostatecznie ściągnięta zgadzała się z kursem mastercard, więc bez obaw czekaj na rozliczenie transakcji

   Aleksy
  • Potwierdzam, blokada jest na inną kwotę, zaksięgowane będzie poprawnie.

   Michał
  • Dzięki za info.

   Eva
  • Tak mi się wydaje na logikę, że bank nie może tego rozliczyć po innym kursie wedle własnego widzimisię bo to operator karty przekazuje mu dane na jaką kwotę i w jakiej walucie ma obciążyć rachunek posiadacza karty.

   Adammmm
 • Pojawiły się informacje o przyznaniu nagród – po zalogowaniu się do kantoru :)

  tomafra Odpowiedz
 • admin – nowa promocja : https://www.aliorbank.pl/LP/kantor-promocja

  Łap spadające ceny z kartami Kantoru Walutowego!
  Skorzystaj z naszych najlepszych kursów walutowych
  i płać bez przewalutowań za zakupy w internecie.

  1000 x 50 zł za 5 transakcji internetowych
  na kwotę min. 10 EUR / USD / GBP
  Szczegóły w regulaminie promocji ›
  50 x 200 zł za największą liczbę transakcji
  internetowych na min. 10 EUR / USD / GBP
  Szczegóły w regulaminie promocji ›

  Bolo Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy