100 zł za zawarcie umowy o darmową kartę Twisto – przyznawane w ciągu… 24-48 godzin!

Zakończona

Ruszyła promocja nowego podmiotu na polskim rynku – firmy Twisto. W zamian za zawarcie umowy i wyrobienie karty z limitem kredytowym możemy otrzymać 100 zł. Co istotne: nie jest wymagane spełnianie żadnych dodatkowych warunków, a środki otrzymujemy w zasadzie zaraz po pozytywnej weryfikacji – czyli nawet w ciagu doby!

100 zł za wyrobienie darmowej karty Twisto

Fintech – co to jest?

Na początku jednak kilka słów wprowadzenia. Twisto to nie bank, ale tak zwany fintech – czyli firma zajmująca się szeroko rozumianymi innowacjami technologicznymi w świecie finansów. W ostatnim czasie podmiotów tego typu pojawia się na rynku całkiem sporo, a że oferują różnego rodzaju premie na start, to ciężko je ignorować. Zresztą dobrym przykładem tego typu firmy, które wielokrotnie opisywałem na blogu, są… kantory internetowe, które zresztą swego czasu mocno namieszały na rynku.

Pamiętajmy jednak, że fintechy to nieco inna liga niż banki. Z jednej strony mogą one działać znacznie sprawniej: nie mają na głowie tylu przepisów, nie zatrudniają takiej ilości osób, a że tworzą produkt od podstaw, to ich koszty działania są zazwyczaj znacząco niższe. Oznacza to, że mogą oferować bardziej atrakcyjne produkty, ale równocześnie – że nie mają takiego budżetu marketingowego – w związku z tym musimy zapomnieć o premii na start w wysokości kilkuset złotych, a raczej zadowolić się kwotą od kilkunastu do około stu złotych. Z drugiej strony warunki jej zdobycia są zazwyczaj niesamowicie proste ;)

Oczywiście nie znaczy to, że fintechy mogą działać jak chcą. Działalność tego typu instytucji jest bowiem uregulowana prawnie i obowiązuje je sporo przepisów – jak choćby Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, która nakłada nie tylko na banki, ale również na instytucje finansowe mające (lub nie!) siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej konieczność identyfikacji klienta. Nie zdziwcie się więc, że fintechy również muszą nas weryfikować. Zresztą kto korzysta z kantorów internetowych (jak choćby walutomat) wie o czym mówię.

Twisto, czyli co?

I tak też będzie z Twisto. Aby bowiem skorzystać z tytułowej promocji konieczne jest złożenie wniosku o Twisto Free wraz z darmową kartą płatniczą, która służy nam do płacenia za zakupy. Nie płacimy jednak swoimi pieniędzmi, a pieniędzmi Twisto – w ramach przyznanego limitu. Co istotne: limit przyznawany jest bez pytania o dokumenty dochodowe, ale przy użyciu „wewnętrznych i zewnętrznych baz danych”. Chodzi tu m.in. o BIG (ale nie BIK).

Sam proces wnioskowania jest relatywnie krótki i dość podobny do tego, co spotykamy w bankach. Oprócz podania standardowych danych musimy się zweryfikować przelewem – pamiętajmy o tym, aby to zrobić i aby dane były zgodne z tym, co podaliśmy Twisto (głównie chodzi o adres, ew. zmianę nazwiska). Oczywiście firma może nam odmówić przydzielenia limitu, jeśli uzna naszą zdolność za niewystarczającą.

Usługa Twisto jest więc podobna do standardowej karty kredytowej, a raczej karty obciążeniowej – tutaj otrzymujemy zestawienie transakcji na koniec miesiąca i mamy 15 dni na spłatę zadłużenia (czyli grace period wynosi 45 dni). Jeśli nie możemy zwrócić wszystkiego, to Twisto pozwala na przesunięcie spłaty 90% zadłużenia na kolejny miesiąc. Oczywiście nie za darmo – płacimy ok. 4,5% wartości (czyli jakieś 4,5 zł za każde 100 zł). Łatwo policzyć, to że jest to oferta mniej opłacalna, niż na karcie kredytowej (tam oprocentowanie wynosi zazwyczaj 10% w skali roku – przynajmniej przy stopach procentowych z chwili publikowania tego wpisu).

Pamiętajmy również, że jeśli nie spłacimy środków w umówionej wysokości, to Twisto ma prawo naliczyć odsetki za opóźnienie (dwukrotność odsetek ustawowych za opóźnienie stanowiących sumę stopy referencyjnej NBP i 5,5 punktu procentowego – w 2019 roku daje nam to 14%). Oprócz tego może wszcząć wobec nas postępowanie, wpisać zaległości do BIG czy PWIP. Wszystko zresztą zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zadłużenie spłacić dużo wcześniej. W końcu ideą bloga jest aby zarabiać na korzystaniu z produktów finansowych, a nie tracić! Dlatego warto przy okazji dodać, że Twisto ma jedno bardzo przydatne rozwiązanie – ma niejako wbudowaną funkcję wielowalutową. Oznacza to, że dokonując transakcji w innej walucie przeliczenie na złotówki odbywa się po praktycznie najlepszym możliwym kursie – ustalanym przez organizację płatniczą, która wydaje karty Twisto, czyli Mastercard. Co równie ważne – nie obowiązują tu żadne limity ilościowe przewalutowań (jak to bywa w innych fintechach). Ogranicza nas tylko przyznany limit.

Inne opłaty, oprócz opłaty za przesunięcie spłaty na kolejny miesiąc? W zasadzie brak. Wydanie i posiadanie karty jest bowiem bezpłatne!

Wracając jednak do tytułowego bonusu: 100 zł na start otrzymamy za sam fakt zarejestrowania się w Twisto za pomocą dedykowanego linku, złożenie wniosku o Twisto Free z kartą i zawarcie umowy. W trakcie wnioskowania powinniśmy zaznaczyć 4 pierwsze (wymagane) zgody.

Twisto - wymagane zgody do 100 zł premii

Pojawi się również pole na kod promocji, jednak to miejsce powinniśmy zostawić puste – służy do podawania kodów polecających (50 zł na start zamiast promocyjnych 100 zł). A niestety nie można łączyć obu promocji – upewniłem się u źródła. Zresztą to by było zbyt piękne :)

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby polecać Twisto znajomym (50 zł dla obu stron), choć w chwili obecnej bardziej im się opłaca skorzystać z niniejszej promocji na start.

Ta oczywiście nie będzie trwała wiecznie – póki co promocja trwa do 30.11.2019 lub do wyczerpania puli 5000 promocyjnych wniosków, dlatego nie warto zostawiać rejestracji na później ;)

Aktualizacja (19.11): Promocja została zakończona ze względu na wyczerpanie puli promocyjnych wniosków.

Wracając do zasad promocji: 100 zł nie otrzymamy fizycznie w gotówce, ale jako doładowanie swojego salda punktowego w Twisto – po pozytywnej weryfikacji, która zazwyczaj trwa około doby. Oznacza to, że pierwsze zakupy (do wartości 100 zł) wykonujemy po prostu za darmo – bo środki przyznane w ramach promocji posłużą nam po prostu do spłaty zadłużenia w wysokości (pierwszych 100 zł).

Kartą możemy płacić wszędzie tam, gdzie zapłacimy kartą Mastercard. Środków nie wypłacimy jednak z bankomatu.

I… to tyle! Prosto, łatwo i przyjemnie – bez zbędnego czekania, spełniania dodatkowych warunków czy okresów karencji. W zasadzie jedynym wymogiem jest bycie osobą pełnoletnią, posiadającą polskie obywatelstwo. No i zdolność kredytową.

Kto nadzoruje Twisto?

Pamiętajmy również, że Twisto jest podmiotem pochodzącym z Czech, ale zarejestrowanym w Polsce. Ma tu oddział, support i działa w oparciu o polskie prawo. W związku z tym, przykładowo, chcąc złożyć reklamację powołujemy się dokładnie na tę samą ustawę, co w przypadku banków. Zgodnie z regulaminem promocji:

W przypadku sporu Uczestnika z Twisto dotyczącego Promocji, w szczególności wynikającego z negatywnego rozpatrzenia reklamacji, na podstawie art. 35 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o Strona 4 z 5 rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym Uczestnik ma możliwość skorzystania z pozasądowego rozwiązania sporu. Podmiotem uprawnionym do pozasądowego rozwiązania sporu jest Rzecznik Finansowy z siedzibą w Warszawie

W samym regulaminie usługi pojawiają się natomiast odniesienia do Kodeksu cywilnego, który w głównej mierze reguluje kwestię zawierania umów czy pożyczania pieniędzy.

Dlaczego o tym piszę? Długo wahałem się nad opisywaniem na blogu promocji fintechów, które są niejako nowością i działają nieco inaczej niż banki. Z drugiej strony żyjemy w czasach, w których tego typu rozwiązań będzie coraz więcej – i wcale nie oznacza, że będą one gorsze. Zresztą widzą to same banki, które… inwestują w fintechy. Zgadnijcie kto wyłożył pieniądze na rozwój Twisto? Właściciel ING Banku Śląskiego, czyli międzynarodowa grupa ING. A to chyba mówi samo za siebie.

Nie przegap!

Komentarze

 • Adminie proszę o informację jakby była nowa promocja ;) Na tą się nie wyrobiłem.

  Scorp Odpowiedz
 • 22 listopada zasiliłem R. Transakcja nadal nie zaksięgowana. Czy ktoś też czekał tak długo?

  RadekW Odpowiedz
  • Teraz zauważyłem, że jedna transakcja widnieje dwa razy, jaki zaksięgowana, oraz jako „przyjęto” z różnymi „numerami zamówienia”. Ktoś miał taki przypadek?

   RadekW
  • Tak, kilka osób ma taki przypadek

   nsmarcin
  • A wiesz może czy rozwiązało się to w jakiś sposób o którejś z nich? Na razie uderzyłem na chacie ale cisza.

   RadekW
  • Nic mi o tym nie wiadomo. Ja mam taki sam przypadek, też blokada już tydzień. Poczekam jeszcze tydzień i jak nie zniknie to się będę martwił.

   nsmarcin
  • Kiedyś getin tak księgował płatności. Przygód wojaka Szwejka ciąg dalszy.

   majaa
 • A ja mam pytanie bo od dwóch tygodni mam info ze karta jest przygotowywana tzn ze jeszcze jej nie zrobili czy już wysłali?

  Lelo Odpowiedz
 • Jakby promocja nie ruszyła nowa, to mogę komuś polecić ;p

  luka89waw Odpowiedz
 • Czy w curve będą się „burzyć” jak wyciągnę 10x po 4k z bankomatu z kredytowki?
  Macie jakieś bezpieczne limity przy których się „nie czepiają” przy takich wyplatach?

  paolo Odpowiedz
 • Probowalem zapłacić na Circle K i transakcja dwa razy odrzucona, ktoś wie czemu? Może dlatego, ze w automacie i najpierw jest ustawiana blokada, a potem ściąga faktyczna sumę.

  tomko111 Odpowiedz
  • mam podobna sytuacje- w 2 sklepach odrzucono z winy karty.. kontaktowałem się z nimi i powiedzieli, że przekazali info do operatora karty.. nie wiem natomiast za ile czasu moge sie spodziewac, ze zacznie dzialac.. polecam zglosic- najpierw zrobilem to przez strone, ale do tej pory nie dostalem odpowiedzi, wiec napisalem przez fb

   Xemi91
  • Dzisiaj po południu miałem to samo. Dwa razy odrzucone płatności na poczcie. Rano normalnie płaciłem.

   drudar
  • Też tak miałem. Pierwsza płatność w aptece , odrzucona z winy karty, następnego dnia w Biedronce poszło bez problemu. Teraz też płacę bez problemu. Co ciekawe w systemie wisi mi płatność z apteki jak na razie czeka na zaksięgowanie. Czekam jak się to skończy…..

   jojo
  • Dzisiaj rano znowu mi odrzuciło.

   drudar
 • jakies limity dzienne, internetowe itp., w jakikolwiek sposob mozna ustawic w tym tworze? bo slabo jesli mozna wyczyscic caly limit jedną operacją

  sunwoj1 Odpowiedz
 • wniosek wysłany 9.11 , przelew 1zł 14,11 rano , weryfikacja/przyznanie limitu 3000zł 15.11 rano. Karta przyszła 27.11.

  berni Odpowiedz
 • I jak tam z wypłatami przez C do R? Na wyciągu nie doliczyło jakiejś opłaty?

  Łuki Odpowiedz
  • Brak opłat.

   tomko111
  • Brak opłaty, ale zasilenie pokazało mi się w dwóch pozycjach( zdublowane). Jedno się zaksięgowało i je opłaciłem a drugie wisi do dzisiaj… Z tego co pisano we wcześniejszych komentarzach, innym też się tak to pojawiało. Komuś może już się to wyczyściło?

   RadekW
  • ja też czekam, na stronie głównej mają komunikat, że wiedzą o problemie i pracują nad jego usunięciem…

   m.
  • U mnie już 3 transakcje rozliczone, a dalej wiszą jeszcze jako do zaksięgowania. Jedna z nich już od ponad dwóch tygodni!

   Rafał
 • Karta zamówiona 18.11 nie dotarła do dzisiaj.

  broker Odpowiedz
 • Czy za te 100 zł trzeba zapłacić podatek (rozliczyć się rocznym PIT) jako dochód z innych źródeł?

  maksborko Odpowiedz
  • Nie, w zdecydowanej większości promocji bankowych jesteśmy zwolnieni z podatku na podstawie ustawy:

   Bonus dla Uczestnika stanowi nagrodę w ramach sprzedaży premiowej organizowanej i przeprowadzanej przez Twisto, w związku z czym Bonus, jeżeli jego jednorazowa wartość nie przekroczy kwoty 2000 złotych, będzie podlegał zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych.

   Michał
 • witam jak działa przyznany limit? Mogę nim obracać przez 30 dni (od dnia przyznania limitu) plus 15 dni czas na zwrot środków, czy od każdego pierwszego do ostatniego dnia miesiąca plus 15 dni czy tylko przez 15 dni?

  Michał Odpowiedz
  • Przez miesiąc kalendarzowy. 1-go dnia kolejnego miesiąca przychodzi wyciąg z terminem zapłaty na 15-go.

   Łuki
  • @Łuki, no tak, na kartach kredytowych też wyciąg przychodzi co miesiąc i później są 2–3 tygodnie na spłatę, ale limit jest ogólny, aż do momentu spłaty się nie zeruje.
   Więc na klasycznej kk mając limit 1 kzł, jeśli się 1 kzł wyda w miesiąc, to potem już przez ten czas do spłaty zakupów robić nie można, bo limit jest wykorzystany w całości. Jak to wygląda w Twisto?

   Don Quijote de la Mancha
  • Gdzieś tam pisali że można obracać przez 45 dni. Don po czytaniu o udziwnieniach w iko przekombinowujesz tutaj.

   majaa
  • @majaa, nie przekombinowuję, tylko prostuję nieprawdziwą informację, że limit jest na miesiąc kalendarzowy. Miesiąc kalendarzowy to okres rozliczeniowy. Limit to maksymalna kwota, jaką całkowicie można wykorzystać (maksymalne łączne zadłużenie).

   To ma znaczenie przy niskich limitach, np. jeśli ktoś wydaje 1 kzł miesięcznie to spłacając kartę pół miesiąca po wystawieniu wyciągu potrzebuje limit nie w wysokości min. 1 kzł, a 1,5 × 1 kzł = 1,5 kzł.

   Don Quijote de la Mancha
  • złe rozumiecie ideę zasady działania karty kredytowej. Jesli okres rozliczeniowy jest od 1go do ostatniego a potem jest jeszcze 15 dni na spłatę to określenie „że można obracać przez 45 dni” oznacza, że jeśli pierwszego dnia okresu rozliczeniowego wykonamy transakcję to faktycznie środki musimy oddać za 45dni. Natomiast drugiego dnia to już tylko 44 dni i tak dalej. Czyli wykonując transakcję ostatniego dnia okresu rozliczeniowego (zakładając, że od razu sie rozliczy) to na zwrot za nią mamy tylko 15 dni!

   To NIE JEST TAK, że od KAŻDEJ transakcji mamy 45 dni i po tym okresie musimy ją dopiero oddać! Niestety tak dobrze nie jest. Określenie maksymalny greace period (czyli okres bezodsetkowy) odnosi się do transakcji wykonanych tylko na początku okresu rozliczeniowego, każdego kolejnego dnia czasu na spłatę jest mniej. Tu mamy jeszczr 15 dni po zamknięciu okresu rozliczeniowego, w innych bankach jest to zazwyczaj jeszcze 24-26 dni (czyli maksymalny okres bezodsetkowy to 54 – 56 dni)

   paolo
  • Dlatego przy kilku KK mam dla nich rozne okresy rozliczeniowe i wybieram do platnosci/czyszczenia taka, ktora bede musial splacac najpozniej :)

   keton
  • @keton, dobrze kombinując płatność można odroczyć nawet o 111 dni (a z R więcej):
   – 17 grudnia płatność C z dowolną kartą kredytową
   – 31 grudnia BinT na Twisto*
   – 1 lutego wystawienie styczniowego wyciągu T
   – 15 lutego spłata Twisto przez Blik z kk Millennium z cyklem do 15 dnia miesiąca*
   – 15 marca wystawienie wyciągu kk M
   – 6 kwietnia spłata kk M

   (* czy na pewno transakcja zaksięguje się na następnym wyciągu?)

   Don Quijote de la Mancha
  • Prosciej takie operacje mozna robic za pomoca Rv :) Chociaz blik do splaty Tw to moze byc dobra opcja.

   keton
  • „Prosciej takie operacje mozna robic za pomoca Rv ” — no tak, napisałem, że przy pomocy R można jeszcze zwiększyć te 111 dni.
   A wielkoskalowe rolowanie limitu to ja już potestowałem… https://livesmarter.pl/150-zl-premii-za-konto-jakze-osobiste-alior-bank-moneymania/comment-page-1/#comment-265611

   Don Quijote de la Mancha
  • Ale za pomoca R to mozna w zasadzie bez ograniczen: jakies 3 dni przed terminem splaty KK-A zasilamy Rv z KK-B i przelewamy srodki z Rv na konto KK-A. Pozniej splacamy KK-B za pomoca kolejnej karty. Kiedys to robilem jak nie chcialo mi sie przelewac kasy na normalne konto. Tylko wymagalo dobrej koordynacji.

   keton
  • „za pomoca R to mozna w zasadzie bez ograniczen” — zajrzyj na link w moim komentarzu i na te skriny; w moim przypadku limitem okazało się 400 kzł (tzn. na razie dałem sobie spokój)…

   Don Quijote de la Mancha
  • Kiedy dostales te wiadomosc? Jak dobiles do przydzielonego limitu Rv? Czy tez mierza jakos liczbe/kwote przelewow?

   keton
  • A ja nie wiem, co to jest „przydzielony limit”, gdzie to widać? Znalazłem tylko ATM & FX, a tych do tego nie używałem.

   „Czy tez mierza jakos liczbe/kwote przelewow?” — na drugim skrinie widać te liczby, kwota jest w miarę okrągła, może o to chodzi?

   Don Quijote de la Mancha
  • W starej apce sprzed roku byly widoczne przyznane limity. Tez mialem 400k po zweryfikowaniu dochodow.

   keton
  • „Tez mialem 400k” — na ile? Na rok? Czy dożywotnio… Bo mi to zajęło 19 miesięcy…

   Don Quijote de la Mancha
  • Na rok oczywiscie. To byla standardowa stawka po weryfikacji. Pewnie nadal mam taki limit, ale teraz nie mozna go podejrzec.

   keton
  • A rok kalendarzowy, czy rolling? W ciągu ostatnich 12 miesięcy przed tym komunikatem (czyli rolling) wydałem przeprałem 300 k, może to o to chodzi… Ale czy wtedy byłby taki komunikat? Później udało mi się jednak wylać kilka k, które mi tam tkwiły, gdyby to był yearly rolling 300, to by oznaczało, że po średnio 25 dalej mógłbym robić… Ale to jednak chyba nie o limit chodzi…

   Don Quijote de la Mancha
 • To BLIK można podpiąć pod kk? 8-)

  broker Odpowiedz
  • W Millennium i PKO można — do płatności.
   A Twisto i TurboKartę SCB — do spłacania.

   Don Quijote de la Mancha
  • Niezły oscylator ;-)

   broker
  • 🤑

   Don Quijote de la Mancha
  • Mam do ciebie pytanie: czy nie zablokują R za przelewy większych kwot na swoje konto? Bo jakoś trzeba opróżniać R…

   broker
  • Patrz link wyżej. Ja używałem głównie kk Millennium, a odlewałem do Aliora (ale na swoje nazwisko).

   Don Quijote de la Mancha
  • ciekawe jak łatwo by się to tłumaczyło podczas kontroli skarbowej obrotów na rachunkach…

   gregoopl
  • podaj przepis ktory zabrania/opodatkowuje przelewanie srodkow z jednego swojego konta/portfela na drugie

   aaaa
  • jest gdzieś przepis o generowaniu sztucznego ruchu finansowego nie mającego związku z rzeczywistymi transfokacjami. Jest też zapis w kodeksie karnym o transakcjach wykonywanych dla pozoru

   paolo
 • czy przy spłacie karty poprzez blik środki są natychmiast księgowane na karcie czy też musi upłynąć kilka dni az pojawia się i spłacą zadłużenie (splacilem przelewem 2 dni temu i wciąż nie sa zaksiegowane)

  paolo Odpowiedz
 • a jak wygląda okres rozliczeniowy?

  Anom Odpowiedz
  • Tu na sztywno: pierwszego dnia miesiąca jest generowany wyciąg za cały poprzedni miesiąc kalendarzowy, który zarazem jest okresem rozliczeniowym.

   Mi się to nawet podoba, w połączeniu z koniecznością spłaty domyślnie całości zadłużenia wydaje się, że jest to produkt dla mniej zaawansowanych użytkowników łatwiejszy w obsłudze, niż karta kredytowa (no dobra, poleciłem go mojej młodej kochance, zobaczymy jak sobie z tym poradzi).

   Don Quijote de la Mancha
  • I termin spłaty 15 dni tak? :)

   Z tą kochanką to uważaj jak Cię tu namierzy :D

   Anom
  • Dobra, nie było tematu, już ogarnąłem :D

   Anom
 • Rozliczyli Wam już te zdublowane transakcje? U mnie już ponad miesiąc wiszą, oczywiście dawno spłacone, a limit zmniejszają…

  tomko111 Odpowiedz
  • Dalej wisi również ponad miesiąc. Odpisali na maila, że są świadomi i że naprawią. Niby jedyny minus to zmniejszenie limitu. Lipa.

   RadekW
 • Czyżby zablokowali już Curve?

  tomko111 Odpowiedz
  • Co masz na myśli? Nie da się już dodać? Jak to zrobili, odrzucają preautoryzację weryfikacyjną?

   Don Quijote de la Mancha
  • A, właśnie, przypomniało mi się teraz, nie wiem, czy w końcu tu o tym pisałem — ale to właśnie kartę Twisto Curve mi dodało bez tej weryfikacji i przepisywania kodu!

   Don Quijote de la Mancha
  • u mnie to samo bez przepisywania kodu, dodawałem przed świętami

   komar
 • Fajne to Twisto….. Najpierw dali mi 100 zł extra, potem kopałem się z nimi o zablokowaną transakcję z winy karty a teraz kiedy ją zdjęli to przy okazji zdjęli mi transakcję która była do opłacenia na ok 15 zł. Zgłosiłem im to ale twierdzą że wszystko jest OK.
  Edit: jednak jej szukają ale póki co nic nie znaleźli :)

  jojo Odpowiedz
  • Dlatego to właśnie na rozl. tr. jest 45 dni a tak na prawdę, to w trybie reklamacyjnym
   (tym, gdy to punkt zgłasza zaginioną tr. do firmy rozliczającej tr.) jest 365 dni i kiedyś bywało, że tr. pojawiały mi się na wyciągach po roku.

   Krzysztoff
 • Dziwna sprawa. Płaciłem karta za pomocą Curve, transakcja bardzo długo wisiała jako oczekująca na zaksięgowane, dziś wchodzę do apki i cały limit dostępny, transakcji nie ma. U znajomego to samo.

  Wybrzeże Kości Słoniowej Odpowiedz
  • Na szczęście to kredytówka, nie trzeba pilnować, by mieć kasę na koncie.

   Najwyraźniej coś nie pykło z requestem potwierdzającym obciążenie i blokada została automatycznie zdjęta, ale nie ma co liczyć, że się to nie odetka. Podobnie miałem kiedyś w Envelo, ale tam była debetówka i musiałem pilnować, by ta kasa na koncie była…

   Don Quijote de la Mancha
  • u mnie tez zniknela sprzed 2 tygodni, szkoda ze na tak małą kwotę :)

   sunwoj1
 • działa Wam curve lub twisto – i na jednej i na drugiej karcie odrzuca mi wszelkie transakcje i to u 3 roznych osob. nie dzisla samo twisto jak i twisto przez curve. nie idzie platnosc w sklepie, w internecie czy w bankomacie z użyciem curve ! 😡😠

  paolo Odpowiedz
  • robilem Curve kilka tr. dzis po poludniu a takze przed parunastoma minutami w necie i bylo ok…

   Krzysztoff
 • Czy można zwiększyć przyznany limit?

  Robert1_2_3 Odpowiedz
  • Można zwiększyć limit. Ja dostałem taką odpowiedź:
   „Proszę o podanie oczekiwanej dokładnej kwoty limitu oraz uzasadnienie.
   W ciągu maksymalnie tygodnia przeprowadzimy ponowne badanie zdolności kredytowej. Jeśli jego wynik będzie pozytywny – limit zostanie podwyższony. Jeśli wysokość limitu nie ulegnie zmianie, będzie to oznaczało, że nie możemy podnieść kwoty.”

   Jarek2
  • Dzięki.

   Robert1_2_3
  • Jarek2
   Z jakiej kwoty na jaką podnosiłeś limit ?
   Czy podnieśli Ci limit ? A jeśli tak – to na jaką sumę i ile to trwało ?

   Bogdan
  • Nie próbowałem podnosić limitu.

   Jarek2
  • Nadal nie zwiększyli ; /

   Dan
  • ja nie próbowałem ale małżonce sami kiedyś podnieśli bez wnioskowania…

   Krzysztoff
  • Jeśli wnioskowałeś o podniesienie a limit się nie zwiększył to oznacza, że rozpatrzyli Twój wniosek negatywnie.

   Też do nich napisałem, jak mam podnieść limit, bo mam 100 zł i trudno zrobić nawet zakupy spożywcze, to mi odpisali jak koledze wyżej, ze mam podać proponowana kwotę + uzasadnienie. Trochę śmiech z tym uzasadnieniem. Jak list motywacyjny do pracy w sklepie handlującego chińskimi klapkami. Jestem więc w trakcie zamykania karty ;)

   Edi
 • Pamięta ktoś jak długo te punkty miały być ważne?

  Akashi71 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy