100 zł za zawarcie umowy o darmową kartę Twisto – przyznawane w ciągu… 24-48 godzin!

Trwa do 30.11.2019

Ruszyła promocja nowego podmiotu na polskim rynku – firmy Twisto. W zamian za zawarcie umowy i wyrobienie karty z limitem kredytowym możemy otrzymać 100 zł. Co istotne: nie jest wymagane spełnianie żadnych dodatkowych warunków, a środki otrzymujemy w zasadzie zaraz po pozytywnej weryfikacji – czyli nawet w ciagu doby!

100 zł za wyrobienie darmowej karty Twisto

Fintech – co to jest?

Na początku jednak kilka słów wprowadzenia. Twisto to nie bank, ale tak zwany fintech – czyli firma zajmująca się szeroko rozumianymi innowacjami technologicznymi w świecie finansów. W ostatnim czasie podmiotów tego typu pojawia się na rynku całkiem sporo, a że oferują różnego rodzaju premie na start, to ciężko je ignorować. Zresztą dobrym przykładem tego typu firmy, które wielokrotnie opisywałem na blogu, są… kantory internetowe, które zresztą swego czasu mocno namieszały na rynku.

Pamiętajmy jednak, że fintechy to nieco inna liga niż banki. Z jednej strony mogą one działać znacznie sprawniej: nie mają na głowie tylu przepisów, nie zatrudniają takiej ilości osób, a że tworzą produkt od podstaw, to ich koszty działania są zazwyczaj znacząco niższe. Oznacza to, że mogą oferować bardziej atrakcyjne produkty, ale równocześnie – że nie mają takiego budżetu marketingowego – w związku z tym musimy zapomnieć o premii na start w wysokości kilkuset złotych, a raczej zadowolić się kwotą od kilkunastu do około stu złotych. Z drugiej strony warunki jej zdobycia są zazwyczaj niesamowicie proste ;)

Oczywiście nie znaczy to, że fintechy mogą działać jak chcą. Działalność tego typu instytucji jest bowiem uregulowana prawnie i obowiązuje je sporo przepisów – jak choćby Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy, która nakłada nie tylko na banki, ale również na instytucje finansowe mające (lub nie!) siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej konieczność identyfikacji klienta. Nie zdziwcie się więc, że fintechy również muszą nas weryfikować. Zresztą kto korzysta z kantorów internetowych (jak choćby walutomat) wie o czym mówię.

Twisto, czyli co?

I tak też będzie z Twisto. Aby bowiem skorzystać z tytułowej promocji konieczne jest złożenie wniosku o Twisto Free wraz z darmową kartą płatniczą, która służy nam do płacenia za zakupy. Nie płacimy jednak swoimi pieniędzmi, a pieniędzmi Twisto – w ramach przyznanego limitu. Co istotne: limit przyznawany jest bez pytania o dokumenty dochodowe, ale przy użyciu „wewnętrznych i zewnętrznych baz danych”. Chodzi tu m.in. o BIG (ale nie BIK).

Sam proces wnioskowania jest relatywnie krótki i dość podobny do tego, co spotykamy w bankach. Oprócz podania standardowych danych musimy się zweryfikować (standardowa weryfikacja przelewem, zdjęcie dowodu (od 6.11.2019) nie jest już wymagane!). Oczywiście firma może nam odmówić przydzielenia limitu, jeśli uzna naszą zdolność za niewystarczającą.

Usługa Twisto jest więc podobna do standardowej karty kredytowej, a raczej karty obciążeniowej – tutaj otrzymujemy zestawienie transakcji na koniec miesiąca i mamy 15 dni na spłatę zadłużenia (czyli grace period wynosi 45 dni). Jeśli nie możemy zwrócić wszystkiego, to Twisto pozwala na przesunięcie spłaty 90% zadłużenia na kolejny miesiąc. Oczywiście nie za darmo – płacimy ok. 4,5% wartości (czyli jakieś 4,5 zł za każde 100 zł). Łatwo policzyć, to że jest to oferta mniej opłacalna, niż na karcie kredytowej (tam oprocentowanie wynosi zazwyczaj 10% w skali roku – przynajmniej przy stopach procentowych z chwili publikowania tego wpisu).

Pamiętajmy również, że jeśli nie spłacimy środków w umówionej wysokości, to Twisto ma prawo naliczyć odsetki za opóźnienie (dwukrotność odsetek ustawowych za opóźnienie stanowiących sumę stopy referencyjnej NBP i 5,5 punktu procentowego – w 2019 roku daje nam to 14%). Oprócz tego może wszcząć wobec nas postępowanie, wpisać zaległości do BIG czy PWIP. Wszystko zresztą zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zadłużenie spłacić dużo wcześniej. W końcu ideą bloga jest aby zarabiać na korzystaniu z produktów finansowych, a nie tracić! Dlatego warto przy okazji dodać, że Twisto ma jedno bardzo przydatne rozwiązanie – ma niejako wbudowaną funkcję wielowalutową. Oznacza to, że dokonując transakcji w innej walucie przeliczenie na złotówki odbywa się po praktycznie po najlepszym możliwym kursie – ustalanym przez organizację płatniczą, która wydaje karty Twisto, czyli Mastercard. Co równie ważne – nie obowiązują tu żadne limity ilościowe przewalutowań (jak to bywa w innych fintechach). Ogranicza nas tylko przyznany limit.

Inne opłaty, oprócz opłaty za przesunięcie spłaty na kolejny miesiąc? W zasadzie brak. Wydanie i posiadanie karty jest bowiem bezpłatne!

Wracając jednak do tytułowego bonusu: 100 zł na start otrzymamy za sam fakt zarejestrowania się w Twisto za pomocą dedykowanego linku, złożenie wniosku o Twisto Free z kartą i zawarcie umowy. W trakcie wnioskowania powinniśmy zaznaczyć 4 pierwsze (wymagane) zgody.

Twisto - wymagane zgody do 100 zł premii

Pojawi się również pole na kod promocji, jednak to miejsce powinniśmy zostawić puste – służy do podawania kodów polecających (50 zł na start zamiast promocyjnych 100 zł). A niestety nie można łączyć obu promocji – upewniłem się u źródła. Zresztą to by było zbyt piękne :)

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby polecać Twisto znajomym (50 zł dla obu stron), choć w chwili obecnej bardziej im się opłaca skorzystać z niniejszej promocji na start.

Ta oczywiście nie będzie trwała wiecznie – póki co promocja trwa do 30.11.2019 lub do wyczerpania puli 5000 promocyjnych wniosków, dlatego nie warto zostawiać rejestracji na później ;)

Wracając do zasad promocji: 100 zł nie otrzymamy fizycznie w gotówce, ale jako doładowanie swojego salda punktowego w Twisto – po pozytywnej weryfikacji, która zazwyczaj trwa około doby. Oznacza to, że pierwsze zakupy (do wartości 100 zł) wykonujemy po prostu za darmo – bo środki przyznane w ramach promocji posłużą nam po prostu do spłaty zadłużenia w wysokości (pierwszych 100 zł).

Kartą możemy płacić wszędzie tam, gdzie zapłacimy kartą Mastercard. Środków nie wypłacimy jednak z bankomatu.

I… to tyle! Prosto, łatwo i przyjemnie – bez zbędnego czekania, spełniania dodatkowych warunków czy okresów karencji. W zasadzie jedynym wymogiem jest bycie osobą pełnoletnią, posiadającą polskie obywatelstwo. No i zdolność kredytową.

Kto nadzoruje Twisto?

Pamiętajmy również, że Twisto jest podmiotem pochodzącym z Czech, ale zarejestrowanym w Polsce. Ma tu oddział, support i działa w oparciu o polskie prawo. W związku z tym, przykładowo, chcąc złożyć reklamację powołujemy się dokładnie na tę samą ustawę, co w przypadku banków. Zgodnie z regulaminem promocji:

W przypadku sporu Uczestnika z Twisto dotyczącego Promocji, w szczególności wynikającego z negatywnego rozpatrzenia reklamacji, na podstawie art. 35 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o Strona 4 z 5 rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym Uczestnik ma możliwość skorzystania z pozasądowego rozwiązania sporu. Podmiotem uprawnionym do pozasądowego rozwiązania sporu jest Rzecznik Finansowy z siedzibą w Warszawie

W samym regulaminie usługi pojawiają się natomiast odniesienia do Kodeksu cywilnego, który w głównej mierze reguluje kwestię zawierania umów czy pożyczania pieniędzy.

Dlaczego o tym piszę? Długo wahałem się nad opisywaniem na blogu promocji fintechów, które są niejako nowością i działają nieco inaczej niż banki. Z drugiej strony żyjemy w czasach, w których tego typu rozwiązań będzie coraz więcej – i wcale nie oznacza, że będą one gorsze. Zresztą widzą to same banki, które… inwestują w fintechy. Zgadnijcie kto wyłożył pieniądze na rozwój Twisto? Właściciel ING Banku Śląskiego, czyli międzynarodowa grupa ING. A to chyba mówi samo za siebie.

Nie przegap!

Komentarze

 • A ja mam ciągle „Wkrótce zajmiemy się weryfikacją Twojego wniosku”. Wniosek złożony w poniedziałek.

  Szymon Odpowiedz
 • Napisałem dziś w imieniu brata, że długo to trwa a chce polecać innym, ale babka odpisała że trzeba czekać;/

  luka89waw Odpowiedz
 • zakładałem konto z linku z tej strony, nie podawałem kodu polecenia i dostałem 50 punktów, zamiast 100

  xbl Odpowiedz
  • A nie było czasem tak, że jakiś czas temu klikałeś w link dający 50 zł? Z tego co widzę Twisto pamięta kroki wykonane wcześniej (jak np. przekierowanie z programu poleceń). Może to to? Jeśli nie, to pisz do ich supportu – powinni pomóc

   Michał
 • Dowód z terminem ważności NIEOZNACZONY jak zweryfikować dane jeżeli data ważności jest wymagana?

  Michał Odpowiedz
 • Czy będzie można kupić coś za np. 200 PLN, płacąc oczywiście kartą Twisto, z czego 100 PLN będzie z bonusu a 100 PLN zostanie zapisane jako moje zobowiązanie do Twisto?

  Irek Odpowiedz
 • Źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, czy po zakupie kartą na 200 PLN, 100 PLN będzie można spłacić z bonusu?

  Irek Odpowiedz
 • Tak, mam na myśli spłatę zobowiązania do Twisto. Doczytałem jest w FAQ.

  Irek Odpowiedz
 • Zgłosiłem fakt, że dostałem 200 zamiast 100 (już mi zmniejszyli). Może i głupi jestem a może wręcz przeciwnie – mądry…..?
  Jednak wolę mniejszy bonus niż późniejsze ewentualne problemy

  jojo Odpowiedz
 • Aha….. nie przejdzie ten sam nr telefonu dla dwóch różnych wniosków.

  jojo Odpowiedz
 • Chodzi o o darmowe simy czy gdzie zarabiam?
  Simy dają w Lajt i od dłuższego czasu „WRodzinie”.
  Zarabiam w różnych sieciach na przenoszeniu nr. Bez problemu mogę mieć darmowe rozmowy + coś tam GB przez pół roku a i dłużej w zależności co obecnie dają. Np Play 200 zł na 2 mieś + 20 gb. Jest to tylko kasa doładowana do nr.

  jojo Odpowiedz
 • Lajt tylko do jutra limit 1000 szt. W rodzinie tylko raz na dany adres chyba że z sąsiadami dobrze żyjesz…..

  jojo Odpowiedz
 • Czy dostał już ktoś kartę? ja mam potwierdzony limit, punkty na koncie, ale karty ciągle brak.

  jaceny Odpowiedz
 • No dobra. Dostane te 100 zl w pkt. Wydam, spłacę i chce to zamknąć. Jak?

  YaPaE Odpowiedz
 • Czy pula wniosków promocyjnych jeszcze się nie skończyła? Skąd będziemy wiedzieć, że już koniec puli? Bo wtedy premii nie będzie, statusu nowego klienta nie będzie a karta zostanie, prawda?

  Lidia Odpowiedz
 • Czy możne tę kartę wykorzystać np. do rezerwacji samochodu i późniejszego opłacenia go? Niestety ani debetowe, ani prepaidowe (jak Revolut) nie pomogły podczas ostatniego wypadu do Kanady, musiałem skorzystać ze starej, dobrej, ale finalnie niestety drogiej (z racji przewalutowań) karty kredytowej.

  Krisua79 Odpowiedz
  • Do płatności karta debetową która nie sprawia problemów w wypożyczalniach Na całym świecie polecam kantor Alior Banku

   Michał
  • Dzięki za odpowiedź. Dobrze rozumiem, że mówisz o karcie debetowej wielowalutowej? Płatność jest możliwa w wielu walutach (jak w revolucie) i jest z pewnością korzystna bardziej niż większość zwykłych kart jednowalutowych walutowych czy złotowych, ale jest to nadal karta z napisem debit, które w wypożyczalniach nie są często w ogóle brane pod uwagę (tak jak u mnie w wypożyczalni Alamo na torońskim lotnisku). Debit brzmi pewnie korzystniej dla wielu tego typu firm niż prepaid, ale ciągle to nie credit. Stąd moje pytanie o Twisto…

   Krisua79
 • Jak badają zdolność kredytową skoro nie sprawdzają bika? Pytają o źródło dochodów i zobowiązania kredytowe? Jak to porem weryfikują?

  paolo Odpowiedz
  • Mnie się o nic nie pytali. Nie wiem jakie dane widać w BIG ale może stamtad cos mieli skoro przyznali wnioskowany limit.

   Adam546
  • We wniosku wskazujesz źródło dochodow i twoje obciazenia.

   Adam546
  • Dają „na gębę” i liczą, że zarobią na tym, że ktoś będzie zadłużenie rolował; ogólnie to na tyle małe kwoty kredytu (a za rolowanie duże), że biznes może się spinać…

   Don Quijote de la Mancha
 • Czyli jakie limity przyznają w takim razie???

  paolo Odpowiedz
  • Możliwy jest limit kredytowy od 300 do 10tys zł

   hazzan
  • W tej promocji wysokość limitu nie ma znaczenia, ale ciekaw jestem, czy 10 kzł „na gębę” też dają?

   Don Quijote de la Mancha
  • Ja wnioskowalem o 5k, dali 1,5k. :p

   Purek
  • Jakoś nie widziałem po forach, aby ktokolwiek pochwalił się wyższym limitem nic 3 tysiące. Mi przyznali 1.5k, przy wnioskowanych 5k, a moje zarobki na UoP do najniższych nie należą.

   Paweł
  • To ciekawe, bo ja wnioskowałem o 0,5 k, a też mi przyznali 1,5 k ☺️

   Don Quijote de la Mancha
  • A ja wnioskowałem o 1K i tyle mi dali.

   Adam546
  • Czyli dali Ci trzy razy więcej niż wnioskowales? :D
   Mi nawet nie chodzi o samą możliwość zadłużenia się na nie wiadomo ile, ale o swobodę płacenia w obcej walucie po dobrym kursie w weekendy gdy Curve i Revolut naliczają dodatkowe opłaty. Akurat 1500zl w skali miesiąca, może okazać się nie wystarczające.

   Paweł
  • No właśnie pisząc poprzedni komentarz myślałem, że te 1,5 k to po prostu najmniejszy limit, jaki dają, ale @Adam546 rozbił tę teorię… (Ale ja Twisto zakładałem parę miesięcy temu, może coś zmienili…)

   Don Quijote de la Mancha
  • Wnioskowałem o najniższy limit i taki otrzymałem 300 zł.

   miły Wrocławianin
 • Przy limitach kredytowych jakie oni realnie przyznają, ekscytowanie się że Twisto lepsze niż Curve czy Revolut, bo nie ma pułapu bezprowizyjnych przewalutowań to chyba raczej żart :-)

  adre Odpowiedz
  • Wpisałem dla żartu we wniosku 100000, dostałem 7500.

   Analyst
  • A to spoko, zwracam honor.
   Zmyliło mnie, że wszyscy tu piszą, że dostali tysiącpińcet ;-)

   adre
  • Lipa jest taka że nie można nawet nadpłacić rachunku, zwracają przelewy na wyższe kwoty.

   Paweł
  • A ja dostałam pińcet. Kurna źle wypełniłam wniosek, ale zajefajne twisto jeszcze raz go podesłało cobym prawidłowo wypełniła.

   majaa
  • @Pawel, czemu kredytówkę chcesz nadpłacać?
   @majaa, fajna stylówa..

   Dan
  • @Dan, nadpłacać zapewne po to, by kupić za coś za cenę wyższą, niż przyznany limit, np. za 1550 zł przy limicie 1500 zł…

   Don Quijote de la Mancha
 • Twisto obsługujecie przez strone www czy przez apke?

  paolo Odpowiedz
 • Czy ktoś wie czy jest możliwość założenia konta/karty przez osobę, która nie ma rachunku bankowego? Czytam, że jest potrzebny przelew do weryfikacji, a jak ktoś nie ma konta?

  karol3423423423qq Odpowiedz
  • Chyba nie da rady, jednak założenie darmowego konta nie powinno być problemem, jeśli to pierwsze konto tej osoby może otworzyć rachunek podstawowy i wtedy powinno być bezpłatnie

   Kate
  • Może przejdzie tylko przez polecenie zwykłe? 50/50. Tam jest zdjęcie dokumentu i selfie :) A spłaty robić w banku ręcznie.

   luka89waw
 • Właśnie próbuję założyć konto i po przejściu do ustawienia hasła wyskakuje komunikat „Ups, coś poszło nie tak”. Potwierdzi ktoś ?

  survivour Odpowiedz
 • A ja dziś dostałem takiego maila
  „Dzień dobry. Żeby docenić Pańskie uczciwe podejście chcielibyśmy Panu zaproponować przyjęcie tych dodatkowych 100 punktów :) Jeszcze raz dziękuję za to, że Pan napisał. To postawa, której nie spotyka się dość często. Pozdrawiam!”
  I co ???? Warto być uczciwym :):):)

  jojo Odpowiedz
 • @jojo
  Wielki szacun.

  Waldemar Odpowiedz
 • @jojo
  Przyłączam się do Waldemara. Szacunek i pochwała.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • aj tam, aj tam…. :):):)

  Niektórzy i tak nazywają mnie złodziejem okradającym banki słysząc co robię….

  jojo Odpowiedz
 • @admin, wyjadacze!
  Czy kartą Twisto można normalnie płacić w sklepach stacjonarnych/ np. Tesco/ i internetowych, np. Allegro ?
  Jaki jest wtedy mechanizm wykorzystania punktów- np. robię zakup za 105zł w Biedronce i spłacam tylko 5zł, bo pozostałe 100zł to te punkty promocyjne? Dobrze to zrozumiałem?

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Możesz płacić w sklepach, które akceptują karty Mastercard; płacisz 105 zł dniu zakupu a w dniu spłaty limitu wykorzystujesz 100 pkt, aby częściowo spłacić limit, resztę musisz sam dopłacić

   Kate
  • Dokładnie tak. To normalna karta jak każda inna. Płacisz, a następnie spłacasz zadłużenie – przy czym tutaj 100 zł dokłada od siebie Twisto, więc spłacasz tylko nadwyżkę ;)

   Michał
 • 24h minęło a wniosek wisi na weryfikacji 🤔😣😝

  paolo Odpowiedz
 • U żony wczoraj otworzyli mimo wolnego dnia. Jednak trzeba czekać na swoją kolej…..

  jojo Odpowiedz
 • A jak właściwie spłacić ten limit? Dostaje sie jakiś nr konta do zapłaty?

  Kate Odpowiedz
 • Co ciekawe to konto z automatu nie podpina się pod bankowość. A przecie PESEL ten sam.
  Może to jakieś techniczne subkonta albo?

  Bufon Odpowiedz
  • A w tej sekcji Rachunki będzie to konto?

   Kate
  • 8.3 — Klient może dokonać spłaty poprzez:
   8.3.1 — dokonanie przelewu na Rachunek bankowy Twisto wskazany w Koncie Twisto;
   8.3.2 — skorzystanie z metod płatności online udostępnionych Klientowi za pośrednictwem Konta Twisto i Aplikacji mobilnej, o których mowa w Regulaminie serwisu.

   Adam546
  • dzięki Adam

   Kate
  • Dodam jeszcze, że:
   10 — Wcześniejsza spłata Produktu
   10.1 — Klient może w każdym czasie dokonać wcześniejszej spłaty przed Terminem spłaty.

   Adam546
  • Przecież to konto Twisto, a nie Twoje, takze do czego chcesz mieć dostęp. Większość firm usługowych oferuje indywidualne numery, aby łatwiej im było zarządzać wpłatami.

   Paweł
 • @kate
  Dzięki. To chyba skorzystam, ale napisz mi czw każdym sklepie 1pkt=1zł?

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Szczerze, chyba nie ma żadnego zbierania punktów tą kartą, ja też dopiero sie zapisałam, może ktoś, kto to używa się wypowie

   Kate
 • A czy można ew. zadłużenie w Twisto spłacić BLIK-iem?

  Karola Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy