100 zł do Decathlona za kartę wielowalutową Kantoru Walutowego Alior Banku

Zakończona

Ruszyła promocja dla nowych klientów Kantoru Walutowego Alior Banku. Osoby, które wykonają najwięcej transakcji kartą wielowalutową, zgarną 100 zł premii na start.

Kantor Walutowy Alior Banku - kod promocyjny 100 zł

e-karta do Decathlonu za kartę Kantoru

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem – czyli osobą, która nie złożyła wniosku o Kantor Walutowy Alior Banku przed 15.12.2019. Posiadanie innych produktów Alior Banku (obecnie lub w przeszłości) nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o Kantor Walutowy podając kod promocyjny: PROMOZIMA2020.
Kantor Walutowy Alior Bank - kod promocyjny

Oprócz tego wymagane jest wyrobienie karty wielowalutowej, pobranie aplikacji mobilnej Kantoru oraz wykonanie nią dwukrotnie wymiany walut (na dowolne kwoty).do dnia 31.01.2020 r. dokonać transakcję Kartą na minimalną kwotę dla pojedynczej transakcji 5 jednostek waluty rozliczonej na rachunku waluty płatności np. 5 EUR, 5 CHF, 5 USD

Pamiętajmy również, że chodzi o realne transakcje, a nie „ułatwiacze” płatności kartą. Regulamin wyklucza bowiem transakcje w punktach z kodami MCC równymi 7995, 8999, 4111, 6012, 6211, 6051, 4829, 4900. Jeśli nie wiesz o co chodzi z kodami MCC polecam zajrzeć na stronę jakimcc.pl.

I to tyle. 300 osób, które dokonają największej liczby transakcji promocyjnych, zgarnie e-karty do sklepu decathlon o wartości 100 zł każda. Informacja o zgarnięciu nagrody trafi do nas 24.02, natomiast samo przekazanie nagrody nastąpi 28.02.2020. Wiadomości otrzymamy w formie SMSa na numer telefonu podany w Kantorze.

Ile kosztuje i jak działa karta wielowalutowa?

Posiadanie konta w Kantorze Walutowym Alior Banku jest bezpłatne. Zapłacić możemy za wyrobienie karty wielowalutowej (15 zł), jednak wykonanie zaledwie jednej płatności (nawet w Polsce) w ciągu pierwszych 6 miesięcy od wydania karty zwalnia nas z tej opłaty.

Istotną opłatą może być natomiast 9 zł za wypłaty z bankomatów – płacimy je jednak dopiero od drugiej transakcji tego typu w miesiącu. Pierwsza jest darmowa, a zaryzykuję stwierdzenie, że dla wielu osób wydawanie 9 zł i tak bardziej się opłaci, niż skorzystanie ze „zwykłej” karty debetowej w złotówkach. Dlaczego?

Wszystko dzięki sposobie działania karty wielowalutowej. Karta ta domyślnie przypisana jest do konta w euro, jednak jeśli wykonamy transakcje w innej walucie (np. w USD) oraz posiadamy takie konto w Kantorze Walutowym Alior Banku, to środki zostaną ściągnięte właśnie z tego konta – oczywiście pod warunkiem, że coś na nim będzie. Do wyboru mamy 23 podstawowe waluty, dlatego możemy wcześniej gromadzić środki (wymieniać wewnątrz kantoru lub, w niektórych przypadkach, wpłacać w gotówce), a następnie używać do transakcji walutowych. Wybierasz się na wakacje do Chorwacji? Możesz spokojnie kupować kuny co jakiś czas wpłacając do kantoru złotówki, a następnie wymieniając je na HRK.

Co, jeśli zapłacimy w walucie, do której nie mamy założonego konta walutowego lub nie mamy tam środków? Nie będzie żadnego problemu. Zgodnie z regulaminem kantoru Alior pobierze środki z konta w EUR, a przewalutowanie nastąpi po kursie Mastercard, czyli praktycznie najlepszym możliwym. Dlatego wypłata większej ilości środków na drugim końcu świata nawet za 9 zł (jeśli będzie to druga wypłata) to ciągle bardzo dobra opcja.

Na koniec mogę jedynie dodać, że sam jestem zadowolonym użytkownikiem Kantoru Alior Banku, o którym pisałem już wiele lat temu, przy okazji tworząc poradnik na temat transakcji walutowych. Wtedy możliwe było zamówienie karty do każdego z rachunków w USD, GBP, EUR (z czego najlepsza do transakcji w egzotycznych walutach była karta w dolarach). Teraz wystarczy jedna karta, która pobierze pieniądze z odpowiedniego konta.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy istnieje program poleceń w przypadku Kantora Walutowego? Wolałbym pewne promocje, a nie uzależnione od ilości transakcji i to jeszcze w ramach ograniczonej puli.

  Adam K. Odpowiedz
 • Nie wróżę tej promocji wielkiego zainteresowania. Osoby z największą liczbą transakcji + do tego ograniczona pula uczestników – to wszystko nie zachęca do wzięcia udziału.

  alx Odpowiedz
 • Czyli jak mam karty jednowalutowe w Alior Kantorze, to jestem skreślony…

  Dario Odpowiedz
 • Zostaję przy karcie wielowalutowej w Pekao… Promocja mało zachęcająca….

  grzech Odpowiedz
 • Czy jest jakiś inny bank niż Alior, gdzie jest: karta wielowalutowa z dobrym kursem, ewentualną darmową wypłatą gotówki (na wakacje)

  Jak tylko dostanę bonus 200zł za założenie w aliorze konta to zamykam konto Aliora, Kantoru Aliora i TMUB. Ten bank jest żenujący i po prostu zj…….y. Alior kazał mi jechać do oddziału kilkadziesiąt km by odblokować bankowość elektroniczną, a w kantorze uznania księgują jako obciążenie i po 2 tygodniach i mojej wiadomości dzisiaj cudownie pojawia się jako uznanie jednak. Kpina i żenada. Odkąd zrobili nowy interfejs w wakacje transakcje nie są widoczne długi czas, a teraz nawet z innym znakiem….

  www2 Odpowiedz
 • @www2
  Napisz do mnie. waldemar_007@wp.pl

  Waldemar Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy