100 zł na start dla nowych klientów Pekao + 100 zł w puntach Bezcenne Chwile + pakiet Komfort na 6 miesięcy za darmo

Trwa do 30.09.2021

Ruszyła kolejna edycja promocji z premią na start w Pekao. Tym razem możemy zgarnąć łatwe 100 zł premii za założenie konta osobistego. A do tego kolejne 100 zł w punktach Bezcenne Chwile i Pakiet Komfort za darmo przez pół roku.

200 zł za założenie konta w Pekao

100 zł za płatności kartą z Kontem Przekorzystnym

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która nie posiadała żadnego konta ani lokaty w Pekao w okresie od 1.01.2019 do 14.07.2021.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o Konto Przekorzystne i zawrzemy umowę nie później, niż 30.09.2021. Istotne, aby w trakcie wnioskowania wyrobić również kartę debetową, aplikację PeoPay oraz aktywować Pakiet Komfort. Zgody marketingowe nie są wymagane.

A jak zdobyć tytułową nagrodą? 100 zł uzyskamy za trzykrotne spełnienie warunku promocji:

 • wykonanie min. 1 płatności kartą lub przez PeoPay oraz
 • zapewnienie wpływu na konto min. 500 zł

Warto tu dodać, że wpływ nie może być wpłatą gotówki, udzielonym kredytem, zwrotem depozytu czy przelewem wewnętrzny ze swojego innego konta w Pekao. Najprościej więc przelać sobie 500 zł ze swojego konta w innym banku i warunek spełniony :)

Warunki te powinniśmy spełnić przez trzy pełne miesiące kalendarzowe – licząc od pierwszego pełnego miesiąca następującego po miesiącu założenia konta. Przykładowo zakładając konto w lipcu warunki powinniśmy spełnić w sierpniu, wrześniu oraz październiku.

Na koniec dodam, że do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta powinniśmy również udać się do dowolnej placówki banku i złożyć swój wzór podpisu oraz okazać dokument w celu weryfikacji tożsamości (o ile konto było założone zdalnie). Oczywiście uwzględniając dni wolne – dlatego w październiku mamy czas do 29. dnia miesiąca.

Wypłata nagrody nastąpi do końca miesiąca następującego po ostatnim miesiącu promocyjnym. W naszym przykładzie będzie to koniec listopada.

3400 punktów Bezcenne Chwile na start

Oprócz 100 zł na start dostępne są dwie dodatkowe promocje przygotowane we współpracy z Mastercard. W pierwszej z nich do zdobycia mamy 3400 punktów (o wartości ok. 50 zł). Jak je zdobyć?

Wystarczy, że zarejestrujemy swoją nowo-wydaną kartę Pekao w programie Bezcenne Chwile nie później, niż 30.09.2021, a następnie w ciągu 30 dni:

 • dokonamy min. 4 płatności bezgotówkowych kartą w sklepach stacjonarnych lub internetowych (lub za pomocą PeoPay przy wykorzystaniu płatności zbliżeniowej telefonem)

Organizator zaznacza tu, że nie mogą to być „ułatwiacze” płatności, czyli transakcje w miejscach z kodem MCC: 4829, 6010, 6011, 6012, 6050, 6051, 6540 oraz doładowania portfeli cyfrowych.

I… to tyle! Punkty powitalne zostaną dopisane do naszego konta uczestnika programu w terminie 30 dni roboczych od dnia spełnienia warunków. Będą ważne 6 miesięcy i będziemy je mogli wykorzystać np. na bony do sklepów, jak Allegro.

4000 punktów w promocji „Wakacyjne przyspieszenie”

W kolejnej ofercie programu Bezcenne Chwile (dostępnej de facto dla klientów wszystkich banków) możemy zgarnąć 4000 punktów – pod warunkiem, że w czasie trwania oferty przystąpimy do programu. Tu organizator zaznacza, że promocja będzie trwała do wyczerpania puli 66 000 nagród, o czym ew. powiadomi na stronie internetowej.

A jak zdobyć punkty? Wystarczy, że w terminie 30 dni dokonamy płatności bezgotówkowych kartą na łącznie 50 zł. Oczywiście tu również nie możemy korzystać z „ułatwiaczy” płatności.

I… to tyle! 4000 punktów zostanie dopisane do naszego konta w ciągu 60 dni i będą ważne zaledwie 2 miesiące.

Darmowy pakiet Komfort

Na koniec dodam, że korzystając z promocji z premią na start automatycznie otrzymujemy możliwość korzystania z pakietu Komfort przez pół roku za darmo. Zależnie od wybranej opcji zapłacimy później za niego 6, 9 lub 12 zł miesięcznie – o ile oczywiście go zdeaktywujemy (byle nie przed wypłatą premii).

A co to w ogóle ten pakiet Komfort? W skrócie: pakiet pozwala nam na darmowe przelewy natychmiastowe oraz obejmuje nas ubezpieczeniem świadczonym przez PZU. Zależnie od wersji otrzymujemy:

 • Pakiet Standard (6 zł) – 2 przelewy Express Elixir miesięcznie oraz ubezpieczenie zakupów przez internet (5000 zł), rzeczy osobistych w tym telefon komórkowy (1000 zł)
 • Pakiet Złoty (9 zł) – 3 przelewy Express Elixir miesięcznie, ubezpieczenia jak w pakiecie Standard oraz dodatkowo pomoc w domu przy np. naprawach AGD (wizyta specjalisty, dojazd, robocizna, części) 3 x 800 zł
 • Pakiet Platynowy (12 zł) – 4 sztuki przelewów Express Elixir, powyższe ubezpieczenia oraz dodatkowo odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym do 10 000 zł

Pakiet zostaje aktywowany 1 dnia miesiąca, jeśli dyspozycja została złożona do 25. dnia poprzedzającego miesiąca.

Darmowe Konto Przekorzystne

A ile to wszystko kosztuje? Aby nie zapłacić ani złotówki za prowadzenie Konta Przekorzystnego (standardowo 6 zł) ani za kartę (standardowo 3 zł) należy wykonać… transakcję kartą lub PeoPay oraz zapewnić wpływ na konto w kwocie min. 500 zł. Innymi słowy spełnić warunki, które stawia przed nami promocja :)

Warto również wiedzieć, że bank przewidział też drugą opcję zwalniania z opłat. Pekao nie pobierze żadnych (podstawowych) opłat od osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

Co z wypłatami z bankomatów? Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju, o ile spełniliśmy w poprzednim miesiącu warunek wpływu 500 zł i jednej transakcji. Kolejne wypłaty z bankomatów obcych będą nas kosztować już 2% od kwoty wypłaty (min. 5 zł).

Na koniec dodam, że wyrabiając kartę Mastercard Debit FX automatycznie zyskujemy bezstratne przewalutowanie przy płatnościach zagranicznych – a dokładniej po kursie organizacji płatniczej i bez żadnej prowizji banku. Oznacza to, że kartą tą zapłacimy całkowicie bezkosztowo za wszelkiego rodzaju zakupy w innej walucie, niż PLN. Warto o tym pamiętać!

Nie przegap!

Komentarze

 • 3400 pkt o wartości 100 PLN? Przecież za to można co najwyżej pozyskać voucher do EURO lub Circle K o wartości 50 PLN…

  owat Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy