100 zł za założenie EnveloKonta, 120 zł za wpływ wynagrodzenia i do 200 zł zwrotu za e-zakupy w najnowszej Money Manii

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja Money Manii, w ramach której zyskać możemy premię za założenie konta. Tym razem premiowane będzie otwarcie rachunku w EnveloBanku oraz zrobienie kilku transakcji kartą. W zamian zyskać możemy 100 zł premii – i to na całkiem łatwych warunkach.

100 zł w Money Manii za założenie EnveloKonta

100 zł z 3 transakcje kartą

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która:

 • nigdy nie posiadała EnveloKonta,
 • nie jest w trakcie procesu wnioskowania o EnveloKonto
 • nie jest posiadaczem innych rachunków w Banku Pocztowym.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że zarejestrujemy (lub zalogujemy) się na dedykowanej stronie promocji, a następnie złożymy wniosek o konto wraz z kartą debetową z wygenerowanego dla nas linku. Tam konieczne będzie wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez bank w celu przeprowadzenia promocji „Money Mania 16”. Czas na przystąpienie do promocji mamy do dnia 30.09.2018, ale uwaga: jeśli pula 2500 promocyjnych wniosków zostanie wyczerpana, to dalsze wnioskowanie nie będzie możliwe. Warto się śpieszyć!

Co dalej? Do 19.10.2018 powinniśmy zawrzeć umowę o rachunek. Do wyboru będziemy mieć finalizację procesu w placówkach Poczty Polskiej, przelewem lub przez wizytę kuriera. Pamiętajmy jedynie, że wybierając opcję z przelewem wszystkie dane podane we wniosku muszą być identyczne, jak w naszym obecnym banku. Dodatkowo powinien to być przelew z konta, które zostało zweryfikowane (bank nas „widział na oczy” i ma nasz wzór podpisu). Inny adres czy nazwisko spowoduje odrzucenie wniosku!

Aktualizacja (5.09): występują problemy z otwieraniem kont przelewem. Póki co wyvierajcie kuriera lub placówkę!

Same warunki promocji są super proste: do 12.11.2018 powinniśmy wykonać co najmniej 3 płatności EnveloKartą na łączną kwotę min. 100 zł. I to tyle! O zgarnięciu premii zostaniemy powiadomieni mailowo (często wpada do spamu!) do 21.11.2018. Konieczne będzie wtedy ponowne zalogowanie się do swojego profilu na stronie moneymania i uzupełnienie danych do odbioru premii (podając m.in. numer aktywnego EnveloKonta). Będziemy mieć na to czas do 28.11.2018. Premia wpłynie na nasze konto do 30.11.2018.

Szczegóły w regulaminie promocji.

Ile kosztuje EnveloKonto?

Co wyróżnia EnveloKonto? Po pierwsze – brak opłat. Nie zapłacimy tu ani grosza za posiadanie konta, niezależnie od tego czy korzystamy z niego aktywnie, czy nie.

Posiadanie karty do konta jest również darmowe, choć po spełnieniu dwóch prostych warunków: wpływ 1000 zł (np. ze swojego konta w innym banku) oraz jedna płatność kartą. Przewidziano jednak pewnie wyjątek: osoby poniżej 26 roku życia nie płacą za kartę. Po prostu :)

Gdyby tego było mało, to bank dorzuca nam nielimitowane wypłaty z krajowych bankomatów za 0 zł. Za granicą zapłacimy 1% od wartości transakcji, ale… to może być całkiem dobra opcja awaryjna, ponieważ przewalutowanie transakcji odbywa się po kursie organizacji płatniczej Visa (czyli niemal bezstratnie). 1% kosztów przewalutowania w porównaniu do znacznie zawyżonych kursów innych banków to bardzo dobra opcja – a trzeba pamiętać, że dotyczy jedynie wypłat z bankomatów. Transakcje bezgotówkowe są bezprowizyjne! Oznacza to, że karta świetnie nadaje się do wszelkich płatności zagranicznych.

120 zł za wpływ wynagrodzenia

100 zł na start to jeszcze nie wszystko. Od kilku dni dostępna jest promocja EnveloBanku, w ramach której zgarnąć możemy po 20 zł za comiesięczny wpływ wynagrodzenia (maksymalnie przez 6 miesięcy, co da 120 zł). O szczegółach tej promocji pisałem w jej prześwietleniu: 120 zł za wpływ wynagrodzenia w EnveloBanku.

Zwrot za e-zakupy!

Na koniec prawdopodobnie najlepsza (z naszej perspektywy) zaleta EnveloKonta, czyli zwrot za e-zakupy. O co chodzi? Jeśli zakupimy jakiś towar w sieci i wybierzemy jedną z dostaw Pocztą Polską (w tym Pocztex czy zwykły list polecony), to będziemy mogli zgarnąć 2 zł zwrotu. Istotne tylko, aby zakup wyniósł min. 30 zł i żeby zostać opłacony za pomocą pay-by-link z EnveloKonta lub za pomocą karty debetowej.

Jeśli spełnimy te warunki i zalogujemy się do bankowości internetowej lub mobilnej podając numer opłaconej przesyłki, to kolejnego dnia roboczego otrzymamy 2 zł premii. Na wprowadzenie danych przesyłki mamy 30 dni.

Envelo nagrodzi nas również bonusem za co 10 przesyłkę – otrzymamy wtedy dodatkowe 10 zł. Oczywiście zwrot nie będzie naliczany w nieskończoność. Limity przewidziane są na maksymalnie 20 zł miesięcznie oraz 200 zł rocznie.

Na koniec dodam, że w promocji z premią na start nie jest wymagane zaznaczanie zgód marketingowych i otrzymywanie informacji handlowej. Jeśli natomiast chcemy otrzymywać premię za e-zakupy, to takie zgody musimy zaznaczyć (tylko na potrzeby banku, podmiotów zewnętrznych – nie).

EnveloBank - zgody marketingowe i handlowe do e-zakupów
Wymagane zgody do premii za e-zakupy

Nie przegap!

Komentarze

 • Taka odpowiedź od Moneymania:
  „… przelaliśmy w piątek – niestety, sesje księgujące w Envelo nie zgrały się z sesjami w mBanku, w którym my mamy konto bankowe… Przepraszamy za zaistniałą sytuację – pieniądze, jak sądzę, trafią na konto pierwszą, dzisiejszą sesją o 11:00…”

  donCrok Odpowiedz
 • Widzę, że nie jestem sam – otrzymałem dokładnie tę samą odpowiedź na pytanie przesłane do nich w piątek ;)

  Michał Odpowiedz
 • Przelew już jest.

  donCrok Odpowiedz
 • tak też mam
  to teraz trzeba zamknąć to konto:)

  agnese2a Odpowiedz
  • Zanim zamkniesz to zasil konto kwota min. 1k i zrób jedna płatnosc karta inaczej wejdzie oplata.

   Wojak
  • Tak się zastanawiam, czy zamykać. Płaciłem kartą, poza granicami kraju, w dość egzotycznych walutach (RON), (HUF) i wyszło mi dużo taniej niż zakup w kantorze. Choć wpis pasuje do innego wątku, chyba zostanę z tą kartą ;)

   Anonymous
  • Z zamykaniem też trzeba uważać. Ja miałem konto z poprzedniej promocji, potem je zamykałem (już bez szczegółów, jakieś pół dnia odbijałem się między oddziałami) i w końcu trafiłem do głównego oddziału gdzie kazali wypełnić formularz ze wzorem podpisu (bo konto otwierane online). To było w maju. Kilka dni temu przysłali pismo z wykazem opłat za kartę – cały czas naliczają opłatę, bo karta nie zlikwidowana. Dlaczego? Bo „do centrali nie dotarł formarz ze wzorem, sugerują przesłać wzór ponownie”. Ale reklamacji na opłaty nie przyjęli. Ktoś to rozumie?? Zgubili formularz z moimi danymi (nr dowodu, PESEL, dane osobowe, adres i wzór podpisu) i jeszcze naliczają opłaty! Chyba zrobię użytek z RODO, bo przeginają. Dobrze mieć kopię takiego formularza jako dowód (na szczęście ja mam i wszystkim też radzę brać).

   tno3city
  • W bankach z bezpłatnym kontem, a płatną kartą (np. ING, Envelo) warto przed zamknięciem konta zamknąć kartę…

   Don Quijote de la Mancha
  • Oczywiście – zgadzam się. Rezygnowałem z karty razem z kontem. Tyle że „nie możemy zlikwidować karty bo nie mamy podpisu” (bo zgubili). Więc konta nie mam, ale karta (z płatnościami) została – takie kuriozum.

   tno3city
  • W bankowości internetowej Envelo nie ma takiej mozliwosci.

   Ciekawe jakim prawem nie przyjeli reklamacji.
   Zamykałes na poczcie konto z karta w trybie natychmiastowym czy w terminie 30 dni ?

   Wojak
  • Zamykałem w trybie natychmiastowym (zmiany po stronie banku). Mam kopię formularza z wzorem podpisu. Oni zgubili oryginał i naliczają opłaty za kartę. Na infolinii dostępu do konta nie aktywują (przewrotnie zadzwoniłem żeby ich „podpuścić”), bo rachunek zamknięty.

   tno3city
 • godzina 12 – pieniążki przyszły.
  Tak jak już gdzieś pisałem – tak jest jak się zostawia wszystko na ostatnią chwilę – pocieszające jest to, że pieniądze przyszły pierwszą sesją elixir w pierwszy dzień roboczy po terminie…

  Łukasz Odpowiedz
 • Wojak dzięki za przypomnienie 😃

  agnese2a Odpowiedz
 • Jak to skutecznie zamknąć? Wniosek z wypowiedzeniem umowy ramowej, prośba o zablokowanie dostępu, usunięcie danych poszły papierowo via PP, po czasie widzę że brak rachunków, kart, brak obsługi poczty wewnętrznej, ale nadal mogę się logować.

  qq Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy