100 zł za założenie EnveloKonta, 120 zł za wpływ wynagrodzenia i do 200 zł zwrotu za e-zakupy w najnowszej Money Manii

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja Money Manii, w ramach której zyskać możemy premię za założenie konta. Tym razem premiowane będzie otwarcie rachunku w EnveloBanku oraz zrobienie kilku transakcji kartą. W zamian zyskać możemy 100 zł premii – i to na całkiem łatwych warunkach.

100 zł w Money Manii za założenie EnveloKonta

100 zł z 3 transakcje kartą

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która:

 • nigdy nie posiadała EnveloKonta,
 • nie jest w trakcie procesu wnioskowania o EnveloKonto
 • nie jest posiadaczem innych rachunków w Banku Pocztowym.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że zarejestrujemy (lub zalogujemy) się na dedykowanej stronie promocji, a następnie złożymy wniosek o konto wraz z kartą debetową z wygenerowanego dla nas linku. Tam konieczne będzie wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez bank w celu przeprowadzenia promocji „Money Mania 16”. Czas na przystąpienie do promocji mamy do dnia 30.09.2018, ale uwaga: jeśli pula 2500 promocyjnych wniosków zostanie wyczerpana, to dalsze wnioskowanie nie będzie możliwe. Warto się śpieszyć!

Co dalej? Do 19.10.2018 powinniśmy zawrzeć umowę o rachunek. Do wyboru będziemy mieć finalizację procesu w placówkach Poczty Polskiej, przelewem lub przez wizytę kuriera. Pamiętajmy jedynie, że wybierając opcję z przelewem wszystkie dane podane we wniosku muszą być identyczne, jak w naszym obecnym banku. Dodatkowo powinien to być przelew z konta, które zostało zweryfikowane (bank nas „widział na oczy” i ma nasz wzór podpisu). Inny adres czy nazwisko spowoduje odrzucenie wniosku!

Aktualizacja (5.09): występują problemy z otwieraniem kont przelewem. Póki co wyvierajcie kuriera lub placówkę!

Same warunki promocji są super proste: do 12.11.2018 powinniśmy wykonać co najmniej 3 płatności EnveloKartą na łączną kwotę min. 100 zł. I to tyle! O zgarnięciu premii zostaniemy powiadomieni mailowo (często wpada do spamu!) do 21.11.2018. Konieczne będzie wtedy ponowne zalogowanie się do swojego profilu na stronie moneymania i uzupełnienie danych do odbioru premii (podając m.in. numer aktywnego EnveloKonta). Będziemy mieć na to czas do 28.11.2018. Premia wpłynie na nasze konto do 30.11.2018.

Szczegóły w regulaminie promocji.

Ile kosztuje EnveloKonto?

Co wyróżnia EnveloKonto? Po pierwsze – brak opłat. Nie zapłacimy tu ani grosza za posiadanie konta, niezależnie od tego czy korzystamy z niego aktywnie, czy nie.

Posiadanie karty do konta jest również darmowe, choć po spełnieniu dwóch prostych warunków: wpływ 1000 zł (np. ze swojego konta w innym banku) oraz jedna płatność kartą. Przewidziano jednak pewnie wyjątek: osoby poniżej 26 roku życia nie płacą za kartę. Po prostu :)

Gdyby tego było mało, to bank dorzuca nam nielimitowane wypłaty z krajowych bankomatów za 0 zł. Za granicą zapłacimy 1% od wartości transakcji, ale… to może być całkiem dobra opcja awaryjna, ponieważ przewalutowanie transakcji odbywa się po kursie organizacji płatniczej Visa (czyli niemal bezstratnie). 1% kosztów przewalutowania w porównaniu do znacznie zawyżonych kursów innych banków to bardzo dobra opcja – a trzeba pamiętać, że dotyczy jedynie wypłat z bankomatów. Transakcje bezgotówkowe są bezprowizyjne! Oznacza to, że karta świetnie nadaje się do wszelkich płatności zagranicznych.

120 zł za wpływ wynagrodzenia

100 zł na start to jeszcze nie wszystko. Od kilku dni dostępna jest promocja EnveloBanku, w ramach której zgarnąć możemy po 20 zł za comiesięczny wpływ wynagrodzenia (maksymalnie przez 6 miesięcy, co da 120 zł). O szczegółach tej promocji pisałem w jej prześwietleniu: 120 zł za wpływ wynagrodzenia w EnveloBanku.

Zwrot za e-zakupy!

Na koniec prawdopodobnie najlepsza (z naszej perspektywy) zaleta EnveloKonta, czyli zwrot za e-zakupy. O co chodzi? Jeśli zakupimy jakiś towar w sieci i wybierzemy jedną z dostaw Pocztą Polską (w tym Pocztex czy zwykły list polecony), to będziemy mogli zgarnąć 2 zł zwrotu. Istotne tylko, aby zakup wyniósł min. 30 zł i żeby zostać opłacony za pomocą pay-by-link z EnveloKonta lub za pomocą karty debetowej.

Jeśli spełnimy te warunki i zalogujemy się do bankowości internetowej lub mobilnej podając numer opłaconej przesyłki, to kolejnego dnia roboczego otrzymamy 2 zł premii. Na wprowadzenie danych przesyłki mamy 30 dni.

Envelo nagrodzi nas również bonusem za co 10 przesyłkę – otrzymamy wtedy dodatkowe 10 zł. Oczywiście zwrot nie będzie naliczany w nieskończoność. Limity przewidziane są na maksymalnie 20 zł miesięcznie oraz 200 zł rocznie.

Na koniec dodam, że w promocji z premią na start nie jest wymagane zaznaczanie zgód marketingowych i otrzymywanie informacji handlowej. Jeśli natomiast chcemy otrzymywać premię za e-zakupy, to takie zgody musimy zaznaczyć (tylko na potrzeby banku, podmiotów zewnętrznych – nie).

EnveloBank - zgody marketingowe i handlowe do e-zakupów
Wymagane zgody do premii za e-zakupy

Nie przegap!

Komentarze

 • cos nie tak . podalem email . wszedlem na link i mam komunikat : Aktywacja konta
  Proces rejestracji NIE został zakończony.
  Wystąpił błąd.

  Miron Odpowiedz
 • DO USUNIECIA . juz ogarnełem . trzeba wyłączyć add blocki itp

  Miron Odpowiedz
 • O konto wnioskowałem wczoraj, otrzymałem od razu przelew zwrotny z tytułem „potwierdzenie otwarcia konta”, ale maili żadnych brak. Po głębszym zastanowieniu się przypomniałem sobie, że konto w bzw otwierałem niedawno przez videokonferencje, ale znowuż kiedyś już zamykałem u nich konto i wypełniałem kwestionariusz, więc teoretycznie wzór podpisu mają – niestety był wąski wybór kont do przelewu weryfikacyjnego.

  Będzie OK, czy jednak odrzucą?

  Paweł Odpowiedz
 • Dostałam wczoraj umowę o rachunek (byłam na Poczcie – Panie w okienku tragedia, zakładały konto pierwszy raz. Nie polecam.
  Mam inny problem – zaloowałam się na moneymania w celu uzpełnienia danych czyli wpisania nr konta i wyskakuje mi taki tekst :
  „Podany nr konta nie jest prowadzony w banku, którego dotyczy promocja.
  Uzupełnij poprawny numer konta.”
  A konto zakładałam przez link podany w artykule.
  Adminie pomocy!!

  agnese2a Odpowiedz
  • Dane uzupełniamy dopiero wtedy, kiedy poprosi nas o to organizator promocji – czyli po 21.11. Teraz pewnie jeszcze mają skonfigurowane wszystko pod poprzednią promocję.

   Michał
 • dziękuję:)

  agnese2a Odpowiedz
 • Adminie, masz przeciek czy w ogóle naprawią opcję z przelewem?

  Tomaszsz Odpowiedz
 • Zrobiłem przelew weryfikacyjny w środę, ale od tamtej pory cisza. Powinienem się kontaktować z bankiem, moneymanią czy po prostu cierpliwie czekać?

  Oskar Odpowiedz
 • Mi przelew z bzwbk odrzuciło, na moneymanii wniosek ze statusem „wysłany” blokuje złożenie kolejnego … Także nie polecam tej opcji przy zakładaniu konta.

  Anonymous Odpowiedz
 • Ja zakładałem przelewem i zero problemów.

  Mateusz Odpowiedz
 • Z jakiego banku robiłeś przelew?

  Anonymous Odpowiedz
 • Jak długo czekaliście na telefon? U mnie od pięciu dni milczenie.

  Mateusz Odpowiedz
 • Uprzejmie donoszę, że opcja założenia konta przelewem już działa.

  Tomaszsz Odpowiedz
 • Dostałem ifnromację na maila że mój wnioske został odrzucony ponieważ się przeterminował. Faktycznie wniosek wygenerowałem ponad tydzień temu i wtedy został zaakceptowany, ale umowy jeszcze w urzędzie pocztowym nie podpisałem. Nigdzie nie pisało że może się przeterminować, rozumiem gdybym przekroczył terminy ujęte w promocji. Co teraz zrobić? Money Mania mnie drugi raz nie puszcza bo tam wnioske cały czas figuruje. Prosze o pomoc…

  Piotr74 Odpowiedz
 • Zgodnie z regulaminem, podczas wypełniania wniosku, należy obowiązkowo zaznaczyć:
  „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bank Pocztowy SA z siedzibą w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 17 w celu przeprowadzenia akcji promocyjnej „Money Mania 16” stosownie do postanowień jej Regulaminu”.

  Problem w tym, że w wniosku nie ma takiej opcji.

  Arek83 Odpowiedz
 • Jeśli zakupimy jakiś towar w sieci i wybierzemy jedną z dostaw Pocztą Polską (w tym Pocztex czy zwykły list polecony), to będziemy mogli zgarnąć 2 zł zwrotu.

  A czy „odbiór w punkcie” na Poczcie też sie do tego zalicza?

  Irzi Odpowiedz
  • Tak. ☺
   Wystarczą dwie rzeczy: płatność min. 30 zł i przesyłka Paczka pocztowa, Pocztex, Paczka EKSTRA24, PACZKA24, PACZKA48, List polecony lub Przesyłka firmowa polecona.

   Don Quijote de la Mancha
 • Myślę, że wprowadzacie ludzi w błąd i przez to większość nie dostanie premii:
  „w promocji z premią na start nie jest wymagane zaznaczanie zgód marketingowych i otrzymywanie informacji handlowej”

  Strona www organizatora:
  „Pamiętaj, żeby zaakceptować bankowe zgody marketingowe, bo bez nich nie dowiemy się, że powinieneś otrzymać premię.”

  Regulamin:
  „wyrażona zgoda może być w każdym czasie odwołana jednak odwołanie zgody w trakcie trwania Promocji uniemożliwi wypłatę Premii”

  Arek83 Odpowiedz
  • Nikogo nie wprowadzam w błąd. Wskaż proszę konkretny punkt regulaminu, który wymaga wyrażenia zgód marketingowych. Ja takiego nie widzę.
   Trzeba jedynie (co dość oczywiste):

   wyrazić zgodę na przetwarzanie przez Bank swoich danych osobowych – Uczestnik zaznacza w tym celu odpowiednie okienko wyboru (checkbox) potwierdzające zgodę przy oświadczeniu o treści „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bank Pocztowy SA z siedzibą w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 17 w celu przeprowadzenia akcji promocyjnej „Money Mania 16” stosownie do postanowień jej Regulaminu”; wyrażona zgoda może być w każdym czasie odwołana jednak odwołanie zgody w trakcie trwania Promocji uniemożliwi wypłatę Premii;

   Michał
  • Jak już wcześniej wspomniałem, na stronie wniosku nie ma zgody: „w celu przeprowadzenia akcji promocyjnej „Money Mania 16” „

   Arek83
 • Faktycznie jest takie info na stornie MM jak podaje Arek83. Natomiast regulamin promocji mówi [Regulamin_Promocji_Money_Mania_16_04.09.2018.pdf]:
  „10. Wypełniając Formularz Rejestracji Uczestnik Promocji może wyrazić następujące dobrowolne zgody marketingowe na rzecz Organizatora Promocji, które nie są warunkiem udziału w Promocji”
  … „Aby wziąć udział w Promocji, Uczestnik obowiązany jest łącznie spełnić poniższe warunki, z zachowaniem ich kolejności”
  „wyrazić zgodę na przetwarzanie przez Bank swoich danych osobowych – Uczestnik zaznacza w tym celu odpowiednie okienko wyboru (checkbox) potwierdzające zgodę przy oświadczeniu o treści „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Bank Pocztowy SA z siedzibą w Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 17 w celu przeprowadzenia akcji promocyjnej „Money Mania 16” stosownie do postanowień jej Regulaminu”; wyrażona zgoda może być w każdym czasie odwołana jednak odwołanie zgody w trakcie trwania Promocji uniemożliwi wypłatę Premii”

  MW Odpowiedz
 • Warunek spełniony, teraz czekać na e-mail.

  Mateusz Odpowiedz
 • Zwykle efektem promocji jest mój zachwyt działaniem banku, serwisem itp. Tutaj to jakaś kompromitacja, założenie konta przez internet w… 3 tygodnie (!) szał! Listonosz przesyłkę z kartą [sic] pozostawił na korytarzu, nawet do skrzynki nie włożył. Wybaczyłbym to różnym bankom, ale nie takiemu który pocztę ma w nazwie. ŻAŁOSNE.

  Mateusz Odpowiedz
 • Zwykle efektem promocji jest mój zachwyt działaniem banku, serwisem itp. Tutaj to jakaś kompromitacja, założenie konta przez internet w… 3 tygodnie (!) szał! Listonosz przesyłkę z kartą [sic] pozostawił na korytarzu, nawet do skrzynki nie włożył. Wybaczyłbym to różnym bankom, ale nie takiemu który pocztę ma w nazwie. ŻAŁOSNE!!!

  Mateusz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy