Wraca HIT: 100 zł premii za zawarcie umowy o kartę Twisto!

Zakończona

Pod koniec ubiegłego roku ogromnym zainteresowaniem na blogu cieszyła się promocja fintechu Twisto, który rozdawał 100 zł za wyrobienie swojej karty płatniczej. Miło mi więc poinformować, że w dniu dzisiejszym promocja powraca. Znów zgarniemy baaardzo łatwe 100 zł za skorzystanie z karty :)

100 zł od Twisto

100 zł za wyrobienie karty Twisto

Aby zgarnąć tytułową premię należy złożyć wniosek o limit Twisto Free wraz z darmową kartą płatniczą za pomocą dedykowanego linku promocyjnego. W trakcie wnioskowania podajemy swoje dane, a następnie potwierdzamy je za pomocą przelewu 1 zł z naszego konta bankowego. Dane osobowe wpisane we wniosku powinny być dokładnie takie same jak dane w koncie bankowym – jeśli zmieniliśmy adres czy nazwisko, to wniosek może zostać odrzucony. Przelewy z konta innych osób oczywiście nie będą uznawane.

Regulamin zastrzega również, że konieczne jest wyrażenie zgody na kontakt za pośrednictwem urządzeń końcowych i otrzymywanie informacji handlowej drogą elektroniczną w celu przeprowadzenia promocji. Zgody te możemy wycofać po odebraniu bonusu.

Wnioskowania nie zostawiajmy na później. W ramach promocji dostępny jest bowiem limit 5000 promocyjnych wniosków. Po jego wyczerpaniu kolejne nie będą już premiowane. Gdyby tak było, to dam o tym znać na blogu.

Aktualizacja (16.03, 13:20): Zgodnie z przewidywaniami promocja znów rozeszła się jak ciepłe bułeczki i pula została wyczerpana. Kolejne wnioski nie będą już dawały 100 zł.

Pamiętajmy również, że Twisto przydziela nam limit, którym możemy swobodnie dysponować. I choć firma nie korzysta z BIKu, to dokonuje weryfikacji naszej zdolności kredytowej przy użyciu „wewnętrznych i zewnętrznych baz danych”, taki jak KBIG. Czas rozpatrywania wniosku to oficjalnie 1-2 dni, choć jeśli wszystko jest OK – jest znacznie krótszy, ponieważ Twisto wprowadziło automatyczną weryfikację pod koniec zeszłego roku.

Płatności kartą i przez Twisto Free

Co dalej? Teraz pozostanie nam czekać na kartę płatniczą w celu spełnienia ostatniego warunku promocji – czyli wykonania trzech, dowolnych płatności w sklepie bądź internecie. Karta przychodzi w ciągu 5-10 dni, choć ze względu na duże zainteresowanie promocją mogą zdarzyć się opóźnienia.

Płatności wykonasz jeszcze łatwiej

Co ciekawe regulamin pozwala również na transakcje karta wirtualną, z czego zdecydowanie warto skorzystać. Dlaczego? Kartę wirtualną możemy sobie dodać w aplikacji bez konieczności czkania na fizyczny plastik. Będziemy nią mogli od razu płacić w internecie (za pomocą numeru, daty ważności i kodu CVV), a posiadacze telefonów z Androidem w wersji min. 5.0 (oraz z NFC) będą ją mogli dodać do portfela Google Pay i płacić w punktach stacjonarnych. Fintech zapowiada zresztą, że w kolejnym kwartale tego roku taka opcja pojawi się również dla posiadaczy urządzeń z iOS, a do 2024 w ogóle zrezygnuje z kart fizycznych.

Po wykonaniu transakcji bonus zostanie przypisany do naszego konta. Będziemy go mogli wykorzystać do spłaty powstałego zadłużenia na karcie, ale również – płacąc w internecie za pomocą metody Twisto Pay, która, która dostępna jest w niektórych sklepach internetowych.

Jak z niej skorzystać? W sklepie internetowym wystarczy wybrać Twisto Pay jako metodę płatności, a wpisując dane zamówienia użyć tego samego adresu e-mail co do logowania do Twisto. Po zakończeniu zakupu w sklepie zamówienie zostanie dodane na koncie Twisto. Najpopularniejsze sklepy, które wprowadziły Twisto Pay to Diverse, Tania Ksiażka, Born2Be, eZebra, Szopi. Pełną listę znajdziecie tutaj.

Na koniec dodam, że środków przyznanych przez Twisto nie możemy wypłacić tak po prostu z bankomatu. Karta działa podobnie do karty kredytowej – służy do transakcji bezgotówkowych, a nie gotówkowych. Więcej szczegółów na jej temat opisałem w szczegółowej analizie tego rozwiązania z listopada.

Ile kosztuje korzystanie z Twisto?

Korzystanie z Twisto jest darmowe. Zapłacić możemy w zasadzie tylko za przesunięcie okresu rozliczeniowego. Podobnie jak na karcie kredytowej wykonujemy tutaj płatności przez dany okres rozliczeniowy (miesiąc kalendarzowy), a następnie spłacamy zobowiązanie w ciągu 15 dni. Jeśli nie możemy zwrócić wszystkiego, to Twisto pozwala na przesunięcie spłaty 90% zadłużenia na kolejny miesiąc. Oczywiście nie za darmo – płacimy ok. 4,5% wartości (czyli jakieś 4,5 zł za każde 100 zł). Łatwo policzyć, to że jest to oferta mniej opłacalna, niż na karcie kredytowej (tam oprocentowanie wynosi zazwyczaj 10% w skali roku – przynajmniej przy stopach procentowych z chwili publikowania tego wpisu). Jednak w przeciwieństwie do wielu kart kredytowych Twisto nie pobiera opłaty rocznej za użytkowanie.

Pamiętajmy również, że jeśli nie spłacimy środków w umówionej wysokości, to Twisto ma prawo naliczyć odsetki za opóźnienie (dwukrotność odsetek ustawowych za opóźnienie stanowiących sumę stopy referencyjnej NBP i 5,5 punktu procentowego – w 2019 roku daje nam to 14%). Oprócz tego może wszcząć wobec nas postępowanie, wpisać zaległości do BIG czy PWIP. Wszystko zresztą zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Dlatego jeśli wyrabiamy kartę Twisto to pamiętajmy, że choć korzystamy z cudzych pieniędzy, to w końcu musimy je oddać „ze swoich”. A że LiveSmarter to blog o zarabianiu, a nie traceniu pieniędzy, to zdecydowanie zachęcam do wydawania ich z umiarem i zwracania w terminie. Tak, aby nic za to nie płacić.

Nie przegap!

Komentarze

 • umieszczenie komentarza na LS to masakra

  uki Odpowiedz
  • Wydaje mi się, że jedynie Ty masz z tym zawsze jakiś problem, bo jakoś nie widzę, żeby ktokolwiek inny pisał komentarze w ten sposób. A więc to nie wina tego bloga tylko u Ciebie jest coś nie tak…

   pws
 • chyba czas się pożegnać z usługą :(

  Romek Odpowiedz
 • Niestety, ale tak. Od 1 października darmowa wersja już nie będzie zbyt użyteczna…

  https://imgur.com/At3nkB7

  Kamil Odpowiedz
  • Szkoda… Bez sensu, mogli chociaż Google/Apple Pay zostawić…

   Don Quijote de la Mancha
  • Dokładnie. Oj chyba długo ten fintech nie podziała na naszym rynku w takiej wersji…

   pws
  • Jak ktoś ma wydaną kartę fizyczną to co zrobią? Zamkną? Ciekawe czy wirtualną będzie można dodać do CRV?

   Budzi
  • Nie tyle zamkną, co po zmianie planu na bezpłatny zablokują. Między planami można się przełączać, po włączeniu płatnego posiadana karta znowu zacznie działać.

   No właśnie, z Curve to bardzo ciekawe, niby te płatności są od strony wystawcy karty widziane jako internetowe, więc wirtualna karta mogłaby działać, ale nie wiadomo, czy nie zablokują…

   Don Quijote de la Mancha
 • Brak wyboru = plan płatny

  Wybrzeże Kości Słoniowej Odpowiedz
 • Czyli można nie zgodzić się i od razu wysłać skan rezygnacji via email?

  Pako Odpowiedz
 • karta wirtualna wystarczy do tego co robie

  aaaa Odpowiedz
 • apropo z play dostałem list że będzie podwyżka za smsy i połączenia więc chyba taka fala podwyżek albo zmian ofert na gorsze może być.

  bolek Odpowiedz
  • nigdy nie placilem na sms/polaczenia/gb
   ale rozumiem ze dla kogos kto placi to ma znaczenie

   aaaa
  • @bolek – a mnie raptem podnieśli abonament w vectrze o 5zł (jestem już dawno poza terminem umowy i dlatego do tej pory płaciłam starą stawkę: 59,90). Napisali że są debeściaki, że mają wspaniałą ofertę, ale wszystko drożeje, więc daj 5zł/mc więcej…

   Be@
 • 10 zł za mc.? I można zmieniać? 10 to 0,66% z 1500. Nie jest źle. A pomysł z cur i kartą nierealną na pewno sprawdzę.

  uki Odpowiedz
  • 0,66% ale miesięcznie, w stosunku rocznym, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, patrząc np. na lokaty to już 8%.

   Wybrzeże Kości Słoniowej
  • Gdybym rzeczywiście chciał u nich przez rok odkładać spłacanie 1500 zł to by wyszło razem 62%. Wiadomo, że nikt tak nie zrobi dlatego jest to chyba najtańsza miesięczna a’la chwilówka.

   uki
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy