100 zł w kolejnej promocji regularnego inwestowania w ING (i 140 zł za otwarcie konta)

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji z premią za regularne inwestowanie w ING Banku Śląskim. Osoby, które przez minimum pół roku będą inwestować swoje oszczędności zgodnie z wytycznymi banku zgarną 100 zł.

100 zł za regularne inwestowanie w ING Banku Śląskim

100 zł za regularne inwestowanie

Aby skorzystać z promocji należy być nowym lub obecnym klientem banku, który w chwili rozpoczęcia promocji (20.08) nie posiadał jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych w ramach umowy pośrednictwa zawartej z ING Bankiem Śląskim. Bazując na waszym doświadczeniu z poprzednich promocji – posiadanie rachunków IKE/IKZE nie stanowi problemu.

Jeśli spełnimy te warunki to wystarczy, że do końca września 2018 zapiszemy się do promocji w systemie bankowości internetowej Moje ING w sekcji Oferta ING. Zgodnie z regulaminem powinniśmy też wypełnić ankietę inwestycyjną zakończoną nadaniem profilu inwestora oraz podpisać umowę o świadczenie usług przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub odkupienia tytułów uczestnictwa w instytucjach wspólnego inwestowania.

W trakcie zapisywania do oferty konieczne będzie złożenie Dyspozycji Regularnego Inwestowania (DRI) na kwotę min. 200 zł. Pierwszą wpłatę powinniśmy dokonać już w momencie trwania promocji, a kolejne wpłaty (już w ramach DRI) sześciokrotnie – nie później, niż do 30.04.2019. Pamiętajmy więc, żeby na rachunku było min. 200 zł co miesiąc – tak, aby dyspozycja regularnego inwestowania wykonała się poprawnie.

Regularne oszczędzanie w ING Banku Śląskim

W ramach dyspozycji deklarujemy, że będziemy kupować jednostki dowolnego funduszu przez 12 miesięcy, jednak wypłata premii nastąpi dużo szybciej, bo już 16.05.2019 – o ile ciągle będziemy posiadali jednostki uczestnictwa funduszu. Co istotne: 100 zł wpłynie nie na nasze konto, ale na wybrany przez nas rejestr jednostek funduszu.

Na co warto jeszcze zwrócić uwagę? W promocji możemy wybrać dowolny fundusz – nawet ten ultrabezpieczny (np. Pakiet Ostrożny proponowany przez ING). Problem w tym, że ostatnie wydarzenia (m.in. afera GetBack) pokazały, że nawet fundusze bezpieczne potrafią zanotować spadek. Pamiętajmy więc, że dla zainwestowanej kwoty 1400 zł potencjalne 7% obsuwy oznacza stratę premii. O większych spadkach nawet nie wspominam. Z tego też względu długo wahałem się, czy opisywać promocję – jednak wielu z was prosiło mnie o to, dlatego wpis ostatecznie się pojawił. Pamiętajcie jednak, że tutaj wynik inwestycji nie jest w pełni gwarantowany, ale jest jednak spora szansa na to, że będziemy na plusie.

140 zł za otwarcie konta w ING

Na koniec przypomnę, że osoby nieposiadające w tej chwili konta w ING Banku Śląskim mogą zgarnąć 140 zł za jego założenie. Wystarczy skorzystać z aktualnej promocji z premią na start, gdzie 120 zł zdobywamy w zasadzie bez większych kombinacji, a dodatkowe 20 zł wpada nam za ewentualny wpływ wynagrodzenia.

Całościowo możemy więc zyskać 240 zł + ewentualny zysk z inwestycji. Powodzenia!

Nie przegap!

Komentarze

 • Wydaje mi się, iż nie trzeba trzymać wszystkich środków przez cały okres promocji tj. na dzień wypłaty premii wystarczy mieć je na kwotę min. 300 zł. Jeżeli tak jest to można je odsprzedać w trakcie regularnego inwestowania i dla uzyskania najwyższej premii obracać cały czas kwotą 1.000 zł plus (oprócz tych 300 zł na początku zainwestowanych).

  Mahyn Odpowiedz
 • Kto nie posiada funduszy ( tak piszą w ofercie) a jak jest w regulaminie ( nie mogę otworzyć ) , chodzi tam o brak jednostek czy funduszy i czy piszą o nowych funduszach jakich się jeszcze nie posiadało łapiacych się do promocji ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • chodzi o brak jednostek i musi być nowy rejestr, a szkoda bo z chęcią znowu wszedłbym w fundusz Unikorona dochodowy a tak trzeba wybrać coś innego

   Aby skorzystać z Promocji, Uczestnik musi spełnić wszystkie poniższe warunki:
   1) Na dzień startu Promocji oraz w momencie zapisywania się do Promocji, nie posiadać jednostek uczestnictwa
   funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych na podstawie zawartej z Bankiem Umowy pośrednictwa
   (nie dotyczy Indywidualnego Konta Emerytalnego);…
   (…) a) Złożenie w Moje ING zlecenia otwarcia nowego rejestru (dalej: Rejestr),

   erde
 • Można ustawiać sobie dowolną date przy definicji regularnego oszczędzania, czyli np. pierwszy zakup zrobić na początku czerwca , a datę regularnego oszczędzania ustawić na 24.06 ?

  chmiel Odpowiedz
  • Wydaje mi się , że można . Chyba tak kiedyś robiłem . Najwcześniejsza data do DRI możliwa do ustawienia to chyba kilka czy kilkanaście dni później . xyz

   prawdziwy-xyz
  • @chmiel oby tylko w grudniu (świeta) w tej dacie dyspozycja wykonała się prawidłowo.

   ceglaaa
  • @chmiel oby tylko w grudniu (świeta) w tej dacie dyspozycja wykonała się prawidłowo.

   ceglaaa
  • Racja, może nie zdążyć sie zaksięgować do 31.12, choć jak się zacznie od czerwca to grudzień można olać, bo wystarczy 6 razy DRI.

   chmiel
 • A jak rozumieć „na dzień startu promocji nie posiadać jednostek uczestnictwa” – liczy się złożenie zlecenia czy wpływ pieniędzy z funduszu na konto? Złożyłam zlecenie 16 maja ale potwierdzenie transakcji i wplyw na konto były 21 maja, załapię się na nową edycję czy nie?

  Karo Odpowiedz
 • Pytanie do osób, które brały udział w edycji promocji opisanej w tym artykule – czy macie w menu Wiadomości w systemie ING informację – potwierdzenie zapisu do promocji Regularnego inwestowania z okresu 20.08.2018 – 30.09.2018?
  Nie wypłacono mi premii, składałem reklamację. Wydaje mi się, że się zapisywałem do promocji tuż przed ustawieniem DRI, ale oczywiście nie mam na to żadnych dowodów. Przeszukałem sekcję wiadomości i widzę tylko potwierdzenie z jeszcze wcześniejszej promocji (2017).
  Czy każdy, kto otrzymał premię widzi też taką wiadomość potwierdzającą w podanym przedziale dat?

  Marcin H. Odpowiedz
  • Pt. 21.09.2018, 11:27
   ING Bank Śląski
   Dzień dobry,

   Potwierdzamy, że zapisałeś się do promocji „100 zł za regularne inwestowanie”. Teraz wystarczy, że spełnisz warunki, a otrzymasz 100 zł na Twój rejestr. Jeśli chcesz zajrzeć do regulaminu, znajdziesz go poniżej.

   Paweł K.
  • Po zapisaniu się do promocji, otrzymałem taką samą wiadomość.

   tomafra
  • Dzięki za odpowiedzi.

   Cóż. Albo dziwny bug (brak wiadomości mimo formularza), albo faktycznie zbiedziłem w najgorszy możliwy sposób – dziwna sprawa – byłem praktycznie przekonany, że wypełniałem formularz, a po jego wypełnieniu przekierowało mnie na stronę ustawiania DRI (lub był tam link do kliknięcia).
   Przynajmniej fundusz zarobił 18 PLN – chyba lepiej niż lokata – stopę zwrotu policzę, jak jednostki się sprzedadzą ;).

   Marcin H.
  • Napisz reklamację. Miałam podobnie przy promocji Bonus 100/120 zł za pensję. Byłam pewna, ze zapisałam się do promocji ale maila z potwierdzeniem tego zapisu nigdy nie znalazłam . Premii (tej w maju) nie otrzymałam ale napisałam reklamację i po tygodniu stówka przyszła. ING ma dużo błędów systemowych z różnymi premiami, samoistnie znikającymi zgodami itd. więc nie jest wykluczone, że takie potwierdzenie wcale nie przyszło. Ja bym próbowała z reklamacją.

   Lidia
 • A czy jest ktoś, kto po zakończeniu jednej z poprzednich promocji, kontynuował inwestowanie? Jakie macie wrażenia?

  martynka1428 Odpowiedz
  • To ja przy okazji coś innego polecę — ale zaznaczając, że to tylko dla osób gotowych na podjęcie ryzyka i które przejdą ankietę odpowiedniości MiFID.

   Konto Maklerskie w ING ma promocję na ETF, czyli instrumenty działające trochę jak bardzo szerokie fundusze odzwierciedlające jakiś indeks, tzn. cena takiego papieru powinna się zmieniać wraz z indeksem. Prowadzenie podstawowego konta maklerskiego jest w ING bezpłatne, a prowizja za transakcję na ETF (kupno, sprzedaż) została w promocji obniżona do 0,1% min. 1,50 zł. Oznacza to, że ma już sens nawet inwestowanie kwot rzędu kilkuset złotych, choć najbardziej optymalne są oczywiście zlecenia na min. 1500 zł. Nie wiem, jak długo ta promocja potrwa, jest bardzo atrakcyjna, np. DM BOŚ ma na ETF prowizję 0,25% min. 5 zł, a 0,1% tylko na WIG20TR, ale też min. 5 zł (więc 0,1% można uzyskać dopiero przy zleceniach na 5000 zł).

   Don Quijote de la Mancha
 • na 10 dnia miesiąca miałem ustawione pobranie 1000 zł. Wczoraj w sobotę mi nie pobrało a w historii sierpień zaznaczone jest 0. Trzeba się już martwić ?

  luic Odpowiedz
  • Nie wiem, daj znać jutro, to przydatna informacja.

   Czy w piątek rano miałeś ten tysiąc na koncie? Większość systemów bankowych w takich przypadkach zlecenie stałe wykonuje w poprzedzający zdefiniowaną datę dzień roboczy, a wiele (np. Santander, nie wiem, jak ING) wymaga środków na koncie już rano w dzień realizacji zlecenia.

   Don Quijote de la Mancha
  • Ups, sprawdziłem u siebie, mam to samo.
   Na koncie 1 kzł (wlane w środę), a w sekcji „Zaplanowane” w serwisie www pierwsza pozycja to 10.10 („Transakcja wykona się automatycznie”)…
   No nic, pożyjemy, zobaczymy…

   Don Quijote de la Mancha
  • * pierwsza pozycja to 10.09, ale w sierpniu zero…

   Don Quijote de la Mancha
  • Będzie dobrze. Wykona się w pon około 12.

   Koles
  • Potwierdzam. Jeżeli termin płatności przypada na dzień wolny, dyspozycja zostanie zrealizowana w pierwszym dniu roboczym, bodaj o godz. 10:00. Jeśli na ten moment nie będzie środków nastąpią jeszcze dwie próby: o 16:00 oraz 18:00.

   gajowy
  • Czy da się uratować gdyby jednak ktoś przegapił dzień pobierania z rachunku ?

   Przez ustanowienie nowej dyspozycji regularnego inwestowania na tą samą kwotę ( nie zmieniając pierwotnej dyspozycji ) ? System wtedy pobierze brakującą sumę a regulamin nie zabrania mieć klika dyspozycji, byleby nie zmieniać kwoty założonej dyspozycji.

   Bogdan
  • Nie wiem, czy da się ustawić kilka dyspozycji na ten sam fundusz. Wiem natomiast, bo sam to testowałem przy poprzednich edycjach regularnego inwestowania, że można usunąć dyspozycję i ustanowić nową z późniejszym terminem płatności (jak wiadomo, kwota musi pozostać ta sama). Należy zwrócić uwagę, aby nowa dyspozycja mogła zostać zrealizowana w tym samym miesiącu – odpowiednio wcześnie ją złożyć. Myślę, że składając ją dziś lub jutro zdążysz.

   gajowy
  • Warto wiedzieć, iż jest taka możliwość gajowy.

   Natomiast ja potrzebuję 2 płatności w sierpniu i tego nie da się w ramach jednej dyspozycji.
   Ale uruchomienie drugiej dyspozycji dla jednego funduszu jest możliwe.

   Bogdan
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy