100 zł w kolejnej promocji regularnego inwestowania w ING (i 140 zł za otwarcie konta)

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji z premią za regularne inwestowanie w ING Banku Śląskim. Osoby, które przez minimum pół roku będą inwestować swoje oszczędności zgodnie z wytycznymi banku zgarną 100 zł.

100 zł za regularne inwestowanie w ING Banku Śląskim

100 zł za regularne inwestowanie

Aby skorzystać z promocji należy być nowym lub obecnym klientem banku, który w chwili rozpoczęcia promocji (20.08) nie posiadał jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych w ramach umowy pośrednictwa zawartej z ING Bankiem Śląskim. Bazując na waszym doświadczeniu z poprzednich promocji – posiadanie rachunków IKE/IKZE nie stanowi problemu.

Jeśli spełnimy te warunki to wystarczy, że do końca września 2018 zapiszemy się do promocji w systemie bankowości internetowej Moje ING w sekcji Oferta ING. Zgodnie z regulaminem powinniśmy też wypełnić ankietę inwestycyjną zakończoną nadaniem profilu inwestora oraz podpisać umowę o świadczenie usług przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub odkupienia tytułów uczestnictwa w instytucjach wspólnego inwestowania.

W trakcie zapisywania do oferty konieczne będzie złożenie Dyspozycji Regularnego Inwestowania (DRI) na kwotę min. 200 zł. Pierwszą wpłatę powinniśmy dokonać już w momencie trwania promocji, a kolejne wpłaty (już w ramach DRI) sześciokrotnie – nie później, niż do 30.04.2019. Pamiętajmy więc, żeby na rachunku było min. 200 zł co miesiąc – tak, aby dyspozycja regularnego inwestowania wykonała się poprawnie.

Regularne oszczędzanie w ING Banku Śląskim

W ramach dyspozycji deklarujemy, że będziemy kupować jednostki dowolnego funduszu przez 12 miesięcy, jednak wypłata premii nastąpi dużo szybciej, bo już 16.05.2019 – o ile ciągle będziemy posiadali jednostki uczestnictwa funduszu. Co istotne: 100 zł wpłynie nie na nasze konto, ale na wybrany przez nas rejestr jednostek funduszu.

Na co warto jeszcze zwrócić uwagę? W promocji możemy wybrać dowolny fundusz – nawet ten ultrabezpieczny (np. Pakiet Ostrożny proponowany przez ING). Problem w tym, że ostatnie wydarzenia (m.in. afera GetBack) pokazały, że nawet fundusze bezpieczne potrafią zanotować spadek. Pamiętajmy więc, że dla zainwestowanej kwoty 1400 zł potencjalne 7% obsuwy oznacza stratę premii. O większych spadkach nawet nie wspominam. Z tego też względu długo wahałem się, czy opisywać promocję – jednak wielu z was prosiło mnie o to, dlatego wpis ostatecznie się pojawił. Pamiętajcie jednak, że tutaj wynik inwestycji nie jest w pełni gwarantowany, ale jest jednak spora szansa na to, że będziemy na plusie.

140 zł za otwarcie konta w ING

Na koniec przypomnę, że osoby nieposiadające w tej chwili konta w ING Banku Śląskim mogą zgarnąć 140 zł za jego założenie. Wystarczy skorzystać z aktualnej promocji z premią na start, gdzie 120 zł zdobywamy w zasadzie bez większych kombinacji, a dodatkowe 20 zł wpada nam za ewentualny wpływ wynagrodzenia.

Całościowo możemy więc zyskać 240 zł + ewentualny zysk z inwestycji. Powodzenia!

Nie przegap!

Komentarze

 • Wydaje mi się, iż nie trzeba trzymać wszystkich środków przez cały okres promocji tj. na dzień wypłaty premii wystarczy mieć je na kwotę min. 300 zł. Jeżeli tak jest to można je odsprzedać w trakcie regularnego inwestowania i dla uzyskania najwyższej premii obracać cały czas kwotą 1.000 zł plus (oprócz tych 300 zł na początku zainwestowanych).

  Mahyn Odpowiedz
 • Kto nie posiada funduszy ( tak piszą w ofercie) a jak jest w regulaminie ( nie mogę otworzyć ) , chodzi tam o brak jednostek czy funduszy i czy piszą o nowych funduszach jakich się jeszcze nie posiadało łapiacych się do promocji ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • chodzi o brak jednostek i musi być nowy rejestr, a szkoda bo z chęcią znowu wszedłbym w fundusz Unikorona dochodowy a tak trzeba wybrać coś innego

   Aby skorzystać z Promocji, Uczestnik musi spełnić wszystkie poniższe warunki:
   1) Na dzień startu Promocji oraz w momencie zapisywania się do Promocji, nie posiadać jednostek uczestnictwa
   funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych na podstawie zawartej z Bankiem Umowy pośrednictwa
   (nie dotyczy Indywidualnego Konta Emerytalnego);…
   (…) a) Złożenie w Moje ING zlecenia otwarcia nowego rejestru (dalej: Rejestr),

   erde
 • Można ustawiać sobie dowolną date przy definicji regularnego oszczędzania, czyli np. pierwszy zakup zrobić na początku czerwca , a datę regularnego oszczędzania ustawić na 24.06 ?

  chmiel Odpowiedz
  • Wydaje mi się , że można . Chyba tak kiedyś robiłem . Najwcześniejsza data do DRI możliwa do ustawienia to chyba kilka czy kilkanaście dni później . xyz

   prawdziwy-xyz
  • @chmiel oby tylko w grudniu (świeta) w tej dacie dyspozycja wykonała się prawidłowo.

   ceglaaa
  • @chmiel oby tylko w grudniu (świeta) w tej dacie dyspozycja wykonała się prawidłowo.

   ceglaaa
  • Racja, może nie zdążyć sie zaksięgować do 31.12, choć jak się zacznie od czerwca to grudzień można olać, bo wystarczy 6 razy DRI.

   chmiel
 • A jak rozumieć „na dzień startu promocji nie posiadać jednostek uczestnictwa” – liczy się złożenie zlecenia czy wpływ pieniędzy z funduszu na konto? Złożyłam zlecenie 16 maja ale potwierdzenie transakcji i wplyw na konto były 21 maja, załapię się na nową edycję czy nie?

  Karo Odpowiedz
 • Pytanie do osób, które brały udział w edycji promocji opisanej w tym artykule – czy macie w menu Wiadomości w systemie ING informację – potwierdzenie zapisu do promocji Regularnego inwestowania z okresu 20.08.2018 – 30.09.2018?
  Nie wypłacono mi premii, składałem reklamację. Wydaje mi się, że się zapisywałem do promocji tuż przed ustawieniem DRI, ale oczywiście nie mam na to żadnych dowodów. Przeszukałem sekcję wiadomości i widzę tylko potwierdzenie z jeszcze wcześniejszej promocji (2017).
  Czy każdy, kto otrzymał premię widzi też taką wiadomość potwierdzającą w podanym przedziale dat?

  Marcin H. Odpowiedz
  • Pt. 21.09.2018, 11:27
   ING Bank Śląski
   Dzień dobry,

   Potwierdzamy, że zapisałeś się do promocji „100 zł za regularne inwestowanie”. Teraz wystarczy, że spełnisz warunki, a otrzymasz 100 zł na Twój rejestr. Jeśli chcesz zajrzeć do regulaminu, znajdziesz go poniżej.

   Paweł K.
  • Po zapisaniu się do promocji, otrzymałem taką samą wiadomość.

   tomafra
  • Dzięki za odpowiedzi.

   Cóż. Albo dziwny bug (brak wiadomości mimo formularza), albo faktycznie zbiedziłem w najgorszy możliwy sposób – dziwna sprawa – byłem praktycznie przekonany, że wypełniałem formularz, a po jego wypełnieniu przekierowało mnie na stronę ustawiania DRI (lub był tam link do kliknięcia).
   Przynajmniej fundusz zarobił 18 PLN – chyba lepiej niż lokata – stopę zwrotu policzę, jak jednostki się sprzedadzą ;).

   Marcin H.
  • Napisz reklamację. Miałam podobnie przy promocji Bonus 100/120 zł za pensję. Byłam pewna, ze zapisałam się do promocji ale maila z potwierdzeniem tego zapisu nigdy nie znalazłam . Premii (tej w maju) nie otrzymałam ale napisałam reklamację i po tygodniu stówka przyszła. ING ma dużo błędów systemowych z różnymi premiami, samoistnie znikającymi zgodami itd. więc nie jest wykluczone, że takie potwierdzenie wcale nie przyszło. Ja bym próbowała z reklamacją.

   Lidia
 • A czy jest ktoś, kto po zakończeniu jednej z poprzednich promocji, kontynuował inwestowanie? Jakie macie wrażenia?

  martynka1428 Odpowiedz
  • To ja przy okazji coś innego polecę — ale zaznaczając, że to tylko dla osób gotowych na podjęcie ryzyka i które przejdą ankietę odpowiedniości MiFID.

   Konto Maklerskie w ING ma promocję na ETF, czyli instrumenty działające trochę jak bardzo szerokie fundusze odzwierciedlające jakiś indeks, tzn. cena takiego papieru powinna się zmieniać wraz z indeksem. Prowadzenie podstawowego konta maklerskiego jest w ING bezpłatne, a prowizja za transakcję na ETF (kupno, sprzedaż) została w promocji obniżona do 0,1% min. 1,50 zł. Oznacza to, że ma już sens nawet inwestowanie kwot rzędu kilkuset złotych, choć najbardziej optymalne są oczywiście zlecenia na min. 1500 zł. Nie wiem, jak długo ta promocja potrwa, jest bardzo atrakcyjna, np. DM BOŚ ma na ETF prowizję 0,25% min. 5 zł, a 0,1% tylko na WIG20TR, ale też min. 5 zł (więc 0,1% można uzyskać dopiero przy zleceniach na 5000 zł).

   Don Quijote de la Mancha
 • na 10 dnia miesiąca miałem ustawione pobranie 1000 zł. Wczoraj w sobotę mi nie pobrało a w historii sierpień zaznaczone jest 0. Trzeba się już martwić ?

  luic Odpowiedz
  • Nie wiem, daj znać jutro, to przydatna informacja.

   Czy w piątek rano miałeś ten tysiąc na koncie? Większość systemów bankowych w takich przypadkach zlecenie stałe wykonuje w poprzedzający zdefiniowaną datę dzień roboczy, a wiele (np. Santander, nie wiem, jak ING) wymaga środków na koncie już rano w dzień realizacji zlecenia.

   Don Quijote de la Mancha
  • Ups, sprawdziłem u siebie, mam to samo.
   Na koncie 1 kzł (wlane w środę), a w sekcji „Zaplanowane” w serwisie www pierwsza pozycja to 10.10 („Transakcja wykona się automatycznie”)…
   No nic, pożyjemy, zobaczymy…

   Don Quijote de la Mancha
  • * pierwsza pozycja to 10.09, ale w sierpniu zero…

   Don Quijote de la Mancha
  • Będzie dobrze. Wykona się w pon około 12.

   Koles
  • Potwierdzam. Jeżeli termin płatności przypada na dzień wolny, dyspozycja zostanie zrealizowana w pierwszym dniu roboczym, bodaj o godz. 10:00. Jeśli na ten moment nie będzie środków nastąpią jeszcze dwie próby: o 16:00 oraz 18:00.

   gajowy
  • Czy da się uratować gdyby jednak ktoś przegapił dzień pobierania z rachunku ?

   Przez ustanowienie nowej dyspozycji regularnego inwestowania na tą samą kwotę ( nie zmieniając pierwotnej dyspozycji ) ? System wtedy pobierze brakującą sumę a regulamin nie zabrania mieć klika dyspozycji, byleby nie zmieniać kwoty założonej dyspozycji.

   Bogdan
  • Nie wiem, czy da się ustawić kilka dyspozycji na ten sam fundusz. Wiem natomiast, bo sam to testowałem przy poprzednich edycjach regularnego inwestowania, że można usunąć dyspozycję i ustanowić nową z późniejszym terminem płatności (jak wiadomo, kwota musi pozostać ta sama). Należy zwrócić uwagę, aby nowa dyspozycja mogła zostać zrealizowana w tym samym miesiącu – odpowiednio wcześnie ją złożyć. Myślę, że składając ją dziś lub jutro zdążysz.

   gajowy
  • Warto wiedzieć, iż jest taka możliwość gajowy.

   Natomiast ja potrzebuję 2 płatności w sierpniu i tego nie da się w ramach jednej dyspozycji.
   Ale uruchomienie drugiej dyspozycji dla jednego funduszu jest możliwe.

   Bogdan
  • Gdyby ktoś potrzebował tak kiedyś zrobić – to informuję, iż premia zaliczona.

   Bogdan
 • Wpadło 200zł za „Im więcej inwestujesz, tym więcej zyskujesz” chyba nie opisywanej na forum. sprawdził się scenariusz, że zgodnie z regulaminem można było wpłacac i wypłacać , ja utrzymywałem przez cały czas saldo nieco ponad 250zł na funduszu.

  Herman Odpowiedz
  • Czy regulamin aktualnej promocji też dopuszcza taką mozliwość? Po jakim czasie od kupna sprzedawałeś jednostki?

   abc
  • Obecny regulamin 3 edycji tez nie ma zadnych zapisow ktore zabranialyby wyplat. Musi na koniec byc min 300zl w funduszu.
   We wpisie wkradla ni sie literowka, saldo utrzymywalem ok 350zl. Odkup dokonywalem 1-3dni po tym jak jednostki sie zakupily.

   Herman
  • Czyli +50 zł na ewentualną stratę funduszu? Dostałeś premię „z automatu” czy po reklamacji dopiero?

   abc
  • U mnie tak samo, też wyplacałem niedługo po kupnie. A na zlecenia miałem taką metodę, że po prostu nic nie trzymałem na koncie więc się nie miało za co kupić

   Aleksy
  • @Aleksy, czyli nic Ci sie nie kupowalo? I dostales nagrode? Jak tak to fart bo to juz bylo sprzeczne z regulaminem

   Herman
  • Nie. Miałem na myśli, że regulaminową ilość zakupów zrobiłem na początku promocji, a później miałem aktywną dyspozycję, ale nic nie kupowałem, czekając tylko na premię.

   Aleksy
  • To wygląda na dobry myk… jest możliwość ustawienia tylu wykonań DRI w jednym miesiącu?

   abc
 • Tak +50 na gorke, ale zarobilem az 4,81:)
  Premia z automatu wpadla juz 19 wrzesnia (zaraz po 7 zakupie automatem-promka tak zrobiona ze mimo wymaganych 6 zakupow nie mozna automatu usunac do wyplaty premii i musi sie kupic 7 razy), dopiero wczoraj zauwazylem, wpadla przed czasem bo miala byc do konca wrzesnia.

  Herman Odpowiedz
 • Super 200 zł wpadło. Proszę o poradę: czy mogę sprzedać wszystkie fundusze ? czy muszę jeszcze dokonywać zakupu za te 1000 zł ? Kiedy mogę zakończyć regularne inwestowanie ?

  luic Odpowiedz
 • Fajnie, konto otwarte przelewem i mam: „Niestety nie możesz zawrzeć wszystkich umów niezbędnych do korzystania z produktów inwestycyjnych online. W tym celu zapraszamy do oddziału”. W takim razie biorę 140 zł + 20 zł za gpay i zamykam to dziadostwo :)

  pytanie Odpowiedz
  • niestety musisz przejsc sie do banku jak wielu z nas! ale jak juz to zrobisz, to długo tego konta nie zamkniesz.

   koles
 • Również otrzymałem premię w tym tygodniu. Jednostki już sprzedałem i mam fundusz na zero.
  Czy można to jakoś zamknąć w bankowości elektronicznej? Widzę tylko opcję ukrycia pustych funduszy.
  Czy w przyszłych promocjach będę mógł znów zgarnąć premię za ten sam rejestr jeżeli go nie zamknę teraz?
  Jakieś opłaty będą za to pobierać jeżeli jest pusty?

  Adam546 Odpowiedz
  • Zamknąć można tylko w oddziale. Przy nowej promocji potrzebny jest nowy rejestr, nie pobierają opłaty za puste rejestry.

   mbo
  • Dzięki za info. Szkoda że nie mam oddziału w mieście :/

   Adam546
  • Jeszcze uściślę, że rejestr jest na fundusz; jeśli będzie następna promocja tego typu (wymagająca otwarcia nowego rejestru), to wystarczy wybrać inny fundusz.

   Don Quijote de la Mancha
  • >>> jeśli będzie następna promocja
   Może styczeń 2020 r.

   Bogdan
  • Jest już nowa edycja, wypłata premii do 15 maja 2020

   conrad_88
  • Jest, ale z tej jesteśmy wykluczeni. Chyba, że się mylę to proszę mnie poprawić.

   Adam546
 • Znalazłam informację, że zakup jednostek jest za 0 zł. A ile płaciliście za ich sprzedaż ?

  Lidia Odpowiedz
 • Miałam ustawioną dyspozycję na dzień 26. miesiąca. Akurat w kwietniu to wypada w niedzielę, więc pobrało 300zł dopiero w poniedziałek 27-go. Pobrało i cały czas jest w „zleceniu oczekującym” – a dziś już jest 29-ty grubo po 15-tej. Z uwagi na kwarantannę system inwestycyjny nie działa ? Popsuło się ? Dzwonić i wyjaśniać ? czy czekać ?
  Ktoś – coś ?

  Be@ Odpowiedz
 • teraz dają 100 lub 200 zł https://www.ing.pl/_fileserver/item/nqdt0xh

  citkowy-lidlowy Odpowiedz
  • Super, dzięki za info.

   Wolałbym wprawdzie kolejną edycję „Im więcej inwestujesz, tym więcej zyskujesz”, bo tam można było dostać nawet 200 zł, ale chyba nie ma co czekać.

   Wymagane jest „Złożenie w Moje ING zlecenia otwarcia nowego rejestru”; jeśli już jakiegoś starego funduszu nie widzę (po jakimś czasie od wyzerowania sam zniknął), to mogę znowu ten sam fundusz wybrać, ktoś to już testował?

   Don Quijote de la Mancha
  • A jeżeli aktualnie korzystam z II edycji to mogę wziąć udział w III ???

   luic
  • W 2017 roku miałem kupiony fundusz UniKorona Pieniężny i rok później w innej edycji też kupiłem Unikorona Pieniężny i premia została wypłacona.
   Co prawda w trakcie tej edycji zmienili mu nazwę na Unikorona Dochodowy ale to chyba nie miało znaczenia

   erde
  • Dzięki, @erde.

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy dostaliscie już premie w tej edycji? U mnie cisza

  Ilona Odpowiedz
  • Ja jeszcze nie dostałem. Regulamin mówi, że wypłata do 15.05.
   Czy ktoś z was wie, czy, by wziąć udział w III edycji, wystarczy, że zapisze się na zakup innych funduszy niż te, które kupowałem w II edycji, czy może warunkiem jest brak jakichkolwiek funduszy?

   tomafra
 • Czytać regulamin Na poprzedzający dzień roboczy startu promocji oraz w momencie zapisywania się do promocji, nie posiadać jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych na podstawie zawartej z Bankiem Umowy pośrednictwa (w tym także w ramach IKE);

  TYCH Odpowiedz
  • Regulamin przeczytałem. Nie jestem do końca pewny jak go rozumieć. I stąd moje pytanie.
   Twoja odpowiedź byłaby pomocna, gdybyś oprócz wklejenia fragmentu regulaminu, odpowiedział na moje pytanie. Mimo wszystko dzięki…

   tomafra
  • Bo nikt nie zna Twojej sytuacji i mieszaja sie tutaj pytania/odpowiedzi z dwoch promocji a byc moze rowniez mieszaja sie poszczegolne edycje. Mam wrazenie ze czekasz teraz na wyplate 15 maja z promocji „Im więcej inwestujesz, tym więcej zyskujesz. III edycja”.

   Odpowiedz dostales z regulaminu „Inwestuj na przyszłość i zyskaj nawet 200 zł. III edycja”, wiec wynika z tego ze pytasz o druga promocje. Rownoczesnie piszesz ze uczestniczyles w drugiej edycji ale czego? Domyslam sie ze chodzi o druga edycje drugiej promocji, a to Cie dyskwalifikuje z udzialu w trzeciej edycji drugiej promocji, bo tutaj warunkiem jest brak jakichkolwiek funduszy na okreslony dzien.

   Natomiast jesli zdazyles sprzedac na czas fundusze z trzeciej edycji pierwszej promocji (dalo sie to zrobic) i jednoczesnie nie uczestniczyles w drugiej promocji (nadal trwaja edycje pierwsza i druga) to mozesz kupic DOWOLNE fundusze w trzeciej edycji drugiej promocji.

   aaaa
  • ING ma jakiś problem z numerowaniem… ale do rzeczy – jak należy rozumieć zapis (obecna III edycja): „Na poprzedzający dzień roboczy startu promocji oraz w momencie zapisywania się do promocji, nie posiadać jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych (…)” ??
   Tzn. jeżeli by sprzedała swój fundusz, tj. wyczyściła konto do zera przed 14 maja to mogłabym wziąć udział w obecnej promocji ? Czy też chodzi o to, żeby nie posiadać żadnego funduszu, czyli np. nie uczestniczyć w poprzedniej promocji (w moim przypadku edycji II. „Inwestuj na przyszłość i zyskaj nawet 200 zł.”). Nie do końca rozumiem stosowaną tutaj nomenklaturę, ale dopiero zaczynam się w to bawić.
   Teraz to i tak za późno, ale będę wiedzieć na przyszłość.

   Be@
  • @Be@, no tak, zapis „Na poprzedzający dzień roboczy startu promocji oraz w momencie zapisywania się do promocji, nie posiadać jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych (…)” jest jednoznaczny, np. wyraźnie mowa jest o jednostkach (środkach), a nie o rejestrze.
   Swoją drogą to kolejna promocja, która zamiast zachęcać do korzystania z danego produktu, raczej zniechęca, przynajmniej wyjadaczy, widać najlepiej tu mieć jakieś fundusze tylko by spełniać wymagania promocji… Podobnie jak z Profit w Millennium, gdzie promocja zniechęcała do korzystania z ror i karty debetowej (bo nierozliczone transakcje mogły psuć saldo początkowe).

   Don Quijote de la Mancha
  • Na bazie powyższej informacji – może trzeba wyczyścić konto na pierwszą połowę września ? O ile wrócą z promocją…

   Be@
 • @aaaa dzięki za wyjaśnienie.

  tomafra Odpowiedz
 • Jaki fundusz bezpieczny polecacie?

  chmiel Odpowiedz
  • Ja polecam NN krótkoterminowych obligacji (NN Parasol FIO) Tylko wiesz polecam biorąc pod uwagę wzrosty do dziś. Co będzie w przyszłości – tego nie wie nikt.

   Lidia
  • Wpadła premia w promocji „Inwestuj na przyszłość i zyskaj nawet 200 zł. III edycja”

   Don Quijote de la Mancha
  • Zgadza się, i to na dzień przed terminem.

   gajowy
  • A u mnie pusto :(

   Adam546
  • tez jeszcze nie dostalem ale termin jest dopiero za dwa dni (chyba ze piszemy o innej promocji bo kilka sie tu miesza miedzy soba)

   aaaa
  • A ja tym razem zaszalałem i nie wybrałem „bezpiecznego” funduszu, a Investor Top 50 Małych i Średnich Spółek, na razie nieźle na plusie jestem, zostawiłem startowe 300 zł (te z DRI od razu wypłacałem) i teraz mam 327,91 zł. 😎
   Ale zobaczymy, ile będę miał po drugim etapie… 😉

   Don Quijote de la Mancha
  • 6. Wypłata premii nastąpi na OKO Uczestnika:
   1) Po 1 etapie promocji w terminie do 15 października 2020 r. […];
   2) Po 2 etapie promocji w terminie do 15 stycznia 2021 r. […]

   Don Quijote de la Mancha
  • A u mnie Regulamin promocji „Inwestuj na przyszłość i zyskaj nawet 200 zł” Regulamin obowiązuje od 4 listopada 2019 r. Wypłata premii nastąpi na Otwarte Konto Oszczędnościowe Uczestnika, w terminie do 16 października 2020 r.
   Także to inna promocja. Tu nie było transz.

   Adam546
 • Dziś była wypłata premii z „Im więcej inwestujesz, tym więcej zyskujesz”.

  Lidia Odpowiedz
 • u mnie tez brak..

  marrek Odpowiedz
 • W drugiej edycji termin wypłacenia premii to 23.10 także trzeba jeszcze poczekać z reklamacjami

  conrad_88 Odpowiedz
  • „Inwestuj na przyszłość i zyskaj nawet 200 zł. II edycja” – dokładnie tak, też czekam na piąteczek / piątunio 23 października ;-)

   Be@
 • Wpadło 100 zł za inwestowanie dziś.

  bolek Odpowiedz
 • Inwestuj na przyszłość i zyskaj nawet 200 zł. II edycja” – dziś wpłynęła druga stówa, dzień przed terminem. Wczoraj zleciłem zamknięcie rachuneku IKE

  gajowy Odpowiedz
  • Wpadła też druga premia w promocji „Inwestuj na przyszłość i zyskaj nawet 200 zł. III edycja”.

   Don Quijote de la Mancha
  • Właśnie, miałem na myśli edycję III

   gajowy
  • A, no tak, ona też była w wariancie IKE, ja miałem poza. Tyle tych różnych wariantów tego regularnego inwestowania mają, jeszcze w różnych edycjach, że trudno się połapać…

   Don Quijote de la Mancha
  • przez internet udało się zlecić zamknięcie IKE? czy standardowo do oddziału trzeba iść?

   mike@miki
  • Standardowo, wyprawa do oddziału.

   gajowy
  • dzieki za info!

   mike@miki
  • Również otrzymałem drugą nagrodę w promocji Inwestuj na przyszłość i zyskaj nawet 200 zł. III edycja. Inwestowałem w fundusze, nagroda 50 zł. Cieszy również fakt, że fundusz też coś zarobił :)

   Jackie
  • Ano, to był dobry okres, ja wybrałem Investor Top 50 Małych i Średnich Spółek, każdą wpłaconą składkę 300 zł wypłacałem, trzymałem tylko pierwsze 300 zł, a wypłaciłem 333,72 zł!

   Don Quijote de la Mancha
  • A u mnie nie ma premii.

   drudar
  • Ja, jako biorący udział w promocji IKE, nie wycofywałem środków, bo wymagałoby to każdorazowej wizyty w oddziale.. Wpłaciłem 8 razy 300 zł co daje 2400 zł, a zysk wyniósł 39,44 zł (brutto) -NN Obligacji. Fundusz ma opinię niskiego ryzyka i w porównaniu z obecnym oprocentowaniem depozytów bankowych przyniósł przyzwoity zysk
   (no i 200 zł premii).

   gajowy
  • @Don patrząc z obecnej perspektywy, byłbyś jeszcze szczęśliwszy nie wycofując środków przed zakończeniem promocji :-)

   gajowy
 • To czekamy na kolejną 😄

  JoX Odpowiedz
 • U mnie tez nie ma dwóch premii (u żony i u mnie) bo zawaliłem w listopadzie i nie było środków na realizację zlecenia DRI
  złożyłem reklamację (bo z tego co pamiętam to takie sytuacje w poporzednich edycjach sie zdarzały i premię wypłacali)
  u mnie jest pozytywna odpowiedź a u żony negatywna (w dokładnie takim samym przypadku, nawet ręczny zakup był w tym samym dniu)

  erde Odpowiedz
 • Dostał ktoś premię z III edycji po reklamacji ?

  Bogdan Odpowiedz
 • Ruszyła kolejna edycja. Do zgarnięcie 100zł. Szukajcie w swojej bankowości (oferta).

  Adam546 Odpowiedz
 • Trochę przespałem wpływ premii (myślałem że miała być 20 stycznia a faktycznie mieli czas do 15 stycznia i dali 14 stycznia). Zobaczyłem dopiero 16 w sobotę po lekturze komentarzy na blogu i zleciłem zamknięcie rejestru ale do tej pory mam na nim jeszcze jednostki. Ktoś kto 14.01 od razu zlecił sprzedaż jednostek zdążył wyrobić się żeby 17.01 już mieć czysto i móc wziąć udział w obecnej edycji? Czy sprytnie wycięli tych klientów? @Don @gajowy jak u Was?

  jankos Odpowiedz
  • sprzedalem tego samego dnia co dostalem premie i data sprzedazy mam niestety 18.01, wiec chyba specjalnie nas automatycznie wykluczyli :( Ciekawe jak u innych?

   koles
  • U mnie premia była 15 stycznia i od razu zleciłem sprzedaż. Pieniądze dopiero dzisiaj wpłynęły na konto. A gdzie sprawdzić jaka jest data sprzedaży?

   drudar
  • U mnie premia była 14 stycznia (promocja „Inwestuj na przyszłość i zyskaj nawet 200 zł. III edycja” https://livesmarter.pl/100-zl-regularne-inwestowanie-ing-bank-slaski-sierpien-2018/#comment-368656 ), tego dnia złożyłem zlecenie sprzedaży, o ile dobrze pamiętam, to już podczas weekendu jednostki były w systemie bankowym niewidoczne (kółko z funduszem było szare), choć kasę dostałem dopiero we wtorek 19 stycznia; dzisiaj dostałem mejlem PDF z potwierdzeniem z Investors TFI, a w nim „Data i czas przekazania zlecenia do wykonania: 14-01-2021, 19:33”, „Data wyceny: 15-01-2021”; także w systemie internetowym banku widzę „Data obsługi: 15.01.2021”, „Data wyceny: 15.01.2021”. Wygląda więc na to, że ta data się liczy, czyli warunki nowej promocji „Inwestuj w fundusze i rób swoje” spełniam, nie miałem nic 17 stycznia.
   Czyli trafiłem z wyborem funduszu, nie tylko dlatego, że na nim zarobiłem, ale też najwyraźniej Investors TFI zmieściło się w D+1, być może inne TFI gorzej sobie poradziły…

   Don Quijote de la Mancha
  • Znasz może odpowiedź na pytanie dotyczące opłaty umorzeniowej z mojego komentarza poniżej?

   Adam546
 • Proszę o pomoc. Czytam informacje o Investo i są tam takie opłaty:
  Opłaty jednorazowe pobierane przed lub po dokonaniu inwestycji
  Opłata dystrybucyjna 5%
  Opłata umorzeniowa 5%
  Opłata za zamianę 1%

  Wcześniej wybierałem zawsze fundusz z opłatą umorzeniową 0%.

  Czy teraz gdy ten nowy fundusz ma aż 5% opłaty umorzeniowej to za każdym razem gdy sprzedam jednostki (a zazwyczaj po kilku dniach odsprzedaje to co wrzuciłem w ramach RDI co miesiąc) to jeżeli odsprzedam 300zł to mi potrąci 5% z tej kwoty? a na końcu po sprzedaży wymaganego 1000zł potrąci mi 5%? Czy źle to pojmuję?

  Adam546 Odpowiedz
  • Nie znam tego funduszu, 5% to strasznie dużo, ale niekiedy w kartach czy prospektach pojawia się opłata maksymalna, którą teoretycznie mogą pobierać, ale w praktyce pobierają mniej albo w ogóle, może to jest taka sytuacja?
   Niektóre fundusze mają też specjalną kategorię jednostek przeznaczonych do długoterminowego inwestowania, w których jest zmniejszona opłata za zarządzanie (ta „niewidzialna”, zmniejszająca wyniki widoczne na wykresie, podobnie jak ma kategoria K na IKE/IKZE NN), czyli wyniki są lepsze, niż jednostek kategorii podstawowej, szczególnie w długim terminie, ale za to w przeciwieństwie do podstawowej kategorii pobierana jest opłata manipulacyjna za umorzenie. Czyli długoterminowo może to mieć sens, ale nie w takiej promocji, gdzie chodzi nam głównie o zgarnięcie premii.

   Don Quijote de la Mancha
  • Zagooglałem teraz co to za „Investo” no i chyba trafiłem powyżej, Analizy piszą „Investo, czyli robodoradca, który pomoże wybrać i pilnować strategii opartej na funduszach inwestycyjnych NN Investment Partners TFI, wszedł do oferty ING Banku Śląskiego”, „Investo będzie automatycznie, to znaczy bez konieczności jakiejkolwiek ingerencji inwestora, dopasowywać wagi poszczególnych funduszy i wracać do modelowej struktury portfela raz na kwartał” no i „ w ramach Investo oferowane są inne typy jednostek (P) i niektóre z nich są tańsze od standardowych jednostek A. Na przykład W NN Polski Odpowiedzialnego Inwestowania opłata wynosi 2,00% rocznie, podczas gdy w podstawowej kategorii wynosi 3,00%” — czyli idealny produkt do długoterminowego inwestowania, nie do takiej promocji…

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki za pomoc. Znalazłem w REGULAMINIE UCZESTNICTWA
   W PROGRAMIE INWESTYCYJNYM INVESTO, że za sprzedaż nie jest pobierana opłata umorzeniowa (tak mi się wydaje).
   §10. Opłaty manipulacyjne
   3. Z tytułu nabywania jednostek uczestnictwa w ramach Programu może być pobierana opłata dystrybucyjna, której wysokość określona jest w publikowanej przez Bank Informacji o kosztach i opłatach dla usługi przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub odkupienia tytułów uczestnictwa w instytucjach wspólnego inwestowania.
   4. Z tytułu zamiany Jednostek Uczestnictwa pomiędzy Funduszami w ramach Dostosowania Investo nie jest pobierana Opłata za Zamianę.
   5. Z tytułu odkupienia jednostek uczestnictwa w ramach Programu nie jest pobierana Opłata
   Umorzeniowa.

   Zabieram się więc za działanie jak tylko będę miał dostępny 1K wymagany na początku.

   BTW. Aktualnie jest błąd w zapisywaniu się do promocji u kogoś z pustym funduszem – wyświetla komunikat, że „Przykro nam, ale nie spełniasz warunków promocji „Inwestuj w fundusze i rób swoje”, ponieważ masz już fundusze inwestycyjne.” – W takim wypadku wystarczy napisać na czacie w ING i ręcznie dodają nas do promocji.

   Adam546
  • Aha, wygląda na to, że obecnie prowizje za zakup/sprzedaż/zamianę są zerowe: https://www.ing.pl/_fileserver/item/1128046 (s. 9).

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don Quijote de la Mancha ale 2% od czego rocznie? Skoro jest promocja 0 za zakup i jak wynika 0 za sprzedaż (chyba?) to 2% od czego kasują i kiedy?

   Adam546
  • Tak, w skali roku, opłata za zarządzanie jest pobierana w każdy dzień (wyceny), tzn. zmniejsza wycenę (wartość jednostki na wykresie), czyli wynosi 1/365 dziennie (w uproszczeniu, bo nie wkażdy dzień publikowana jest wycena), czyli 2% to 20 zł od jednostek za 1000 zł, czyli np. w pół roku zgarną 10 zł (ale to będzie niewidoczne, tzn. widoczne tylko na wykresie, dlatego wykresy tych lepszych kategorii wyglądają lepiej).

   Don Quijote de la Mancha
  • Ale nominalnie będę stratny o te 10 zł?
   No chyba, że zysk będzie np. 20 zł to pokażą mi, że mam 10 zł zysku? Tak w uproszczeniu dobrze to rozumiem?

   Adam546
  • Dokładnie tak. Jak oni na operacjach Twoim tysiącem zarobią w pół roku 20 zł, to przy opłacie 2% w skali roku pobiorą przez ten czas 1% (tak dokładniej, to nie pobierają tego ani od kasy wpłacanej, ani wypłacanej, a 20 ÷ 365 ≈ 0,05 zł każdego dnia, do tego nie od wpłaconego tysiąca, a od wartości danego dnia), czyli ok. 10 zł, czyli Ty zarobisz ok. 10 zł (minus podatek); gdybyś miał gorszą kategorię z opłatą 3% (ok. 0,08 zł dziennie od tysiaca), to w pół roku wartość jednostki na rzecz tej opłaty zmniejszyliby o ok. 15 zł, czyli z zarobionych 20 zł dostałbyś tylko piątkę (minus podatek).

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki za wyjaśnienie! Pobawię się, a co mi tam! :D
   Dotąd zawsze wychodziłem na plus z ichszymi promocjami regularnego inwestowania więc tym razem nie może być inaczej :)

   Adam546
 • 14-go był w czwartek, więc nikt nie zdążył sprzedać, A na kiedy trzeba mieć czysty rejestr. Ja zlecilam sprzedaż w poniedziałek i jeszcze je mam na koncie

  TYCH Odpowiedz
 • Ma ktoś regulamin ?

  TYCH Odpowiedz
  • Jest dostępny na Oferty banku > Promocje.

   Adam546
  • Promocja trwa od 18 stycznia 2021 r. do 15 października 2021 r. Zapisy do promocji trwają od 18 stycznia 2021 r. do 12 marca 2021 r.
   Na poprzedzający dzień roboczy startu promocji oraz w momencie zapisywania się do promocji, nie posiadać jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych na podstawie zawartej z Bankiem Umowy pośrednictwa (z wyjątkiem IKE, które nie jest produktem objętym promocją);

   Adam546
 • Czyli biorący udział w poprzedniej edycji nie mogą wziąć udziału, bo za dwa dni nikt nie zdążył sprzedać.

  TYCH Odpowiedz
  • Ja jednak zakładam, że zdążyłem (choć pieniądze otrzymałem później).
   ↑ 20 stycznia 2021, 18:35 • Don Quijote de la Mancha

   Don Quijote de la Mancha
  • to skąd wiesz kiedy nie miałeś funduszy ? Sprzedawałem tuz po wypłacie premii (chwilę po, tego samego dnia) … i mi pieniądze wróciły na konto 19.01 …czyli zakładam że fundusze zlikwidowały się też wtedy czy się mylę ? Jak to sprawdzić ?

   JoX
  • Moje ING → Fundusze → [fundusz] → Historia → Sprzedaż [ta ostatnia „sprzedaj wszystko”] → Data obsługi.

   Don Quijote de la Mancha
  • ok, chociaż już są sprzedane przy próbie zapisu do promocji wyskakuje komunikat „Przykro nam, ale nie spełniasz warunków promocji „Inwestuj w fundusze i rób swoje”, ponieważ masz już fundusze inwestycyjne” Poza ich sprzedażą trzeba je jeszcze inaczej w jakiś sposób „zlikiwdować” ? Oczywiście już nie na tą ale przyszłą promo :)

   JoX
  • mam to samo, wlazlem w te fundusze i twoje fundusze i widze 2 fundusze na ktorych mam 0 zl… napisalem reklamacje – wg mnie to blad i nie zostaly zamkniete te ktore mialem jakis rok temu.

   sunwoj1
  • Funduszy się chyba nie zamyka ,tylko sprzedaje przy sprzedaży wyskakuje komunikat, ze może to potrwać do 7 dni ,data sprzedaży to data wpływu pieniędzy na konto

   TYCH
  • „data sprzedaży to data wpływu pieniędzy na konto” — skąd masz tę informację? Sama to sobie wymyśliłaś? Regulaminowy zapis „nie posiadać jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na rejestrach” wskazuje na coś innego.

   Don Quijote de la Mancha
  • A czemu wszyscy piszą, że 17.01 ma być czysto skoro w regulaminie mowa o dniu roboczym. Wg mnie 15.01 musi być czysto. Czy sprzedaż 14.01 z wyceną 15.01 oznacza, że nic się nie miało 15.01? Trudno to ocenić…

   doncoralone
  • Słusznie, dzień roboczy. Ale to nic nie zmienia, w takich sytuacjach chodzi o saldo na koniec dnia, więc to się między 15 a 17 po prostu nie zmienia.

   Don Quijote de la Mancha
 • moje się sprzedały 18 – nie zdążyłem

  karampuk Odpowiedz
 • Dzięki Panowie, trochę poprawiliście mi humor. Tzn. ogólnie to źle, że nas wykosili… No może poza Tobą @Don ;) Czyli zakładając że zleciłem w sobotę czyli w poniedziałek poszło w obieg zlecenie, a dziś nadal widzę jednostki to też bym nie zdążył sprzedać żeby 17.01 mieć czysto i móc ponownie brać udział w promo…

  jankos Odpowiedz
 • Ja również nie zdążyłem sprzedać, no cóż trzeba będzię tę edycję promocji odpuścić. Na szybko zerknąłem do regulaminu 3 edycji, szkoda że tak późno. Jeden z punktów brzmi :
  „..Na dzień 31 grudnia 2020 r. być posiadaczem jednostek nabytych na Rejestr na kwotę min. 300 zł.;” Czyli można było umorzyć te jednostki dużo wcześniej, nie trzeby było ich trzymać do wypłaty premii.

  Jackie Odpowiedz
 • możecie mi podpowiedzieć jak złożyć dyspozycje regularnego inwestowania na nowy rejestr?

  Andrus Odpowiedz
  • Np. Moje ING → Oferta ING → Promocje → Inwestuj w fundusze i rób swoje → Inwestuj regularnie → Kup nowy fundusz?

   Ale chyba nie ma się co spieszyć, premia i tak będzie w październiku, 6 dyspozycji musi się odpalić do końca września, zapisać się można nawet w marcu i tak chyba najlepiej (6 automatycznych dyspozycji od kwietnia do września). Czy coś przeoczyłem?

   Don Quijote de la Mancha
  • chodziło mi o zaplanowanie tych 6 automatycznych dyspozycji ale dzięki już chyba wiem.
   Człowiek uczy się całe życie.. To mój początek zabawy w fundusze i tak dziś czytając ten wątek odpaliłem już dzisiaj tą promocje.. zobaczymy jak będzie

   Andrus
 • Czy dobrze rozumiem, że dokonując zakupu innego funduszu z tego samego TFI otrzymuję jednocześnie nowy rejestr? Nie muszę kupować funduszu w innym towarzystwie, aby spełnić wymóg nowego rejestru (np. wcześniej był NN Konserwatywny, to teraz mogę wziąć NN Konserwatywny Plus i będzie ok)?

  pytanie Odpowiedz
 • Jak zapisaliście się do ww. promocji, to macie potwierdzenie tego faktu w apce w dziale ‚Usługi’ → ‚Dodatki’ → ‚Moje promocje’ ?? (bo ja nie → „Aktualnie nie jesteś zapisany do żadnej promocji”)

  Be@ Odpowiedz
 • Dostałam wiadomość o promocji „Zainwestuj w swoją przyszłość” – chodzi o oszczędzanie w IKE vel IKZE. Zapisy od 23 marca do 30 kwietnia 2021. Zarobić można 100 zł (w styczniu 2022). Szczegółów nie znam. Nie do końca też czuję, co to jest te IKE/IKZE.

  Be@ Odpowiedz
 • Kolejna promocja ING „Zainwestuj w swoją przyszłość. III edycja” – zapisy od dziś do 31 maja’22. Produkty objęte promocją: IKE, IKZE Inwestycyjne, IKZE Oszczędnościowe. Wypłata premii (150 lub 300 zł) w styczniu 2023.

  Be@ Odpowiedz
  • Ktoś ma pomysł jak będzie po obniżce PIT w tym roku w przypadku IKZE ? Teoretycznie zakładając, że ktoś jest w I progu dostanie zwrot 17%, w przyszłym roku likwiduje i zapłaci 12%, zysk od 7k to 350 zł. Dobrze kombinuje ? Do tego 150 premii od ING to 500 zł, zawsze to lepiej niż w banku tylko trochę zabawy 😁

   JoX
  • a nie …to ma być „wsteczną obniżka w lipcu od stycznia” …burdello bum bum 😁 Kto wpłacał w poprzednim roku może wypłacić z „zyskiem” 😁

   JoX
  • Ma być tak jak @JoX wspomniał, 12% ma obowiązywać wstecznie od stycznia 2022.

   asi
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy