Nawet 100 zł za założenie lokat dla obecnych klientów Toyota Bank

Zakończona

Ruszyła promocja Toyota Banku przeznaczona dla obecnych klientów. W zamian za założenie lokaty 6-miesięcznej zgarniemy 40 zł, a za lokatę roczną bank zapłaci nam 60 zł premii. Razem możemy wiec zyskać nawet 100 zł premii.

100 zł za lokaty Toyota Bank

Podwójna premia za lokaty

Aby skorzystać z promocji należy być posiadaczem dowolnego rachunku osobistego w Toyota Banku, który posiada wyrażoną zgodę na przesyłanie informacji handlowych o ofercie banku oraz na przetwarzanie danych w celach marketingowych banku.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że zarejestrujemy się na dedykowanej stronie promocji, a następnie w okresie od 7.12.2020 do 15.01.2020 zwiększymy saldo posiadanych środków na lokatach i kontach w Toyota Bank względem dnia 6.12.2020 o min. 10 000 zł. Bank zaznacza, że zwiększenia możemy dokonać na dwa sposoby: zakładając Lokatę Plus na 6 miesięcy (na min. 10 000 zł) i/lub zakładając Lokatę Plus na 12 miesięcy (na min. 10 000 zł). Zależnie od wybranej lokaty otrzymamy 40 zł i/lub 60 zł premii.

Lokatę 6-miesięczną musimy utrzymać przez min. 90 dni, a Lokatę 12-miesięczną – przez 180 dni. Bank dodaje jednak, że jeśli założymy obie lokaty, to czas ten wynosi 120 dni od dnia ich założenia.

Co istotne: zwiększone saldo na kontach i lokatach w Toyota Banku powinniśmy utrzymać nie tylko w dniu zakładania lokat, ale również przez cały regulaminowy okres (90 lub 180 lub 120 dni, zależnie od wariantu).

Co to oznacza? Załóżmy, że 6.12 mieliśmy w Toyota Banku 5 000 zł na jakiejś lokacie. Aby zgarnąć tytułową premię powinniśmy założyć np. jedną Lokatę Plus na 6 miesięcy i utrzymać zwiększone saldo (łącznie 15 000 zł) przez 90 dni. Jeśli skończy nam się w tym czasie stara lokata, to środków nie możemy wyciągnąć w wymaganym okresie, bo nasze saldo spadanie (i będzie mniejsze od wymaganej nadwyżki). Najlepiej więc „zrolować” zapadającą lokatę i założyć kolejną, nową (nawet na krótszy okres).

Co ciekawe bank dopuszcza możliwość wystąpienia różnicy powyżej 2500 zł (np. duży wydatek opłacony kartą albo jakiś przelew). Mamy wtedy 5 dni roboczych na uzupełnienie salda.

Powiadomienie o zgarnięciu premii w wysokości 40 zł (za Lokatę 6-miesięczną) otrzymamy do 22.04 przez wiadomość SMS. Jeśli wybraliśmy wariant z Lokatą 12-miesięczną – to SMS trafi do nas do 19.07. Zakładając obie lokaty informacja o nagrodzie trafi do nas do 21.05.

Wypłata premii nastąpi, odpowiednio, do 27.04, 21.07 albo 25.05.

Szczegóły promocji w regulaminie.

Czy to się opłaca?

W chwili obecnej Lokata Plus na 6 miesięcy jest oprocentowana na 0,6% w skali roku, a wersja na 12 miesięcy – na 0,8% w skali roku. Dla porównania najlepsze na rynku lokaty (i to bez zbędnych formalności jak zakładanie konta osobistego) płacą, odpowiednio, 1,5% lub 1,7% w skali roku.

A ile zarobimy w promocji Toyota Banku? Dla (optymalnej) kwoty minimalnej zyskamy (przez 182 dni) 24,23 zł netto + 40 zł premii. Dla lokaty rocznej będzie to 64,80 zł netto + 60 zł premii. Odpowiada to więc oprocentowaniu 1,59% brutto (na lokacie półrocznej) oraz 1,54% brutto (na lokacie rocznej).

Czy warto skorzystać z okazji? Decyzję każdy musi podjąć samodzielnie.

PS. Kalkulator zysku na lokacie znajdziecie pod tym linkiem.

Nie przegap!

Komentarze

 • Nie do końca rozumiem, więc ratujcie. W artykule jest o uszczupleniu konta „powyżej 2500zł” i nie wiem, jak jest z kwotami poniżej 2500. Nigdy nie trzymam u nich na ROR pieniędzy (jak mam zatankować to wtedy przelewam). Z racji, że logowanie do ich systemu wykańcza mnie nerwowo, to zobaczyłam, że z tych pozostałości po tankowaniach to mi się 300zł uzbierało. I teraz pytanie: Muszę dodatkowo pilnować, żeby mi saldo na ROR nie spadło poniżej te 300zł? Bank dopiero powyżej 2500zł, po 5 dniach wytnie mnie z premii, czy wystarczy, że zejdę poniżej 300zł na ROR i już po premii?

  ola Odpowiedz
  • Tu raczej chodzi o różnicę powyżej 2500zł. Przy mniejszych kwotach nie powinno to mieć znaczenia, ale z Toyotą nie mam dobrych wspomnień.

   Łuki
  • Ja też. Kiedyś mnie pani na infolinii wprowadziła w błąd, więc wolę Was spytać.

   ola
  • „Logowanie do ich systemu wykańcza mnie nerwowo” – zapewne większość klientów tak czuje. Toyota Bank, zrób coś z tym.

   PyramidHead
 • Gdzie da się sprawdzić zgody? W panelu nie znalazłem.

  PyramidHead Odpowiedz
 • Jeśli przedłużą tankuj korzyści (obecna edycja kończy się 31 stycznia) to ta promocja z lokatami się opłaci bo jednocześnie zapewnia premię za lokatę i zwroty za „tankowanie”.

  zenek64 Odpowiedz
  • Już masz lokatę, żeby mieć zwroty za tankowanie. A jak lokata się skończy, to i tak musisz kolejną, bo inaczej premię stracisz schodząc z saldem właśnie ponizej tych 2500, które masz dla tankowania.

   ola
  • tylko przez 90 lub 120 dni a tak się składa że aktualnie założona do zwrotów lokata sprint 180 wygasa mi za 5 miesięcy – także nic to nie zmienia konto było puste wczoraj (poza tą lokatą) -sprint się skończy jak premia będzie już na koncie więc wtedy zostaną lokaty PLUS a kasę ze sprinta można nawet zabrać .

   zenek64
 • Efektywne zyski, jeśli zerwiemy lokaty w momencie spełnienia warunków, będą wyglądały następująco:

  a) 40 zł za 90 dni (dla kwoty 10000 zł) odpowiada oprocentowaniu 2 %

  b) 60 zł za 180 dni (dla kwoty 10000 zł) odpowiada oprocentowaniu 1,5 %

  c) 100 zł za 120 dni (dla kwoty 20000 zł)

  Promocja trwa do połowy stycznia i bardzo prawdopodobne, że w międzyczasie pojawi się coś ciekawszego, na przykład w Idea Banku. Poza tym są jeszcze dość dobre lokaty Inbanku. A przecież w obu tych bankach kwoty depozytów nie są limitowane.

  Toyota Bank miał bardzo dobrą promocję z premią półtora roku temu. Lokata roczna 5000 zł na 2,5 % + 150 zł premii po 9 miesiącach (jeśli dobrze pamiętam). Obecna oferta jest dużo słabsza, nawet biorąc tylko pod uwagę stosunek premii do kwoty wkładu, a pomijając kwestię odsetek (bo „realia odsetkowe” mamy przecież teraz inne).

  Całkiem subiektywnie podsumowując, powyższa promocja jest ciekawa, ale w najlepszym wypadku daje niewiele większy zysk od innych ofert dostępnych (lub lada chwila dostępnych) na rynku produktów oszczędnościowych.

  g.romek Odpowiedz
  • przy opcji zerwania lokaty 30 tys. zł po 150 dniach wyszła mi równowartość 1%, przy opcji trzymania do końca (9 miesięcy) 1,56%, dla 50 tys. zł odpowiednio 0,6% i 1,33% – niech ktoś zweryfikuje ;)

   pytanie
 • Też mi tyle wyszło dla 30tyś zł. Tzn 1,55%. Tak czy siak wydaje się, że oferta naprawdę dobra, biorąc pod uwagę obecne oferty w innych bankach.

  Paweł Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy