Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – grudzień 2020

Przed nami ostatni miesiąc tego niezwykle trudnego roku. Sprawdźmy więc na jakich lokatach i kontach oszczędnościowych zarobimy najlepiej w grudniu 2020..

2% do 10 000 zł przez rok + 150 zł na start

2% na koncie oszczędnościowym niezmiennie dostępne jest w Getin Banku. Aby skorzystać z tej oferty wystarczy (jako nowy klient) założyć konto oszczędnościowe oraz konto osobiste, a następnie zapewniać comiesięczne wpływy na min. 1500 zł. W ten sposób bank pozwoli nam na to, aby nasze środki do 10 000 zł pracowały na 2% – i to przez rok!

Dodatkowo zakładając konto w programie poleceń oraz rejestrując kartę w programie Bezcenne Chwile zyskamy 50 zł w gotówce oraz 100 zł w bonach.

2% do 10 000 zł przez 4 miesiące + 160 zł na start

Równie ciekawą ofertę ma mBank, w ramach swojej promocji startowej. Tu do zgarnięcia mamy 160 zł za założenie konta oraz 2% na koncie oszczędnościowym „Mój Cel” – ale pod warunkiem, że będziemy na nim odkładać pieniądze, czyli dorzucać min. 100 zł miesięcznie. Kwota maksymalna to również 10 000 zł, a czas trwania oferty to 3 miesiące (plus miesiąc startowy).

Co ciekawe oferta dostępna jest również dla obecnych klientów – ci również mogą założyć konto „Mój Cel” z oprocentowaniem 2% przez 3 pełne miesiące kalendarzowe (nieoficjalnie również w miesiącu założenia konta) pod warunkiem, że posiadali w mBanku mniej niż 1000 zł na lokatach i kontach oszczędnościowych 31.08.2020.

2% do 20 000 zł przez 3 miesiące

2% dostępne jest również na koncie oszczędnościowym Credit Agricole. Oczywiście wymagane jest spełnienie pewnych warunków: oferta dotyczy nowych klientów, którzy nie byli posiadaczem konta dla osób fizycznych w Credit Agricole od 1.04.2018. Oprócz tego wymagane jest wyrażenie zgód marketingowych i ulokowanie maksymalnie 20 000 zł – nadwyżka ponad tę kwotę zarobi już standardowo, czyli… 0.

Oferta dostępna jest przez 3 miesiące od dnia otwarcia konta i dotyczy jednego Rachunku Oszczędzam. Co ciekawe kapitalizacja odsetek na rachunku jest dość nietypowa – bank dopisuje zarobione pieniądze co kwartał.

Lokaty Facto i Inbanku

No dobrze, a co zrobić z jeszcze większymi kwotami i bez zabaw w promocje na start? Tu z pomocą przychodzą banki działające w Polsce na podstawie europejskiej licencji bankowej – czyli włoskie Facto i estoński Inbank. W tym pierwszym do zgarnięcia mamy obecnie 1,3% na depozytach 3- i 6-miesięcznych. Kwota lokaty jest w zasadzie dowolna.

A co słychać u estońskiego konkurenta? Tu oprocentowanie już spadło i najwięcej zyskamy na lokatach o nieco dłuższym terminie. Na tych bardziej sensownych zarobimy 1,8% (lokata 2-letnia) czy 1,7% (roczna). Pełne zestawienie prezentuje się następująco:

1,6% na Lokacie na nowe środki Plus w Idea Banku

Podobne oprocentowanie zgarniemy również w polskim banku – ale na znacznie krótszy okres. Idea Bank oferuje bowiem 1,6% na 3 miesiące lub 1,5% na 2 miesiące na Lokacie na nowe środki Plus – bez limitów ilościowych. Wystarczy jedynie przynieść do banku nowe środki (nadwyżkę nad saldo z dnia 20.11.2020) i posiadać (darmowe) konto osobiste.

Jeśli jesteśmy nowym klientem banku to pamiętajmy, aby pierwsze skorzystać z oferty promocyjnej Lokaty Happy, która oferuje 1,8% do 20 000 zł. Ta dostępna jest bowiem tylko dla nowych klientów!

1,5% na koncie oszczędnościowym Nest Oszczędności

1,5% w skali roku możemy zgarnąć na koncie oszczędnościowym Nest Banku do kwoty 50 000 zł, o ile posiadamy również konto osobiste. Haczyk jest jeden: oprocentowanie dostępne jest przez niecałe 3 miesiące – bank premiuje bowiem miesiąc otwarcia konta oszczędnościowego oraz kolejne 2 pełne miesiące kalendarzowe.

1,2% na koncie oszczędnościowym Getin Banku

Oprócz 2% przez rok na koncie oszczędnościowym Getin Banku (o czym pisałem na początku wpisu) bank ten oferuje promocje dla nowych środków – dokładnie na tym samym rachunku. Zarobimy tam 1,2% w skali roku do 400 000 zł pod warunkiem, że przyniesiemy do banku nadwyżkę nad saldo konta oszczędnościowego z dnia 10.11.2020.

1% na pozostałych promocyjnych kontach oszczędnościowych

A co oferują inen banki? Oprócz Getina podobną ofertę ma również Alior Banku (1% do 100 000 zł) oraz Bank Millennium (0,5% do 50 000 zł).

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • Jest też chyba Konto idealnie oszczędzające – 1,2% na nowe środki.

  Skylla Odpowiedz
 • Co by nie było, że coś złego robię — napiszę tutaj, choć to nie na temat:
  app.revolut.com/accounts/topup — jak ktoś woli komputer, to w końcu można tu doładowywać…

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • to już ponad dwa miesiące jest

   kruczi
  • To trzeba było napisać. 😉
   Ja przegapiłem, na pewno doładowywania nie było na samym początku, we wrześniu, gdy webową wersję udostępnili.

   Don Quijote de la Mancha
 • czy mógłbyś zrobić też ranking kont firmowych?

  p.arek Odpowiedz
 • Informacyjnie: Getin nie przedłuży nielimitowanych bezpłatnych przelewów na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Także od 2021 wracają standardowe warunki.

  Michał Odpowiedz
  • Przed wprowadzeniem darmowych był standardowo jeden przelew w miesiącu za darmo?

   Shaggy
  • Tak, później 9 zł. Ale opłaty nie ma za zasilenie lokat ;-)

   Michał
  • Dzisiaj skonczylo mi sie promocyjne oprocentowanie 3,5% na EKO do 10k. Przy probie wycofania srodkow do Idei propozycja 1,4% na EKO przez 2 mce max 400k

   Shaggy
  • U mnie też z GNB do Idei, tyle że opisane jako „Lokata Specjalny %”, także 1,4% – do wyboru na 2 lub na 3 miesiące. Czekam co tam w Idei, do 4 rano maja przerwę techniczną, mam nadzieję, że nie obniżą %.

   qq
 • To zostaje chyba tylko Alior z przelewami bez ograniczeń na ror z KO.

  diego Odpowiedz
  • Jak wyglada sprawa KO w Aliorze (oprocentowanie, kwoty maksymalne)? Zmigrowali mnie ostatnio z TMobile mam szanse na otwarcie KO w Aliorze na jakichs promocyjnych warunkach dla jowych klientow?

   Shaggy
  • Prawdopodobnie można założyć KMO i korzystać z 1% dla nowych środków do 100k. Pamiętaj o zgodach.

   numerek
  • No tak, ale żeby skorzystać z tego promocyjnego oprocentowania przez raptem 2 miesiące trzeba założyć konto osobiste z kartą, którą trzeba wydać 300 zł. miesięcznie, zdaje się itd. itp.
   Nie kalkuluje się.

   Marcinek
  • Karty nie musisz mieć, tylko 1500 zł na konto co miesiąc. Nawet jak weźmiesz kartę to do końca pierwszego miesiąca jest za darmo, a tuż przed końcem miesiąca łatwo ją zamknąć w e-bankowości. Jak weźmiesz kartę to chyba jeszcze do 31.12 można zdobyć 100 zł w voucherach po zapisaniu jej do Bezcennych Chwil

   Ja123
  • „To zostaje chyba tylko Alior z przelewami bez ograniczeń na ror z KO.”

   Mój komentarz:

   https://www.youtube.com/watch?v=hwZ5Bwel5MI

   :-)

   DLW
  • Od kiedy w aliorze bez ograniczeń przelewy? Chyba kwotowych, że mowa o kwotowych?

   Dominika
  • „Konto Mega Oszczędnościowe” ma „0 zł” za „płatności i wypłaty – dowolna druga i kolejna transakcja w miesiącu kalendarzowym” — „Polecenie przelewu wewnętrznego [Przelew w ramach Banku] w PLN i walutach obcych na własny ROR” — „za pośrednictwem bankowości internetowej/mobilnej”.
   „Konto Oszczędnościowe” ma tam „5 zł”.

   Don Quijote de la Mancha
  • No właśnie tylko Mega Oszczędnościowe, bo się zdziwiłam. Ale widzę IB ma nielimitowane, trzeba założyć:) jeśli będzie kolejna edycja, bo ta się kończy za 4 dni…

   Dominika
  • A, bo przedmówcy pisali „KO” — ale to w ogólnym sensie „konto oszczędnościowe” (a takim jest KMO). Ja właśnie piszę już „kk”, „ror”, „ko” — może to nie jest zgodne z jakimiś normami językowymi (a może jest, trudno powiedzieć), ale raczej jest bardziej jednoznaczne.

   Don Quijote de la Mancha
  • Spoko;) najważniejsze, że wszystko jasne. Choć szkoda, że jednak się nie myliłam:D, bo strasznie mi ciąży ta jedna wypłata, po tym jak przez rok w Getin miałam ile chciałam.

   Dominika
  • To załóż sobie Konto Mega Oszczędnościowe i będziesz miała nielimitowane przelewy i 1% o ile uda Ci się żonglować „nowymi środkami” — w praktyce aktualnie możesz to zrobić, o ile miałaś w miarę czyste saldo na 10 listopada.

   Don Quijote de la Mancha
  • Oj, nie miałam czystego. Getin mi się skończył we wrześniu więc w październiku przeskoczyłam do alior. Ale może coś będzie z tym IB :) tęsknię za nim :D:D

   Dominika
 • W Credit Agricole teraz dla nowych klientów środki powyżej 20k na KO oprocentowane 0,4%. Dla obecnych klientów 0,4% na wszystko bez limitu.

  wojak Odpowiedz
 • Nie miałem wczoraj czasu, ale było tak:
  Przelew z IB ponad 100k do Santander, propozycja zawrotnej 0,8%; przelew ponad 100k do Getin 1,2 %. Inne kombinacje kwotwe i bankowe nie podniosły ofert. Kasa poszła na SKOK Stefczyka.

  Waldemar Odpowiedz
  • A jaki jest całkowity koszt zostania ich szczęśliwym klientem ? Miałem lecieć na rozeznanie ale przez tmobile i aliora jeszcze nie zdążyłem. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Z getinu do idei to proponują 1,4% na EKO na 2 miesiące lub lokaty 1,3% na 2lub 3 m .xyz

   prawdziwy-xyz
  • Jak napiszesz o kosztach bycia klientem to tylko skoczę sprawdzić w Wąchocku stan fundamentów . xyz

   prawdziwy-xyz
  • Wywołałeś Kasę Stefczyka, więc zerknąłem z ciekawości. Zawsze omijałem SKOKi dużym łukiem. A teraz patrzę:
   gwarancje BFG są / konto darmowe przy przelewie 500 zł / za polecenie otwarcia 50 zł (jakaś ciocia pewnie ma, więc kod się skombinuje) / oprocentowanie lokat zacne / moneyback 2% za stacje paliw, apteki. Jedynie 4 zł trzeba poświęcić, żeby się zapisać.
   Wygląda super. Gdzie jest haczyk? Może Admin prześwietli?

   pqr
  • Pewnie @ Waldemar przeswietlil i zaraz nam tu napisze , Admin raczej nie lubi skoków . xyz

   prawdziwy-xyz
  • Rzeczywiście w Skoku Stefczyka są przynajmniej dwie dość ciekawe propozycje lokat.
   Lokata Witaj w Kasie 2,5 % okres 2 m-ce, kwota do 50000 zł.
   Lokata na nowe środki 2,5 %, okres 9 m-cy, kwota do 30000 zł

   g.romek
  • Haczyków zasadniczo nie ma, poza jedną kwestią: wysokości wniesionych udziałów. Udział to nie lokata i nie podlega zwrotowi przez BFG. Ktoś już sygnalizował tego Stefczyka (ale chyba w innym wątku), a @Don bardzo słusznie zapytał go, czy wymagają jakichś dodatkowych udziałów.

   Rzecz w tym, że bywają w SKOK-ach tzw. lokaty udziałowe (Stefczyk zdaje się też taką ma), polegające na tym, że atrakcyjnie oprocentowana lokata może być założona do podanej wielokrotności dodatkowych udziałów. Np. przy pięciokrotności: wnosimy 5k dodatkowych udziałów (do zwrotu przez SKOK, o ile wcześniej nie upadnie) i mamy np. 3% do 25k. W takie lokaty NIE WOLNO wchodzić, bo w razie upadłości SKOK-u BFG odda w moim przykładzie 25k lokaty, a nie odda 5k udziałów.

   Więcej: jest taka szkoła syndyków masy upadłości niektórych SKOK-ów, że ustawa o SKOK-ach pozwala żądać wpłaty do masy jeszcze raz wysokości wniesionych udziałów (w moim przykładzie: stracone byłoby pierwsze 5k, a syndyk mógłby zażądać wpłaty, a potem wnieść pozew o drugie 5k). Rzeczywiście w ustawie jest taki dość niejasny przepis.

   Ktoś już gdzieś napisał, że od znajomego po upadłości SKOK-u zażądano jakąś niewielką kwotę – to było właśnie to. Kwota była niewielka, bo znajomy na szczęście nie założył lokaty udziałowej ani nie wniósł dodatkowych udziałów w celu podwyższenia oprocentowania wszystkich zakładanych lokat (to niektóre SKOK-i też praktykowały, Stefczyk zdaje się tego nie ma). Ale wnosząc nawet jeden udział (niezbędne minimum) do SKOK-u (w Stefczyku aktualnie rzeczywiście zaniedbywalny, ale bywają SKOK-i z ok. 100 PLN, a może i więcej), trzeba od razu być pogodzonym z jego możliwą stratą (a być może ze stratą jego dwukrotności plus koszty sprawy, jeśli damy opór sądowy syndykowi).

   Z tym że szkoła syndyków o żądaniu raz jeszcze wysokości udziałów zdaje się, że aktualnie o wiele częściej przegrywa niż wygrywa w sądach, ale gwarancji wygranej nie ma. Sporny przepis aktualnie nadal istnieje i w danej sprawie można przegrać.

   Janusz Ł. Osiowy
  • W takie lokaty NIE WOLNO wchodzić bo …SKOK-i to wiadomo czyje jest koryto.

   A ta szkoła syndyków to pewnie przyklasztorna z Torunia

   Czero
  • Dzięki, Janusz. Czyli dopóki nie chcą wpłaty udziałów więcej, niż kilka pln to nie ma się co bać. Lokaty dużo lepsze, niż w Idei nawet. Zabieram się więc za poszukiwania klientów Stefczyka wśród rodziny. Dodatkowych 50 pln nie można odpuścić.

   pqr
  • Ok 20 PLN różnicy miesięcznie – czy warto ?

   Andy59
  • g.romek, lokata na nowe środki 2,5 %, okres 9 m-cy jest na kwotę do 15000 zł a nie 30000zł
   https://www.kasastefczyka.pl/-/media/pliki%20serwisow/grafiki-produktowe/nowa-strona-kasy-stefczyka/dokumenty/tabele-oplat-cenniki-ubezpieczenia/cennik-lokat.pdf?la=pl-pl
   „Kwota minimalna: 300 PLN. Kwota maksymalna: 15 000 PLN. Kapitalizacja odsetek – po upływie okresu umownego. Członek Kasy może założyć wiele Lokat na nowe środki pod warunkiem, że ich łączna kwota nie przekracza 15 000 PLN w okresie obowiązywania oferty”

   yosa
  • @ yosa
   Wiem, ale jak pisałem tamten post, to była jeszcze dostępna na 30 tys. Ostatnio zmienili kwotę maks.

   g.romek
  • @ Waldemar: „Kasa poszła na SKOK Stefczyka”
   A jak postępują w oddziale z dowodem osobistym, podczas zakładania konta w tym SKOKu: skanują do systemu, kserują czy tylko spisują dane z DO ?

   yosa
  • @yosa
   Sorki dopiero teraz przeczytałem Twoje pytanie. Ode mnie wzięli dowód i niestety skserowali. Nie zwróciłem na to uwagi i nie zareagowałem mimo, że procedura rejestracji nowego członka i założenie lokat trochę trwa.

   Waldemar
 • Orientuje się ktoś czy Santander Bank daje jakąś ofertę utrzymaniową?

  Shaggy Odpowiedz
  • To samo pytanie. A jak wygląda sytuacja w Credit Agricole?

   Bogusia
  • Czasami daje, a czasami nie.
   1 zł / za transakcję dziennie lub 2% maksymalnie 30 zł miesięcznie

   mbo
  • @mbo te warunki dotycza Santandera czy Credit Agricole o ktory pytala Bogusia?

   Shaggy
  • U mnie Santander dał 1zł/transakcję dziennie na 4 m-ce, uwzględniając wstecznie miesiąc, w którym chciałem złożyć wypowiedzenie.

   Bogy
  • Warunki dotyczyły Santandera.
   Rezygnacja zgłaszana telefonicznie.

   mbo
  • Przed chwilą wypowiadałem telefonicznie KK MC Silver z ostatniej promki założona w listopadzie, brak propozycji (słowa doradcy: karta zbyt krótko aby mógł coś zaproponować)

   erde
  • @Bogi, mbo na czym oonkretnie polega 1 zl za transakcje dziennie? (trzeba dziennie wykonac sume transakcji na jakas kwote mijikalna i wtedy zwracaja 1zl? Czy wystarczy jedna transakcja na dowolna kwote?

   Shaggy
  • Do @ Bogusia –
   Po rezygnacji z konta w Credit Agricole otrzymałam telefon po ok. 2 tygodniach (być może wcześniejszych nie odebrałam) i otrzymałam następujące propozycje:
   Propozycja 1. 1% na KO do 200000zł – o warunkach nie słuchałam, bo od razu odmówiłam.
   Propozycja 2. 25 zł/mies. przez 1 rok. Warunki: przelew prawdziwego wynagrodzenia od kolejnego miesiąca i 3 transakcje kartą – odmówiłam (był koniec listopada i bałam się, że nie zdąży przyjść w grudniu wynagrodzenie, bo otrzymuję pierwszego).
   Propozycja 3. Zwrot do 25 zł/mies. przez 1 rok za zaokrąglenia na CA saver. Zwracają zawsze połowę zaokrągleń a przy ustawieniu na 10 zł to wychodzi 6 małych płatności. Warunki: wpływ od innej osoby na min.1000 zł. – przyjęłam.
   Ciekawe jaka byłaby kolejna propozycja.

   Lidia
  • Dają 1 zł za jakąkolwiek transakcję kartą.

   mbo
 • Jak składałeś wypowiedzenie w SANTANDER ?,bo online nie ma takiej opcji

  TYCH Odpowiedz
 • Dziś getin zaproponował lokatę 1.3% na 3 miesiące przy przelewie do ING

  Daw Odpowiedz
 • Sorry, że zapytam w tym wątku. Kiedy millennium zwraca pieniądze z tytułu oferty utrzymaniowej na konto. Zgodziłem się pozostać, a nie spytałem się do jakiego dnia są księgowane zwroty.

  zaqu Odpowiedz
 • Propozycja obowiązuje od pierwszego dnia następnego miesiąca. Przykładowo, jeśli zaproponowali w grudniu, zwroty będą naliczane od 1 stycznia, zwrot za styczeń wypłacą około 10 lutego.

  g.romek Odpowiedz
 • Dzięki za odpowiedź. Właśnie chodziło mi konkretnie w jaki dzień wpada zwrot za transakcję blikiem, kartą. Zaproponowali mi końcem października, czas trwania od 1 listopada do do końca kwietnia (6 miesięcy). Czyli mam oczekiwać ok. 10 grudnia.

  zaqu Odpowiedz
 • marny to % ale informacyjnie: IB podwyższyło na nowe środki: 3M 1,6%; 2M 1,5%; 1M 1,2%

  adaś Odpowiedz
 • Było słodko … było nawet o wierze…. przyszła odpowiednia data – i nikt nie skomentował ?!
  Od wczoraj nowa 16. edycja EKO w Getinie.

  Be@ Odpowiedz
  • Warunki bez zmiany czyli nadal będą bezpłatne wszystkie przelewy z KO czy tylko jeden?

   Bogusia
  • tak, bez zmian – czyli zgodnie z regulaminem:
   „Darmowe przelewy wewnętrzne przez bankowość elektroniczną do końca 2020 r.”

   Be@
 • @Be
  Hej!
  Pisaliśmy o tym w innym wątku. Dało się przewidzieć, że warunki nie ulegną zmianie.

  Beata2 Odpowiedz
  • a podasz wszystkim zainteresowanym kiedy był dzień badania salda i do kiedy jest nowa promocja ?

   Be@
  • Z tego co widzę w aplikacji to 1.12. Do promocji można przystąpić 7.12.2020 -17.01.2021

   asi
 • @Be
  To do mnie? @asi odpowiedział.

  Beata2 Odpowiedz
 • W Getin 1,2% na oszczędnościowym nie dotyczy rachunku wspólnego z żoną – odmówili mi. Ale sami tworzą taki rachunek dla jednego właściciela, a przecież oszczędności są zwykle wspólne. Ciekawe dlaczego takie ograniczenie

  blad201 Odpowiedz
 • Odwiedziłem dzisiaj SKOK Stefczyka – kilka podstawowych informacji odnośnie rachunku i lokat. Zapisując się do SKOKU ponosimy koszt 3zł (wkład 1zł, wpisowe 1 zł, udział 1zł). Jeśli chodzi o ROR mamy do wyboru: IKS Clasic (0 zł za prowadzenie jeśli w miesiącu zasilimy go kwotą min 2000zł w innym wypadku 16,50zł miesięcznie – opłata, przy tym rachunku ktora jest obligatoryjna i nie do unikniecie to składka 1 zł/mc na SKEF). Drugim rachunkiem jest IKS Deponent (bez dostępu do bankowości internetowej, opłata miesięczna 5,90zł + 1 zł/mc na SKEF). Jeśli chodzi o lokaty to mamy dwie nad którymi można się pochylić: Lokata dla nowych klientów do kwoty 50k na 2,5% na 3 mce oraz Lokata na nowe środki do 30k (od jutra do 15K) na 2,5% na 9 mcy.

  Shaggy Odpowiedz
  • Czy aby z tych opłat na IKS Deponent nie zwalniają, jeśli ma się u nich wyłącznie lokaty?

   Teraz w SKOK-ach nic nie mam, bo ich aktualna oferta jest raczej marna. Te dwie lokaty jeszcze ujdą, ale mnie ich wysokość i terminy nie zachęcają, żeby osobiście uczestniczyć w sporej papierologii przy zapisie i potem znów osobiście się wypisywać. Natomiast swego czasu SKOK-i dawały zdecydowanie lepsze odsetki od banków, ale w żadnym, w którym miałem lokaty, nic nie musiałem płacić, bo wszystkie zwalniały – po napisaniu wniosku – z opłat i składek osoby, które wyłącznie zakładały lokaty. Może to się zmieniło, ale trzeba o to wyraźnie zapytać.

   Janusz Ł. Osiowy
  • Jeszcze jedna kwestia mi się przypomniała: sporym minusem były swego czasu wysokie opłaty za przelewy, którymi wycofywało się lokaty z odsetkami. Przy sporych różnicach odsetek obniżało to tylko trochę zysk z lokaty, ale i tak było się znacznie do przodu z bankami. Trzeba więc pytać i o tę kwestię. No i o brak opłat za wypłatę gotówki – kiedyś ich zasadniczo nie było – bo przy niewygórowanych kwotach można ewentualnie zastosować opcję teczka.

   Janusz Ł. Osiowy
  • 1 zł miesięcznie to bardzo źle.
   Już mnie serce boli, dlatego od razu pytanie o aptekę ? Co ze zwrotami ? Ile z tego będzie ?

   Bogdan
  • a jaka opłata za wypisanie się ?
   jak liczę zwroty 2% w aptece i na stacji paliw to mi wychodzi jakieś 5,5zł/mc i to też wątpliwe, to teraz mało jeżdżę. A alkoholu nie kupuję.

   Be@
 • Idea spuszcza z tonu :) Lokata Happy – aż 2,9% a Happy pro – 2,5%. Na razie nie zmienili na Nowe środki – 1,6% , ale i tu myślę, że to tylko kwestia czasu…

  Bolo Odpowiedz
  • Teściowa złożyła wczoraj wniosek o tą lokatę Happy gdy oprocentowana była na bodajże 1,8%. Ale jeszcze jej nie opłaciła. Jakie będzie miała oprocentowanie jak dzisiaj przeleje środki? 1,8% czy 2,9%?

   drudar
  • Przypuszczam, że może mieć 1,8 – we wniosku są pewnie opisane warunki. Ale ja bym nie realizował przelewu na te lokatę, tylko spróbował złożyć nowy wniosek z dzisiejszym oprocentowaniem. A jak się nie będzie dało to kontakt z infolinią.

   Bolo
  • I ciekawe jak zawrotna dziś, czy się zmieniła , ktoś próbował?

   Bolo
  • Zawrotna dziś przy przelewie do getin 60k 1,4%. Nie sprawdzałem na ile miesięcy.

   Zet
  • Jeszcze chwila będą się kończyć 3 miesięczne lokaty na 2.9 % więc podejrzewam że coś się zmieni na korzyść.

   Clio
  • Niestety 8 grudnia złożyłem wniosek o lokatę Happy. Na infolinii powiedzieli, że decyduje data złożenia wniosku.

   wojak
  • Teściowej też tak powiedzieli. Ona złożyła 9-tego. Dzień później i miałaby 2,9%.

   drudar
  • Powiedzieli też, że można spróbować napisać reklamację, ponieważ trzykrotnie weryfikowali mi dokument tożsamości, a w międzyczasie zmieniła się tabela oprocentowania, więc nie mogłem ani wpłacić swoich pieniędzy, ani wnioskować o inną lokatę. Nie sądzę, że się uda, ale spróbuję. W każdym razie opłacę tę na 1,8%, bo to i tak była jedna z lepszych ofert na rynku, a nie ma możliwości już być potraktowanym jako nowy klient.

   wojak
  • Trochę się zdziwiłem. Reklamacja rozpatrzona pozytywnie. Podnieśli mi oprocentowanie lokaty Happy z 1,8% na 2,9%. I to już po przejęciu przez Pekao.

   wojak
 • Do @ Lidia –
  Po rezygnacji z konta otrzymałaś m.in. propozycje:
  Zwrot do 25 zł/mies. przez 1 rok za zaokrąglenia na CA saver.
  Warunki: wpływ min. 1 000 zł i min. Nic nie piszesz czy aby spełnić warunek tej propozycji ile należy obowiązkowo wydać kartą debetową w miesiącu?

  Bogusia Odpowiedz
  • Nie ma żadnego wymogu płatności kartą dla promocji. Jak się nią nie będzie płacić to po prostu nie będzie zwrotu. Jest tylko standardowy wymóg 1 płatności kartą dla jej bezpłatności. Tylko, żeby uzbierać 25 zł za CA saver to trzeba zapłacić kilka(naście – zależnie od kwoty zakupu) razy kartą. No i trzeba pamiętać, że zaokrąglenia, które idą na konto oszczędnościowe są pobierane z Twojego własnego ROR-u, gdzie trzeba mieć kasę, żeby było co brać. Wpływ 1000 zł ma być z obcego konta, np od męża.

   Lidia
  • @Lidia Dzięki, właśnie w dniu dzisiejszym złożyłam wypowiedzenie w oddziale- brak propozycji, tylko informacja, że będą dzwonić.

   Bogusia
 • Do dzisiaj (27.12) można aktywować 11 edycję Konta Mega Oszczędnościowego na 1% kwota 100 tys. Wie ktoś co szykują w 12 edycji? Nie wezmą czasem przykładu z Millennium i nie obniżą oprocentowania? Ktoś coś wie lub podejrzewa ?

  rychu75 Odpowiedz
  • Powaznie lapiecie sie na ten 1% skoro w takim np. Nest jest 1.5% i to bez wiekszych ograniczen.

   keton
  • @keton
   Czy po ponownym założeniu NO, można skorzystać z promocyjnego oprocentowania?

   g.romek
  • @ketonie, a nie pomyślałeś, że ktoś może mieć więcej do ulokowania niż 50k na NO, a z Idei nie skorzystał wcześniej albo nie mógł.

   pws
 • * miało być 17 grudnia

  rychu75 Odpowiedz
 • Naprawdę nikt nie wie co szykuje Alior ?

  rychu75 Odpowiedz
  • Zerknij sobie na nową Tabelę % obowiązującą od jutra w dokumentach Aliora, to będziesz wiedział czy coś się zmieni… Podpowiem, że prawie nic, ale jedna kwestia minimalnie na plus, tyle że prawie nieistotna z naszego punktu widzenia.

   pws
  • Dzięki za odpowiedź

   rychu75
 • Idea rozsyła maile że świąteczną lokatą 2,2% na 2 miesiące do 1 mln.

  drudar Odpowiedz
 • Oferta skierowana dla kończących się lokat 3m 2,9%

  Clio Odpowiedz
 • Czy jakiś bank od 1 stycznia 2021 roku oferuje konto oszczędnościowe o atrakcyjnym oprocentowaniu bez opłat za przelewy, ze swobodą wypłat? Jak aktualnie oprocentowany jest rachunek depozytowy w Facto?

  Bogusia Odpowiedz
 • Zapraszam do głosowania na TOP BANKÓW 2020
  https://forms.gle/fVQLodrhLD2QaPDy9

  Ankieta jest anonimowa (obsługiwana przez Google, trzeba mieć konto), można wybrać maks. 3 banki najlepsze pod względem oferty i opłat oraz 3 najgorsze pod względem szeroko rozumianej obsługi (reklamacje, stabilność serwisu internetowego etc.). Po wypełnieniu każdy może zobaczyć aktualne wyniki. Swoje odpowiedzi można później zmieniać.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Przy okazji przypomnę top najlepszych i najgorszych banków 2019 r.:
   TOP BANKÓW 2019

   Bank najlepszy pod względem oferty (prowizje, warunki bezpłatności, promocje, wybór produktów etc.)

   1. Bank Millennium
   2. Getin Noble Bank
   3. Santander Bank Polska
   4. ING Bank Śląski
   5. T-Mobile Usługi Bankowe

   Bank najgorszy pod względem obsługi (popełniane błędy, konieczność składania reklamacji i sposób ich rozpatrywania, poziom wiedzy pracowników, dostępność i przejrzystość dokumentów, stabilność działania systemów informatycznych etc.)

   1. BNP Paribas Bank Polska
   2. Bank Pekao
   3. PKO Bank Polski i Inteligo
   4. Toyota Bank
   5. Bank Pocztowy i Envelo

   https://livesmarter.pl/najlepsze-lokaty-grudzien-2019/#comment-269819

   Don Quijote de la Mancha
 • Według mnie zdecydowanie BNP Paribas Bank Polska jeżeli chodzi o sposób rozpatrywania reklamacji wiedzie prym.

  Bogusia Odpowiedz
  • Ale chyba w sensie, że zawsze u nich każda promocja = reklamacja…

   @Don Wyświetlając wyniki ankiety nie widać góry tabel czyli BNP Paribas Bank Polska, chyba że tylko to u mnie tak

   jankos
  • Reklamuje prowizję już od roku, którą bank pobrał chociaż TOiP takiej nie przewiduje. Czy jest jakiś urząd, który nałoży na bank karę gdy stwierdzi, że bank niesłusznie nalicza konsumentom opłaty?

   Bogusia
  • Lista wyników zaczyna się od PKO (czyli tak jak lista do głosowania). Ale w wynikach drugiej pozycji: Pekao – nie ma. Potem też są „dziury” w liście wynikowej.
   A Paribas jest pomiędzy Alior i Millennium – wynik jest, nie ma nazwy banku na wykresie.

   A ja dodatkowo nie rozumiem tych procentów. Suma wszystkich daje więcej niż 100%.

   BTW. Millennium zatłukło w tym roku KO Profit, a mimo to ma najlepszą ofertę wg głosujących ?!

   Be@
  • @Bogusia duzo na tej karcie zarabiasz miesiecznie ze warto dalej z nimi walczyc o darmowa karte przeniesiona z Raiffeisena? Mam nadzieje ze wiecej niz 20 zl. Gdybys zamknela stara karte rok temu to za pol roku moglabys wziac 400 zl za nowa karte kredytowa.

   aaaa
  • U mnie wygląda dobrze, w tym panelu właściciela ankiety wśród odpowiedzi widzę wszystkie banki wg tej kolejności, co w pytaniach, od PKO Bank Polski i Inteligo do Volkswagen Bank Polska (układałem to mniej więcej wg wielkości). Może te problemy są na komórce?
   Procenty mogą dać w sumie 300%, bo można zagłosować na maks. 3 banki, a to jest odsetek uczestników głosujących na dany.
   Jak jest po wypełnieniu, to jeszcze nie sprawdzałem, bo jeszcze się nie zdecydowałem… Millennium mnie też wkurzyło tym zatłuczeniem Profit, choć w sumie inni podobnie robili, ale też z tym limitem dla tego śmiesznego oprocentowania to dowalili… Z drugiej strony ciągle chyba mieli niezłe promocje za zrobienie ror czy kk, a dotychczasowi posiadacze (w tym ja) mogli naprawdę nieźle zarobić na utrzymaniówce…

   Don Quijote de la Mancha
  • Tylko czekałem aż będzie ten formularz :) każdy ma swoje odczucia, np. duzo psioczy na pko bp a ja mam wbrew pozorom dobre nimi skokarzenia. Ale pod bnp paribas się podpisuje 😁😁😁

   Anom
 • @Don – my mamy tak: https://www.dropbox.com/s/kp6hp0zomp0w0s1/Przechwytywanie.JPG?dl=0
  Niektóre nazwy banków mógłbyś skrócić, żeby zmieściły się w jednej linijce (chyba że już za późno, bo anuluje te 14 głosów)

  Z tymi 300% to nawet dobry pomysł.

  Be@ Odpowiedz
  • to z kompa screen – nie z komórki

   Be@
  • Aha, no niepotrzebnie to „Polska” w niektórych nazwach zostawiłem, ale cóż, już za późno, nie będę grzebał…

   Don Quijote de la Mancha
 • Takie mam pytanie. 6 stycznia kończą mi się 4 miesiące oszczędzania na Celu w Mbanku. I czy dobrym pomysłem jest wypłacenie całości środków 7 stycznia czy lepiej poczekać do końca miesiąca. Część osób twierdzi, że promocyjne oprocentowanie będzie tylko przez 4 miesiące od otwarcia celu ( u mnie do 6 stycznia) a część że do końca miesiąca, w którym kończy się cel

  denek Odpowiedz
  • Przecież w regulaminie promocji pisze że są to 4 pełne miesiace

   pytalski
  • Regulamin jest nieprecyzyjny i nawet konsultanci we wrześniu nie umieli jednoznacznie stwierdzić do kiedy jest to promocyjne oprocentowanie także pozostaje liczyć na informację od osób które cel założyły w sierpniu i którym dolicza się odsetki na koniec grudnia. Czy to będzie za cały grudzień czy tylko za 4 miesiące od otwarcia rachunku. Ja też otworzyłem 6 września więc jedziemy na jednym wózku.

   Paweł
  • Też ostatnie oprocentowanie promocyjne na koncie oszczędnościowym naliczane było do końca miesiąca mimo, że wpłata była w środku miesiąca. Tam akurat można było sprawdzić aktualne oprocentowanie i dlatego wstrzymałem wypłatę. Ostateczna kwota wypłacona zgadzała się.

   R
 • Witam.
  Na piśmie mam że 4 pełne miesiące, nie ważne kiedy w jakim dniu założyłem. Ja myślałem że do 10/11 a mi potwierdzili ,że do 31/12

  miron Odpowiedz
 • mały chochlik z datami . Ja liczyłem,że do 10/12 a bank twierdzi ze do 31/12 .

  miron Odpowiedz
 • Facto od dzisiaj dla lokat na 3 i 6 miesięcy obniżyło oprocentowanie z 1,5% na 1,2%. Akurat wtedy, gdy wieczorem zleciłem przelew z Aliora do nich heh. Będę musiał cofnąć kasę do Aliora i puścić szybko do Idea Banku póki wciąż jest 1,5%.

  Krisu Odpowiedz
  • Krisu masz tam lokaty ?
   Jakieś uwagi, wskazówki , możesz podać ?

   Bogdan
  • e-maile o obniżeniu %% wysyłają zawsze z wyprzedzeniem, poza tym na stronie przed obniżką są umieszczane dwie tabele oprocentowania

   adaś
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy