ING: łatwe 100 zł premii za zainwestowanie 150 zł (plus 100 zł za założenie konta!)

Zakończona

Zbliża się koniec całkiem łatwej promocji ING Banku Śląskiego, w której do zgarnięcia mamy 100 zł premii. To idealny moment aby z niej skorzystać, ponieważ minimalizujemy ilość miesięcy w których trzeba posiadać kartę (i wydawać 300 zł, aby była bezpłatna). Dziś jednak prześwietlimy promocję, w której do zgarnięcia mamy kolejne 100 zł premii – za zainwestowanie w fundusz inwestycyjny. Zaraz, zaraz. Fundusze inwestycyjne na LiveSmarter? Tak, z prostego względu: w przeprowadzonej niedawno ankiecie tylko 5% czytelników opowiedziało się przeciwko powstaniu działu dla inwestycji obarczonych niewielkim ryzykiem. Takim minimalnym, mniejszym niż potencjalna premia. Promocja ING idealnie tu pasuje – do zgarnięcia mamy 100 zł, a do zainwestowania – maksymalnie kilkaset złotych. Na dodatek do wyboru mamy fundusze ultra bezpieczne. Zainteresowani? Jeśli tak, to zapraszam do pierwszego wpisu z Laboratorium LiveSmarter, w którym, mam nadzieję, będziemy przeprowadzać same udane eksperymenty :-)

100 zł premii za regularne inwestowanie w ING

100 zł za kupienie jednostek funduszu inwestycyjnego

Aby skorzystać z promocji „100 zł za regularne inwestowanie” należy być obecnym klientem banku, który w momencie startu promocji (1.02.2017) nie posiadał żadnych jednostek funduszu w ING. Oprócz tego musimy mieć wyrażoną zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych. Jeśli nie posiadamy dostępu do bankowości internetowej ING – z promocji nie skorzystamy, bo tylko w ten sposób można kupować jednostki. Oczywiście dostęp taki najlepiej uzyskać przy okazji wspomnianej we wstępie promocji z premią w wysokości 100 zł za założenie konta osobistego.

Co dalej? Same warunki promocji są dosyć proste. Po zalogowaniu do bankowości internetowej wystarczy podpisać umowę o świadczenie usług przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub odkupienia tytułów uczestnictwa w instytucjach wspólnego inwestowania, przy okazji wypełniając krótką ankietę (wymaganą przez prawo). Zrobimy to wybierając z menu „Oferta ING”, a następnie „Inwestycje”. W okresie promocji (do 31.03.2017) konieczne jest również zlecenie otwarcia nowego rejestru w funduszach inwestycyjnych oraz nabycie jednostek jednego z funduszy. Oprócz tego w tym samym okresie musimy złożyć dyspozycję regularnego inwestowania, a na podstawie tego typu dyspozycji do 30.04.2017 przynajmniej raz muszą zostać nabyte jednostki jakiegoś funduszu. Najprościej spełnić te warunki ustawiając zlecenie regularnego inwestowania.

Regularne Inwestowanie w ING - 100 zł premii na start

To tyle, jeśli chodzi o wymogi banku. Jeśli spełnimy powyższe warunki, to do 16.05.2017 na nasze konto osobiste lub Otwarte Konto Oszczędnościowe trafi 100 zł premii – o ile będziemy posiadać jeden z tych rachunków oraz jednostki uczestnictwa w jednym z funduszy inwestycyjnych. Bank dodatkowo ufunduje 23 zł które zostanie przekazane na sfinansowanie podatku (tak, aby zostało nam już 100 zł na czysto).

Ile trwa regularne inwestowanie?

Póki co warunki promocji wydają się dosyć proste: do końca marca kupujemy jednostki funduszu inwestycyjnego, składamy zlecenie regularnego inwestowania i korzystamy z niego przynajmniej raz, do końca kwietnia. Diabeł jednak tkwi w szczegółach i pewnie wiele osób zastanawia się co oznacza regularne inwestowanie i ile właściwie trzeba zainwestować?

Zgodnie z regulaminem oferty:

Uczestnik korzystający z Promocji deklaruje, że będzie regularnie nabywać jednostki uczestnictwa w ramach Dyspozycji Regularnego Inwestowania […] przez okres 12 miesięcy; począwszy od dnia otwarcia rejestru.

Cały patent polega jednak na tym, że… to tylko deklaracja. Nie jest przewidziana żadna karta, a dyspozycję możemy przecież anulować po otrzymaniu premii – choć oczywiście nie musimy.

Druga kwestia, czyli wysokość wpłat na fundusz inwestycyjny, jest jednak dużo bardziej istotna. Jest bowiem różnica, czy zainwestować musimy 100, 1000 czy 10 000 zł.

Niska kwota wejścia

Na szczęście spośród funduszy inwestycyjnych oferowanych przez ING dostępne są takie, gdzie minimalna kwota wejścia wynosi zaledwie 100 zł, a minimalna kwota dopłaty – 50 zł. Oznacza to, że wystarczy zainwestować łącznie 150 zł aby zyskać 100 zł premii. Plus ewentualnie to, co wypracuje fundusz.

Oczywiście wybór funduszu to sprawa indywidualna, jeśli jednak interesuje nas głównie premia oraz ochrona kapitału, to najbezpieczniejszym wyborem będzie jeden z funduszy pieniężnych. Spośród ofert dostępnych w ING dostępne są cztery oferujące pierwszą wpłatę na poziomie 100 zł (i dopłaty po 50 zł):

 • ING Pakiet Ostrożny
 • Investor Gotówkowy
 • Investor Płynna Lokata
 • Skarbiec Depozytowy DPW

Ponieważ sam nie jestem absolutnie żadnym znawcą funduszy mój wybór spośród tych czterech opcji byłby prosty: kupiłbym jednostki funduszu, który wygląda najlepiej na przestrzeni lat. W przypadku powyższych funduszy najlepszą historię ma fundusz Investor Płynna Lokata, który na przestrzeni 17 (!) lat miał tylko jedno poważne obsunięcie wartości jednostki (o około 8%). Nawet przy założeniu, że znów możemy trafić na tego typu scenariusz, strata 12 zł z naszych zainwestowanych 150 zł nie powinna być zbyt bolesna.

Stopa zwrotu funduszu Investor Płynny Lokat

Pamiętajcie, że to tylko i wyłącznie mój wybór i nie stanowi on rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Wszystkie decyzje podejmujecie na własną odpowiedzialność!

Ile kosztuje kupowanie funduszy w ING?

Korzystanie z możliwości inwestowania w fundusze poprzez bankowość ING jest bezpłatne. Zapłacić możemy za nabycie i sprzedanie jednostek funduszu (opłata manipulacyjna), ale wszystko zależy od naszego wyboru. Przykładowo fundusze Investor pieniężne są zwolnione z opłaty manipulacyjnej, za fundusz Skarbiec Depozytowy zapłacimy 1%, a za ING Pakiet Ostrożny – według infolinii – nic (choć ten dokument mówi nawet o maksymalnie 3%). Co ciekawe na infolinii dowiedziałem się również, że fundusz Skarbiec dostępny jest tylko dla klientów premium.

Co ważne: wszystkie fundusze pobierają opłaty za zarządzanie, ale są one wliczone w wycenę jednostek funduszu (czyli wykresy i stropy zwrotów funduszy odwzorowują już rzeczywiste wyniki, po odliczeniu opłat).

Swoją wczoraj czytelnicy bloga, którzy skorzystali z pierwszej edycji promocji, pochwalili się zgarnięciem premii. Zyskali również na wartości funduszów: Don Quijote 38 groszy na Pakiecie Ostrożnym, Bea 8,5 zł na Pakiecie Dynamicznym, a mike 3,40 zł na Pakiecie Umiarkowanym. Oczywiście w tej chwili mamy hossę, więc w zasadzie wszystko rosło, jednak pamiętajmy, że w momencie spadków na bardziej agresywnych i ryzykowanych funduszach możemy stracić!

Czy warto skorzystać z oferty? Choć nie jest to w 100% bezpieczna promocja bankowa to ryzyko może się opłacać. Ciężko bowiem, żeby fundusz pieniężny nagle spadł o kilkanaście czy kilkadziesiąt procent. Osoby, które posiadają dostęp do bankowości internetowej mogą więc szybko zgarnąć łatwą premię. A osoby, które dostępu nie mają – dodatkowo 100 zł za otwarcie konta z lwem i wykonanie transakcji kartą na kwotę 1000 zł. Razem wychodzi całkiem ładna premia.

PS. Na koniec drobna prośba do Was, czytelników, którzy również tworzą tego bloga (m.in. na waszą prośbę powstał ten wpis, inicjujący nowy dział). Jeśli macie jakieś uwagi co do nowej kategorii – dajcie koniecznie znać (w komentarzach lub poprzez formularz kontaktowy). Docelowo prawdopodobnie wpisy z kategorii „Laboratorium” znikną z głównego „strumienia” wpisów i będą widoczne tylko z boku bloga (a może to rozwiązanie nie ma sensu?). Zastanawiam się też nad osobnym newsletterem czy fanpage. Co o tym myślicie?

Ważne dokumenty

Kalendarz promocji

Nie przegap!

Komentarze

 • ING pozyskał ponad 100 tys nowych klientów, którzy zostawili trochę hajsu w banku. Bank pomimo kilku akcji z money back ma kasę na wypłacenie nagrody. Też zastanawiam się dlaczego tego jeszcze nie zrobili..W regulaminie jest mowa o zobowiązaniu się do inwestowania przez 12 miesięcy. Z tego co czytałem, to niektórzy zamierzają po otrzymaniu nagrody zrezygnować. Czy przypadkiem za to nie grozi zwrot nagrody? Już nie pamiętam i muszę spojrzeć do regulaminu, ale proszę Was o odpowiedź.
  Pozdrawiam.

  Kagoo Odpowiedz
  • przeciez mozesz inwestowac dalej w fundy tym bardziej ze jest hossa na gieldzie :)

   koles
  • Mam nadzieje, ze tak nie jest, bo to po otrzymaniu premii chce sie od nich zawinąć. Nabijałem przez lata 300zł miesiecznei kartą ,żeby nie płacić prowizji za konto a nic z tego nie miałem. Koniec tego. Przetrzymali mnie tylko tą stówka. Dostanę ją i spadam :)

   Mateusz
  • #Mateusz. Ja zamknąłem tutaj kartę zaraz po zgarnięciu premii za założenie konta i nie muszę wydawać 300zł, a zgarnąłem już stówkę za cztery przelewy na 1000zł i teraz dostanę drugą za inwestowanie. Polecam też zamknąć kartę.

   jaceny
  • dostales zaproszenie do premii za wynagrodzenie? czy tylko zarejestrowales sie i waliles przelewy w ciemno?

   koles
  • Zarejestrowałem się bez zaproszenia. Chciałem wziąć udział w drugiej takiej promocji, która jest teraz, ale nie mogę bo już mnie nie przepuszcza przez formularz. Wyskakuje na czerwono informacja, że nie spełniam jakiegoś punktu regulaminu.

   jaceny
  • super ja sie zarejstrowalem wczesniej wiec powinno przejsc. tytul wynagrodzenie i 1000 wystarczylo?

   koles
  • też się wcześniej zarejestrowałam, a teraz wyskakuje mi że nie spełniam 3. pkt regulaminu (zaproszenie od banku zapewne) – może zaryzykuję i zobaczę, czy się uda :)

   Zoria
  • Dostawałem przelewy od innej osoby z tytułem „przelew środków” i było ok.

   jaceny
  • Przypominam, że tam nie ma wymogu wynagrodzenia, tylko przelew na 1000 zł od innej osoby.
   Potrzebujemy rzetelnej i potwierdzonej informacji, czy więcej osób dostało premię w poprzedniej edycji po rejestracji BEZ ZAPROSZENIA, bo w maju trzeba wykonać pierwszy przelew. Ja do tej pory czekałem na zapro i nic… wiec pod koniec maja rejestruje się na dziko.

   abc
  • Tak. dostałem w poprzedniej, takiej samej promocji, premię BEZ ZAPROSZENIA OD BANKU. Oczywiście ja nie jestem od gwarantowania ze teraz będzie podobnie. Wtedy przepuszczało mnie w formularzu zgłoszeniowym bez żadnych napisów na czerwono, że nie spełniam warunków udziału, w przeciwieństwie do obecnej promocji.

   jaceny
 • To nie jest umowa na regularne inwestowanie, tam jest tylko mowa o deklaracji. Mnie pani w banku powiedziała, że mogę się wycofać. Będę likwidować konto to zamknę i fundusz, a może i wcześnie jak się przestanie opłacać.
  Powinni tę stówkę wypłacić do wtorku?

  Daniela Odpowiedz
 • przy poprzedniej edycji wypłacili wcześniej, może już jutro będzie

  simrisham Odpowiedz
 • na OKO

  simrisham Odpowiedz
 • Czy ktoś już otrzmał dzisiaj premie?

  Mateusz Odpowiedz
 • Widzę że ostatnio jest hossa i opłaca się dużo bardziej trzymać kasę tutaj niż na lokacie czy KO. Pytanie tylko jak długo?

  jaceny Odpowiedz
  • Właśnie masz złe podejście, które może Cię doprowadzić do zguby, albo przynajmniej do strat. ?

   Bezpieczniej wyznaczyć sobie część portfela, którą przeznaczamy na fundusze (akcje, obligacje etc.), np. 10%; potem można stosować jakiś rebalancing, np. sprzedawać jednostki, gdy wartość przekroczy ustaloną część, a dokupować gdy spadnie poniżej. Dzięki temu (w uproszczeniu) sprzedajemy jednostki (akcje, waluty etc.), gdy są drogie, a kupujemy gdy są tanie — to przeciwieństwo działania niedoświadczonych inwestorów, którzy w akcje i fundusze akcyjne wchodzą blisko szczytu hossy.

   Don Quijote de la Mancha
 • hej, mam problem – ostatnio potrzebowałam kasy i sprzedałam swoje fundusze w całości, dziś się skapnęłam że już czas wypłaty premii, a ja nie mam żadnych funduszy, złożyłam przed chwilą dyspozycję kupna, ale niestety to trwa od 4 do 7 dni więc jutro nie będę pewnie miała na koncie żadnych funduszy ;( czy jest jakaś możliwość żeby jeszcze dostać tą stówkę premii??
  Czy jakaś reklamacja pomoże?? HEEELP

  Ewa Odpowiedz
 • Czy ktoś otrzymał dziś premię? U mnie cisza…

  Iza Odpowiedz
 • potwierdzam, u mnie też jest :)

  mysz Odpowiedz
 • Jest premia :) juz druga, poprzednia za zalozenie konta w zeszlym roku. Wszystko w terminie I bezproblemowo.

  agnes Odpowiedz
 • Kasa się zgadza. Teraz czas na anulowanie dyspozycji i sprzedaż jednostek.

  abc Odpowiedz
 • Czy z OKO można wypłacać wielokrotnie bez dodatkowych opłat? Tak mi się z rana coś kojarzy. Proszę o potwierdzenie. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Info ze stronki ING https://www.ingbank.pl/indywidualni/oszczednosci/konto-oszczednosciowe
   Wypłaty z konta oszczędnościowego:
   Każdy przelew przez system bankowości internetowej ING na Twoje konto osobiste w ING
   0 zł

   erde
  • Ok. ! Dzięki. Utwierdza to mnie w przekonaniu , że w najbliższym czasie pora premię wypłacić , nawet jakby zwrot z umorzenia tez trafił na OKO. Całe 0,20% zysku od 27.04. do 11.04. to chyba mniej niż w przeliczeniu na jakiejś lokacie ? A może teraz coś zakon traktować ( buraki czy ziemniaki) ? A może lepiej nie , by nie wyjść bosso . xyz

   prawdziwy-xyz
  • do 11.05.

   prawdziwy-xyz
  • od 27.03. do 11.05. miało być.

   prawdziwy-xyz
  • Ja miałem w pakiecie ostrożnym i wyszło mi mniej więcej 3,4% w skali roku, więc jeśli brać pod uwagę ryzyko, to bardziej się opłaca lokata.

   jaceny
 • A ja mam pytanie. Czy jak wycofam dziś środki to wpadną mi na OKO, czy ROR? Ile razy bezpłatnie można przelewać z OKO?

  jaceny Odpowiedz
  • Przy sprzedaży jednostek uczestnictwa masz informację na jakie konto będzie przelana kasa, standardowo jest to ROR ale można zmienić na inne, ja to już zrobiłem (czas realizacji 4-7 dni)

   erde
 • Wypłatę premii dostaliście na ROR czy na OKO? Żona ma otwarte OKO i tam wpadła premia, ja nie mam i premii na ROR brak.

  drudar Odpowiedz
  • u mnie i u żony premia wpadła na OKO

   erde
  • Warunkiem tej promocji bylo również konto oko jesli dobrze pamiętam…. u nas wpadło na na obydwa oka.

   Pola33
  • Mnie też premia wpłynęła na OKO ale powinieneś dostać premię na ROR.
   Par. 3 pkt 6 „Uczestnik w momencie wypłaty premii (16.05.2017 r.) będzie właścicielem Otwartego Konta
   Oszczędnościowego w PLN (dalej OKO) lub rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego
   otwartego w Banku oraz będzie posiadał jednostki uczestnictwa na rejestrze, otwartym
   zgodnie ust.1.3).”
   Par. 4 pkt 2 „Wypłata premii nastąpi na Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN lub na rachunek
   oszczędnościowo – rozliczeniowy Uczestnika prowadzony w Banku, w nieprzekraczalnym
   terminie do dnia 16.05.2017 r. „

   Beata2
 • Chyba posiadanie OKO było gdzieś warunkiem do wypłaty premii ale juz nie wiem przy której promo. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • A może jest tu jakiś rekordzista i pochwali się wysoką stopa zwrotu z zainwestowanych 150 czy 200 zł ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • 71 groszy 150 zł Ing ostrożny ?. Stówka wpadła na OKO.

  Daniela Odpowiedz
 • Aby anulować zadeklarowane regularne inwestowanie wchodzimy w: Usługi i narzędzia/zarządzaj następnie wybrać pakiet, w który inwestujemy (np. ING Pakiet…umiarkowany (ostrożny)).
  Poniżej rozwiną się szczegóły, gdzie klikamy na symbol kosza. Jeszcze tylko potwierdzenie kodu z SMS i po sprawie.
  Można sprawdzić czy na stronie startowej (prawy górny róg) zniknęła zaplanowana operacja:)

  aircrash Odpowiedz
 • Aby sprzedać jednostki uczestnictwa (jeśli ktoś chce oczywiście), należy wejść w Moje Finanse. W części Fundusze (na końcu, po prawej stronie) wybrać pakiet, w który inwestujemy (np. ING Pakiet…umiarkowany ,czy ostrożny). W nowym oknie funduszu pokaże się lista opcji (środek, lekko po prawej) i wybieramy opcję „Sprzedaj”. W nowym oknie mamy do wyboru sprzedaż określonej ilości albo wszystkiego (pamiętajcie, że wpisujemy ilość jednostek, nie zgromadzonych pieniędzy. Te system sam nam wyliczy i poda). Klikamy „Dalej” i potwierdzamy otrzymanym SMS.
  Czekamy na kasę 4 do 6-ciu dni.
  Może się komuś przyda

  aircrash Odpowiedz
  • ja klikalem „sprzedaj wszytsko” i wskakiwala cała kwota

   koles
  • Zgadza się. Mi chodziło o przypadek, gdyby ktoś nie chciał sprzedawać wszystkiego:)

   aircrash
  • Bardzo się przyda. To i poprzedni wpis. Właśnie zapisałam sobie w kalendarzu. Dziękuję.

   Lidia
 • 100 jest jednostki do sprzedania…

  as Odpowiedz
 • Mam 4 konta w rodzinie. Na dwóch otrzymałem premię na OKO. Na dwóch pozostałych nie mam OKO. Tzn że nie otrzymam premii na konto?

  Michał Odpowiedz
 • Wisienkowicze, przymierzam się do założenia konta ING dla żony w promocji z polecaniem ( 100zł za założenie + 100zł dla mnie za polecenie + 50zł dla żony). Myślałem , że temat jeszcze połącze z regularnym inwestowaniem , ale dobrze rozumiem, ze promocja już się zakończyła i to dosyć dawno?..

  warmaschine Odpowiedz
  • Niestety po ostatniej edycji (którą tu opisałem) kolejnej nie zrobili – chyba przekroczyliśmy ich roczny budżet na promocję regularnego inwestowania :-)

   Michał
  • a po dzisiejszej fali rezygnacji z regularnego oszczędzania i zleceń sprzedaży jednostek, to nie wróżę szybkiego powrotu tej promocji.

   abc
 • Szkoda, bo to bylo jświetna inwestycja :) nigdy nie inwestowalem, ale w takie inwestycje mogę wchodzić:)

  warmaschine Odpowiedz
 • U mnie brak premii.W jaki sposób najlepiej złożyć reklamację?

  marekkk88 Odpowiedz
  • Zaloguj się na swoje konto przez internet. Wyślij wiadomość. W tytule reklamacja. Opis mniej więcej taki:
   Bank ING nie wypłacił należnej mi premii w wysokości 100zł, mimo że spełniłem warunki Promocji wskazane w §3 w regulaminie Regulamin promocji 100 zł za regularne inwestowanie. Zgodnie z §4 pkt.2 Wypłata premii miała nastąpić w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16.05.2017 r. Natomiast zgodnie z §4 pkt.3 premia miała być przekazana na mój rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy ………………………….. .
   Proszę o jak najszybsze wypłacenie premii.

   Michał
 • grr…zapomniałem o zgodach marketingowych, założyłem 16.05-myślicie, że jest sens składać reklamację?

  march Odpowiedz
 • Pewnie, że składaj. Zaznacz zgody i reklamuj :)

  Monika Odpowiedz
 • U mnie się okazało, że nie zaznaczyłem zgód. Ale napisali mi, że jak zmienię to mi premie wypłacą

  marekkk88 Odpowiedz
  • Zgody zapewne zaznaczyłeś tylko bank Ci je pozmieniał przy podpisywaniu umowy. Standardowa procedura w ING.

   Kac78
 • Dziś po umorzeniu jednostek wróciła moja kasa wynik z zainwestowanych 200zł w UniKorona Pienięzny to 1,34zł. Uważam za mega wynik w przeciągu niepełnych 2 miesięcy gdzie 1 stówa pracowała cały okres dróga tylko 1 miesiąc. Jak na fundusz o tak niskim ryzyku to wychodzi mi to samo co na lokacie około 5% (licząc pełne zaangażowanie 200zł przez 2 miechy) bo z lokaty jeszcze podatek odejdzie. W obecnych czasach bida lokat muszę się pochylić nad tym. Ta promo pozwoliła mi otworzyć oczy na niedostrzegane wcześniej możliwości ;)

  jankos Odpowiedz
  • i o to im wlasnie chodzilo :)

   koles
  • …a teraz popatrz na dłuższy horyzont czasowy i sprawdź, czy wyjdzie 5% :-)

   Oczywiście nie twierdzę, że to zły fundusz, ale np. dla 36 miesięcy wynik to 8.21%. Na dobrych lokatach jednak się dało zarobić sumarycznie więcej i przy niższym ryzyku – 3 lata temu spokojnie osiągalne było 4% w skali roku. O długoterminowych depozytach nawet nie wspominam.

   Michał
  • Ja właśnie celem eksperymentu zostawiam regularne inwestowanie (kto wie może nawet na rok). Mam pakiet ostrożny i w ciągu tych dwóch niepełnych miesięcy spisuje się jakby nieco lepiej od lokat, ale to jednak zdecydowanie za krótki okres aby wyciągać jakieś konkretniejsze wnioski (u mnie tylko 80 parę groszy ale też głównie stówa „pracowała”). Zobaczę co będzie w dłuższym okresie.

   Kac78
  • *druga ale byka strzeliłem w tekście :P
   Michał Admin wiem co masz na myśli, nie twierdzę, że tak będzie zawsze wszystko jest kwestią indywidualnego przypadku akurat teraz jest tendencja zwyżkowa w tych funduszach o czym świadczą tegoroczne wyniki W poprzednich latach zdarzało się że bywało gorzej ale mówię o sytuacji tu i teraz: czyli na dany moment gdzie łaskawie otrzymujemy po wylewaniu przelewaniu spełnianiu warunków niby super 2,5% na lokacie czy KO co realnie daje 2,025% – Rząd i RPP nie specjalnie się kwapią do podnoszenia stóp procentowych a kupując sobie jednostki bezpiecznego funduszu można oszczędzić zachodu pozamykać konta czekając aż będzie się znów nowym klientem i przetrwać tę posuchę. Wtedy dużo nie ryzykujemy a myślę że i te 2% spokojnie uda się zyskać.

   jankos
 • To co tam namieszaliscie w tych funduszach jako strategiczni inwestorzy , bo patrzę dzisiaj a ten fundusz z Mokotowskiej wystrzelił jak szalony. A jeszcze 2 dni temu było tylko 32 gr a dzisiaj juz 75 gr od początku inwestowania. Czyzby przez te umorzenia więcej na głowę pozostałych klientów zostało? Na wykresie kita mu się mocno zadarla przez dwa dni do gory . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Jeszcze o odkupieniu pomyśleć nie zdążyłem i nie wiem czy w tym czasie akurat nie opadnie . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • po sprzedaniu wszystkich jednostek nadal wisi w systemie rejestr funduszy – jak to zamknąć?

  karampuk Odpowiedz
 • Sprzedałem fundusze we wtorek 16.05. Kasa znikła z funduszu w piątek 19.05. I to tej pory nie ma jej ani w funduszach, ani na koncie. Czy ktoś też tak ma?

  jaceny Odpowiedz
 • Też sprzedałam we wtorek, na funduszu dalej wisi, maila też nie dostałam, długo nad tym myślą :P Chyba za dużo osób we wtorek likwidowało :)

  Daniela Odpowiedz
  • do mnie w piątek wpłynęły środki z odkupienia (po południu) i w piątek również odpłynęły – pewnie zależy jaki fundusz

   karampuk
  • Do mnie też środki jeszcze nie dotarły … pewnie wykorzystają maks.7-dniowy termin. Czyli jutro chyba zaksięgują…

   Pola33
  • Jutro mam ustawione regularne inwestowanie. Mam nadzieje że pieniądze nie wpłyną mi na konto chwilę przed próbą pobrania na fundusz.

   jaceny
  • @jaceny a jaki to problem usunąć regularne inwestowanie?

   erde
 • Przyszedł mi mail z potwierdzeniem odkupienia jednostek, na funduszu kwota 0, na koncie nie ma nic. Czekam aż zaksięgują, ale zastanawia mnie czy muszę jeszcze coś zrobić, żeby ten fundusz zamknąć? Bo na razie wisi w inwestycjach z nazwą funduszu i kwotą 0.

  Daniela Odpowiedz
 • Jest kasa z likwidowanego funduszu ING Dynamiczny ktory ostatecznie zarobil dla mnie 1,16 zł

  koles Odpowiedz
  • Trochę szkoda , że tak dynamicznie spadło. xyz

   prawdziwy-xyz
  • zgadzam sie z 1,66 do 1,16 to strasznie duzo w ciagu doslownie kilku dni od sprzedazy do wyplaty. To daje jakis obraz tego co by bylo, gdyby sie operowalo znacznie wiekszymi srodkami. Trzeba miec tego swiadomosc bawiac sie funduszami. kto sie bawil przed 2008 to wie czym to pachnie :)

   koles
  • …niektorzy do dzis odrabiaja straty z tamtego okresu :D

   koles
 • Witam, jest możliwość szybkiej zamiany jednostek jednego funduszu na drugi ? Jeśli tak to w jaki sposób się to odbywa. Ewentualnie został bym przy obecnym funduszu ale chciałbym zakupić jednostki kolejnego tak bym mógł mieć ustawienie automatycznego ściągania z konta kwot na jeden fundusz oraz na drugi ?

  Max Odpowiedz
 • Zapewne dostaliście propozycję promocji ingbank KROPKA pl UKOŚNIK oferta UKOŚNIK konto UKOŚNIK benefity

  1. Wystarczy skierować wynagrodzenie na 2 miesiące do ING by dostać 100 zł.

  2. Do tego podnosi się oprocentowanie konta oszczędnościowego o 1.8 p.p. Można też zgarnąć 100 za pożyczkę >5000.

  3. Jeśli już wyłączyliście Regularne Inwestowanie (DRI) (liczy się stan na 25 czerwca) i zainwestujecie w nowy fundusz włączając DRI, to czytając regulamin dochodzę do wniosku, że można liczyć na kolejną stówę. Pytanie kluczowe, czy „złoży zlecenie otwarcia nowego rejestru w funduszach inwestycyjnych” oznacza, że dotychczasowi „inwestorzy” są wykluczeni bo rejestr już mają, czy też wystarczy zakupić fundusz inny niż dotychczasowy, bo nowy fundusz jest w nowym rejestrze? Jakie macie w tej sprawie przemyślenia?

  Czy macie pomysł jak zrealizować wpływ wynagrodzenia min 1000, by nie przeszkadzać pracodawcy w okresie wakacyjnym („Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest Klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku”).

  Proszę o odpowiedzi tu lub na forum

  abba Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy