ING: łatwe 100 zł premii za zainwestowanie 150 zł (plus 100 zł za założenie konta!)

Zakończona

Zbliża się koniec całkiem łatwej promocji ING Banku Śląskiego, w której do zgarnięcia mamy 100 zł premii. To idealny moment aby z niej skorzystać, ponieważ minimalizujemy ilość miesięcy w których trzeba posiadać kartę (i wydawać 300 zł, aby była bezpłatna). Dziś jednak prześwietlimy promocję, w której do zgarnięcia mamy kolejne 100 zł premii – za zainwestowanie w fundusz inwestycyjny. Zaraz, zaraz. Fundusze inwestycyjne na LiveSmarter? Tak, z prostego względu: w przeprowadzonej niedawno ankiecie tylko 5% czytelników opowiedziało się przeciwko powstaniu działu dla inwestycji obarczonych niewielkim ryzykiem. Takim minimalnym, mniejszym niż potencjalna premia. Promocja ING idealnie tu pasuje – do zgarnięcia mamy 100 zł, a do zainwestowania – maksymalnie kilkaset złotych. Na dodatek do wyboru mamy fundusze ultra bezpieczne. Zainteresowani? Jeśli tak, to zapraszam do pierwszego wpisu z Laboratorium LiveSmarter, w którym, mam nadzieję, będziemy przeprowadzać same udane eksperymenty :-)

100 zł premii za regularne inwestowanie w ING

100 zł za kupienie jednostek funduszu inwestycyjnego

Aby skorzystać z promocji „100 zł za regularne inwestowanie” należy być obecnym klientem banku, który w momencie startu promocji (1.02.2017) nie posiadał żadnych jednostek funduszu w ING. Oprócz tego musimy mieć wyrażoną zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych. Jeśli nie posiadamy dostępu do bankowości internetowej ING – z promocji nie skorzystamy, bo tylko w ten sposób można kupować jednostki. Oczywiście dostęp taki najlepiej uzyskać przy okazji wspomnianej we wstępie promocji z premią w wysokości 100 zł za założenie konta osobistego.

Co dalej? Same warunki promocji są dosyć proste. Po zalogowaniu do bankowości internetowej wystarczy podpisać umowę o świadczenie usług przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub odkupienia tytułów uczestnictwa w instytucjach wspólnego inwestowania, przy okazji wypełniając krótką ankietę (wymaganą przez prawo). Zrobimy to wybierając z menu „Oferta ING”, a następnie „Inwestycje”. W okresie promocji (do 31.03.2017) konieczne jest również zlecenie otwarcia nowego rejestru w funduszach inwestycyjnych oraz nabycie jednostek jednego z funduszy. Oprócz tego w tym samym okresie musimy złożyć dyspozycję regularnego inwestowania, a na podstawie tego typu dyspozycji do 30.04.2017 przynajmniej raz muszą zostać nabyte jednostki jakiegoś funduszu. Najprościej spełnić te warunki ustawiając zlecenie regularnego inwestowania.

Regularne Inwestowanie w ING - 100 zł premii na start

To tyle, jeśli chodzi o wymogi banku. Jeśli spełnimy powyższe warunki, to do 16.05.2017 na nasze konto osobiste lub Otwarte Konto Oszczędnościowe trafi 100 zł premii – o ile będziemy posiadać jeden z tych rachunków oraz jednostki uczestnictwa w jednym z funduszy inwestycyjnych. Bank dodatkowo ufunduje 23 zł które zostanie przekazane na sfinansowanie podatku (tak, aby zostało nam już 100 zł na czysto).

Ile trwa regularne inwestowanie?

Póki co warunki promocji wydają się dosyć proste: do końca marca kupujemy jednostki funduszu inwestycyjnego, składamy zlecenie regularnego inwestowania i korzystamy z niego przynajmniej raz, do końca kwietnia. Diabeł jednak tkwi w szczegółach i pewnie wiele osób zastanawia się co oznacza regularne inwestowanie i ile właściwie trzeba zainwestować?

Zgodnie z regulaminem oferty:

Uczestnik korzystający z Promocji deklaruje, że będzie regularnie nabywać jednostki uczestnictwa w ramach Dyspozycji Regularnego Inwestowania […] przez okres 12 miesięcy; począwszy od dnia otwarcia rejestru.

Cały patent polega jednak na tym, że… to tylko deklaracja. Nie jest przewidziana żadna karta, a dyspozycję możemy przecież anulować po otrzymaniu premii – choć oczywiście nie musimy.

Druga kwestia, czyli wysokość wpłat na fundusz inwestycyjny, jest jednak dużo bardziej istotna. Jest bowiem różnica, czy zainwestować musimy 100, 1000 czy 10 000 zł.

Niska kwota wejścia

Na szczęście spośród funduszy inwestycyjnych oferowanych przez ING dostępne są takie, gdzie minimalna kwota wejścia wynosi zaledwie 100 zł, a minimalna kwota dopłaty – 50 zł. Oznacza to, że wystarczy zainwestować łącznie 150 zł aby zyskać 100 zł premii. Plus ewentualnie to, co wypracuje fundusz.

Oczywiście wybór funduszu to sprawa indywidualna, jeśli jednak interesuje nas głównie premia oraz ochrona kapitału, to najbezpieczniejszym wyborem będzie jeden z funduszy pieniężnych. Spośród ofert dostępnych w ING dostępne są cztery oferujące pierwszą wpłatę na poziomie 100 zł (i dopłaty po 50 zł):

 • ING Pakiet Ostrożny
 • Investor Gotówkowy
 • Investor Płynna Lokata
 • Skarbiec Depozytowy DPW

Ponieważ sam nie jestem absolutnie żadnym znawcą funduszy mój wybór spośród tych czterech opcji byłby prosty: kupiłbym jednostki funduszu, który wygląda najlepiej na przestrzeni lat. W przypadku powyższych funduszy najlepszą historię ma fundusz Investor Płynna Lokata, który na przestrzeni 17 (!) lat miał tylko jedno poważne obsunięcie wartości jednostki (o około 8%). Nawet przy założeniu, że znów możemy trafić na tego typu scenariusz, strata 12 zł z naszych zainwestowanych 150 zł nie powinna być zbyt bolesna.

Stopa zwrotu funduszu Investor Płynny Lokat

Pamiętajcie, że to tylko i wyłącznie mój wybór i nie stanowi on rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Wszystkie decyzje podejmujecie na własną odpowiedzialność!

Ile kosztuje kupowanie funduszy w ING?

Korzystanie z możliwości inwestowania w fundusze poprzez bankowość ING jest bezpłatne. Zapłacić możemy za nabycie i sprzedanie jednostek funduszu (opłata manipulacyjna), ale wszystko zależy od naszego wyboru. Przykładowo fundusze Investor pieniężne są zwolnione z opłaty manipulacyjnej, za fundusz Skarbiec Depozytowy zapłacimy 1%, a za ING Pakiet Ostrożny – według infolinii – nic (choć ten dokument mówi nawet o maksymalnie 3%). Co ciekawe na infolinii dowiedziałem się również, że fundusz Skarbiec dostępny jest tylko dla klientów premium.

Co ważne: wszystkie fundusze pobierają opłaty za zarządzanie, ale są one wliczone w wycenę jednostek funduszu (czyli wykresy i stropy zwrotów funduszy odwzorowują już rzeczywiste wyniki, po odliczeniu opłat).

Swoją wczoraj czytelnicy bloga, którzy skorzystali z pierwszej edycji promocji, pochwalili się zgarnięciem premii. Zyskali również na wartości funduszów: Don Quijote 38 groszy na Pakiecie Ostrożnym, Bea 8,5 zł na Pakiecie Dynamicznym, a mike 3,40 zł na Pakiecie Umiarkowanym. Oczywiście w tej chwili mamy hossę, więc w zasadzie wszystko rosło, jednak pamiętajmy, że w momencie spadków na bardziej agresywnych i ryzykowanych funduszach możemy stracić!

Czy warto skorzystać z oferty? Choć nie jest to w 100% bezpieczna promocja bankowa to ryzyko może się opłacać. Ciężko bowiem, żeby fundusz pieniężny nagle spadł o kilkanaście czy kilkadziesiąt procent. Osoby, które posiadają dostęp do bankowości internetowej mogą więc szybko zgarnąć łatwą premię. A osoby, które dostępu nie mają – dodatkowo 100 zł za otwarcie konta z lwem i wykonanie transakcji kartą na kwotę 1000 zł. Razem wychodzi całkiem ładna premia.

PS. Na koniec drobna prośba do Was, czytelników, którzy również tworzą tego bloga (m.in. na waszą prośbę powstał ten wpis, inicjujący nowy dział). Jeśli macie jakieś uwagi co do nowej kategorii – dajcie koniecznie znać (w komentarzach lub poprzez formularz kontaktowy). Docelowo prawdopodobnie wpisy z kategorii „Laboratorium” znikną z głównego „strumienia” wpisów i będą widoczne tylko z boku bloga (a może to rozwiązanie nie ma sensu?). Zastanawiam się też nad osobnym newsletterem czy fanpage. Co o tym myślicie?

Ważne dokumenty

Kalendarz promocji

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy każdemu z Was, którzy kupowali jednostki funduszu po raz pierwszy i w ankiecie zaznaczyli, że nie mają dotychczasowego doświadczenia z inwestowaniem w fundusze wyświetliło taki wynik?:
  „Na podstawie udzielonych informacji, Bank uznaje, że fundusze inwestycyjne są dla Pani/ Pana nieodpowiednie.”
  Mimo tego złożyłem zlecenie zakupu na 100 zł i mam nadzieję, że niekorzystny wynik ankiety w niczym tu nie przeszkadza?

  Michał Odpowiedz
 • Dlaczego data rozpoczęcia inwestowania wyświetla mi się 31.03,i nie mogę ustawić wcześniejszej?. 31 to chyba za późno…

  Daniela Odpowiedz
 • Ok, złożyłam dyspozycję, kwota wejścia 100 zł, rozpoczęcie regularnego inwestowania 20.04, kwota dokupienia 50 zł. Widzę, że stówkę mi już zabrali, więc chyba jest ok.
  W banku byłam 10 min i chodziło tylko o podpis. Pani sama z siebie powiedziała że te 12 miesięcy to tylko deklaracja a nie wiążąca umowa ;) :P

  Daniela Odpowiedz
  • dla niektorych to ja cyrograf, no bo jak bank cos deklaruje to przeciez zawsze na 100% dotrzymuje slowa buhahaha :)

   koles
  • Każdy robi jak uważa, ale tym się różni deklaracja od prawnie wiążącej umowy, że można ją w razie konieczności odwołać bez konsekwencji. To nie małżeństwo tylko wolny związek :P

   Daniela
  • zgadza sie umowa to umowa a deklaracja …to tylko deklaracja :)

   koles
 • Od 16.03 zlecenie zakupu ze statusem realizowane, nie za długo?

  pytajnik Odpowiedz
 • witam
  zdaze zalozyc konto w promocji i jednoczesnie zainwestowac w fundusz (otworzyc dostep)? aby zgarnac obie premie?

  Michal1607 Odpowiedz
 • Dobra, ponieważ komunikacja z bankiem przebiega średnio, poradzę się Was:

  – zleciłam kupno jednostek Pakietu Ostrożnego za 100zł,
  (mam informacje, że transakcja zostanie zrealizowana do 29.03 – czy można to samemu jakoś sprawdzić? przeklikałam się przez tonę zakładek i takiej informacji nie znalazłam)
  – wydaje mi się, że ustawiłam Regularne Inwestowanie -> w zakładce „Zaplanowane” mam płatności ustalone na 5. dzień kolejnych miesięcy z opisem „Regularne inwestowanie – ING Pakiet Ostrożny”.

  Czy tak to powinno wyglądać, czy coś pominęłam?

  W tej chwili, jeśli przechodzę do zakładki Oferta ING -> Inwestycje -> 100zł za regularne inwestowanie, wybieram jako źródłowe konto z Lwem, „Na” – Pakiet Ostrożny mam ustawiony domyślnie, wpisuję kwotę 50zł, resztę zostawiam domyślnie, klikam „Dalej” i zonk, komunikat „Nie udało się pobrać danych”.

  Jeśli mam te 50zł w zaplanowanych, to jest ok? czy coś skopałam?

  Pomoc będzie bardzo mile widziana.

  Zoria Odpowiedz
  • tu zrzut ekranu zakładki „zaplanowane” http://s10.ifotos.pl/img/ingjpg_assnhqe.jpg

   Zoria
  • „Jeśli mam te 50zł w zaplanowanych, to jest ok?”
   — tak.

   Po co w ogóle ponownie wchodzisz w „Oferta ING -> Inwestycje -> 100zł…”?
   Jak jest dobrze, to nie psuj ?

   Don Quijote de la Mancha
  • Potwierdzam, @Don Quijote ma rację. U mnie również ta dyspozycja wygląda tak, jak na screenie. Choć faktycznie sam kilka razy sprawdzałem treść tego artykułu na Livesmarter w porównaniu do tego, co widzę po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej (zakładka Zarządzaj finansami -> Zaplanowane), bo nie byłem pewny czy regularne inwestowanie udało mi się ustawić.

   Mało tego, coś mnie podkusiło i przeszedłem ten proces raz jeszcze (Oferta ING -> Inwestycje -> 100 zł za regularne inwestowanie -> Zacznij). Efektem była autoryzacja kolejnej comiesięcznej inwestycji w kwocie 50 zł co w sumie dało 2 inwestycje po 50 zł w ramach pakietu Ostrożnego. Na szczęście można było szybko odwołać kolejne zlecenie regularnego inwestowania zanim się przetworzyło :)

   slaf
  • „coś mnie podkusiło i przeszedłem ten proces raz jeszcze” — no dokładnie: „jak jest dobrze, to nie psuj ?”

   A ich bankowość www/mobilna jest straszna, na pierwszy rzut oka wydaje się estetyczna i przejrzysta, ale kiedy się zaczyna korzystać, to zrobienie nawet prostych rzeczy okazuje się trudne (lub wręcz niemożliwe)…

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki! Wiem wiem, że jak jest dobrze to nie wolno psuć, ale jak człowiek nie wie, czy jest dobrze… ;)

   @slaf – no patrz, a ja jak przechodzę proces ponownie, to nie zakłada mi drugiej inwestycji. Strona i aplikacja nie są najgorsze, ale dużo do dopracowania.

   Zoria
  • Teraz już mogłabym dokupić kolejne regularne inwestowanie – środki w Funduszu są już zarejestrowane :) trochę to nie jest do końca dobrze opisane w bankowości ING, ale daje radę.

   Zoria
 • Czy jak udam się do oddziału 30 marca celem złożenia podpisu i tego samego dnia wypełnie w internecie te wszystkie dyspozycje to będzie ok i się zakwalifikuję do 100zł premii? Regulamin tego nie precyzuję a do 30 marca nie mam możliwości odwiedzić oddział, proszę o pomoc

  tsetax Odpowiedz
  • Mam podobnie jak Ty wg. mnie załapiemy się gdyż w regulaminie jest mowa o złożeniu zlecenia do 31.03

   jankos
  • Mam podobne zdanie, w regulaminie nie ma sprecyzowanego więc chyba powinno być OK, nie lubię takich niejasności.

   tsetax
 • Wchodzę do kroku pierwszego i jest tam wybór pakietu i nie mogę przejść dalej , czy to z powodu braku środków na rach . czy coś źle robię ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Chciałem potrenować na sucho lub chociaż na zeszyt a tu nic z tego nie wychodzi . Gdzie może leżeć tego przyczyna , że nie przechodzę dalej ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Chyba coś źle klikalem. Trzeba otworzyć konto funduszowe lub kupić dowolny fundusz , tylko co zrobić lepiej? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Kupuj fundusz i koncz to klikanie :]
   uprzedzając ewentualne nast pytania: Oferta Ing -> Inwestycje -> Fundusze Inw -> Kup fundusz -> w kroku 2 zwanym „Szczegóły” jest Sposób inwestowania -> Zmień ;)

   hazzan
  • Ok. dzięki. Krok 1 działa wybór funduszu ale nie mogę przejść do kroku 2 , chyba że względu na brak środków na koncie. xyz

   prawdziwy-xyz
 • aby później łatwiej się wypisać? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Chyba sie już nie załapie na cały proceder z inwestycją prawda? jest jakaś szansa czy zbyt mało czasu zostało?

  Jakubowski Odpowiedz
  • Jeśli konto w ING już masz, to jak najbardziej się załapiesz, złożyć zlecenie otwarcia nowego rejestru funduszowego, wpłacić tam pierwsze środki i złożyć Dyspozycję Regularnego Inwestowania możesz jeszcze dziś, a jeśli konto masz puste, to w poniedziałek. Z mojej interpretacji regulaminu wynika, że liczy się działanie klienta, tzn. nic się nie stanie, jeśli w TFI zakup zaksięguje się już po terminie, choć i tak nawet poniedziałkowe zlecenie powinno się zaksięgować do piątku (tzn. w terminie).

   A jeśli konta w ING jeszcze nie masz, to poczekaj do następnej edycji promocji, ta też już jest kolejna…

   Don Quijote de la Mancha
 • Moja niekompetencja się skończyła , dopiero po wpłacie i zmianie przeglądarki . Tylko w zamian stówe wzięło . A gdzie sprawdzic w systemie te zgody marketingowe , bo umowę ramowa zawałem w oddziale do starego roru i takowe wyrażalem ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Ok. są na drogę elektroniczną , brak tylko na tradycyjną pocztę , ale to do promo chyba będzie dobrze . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Infolinia mi potwierdziła, że elektroniczne wystarczą, tradycyjnych nie trzeba…
   Dodatkowo w momencie rozpoczęcia inwestowania nie miałem wyrażonych zgód, wyraziłem je potem. Wg informacji z infolinii, wystarczy że zgody będą na dzień wypłaty nagrody.

   ls5
  • mnie infolinia powiedziała, że wystarczy jedna z dwóch zgód.

   miodzio
 • To jak? Czekam cały czas na maila z akceptacją konta, kurier już u mnie był. Myślicie, że jutro bądź w środę jeszcze się załapię jeśli złożę „inwestycję”?

  Mateusz Odpowiedz
 • długo się czeka na aktywacje od wizyty kuriera? słyszałem że często ponad tydzień..

  conrad_88 Odpowiedz
  • Nie!

   Ja miałem wszystko aktywne w ten sam dzień, choć to pewnie dlatego, że mnie nie było i przetrzymałem kuriera chyba o 2 dni robocze.

   Don Quijote de la Mancha
  • no nie wiem, kurier był w środę i do tej pory nic

   conrad_88
 • „Po zalogowaniu do bankowości internetowej wystarczy podpisać umowę o świadczenie usług przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub odkupienia tytułów uczestnictwa w instytucjach wspólnego inwestowania” Jak to później zamknąć i ten otwarty rejestr po odkupieniu jednostek w jakimś funduszu? Czy po zamknieciu konta w ing cos sie z tego zamknie ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Nie wiem, ja nigdy nie zamykałem, nawet wypłacając wszystkie jednostki i w niczym mi to nie przeszkadzało…

   Don Quijote de la Mancha
  • Trzeba będzie nad tym pomyśleć ,bo może to przeszkadzać jakby trzeba było startować jeszcze raz w innej edycji. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Nie sądzę, rejestr w TFi jest mocno niezależny od pośrednika, np. banku; nawet w tej promocji wymóg brzmi: „nie będą posiadali jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na rejestrach otwartych na podstawie zawartej z Bankiem Umowy pośrednictw” — a więc rejestry posiadać można…

   Don Quijote de la Mancha
  • Te 200 zł tutaj ciągle utrzymuję, ale właśnie w innym banku zamknąłem fundusze akcyjne (już się nachapałem) zaznaczając „wszystkie jednostki” i taka operacja została nazwana „umorzenie funduszu” — funduszu, nie jednostek, więc może to tak działa, że wystarczy wszystko wypłacić i zamykają.

   Don Quijote de la Mancha
 • Tak na marginesie – prześwietlał ktoś dodatkową ofertę ING – kolejne 100zł za 4 przelewy wynagrodzenia do sierpnia 2017r dla posiadaczy konta?
  https://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1116570

  qwerty123 Odpowiedz
 • na stronie jest formularz „zapisz się do promocji”, więc może można samemu :)

  Zoria Odpowiedz
  • dzieki juz zapisany :)

   koles
  • @Zoria dobra wrzutka ale mimo wszystko w regulaminie i na Twojej stronie też jest zapis: „otrzymają od Banku ofertę skorzystania z promocji”
   Jest jeszcze czas tzn. 4 razy trzeba przekazać wynagrodzenie do 31.08 czyli maj, czerwiec, lipiec, sierpień. Proponuję więc czekać cierpliwie a nóż podeślą ofertę na maila żeby się zapisać. Jak takowa nie nadejdzie to w maju zapisać się i liczyć że będą łaskawi i kasę dadzą.

   jankos
  • Dokładnie tak jak pisze jankos. Oficjalnie trzeba być zaproszonym. Niestety nikt nie podesłał informacji, że dostał takie zaproszenie, dlatego nie prześwietlałem oferty. Ale sprawdźcie proszę w bankowości – może ktoś ma wiadomość?

   Michał
  • @Admin w innym wątku gdzieś czytałem że 2 forumowiczów pisało że dostali to chyba m.in. był Don Quijote de la Mancha

   jankos
  • W moim przypadku było tak, że oferta pojawiła się tylko w aplikacji mobilnej (nowej). W systemie transakcyjnym jej nie było.

   kespis
  • U mnie nic, ani w appce ani na kompie. Poczekam i zobaczę :)

   Zoria
 • widziałam, widziałam – na razie zapisałam się i czekam, czy coś mi przyślą. Ale fajnie by było, gdyby Michał ich zapytał co i jak, jako autorytet finansowy :)

  Zoria Odpowiedz
 • dostałem zaproszenie w poprzedniej edycji – przyszło listem, dość późno, pdo koniec pierwszego miesiąca objętego promocją

  simrisham Odpowiedz
 • Brzmi ciekawie, mogliby mnie zaprosić :P

  Daniela Odpowiedz
 • Moja siostra dostała zapro pocztą tradycyjną, więc zacząłbym od wyrażenia zgody na komunikację z bankiem tą drogą, bo w większości przypadków mamy zgody tylko na elektroniczną. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby też zadzwonić na infolinię i mały blef o zamiarze zamknięcia na konta…

  abc Odpowiedz
 • Na Infolinii nie mają wiedzy wg jakiego klucza wysyłane są zaproszenia, ale Pan zasugerował, że być może jakaś wpłata gotówkowa we wpłatomacie mogłaby pomóc. Czy ktoś kto dostał zapro robił może takie wpłaty czy to zły trop?

  abc Odpowiedz
  • Zły.

   Ja zaproszenie dostałem, a nie zrobiłem ani jednej transakcji we wpłatomacie/bankomacie… nie licząc przekazu Euronet…

   W sumie przez kilka miesięcy zrobiłem niecałe 40 transakcji kartą na tylko tysiąc zł z kawałkiem (by w promocji za założenie dostać 100), testowo jedną HCE, osadu praktycznie nie mam (na ko 200 zł + 200 na TFI)…

   Don Quijote de la Mancha
  • Nie robiłam wpłaty we wplatomacie ing już ze 2 lata :-) mimo iż się zapisałam w marcu po zaproszeniu na stronie to ostatnio dostałam też zaproszenie listem klasycznym.

   Paulina
  • Ja też dostałem zaproszenie listonoszem, w kopercie była też „Dyspozycja przelewu wynagrodzenia” dla pracodawcy, więc pewnie dlatego tak wysyłają. Trzeba przyznać, że marketingowo ma to sens, może poza wisieńkowiczami ktoś się skusi i Dyspozycję w pracy złoży…

   Don Quijote de la Mancha
 • Przy próbie ustawienia regularnego oszczędzania wyświetla mi się komunikat błędu:
  „Nie udało się pobrać danych
  Spróbuj ponownie”

  Czy ktoś też coś takiego ma ?

  mbo Odpowiedz
  • Jak w oddziale byłeś i podpisywales to próbuj jeszcze raz , może na innej przeglądarce , tez tak miałem , poszło za kolejnym razem nawet jak miałem podpisana umowę w banku. xyz

   prawdziwy-xyz
  • W oddziale podpisywałem aneks – miałem tam jakieś stare konto oszczędnościowe.

   mbo
  • To próbuj do skutku albo trochę później aż zaskoczy. xyz

   prawdziwy-xyz
 • Wchodząc oferta ing i inwestycje i klikając pierwszy kwadracik z info o tej 100 każą mi umówić się na spotkanie i podpisać to tam. Też tak mieliście? Coś mi umknęło? Da się to obejść?

  Mateusz Odpowiedz
  • nie da, poczytaj wczesniejsze komentarze i idz do oddzialu

   hazzan
  • bylo o tym wyzej. konto zakladane przez przelew. Konieczna wizyta w oddziale w celu potwierdzenia tozsamosci i podpisania umowy ramowej itp. Czas okolo 5-10 minut

   koles
  • Okej. Motyw – już się trochę pogubiłem. Załatwię wszystko w banku czy jeszcze jakiś wkład prywatnie/w domu będę musiał zrobić?

   Mateusz
 • Na każdej przeglądarce jest to samo – wysłałem wiadomość w serwisie transakcyjnym aby sprawdzili.

  mbo Odpowiedz
 • dostałem odpowiedź:
  „obecnie proszę poczekać na otwarcie rejestru przez Fundusz. Koło z funduszem będzie pomarańczowe. Wtedy proszę wybrać opcję „Dokup” oraz zaplanuj regularne inwestowanie.”

  mbo Odpowiedz
  • Ups. Mi się udało to zrobić od razu.
   A jeśli trzeba czekać, to istnieje ryzyko, że do końca terminu promocji nie zdążysz. ☹

   Don Quijote de la Mancha
  • To będę reklamował …
   Choć mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby.

   mbo
 • to mega dziwne, ja też od razu ustawiłam przy zakupie jednostek. A sprawdź sobie, czy nie masz w zaplanowanych transakcjach tych przelewów?

  Zoria Odpowiedz
 • Dzisiaj się zakup zaksięgował i teraz poszło bez problemu ustawienie „regularnego oszczędzania”.

  mbo Odpowiedz
 • a jak wygląda zamknięcie funduszu i wypłata pieniędzy po tych trzech miesiącach? można to zrobić bezproblemowo bez poniesienia dodatkowych kosztów?

  piotr91 Odpowiedz
 • Dobrze idzie , stówa rozmieniona , to po trzech miesiącach pewnie wetnie ze sto (groszy ) . Wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma , wszyscy pewnie zrobieni. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Zarobieni.

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Da się jeszcze załapać na t a 100 inwestycyjną? konto otworzyłem 28.03(dotarła umowa) dziś zauważyłem ją w spamie i aktywowałem. Pewno za późno?

  Baca Odpowiedz
 • Sprawdźcie czy jeśli ktoś mial zlecone reguralne inwestowanie na 17 dzień miesiąca i zrobił to zaraz po zakupie funduszu , czy bank pobrał mu pieniądze na to zlecenie. Ja dzisiaj wszedłem na ingonline i okazało się ze kwota nie została pobrana, co więcej mimo że w zaplanowanych widzę to zlecenie na każdy miesiąc, Pan na infolinii nie ma nic w systemie. Zgłosiłem ten fakt i czekam na rozwiązanie, Pan na infolinii zapewnił mnie żebym nie obawiał się o wypłatę premii za inwestowanie, ponieważ będzie to wyjaśnione także czekam.

  Mateusz Odpowiedz
  • ja mialem na dzis i tez mi nie pobralo…

   koles
  • Pobiorą dziś.
   Ja mam ustawione na 9 i też tydzień temu dopytywałem. Dostałem odpowiedź „Jeśli dzień płatności przypada w niedzielę lub święto, księgowanie odbywa się następnego dnia roboczego.”

   pqr
  • pqr miałeś racje. Właśnie się zalogowałem i widzę ze kwota pobrana. No to Panowie analitycy szybko rozwiązą zgłoszenie :)

   Mateusz
 • Heh, podatki od zysków z funduszy są zaokrąglane inaczej, niż od lokat.
  Mój Ostrożny z 200 zł urósł do 201,43 zł, zaokrąglony dochód do opodatkowania to 1,00 zł, a pobrany podatek 0,00 zł — zysk bez podatku! ?

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Mają chyba stary algorytm.
   Podatek Belki zaokrągla się do grosza w górę (podstawy się nie zaokrągla), również przy funduszach inwestycyjnych.

   pqr
  • @pqr, no właśnie najwyraźniej nie, teraz też sprzedawałem fundusze fundusze z TFI Eques oraz Alior i też zaokrąglano do złotówki (normalnie, nie w dół czy w górę).

   Don Quijote de la Mancha
 • Witam, miałam/mam ustawione regularne inwestowanie na 22.kwietnia czyli sobotę ale nie pobrało mi tych środków tylko operacja wisiała w zaplanowanych i nie ma po niej śladu… dziś też nic nie ściągnięło w jej ramach więc ręcznie zasiliłam fundusz….. Machnęłam reklamację… Ktoś miał taką sytuację?

  Pola33 Odpowiedz
 • ja chyba chyba strzeliłam sobie w kolano miałam ustalone regularne inwestowanie termin w kwietniu przypadałam na 08 W poniedziałek 10 nic nie sciagneli wiec recznie zasiliłam fundusz rozumiem ze w takiej sytuacji nie dostane premii?

  maria Odpowiedz
  • w pon. powinni sciagnac za weekend.

   koles
  • ustal jeszcze jedno zlecenie regularnego inwestowania na 50 zl np na jutro lub pojutrze. Jeszcze zdazysz w kwietniu zlecic wiec spelnisz warunki :) dostaniesz premie to wyplacisz :)

   koles
 • Ja rozumiem weekend ale ja miałam zlecenie na 20.04 /czwartek/, kasę z ROR pobrało a w na rachunku Pakietu Ostrożnego jej brak. Czy to jest OK?

  Beata2 Odpowiedz
  • tak pokaza sie po 3-5 dniach w zakladce oszczednosci/fundusze czy jakos tak ale niestety to trwa.

   koles
  • To trwa kilka dni. Powinnaś w historii funduszu (nie konta) mieć uwagę”w trakcie realizacji”.

   Daniela
  • ustal jeszcze jedno zlecenie regularnego inwestowania na 50 zl np na jutro lub pojutrze. Jeszcze zdazysz w kwietniu zlecic wiec spelnisz warunki :) dostaniesz premie to wyplacisz :)

   koles
  • sorry pomylka to mialobyc post wyzej :) do @maria

   koles
 • Dzięki bardzo. Faktycznie, zlecenie jest w trakcie realizacji. I znowu jakaś nowa lekcja. Pozdrawiam:)

  Beata2 Odpowiedz
 • jak mam jeszcze ustalic zlecenie regularnego inwestowania w systemie?

  maria Odpowiedz
 • Jeśli założyłem fundusz na koniec marca, a regularne inwestowanie mam ustawione na ósmy dzień miesiąca, to oprócz kwietnia muszę jeszcze zostawić fundusz na maj? czyli razem 200 zł (100+50+50)?

  junoumi Odpowiedz
  • tak bo 16 maja dopiero odbierzesz premie :) w komentach powyzej napisane bylo zeby ustalac date po 16 zeby lapala tylko jedna automatyczna wplata, ale kto by to czytal… :D

   koles
 • Czy można gdzieś sprawdzić status zlecenia regularnego inwestowania? Bo ja ustawiłem jakiś dzień z końcówki miesiąca, ale nie pamiętam dokładnie który. Do tej pory nic mi nie pobrało i nie widzę nic zaplanowanego. W związku z tym nie wiem czy mam czekać czy teraz dokupić?

  march Odpowiedz
  • Można, w opcjach funduszu jest zakładka, gdzie są terminy.

   Daniela
  • ktos mozew podpowiedziec gdzie mozna zmienic termin (pakiet ostrożny), u mnie z automatu podstawia 11 dzien kazdego mieisaca, czyli najblizszy termin 11 maja

   majkel
 • Zastanawiam się czy po zleceniu sprzedaży Pakietu inwestycyjnego, system automatycznie zaniecha pobierania środków z ROR czy można/trzeba anulować takie zlecenie? Chodzi mi o to, że ja mam zlecenie pobierania środków na 20 każdego miesiąca i zakładając, że zlecę sprzedaż Pakietu 16/17 maja i tak ok. 20 maja lub później wpłyną one na ROR to czy przypadkiem 50 zł nie zostanie z powrotem wciągnięte na konto inwestycyjne? Dopytuję gdyż w tej dziedzinie moje doświadczenie = 0

  Beata2 Odpowiedz
 • rezygnujesz z regularnego inwestowania, działa to natychmiast i system już nie pobiera kasy na fundusze

  simrisham Odpowiedz
  • Wystarczy sprzedać udziały i to jest jednoznaczne z rezygnacją z funduszu? Czy dodatkowe wypowiedzenie?

   Pytajnik
  • Nie trzeba wypowiedzenia wystarczy wyklikać dwie rzeczy:
   – anulować regularne inwestowanie,
   – umorzyć (sprzedać) posiadane jednostki.

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki.

   pytajnik
  • Czyli co mam zrobić ? 1. Regularne oszczędzanie – usuń
   2. ING Pakiet Ostrożny – sprzedaj?

   msi190
 • Dostał już może ktoś nagrodę? Czy będą czekać do 16-go?

  aircrash Odpowiedz
 • czy obecnie jest jakaś podobna promocja?

  ASD Odpowiedz
  • chyba przygnietliśmy ich poprzednią i tymczasowo nie chcą płacić :-)

   Michał
 • Przysłali jakieś papierzyska do wypełnienia z Mokotowskiej w W wie . Jakies tam rezydencje , podatki amerykańskie czy coś podobnego .Ktoś też dostał i odsylal czy da sie sprzedać i obejdzie się bez tego? Nie che mi się tego robić , bo musze siodlac rumaka. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • U mnie ten sam wątek – też plik papierów i karzą coś odsyłać. Czytałem to – zdaje się, że chodzi o pełnomocnictwo i to, że nie mieszka w US, ale nie do końca rozumiem, czyodsyłka (z resztą na mój koszt Oo) jest obligatoryjna więc na razie to ignoruje. Mógłby ktoś bardziej ogarnięty w temacie niż ja wyjaśnić o co im chodzi?

   Michał
 • No tak, klient każdego banku i TFI musi się zdeklarować, czy nie jest wielbłądem, tzn. rezydentem podatkowym USA; teoretycznie dotyczy to klientów, którzy w danej instytucji mają powyżej równowartości 50 k USD, w praktyce czepiają się każdego. Ja mam fundusze w kilkunastu TFI, wprawdzie nigdzie nie mam powyżej 50 k USD, ale ankietę odesłałem do tych, którzy z nią przysłali opłaconą kopertę zwrotną lub dopuścili przesłanie skanu mejlem. Spośród pozostałych z jednego TFI otrzymałem informację o zablokowaniu dostępu do środków…

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy