100 zł za regularne oszczędzanie dla obecnych klientów ING Banku Śląskiego (+140 zł dla nowych!)

Zakończona

Bardzo lubię, kiedy banki premiują regularne oszczędzanie. Nieważne, czy chodzi o wyższe oprocentowanie, czy dodatkową premię pieniężną – ważne, aby kolejne osoby nauczyły się, że odkładanie nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie powinno być czymś naturalnym. Miło mi więc poinformować, że w najnowszej promocji ING Bank Śląski chce nam zapłacić za regularne oszczędzanie aż 100 zł. Wystarczy, że dwukrotnie odłożymy po 200 zł miesięcznie :)

100 zł za regularne oszczędzanie od ING Banku Śląskiego
Aby skorzystać z promocji „100 zł za regularne oszczędzanie” należy posiadać konto osobiste ING, czyli Konto z Lwem Komfort, Direct, Premium, Klasyczne bądź Student. Oprócz tego wymagane jest Otwarte Konto Oszczędnościowe (o którym ostatnio nawet pisałem, bo można na nim zgarnąć niezłe 2,5% do 200 000 zł). Nie ma natomiast znaczenia, czy rachunki dopiero założyliśmy, czy posiadamy od lat. Bank stawia jednak inny warunek – w okresie od 1.09 do 30.11.2017 nie mogliśmy otrzymać żadnego jednorazowego wpływu w wysokości min. 1000 zł na konto osobiste (lub po prostu go nie posiadać). Nie są tu wliczane przelewy między swoimi rachunkami w ING oraz wpłaty gotówki. Dokładna definicja wygląda następująco:

Uczestnik – osoba fizyczna (konsument) o pełnej zdolności do czynności prawnych, która w okresie od 1.09.2017 r. do 30.11.2017 r. nie otrzymała wpływu na Konto w wysokości min. 1 000 zł (jednorazowo) lub nie posiadała konta wskazanego w ppkt 2). Nie są brane pod uwagę przelewy pomiędzy rachunkami prowadzonymi w ING Banku Śląskim, których posiadaczem jest klient indywidualny oraz wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku.

Jeśli spełniamy te warunki (czyli nie otrzymaliśmy 1000 zł od września do listopada) to wystarczy, że zapiszemy się do promocji na stronie ingbank.pl/100-dla-oszczednych. Mamy na to czas do 10.03.2018.

Kolejnym krokiem będzie złożenie zlecenia stałego na przekazywanie min. 200 zł miesięcznie w formie jednorazowego przelewu z Konta z Lwem na Otwarte Konto Oszczędnościowe. Dyspozycja przelewu musi zostać zrealizowana do 10.05.2018 co najmniej dwukrotnie, w dwóch dowolnych miesiącach kalendarzowych. Pieniądze nie mogą zostać również usunięte z konta – w dniu 10.05.2018 saldo Otwartego Konta Oszczędnościowego powinno wynieść co najmniej 400 zł więcej, niż w dniu 10.01.2018 (jeśli posiadaliśmy wtedy taki rachunek).

Rachunku nie możemy również zamknąć do 20.05.2018, bo właśnie wtedy otrzymamy swoją nagrodę – ale po spełnieniu jeszcze jednego warunku. Bank wymaga od nas, żeby zapewnić wpływy na konto osobiste tytułem wynagrodzenia w wysokości min. 1000 zł. ING nie daje tu jakiejś konkretnej definicji tego, co rozumie jako wynagrodzenie (to na plus), ale zaznacza, że:

Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny

Wygląda więc na to, że sprawdzane będą nie tylko tytułu naszych przelewów, ale również ich nadawcy. Z drugiej strony przypominam, że konta firmowe nie są w żaden sposób znakowane (bank nie może ich rozróżnić od „zwykłych” rachunków osobistych), a osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą może ją przecież prowadzić pod… swoim imieniem i nazwiskiem :)

Ile razy mamy zapewnić „wpływy z tytułu wynagrodzenia”? Analogicznie do zleceń stałych, czyli co najmniej dwukrotnie w różnych miesiącach w terminie od 10.01 do 10.05.2018.

Szczegóły promocji w regulaminie.

140 zł na start i 2,5% dla kwoty do 200 000 zł

Na koniec przypomnę, że założenie konta osobistego „z Lwem” jest w tej chwili całkiem opłacalną inwestycją. Nie dość, że bank pozwala nam zgarnąć 140 zł premii, to w powyższej promocji dorzuca kolejną stówkę. A patrząc na ubiegły rok można wnioskować, że na współpracy z ING uda się zarobić jeszcze więcej, niż 240 zł – bank ostatnio mocno się zaktywizował w działaniach promocyjnych dla obecnych klientów.

Nie zapomnijmy również o tym, że Otwarte Konto Oszczędnościowe to bardzo dobry pomysł dla oszczędzających, którzy chcą mieć łatwy dostęp do gotówki, ale nie chcą tracić na słabym oprocentowaniu. Bank pozwala bowiem na zgarnięcie 2,5% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł przez pierwsze 4 miesiące od otwarcia konta, a oprócz tego możemy również założyć drugi rachunek OKO Bonus, na którym zgarniemy 2,5% dla kolejnych 100 000 zł. I, co ciekawe, nie zapłacimy ani grosza za przelewy internetowe między rachunkiem oszczędnościowym, a osobistym (inne banki pozwalają zazwyczaj na jeden darmowy przelew w miesiącu).

Podsumowując: 140 zł na start, 100 zł dla obecnych klientów i oprocentowanie rzędu 2,5% dla kwoty do 200 000 zł. Trzeba przyznać, że to całkiem niezła oferta :)

Nie przegap!

Komentarze

 • uff! ostatni wplyw w sierpniu wiec sie łapie :) ING jest the best :D juz tyle razy mialem je zamykac a tu konto ciagle daje zarobic :)

  koles Odpowiedz
  • Ja podobnie, miałem już zamykać a tu taka miła niespodzianka:) U mnie fuks taki, że największy przelew to 905:)

   aircrash
 • Jeśli nie mam jeszcze żadnego konta w ING i dopiero założę oba rachunki to załapie się na te wszystkie promocje?

  KasiaŁ Odpowiedz
 • Z KO mam zlecenie na zakup jednostek Funduszu Pieniężnego. Jak to zmienić aby pobierało z konta z Lwem?

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Pytanie pod koniec roku zamknąłem konto w ING i na 99% na konto wpłynęła kasa pomiędzy wrześniem a listopadem. Czy jak otworzę konto to będę miał „czyste” konto i nie będę wykluczony z promocji ?

  Don Pablo Odpowiedz
  • nowe otwarcie – nowe konto z czysta historia :)

   koles
  • Nie koniecznie jest tak jak @koles pisze zależy od banku ja w Inteligo jak dostałem premię za blika na jednym koncie to po jego zamknięciu i otwarciu kolejnego konta za jakiś czas w innej promocji już nie dostałem za blika. Reklamacja nic nie dała po peselu sprawdzali. Tu może być podobnie skoro podaje się pesel przy zapisywaniu. Można próbować

   jankos
 • Skąd data 10.02 przy terminie na rejestrację w promocji? ;)

  Jerzyk Odpowiedz
  • No właśnie. Na stronie promocji napisane jest: „Zapisz się do promocji do 10 marca”, a nie do 10 lutego.

   Bodek
  • Zwykły błąd wynikający z później pory. Poprawione, dzięki :)

   Michał
 • Czy ktoś kiedyś testował w ING wpływ wynagrodzenia z własnego konta firmowego?

  Jerzyk Odpowiedz
 • nie chcą mnie do promocji, pomimo że jedyne wpływy powyżej 1k miałem od żony z ING

  karampuk Odpowiedz
  • Jeśli uważasz, że spełniasz warunki, to napisz do nich reklamację – ING wydaje się być dość pro-konsunencki w tych sprawach, a może zdążą rozpatrzeć zanim skończy się okres przystąpienia.
   Pewnie programista zaprogramował co innego niż mówi regulamin.

   Marcin H
  • Obawiam się że Ty i żona to nie to samo:( Dla banku będzie to przelew nie z własnego konta…

   aircrash
  • no nie to samo – ale w reg. jest z konta w ing klienta indywidualnego (jak jest wpłata to określona „własna”)

   karampuk
  • na wszelki wypadek puściłem reklamację

   karampuk
 • Czyli harmonogram promocji mógłby wyglądać następująco:
  – przelewamy wynagrodzenie 30-03-2018 (1000zł)
  – zlecenie stałe ustawione na 1-04-2018 (200zł), pozostałe 800zł zabieramy do innego banku
  – przelewamy wynagrodzenie 30-04-2018 (1000zł)
  – zlecenie stałe ustawione na 1-05-2018 (200zł), pozostałe 800zł zabieramy do innego banku
  – zgarniamy nagrodę 20-05-2018 wyciągamy 400zł z OKO i 500zł z ING
  – wchodzimy na livesmarter aby sprawdzić czy ING nie przygotował nowej promocji:)
  Coś pominąłem?

  aircrash Odpowiedz
  • doskonałe podsumowanie :)

   koles
  • Wydaje mi się, że środki z ko — jeśli ich potrzebujemy, albo szkoda nam złotówki straconej na
   niskim oprocentowaniu — można wylać po wykonaniu zlecenia (choć może lepiej zostawić na noc, żeby się wszystko wyraźnie poksięgowało), regulamin mówi, że trzeba „10 maja 2018 r. posiadać saldo na OKO co najmniej 400 zł wyższe niż 10 stycznia 2018 r.” — a nie „do 10 maja 2018 r.”…

   Don Quijote de la Mancha
  • Jeszcze jedna ważna rzecz , należy skonsultować się z kimś kto ma tam kogoś wysoko posadowionego celem ustalenia daty następnej promocji ( prosilem już o to obeznannych czytelników 15.12.ale bez odzewu) , a tak żeby nie wyjść z wprawy zacząłem regularnie inwestować w Polski Cukier. xyz

   prawdziwy-xyz
  • Test Turinga?

   pytajnik
  • Mogę prosić o wyjaśnienie skąd te 500 na ING?
   resztę rozumiem :)

   sic
  • 400 z oszczędnościowego i 100 premii

   pozdrawiam

   kruczi
  • A nie może być wynagrodzenie 1 kwietnia i 1(4) maja ? :)

   JoX
 • Czyli mówimy tu o namawianiu do oszustwa? : „Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny

  Wygląda więc na to, że sprawdzane będą nie tylko tytułu naszych przelewów, ale również ich nadawcy. Z drugiej strony przypominam, że konta firmowe nie są w żaden sposób znakowane (bank nie może ich rozróżnić od „zwykłych” rachunków osobistych), a osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą może ją przecież prowadzić pod… swoim imieniem i nazwiskiem :)”

  piotro Odpowiedz
  • Wygląda na to, że pójdą na skróty i będą odrzucać przelewy z imionami i nazwiskami, czy będzie to jednoosobowa działalność, czy nie, i zaliczać tylko typowo firmowe przelewy.

   Katarzyna
  • Wydaje się, że nie mogą odrzucać przelewów z imionami i nazwiskami, primo: zbyt wiele osób dostaje wynagrodzenie z takich kont, secundo: w praktyce musieliby to „ręcznie” sprawdzać, bo nawet, gdyby zrobili automatyczne rozpoznawanie na podstawie bazy imion, to odrzucałoby to też przelewy z firm o nazwach typu „Piotr i Paweł”…
   Łatwo mogą natomiast sprawdzać, czy dane nadawcy nie zawierają imienia i nazwiska odbiorcy.

   Don Quijote de la Mancha
  • Czyli rozwiązaniem może być przelew na to konto z poczty, czyż nie?

   Benito
  • ” Nie są brane pod uwagę
   przelewy pomiędzy rachunkami prowadzonymi w ING Banku Śląskim, których posiadaczem
   jest klient indywidualny oraz wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku”. Wg mnie z innego banku może być przelew z ROR lub z Firmowego
   Lub Firma w ING

   Zuk
  • @Zuk, nie mówimy tu o przeszłym wpływie decydującym, czy możemy wziąć udział w promocji (Definicje → Uczestnik), a o przelewanym „wynagrodzeniu” (by spełnić Warunki Promocji): „wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny”.
   W praktyce zapewne masz rację, warunki spełni przelew z konta firmowego w ING lub z dowolnego konta w innym banku (gdyż bank odbiorcy nie może sprawdzić, czy konto nadawcy jest na firmę, czy na osobę fizyczną). Nie jest tylko jasne, czy „przejdzie” przelew z innego banku, którego nadawcą jest odbiorca.

   Don Quijote de la Mancha
  • Mnie chodzi tą część, „przelewy pomiędzy rachunkami prowadzonymi w ING Banku Śląskim” czyli nie moze ci ktoś przelać z ROR, lub wpłacić w kasie/atm żeby było zaliczone. Bo zewnętrznych wpływów nie sa w stanie sprawdzić czy to konto firmy czy indywidualne. Co do nazwy nadawcy to jak na poczcie wpłacisz to nadawca jest albo poczta albo Bank Pocztowy. :) . Możesz też pracować w firmie która jest prowadzona przez Jan Nowak i ty tez mozesz być Jan Nowak. Mysle ze nie beda sprawdzac czy to te same osoby. Mozna uzyc tez rodzeństwo moze siostra ma nazwisko po mężu etc.

   Zuk
 • A czy można otworzyć drugie konto osobiste w ING, żeby załapać się do promocji, bo na pierwszym miałem wpływy…

  abc Odpowiedz
 • Szczęśliwie wpływy były poniżej 1000. Dokładnie 999:-)

  Marcel Odpowiedz
 • Jestem właśnie w trakcje zamykania konta w ING (promocja Credit Agricole). Póki co, czekam na info a banku czy konto zostało zamknięte, lub czy w ogóle da się je zamknąć – spodziewam się więc, że to konto mogę mieć nawet do końca lutego (proces zamknięcia + miesiąc „wypowiedzenia”). Czy jak założe nowy rachunek to będę mogł skorzystać z tej promocji? Na stare konto wpływało mi wynagrodzenie.

  ceglaaa Odpowiedz
  • Ja też jestem w trakcie przenoszenia konta do CA. Myślę że potrwa to krócej niż do końca lutego. Ale nikt nie broni założyć sobie drugiego w międzyczasie :)
   Obawiam się trochę o te wcześniejsze wpływy, może być tak, że nawet na inne konto zostaną uznane za dyskwalifikujące. Podobno w takich przypadkach system nie pozwala w ogóle zarejestrować się do promocji, więc żadna strata spróbować ;)

   Jerzyk
 • OKO Bonus otworzylem dopiero w grudniu a wczesniej niewielkie obroty, sprawdzilem obroty na rachunku, kilkaset zl przez ten czas i udało się zapisać sie do promocji! :)

  sunwoj1 Odpowiedz
 • Przelewu na 100 zł nie można dostać na Konto Osobiste … a czy bezpośrednio na Konto Oszczędnościowe również wyklucza z promocji ?

  Jox Odpowiedz
  • Chyba sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie w pierwszej jego części (możesz sprawdzić definicję Uczestnika i Konta w regulaminie, to już będzie jasne), zresztą możesz wejść do bankowości internetowej i spróbować zarejestrować się w promocji, jeśli nie spełniasz warunków, system odrzuci wniosek, podobno tak to działa

   Katarzyna
 • OKO to jest to konto oprocentowane na zawrotne 0,7 % ?? Ale dzięki premii i tak się opłaci :-)

  zenek64 Odpowiedz
  • Prawda jest taka, że do regularnego oszczędzania faktycznie się nie nadaje. Ale przez 2 miesiące będzie OK.

   Warto natomiast skorzystać z OKO dla większych kwot jako nowy klient (o ile nie znajdziemy lepszego oprocentowania).

   Michał
  • Dlaczego się nie nadaje? Ostatnimi czasy ING regularnie wprowadza OKO Bonus dla stałych klientów, a datę badania salda przed startem kolejnej edycji dość łatwo przewidzieć. Tym samym mamy taki odpowiednik Millennium Profit, również na 2,5%. Warto mieć uruchomione oba te konta z aktualną promocją i w zależności od potrzeby przenosić środki z jednego na drugie. Tym samym pieniądze cały czas pracują na ten sam procent.

   mkz
  • Chcesz powiedzieć, że w tej promocji jednak można zrobić zlecenie stałe na OKO Bonus?
   http://livesmarter.pl/100-zl-za-regularne-oszczedzanie-ing-bank-slaski/?replytocom=179742#comment-179749

   Don Quijote de la Mancha
 • Miałam przelew na 1000 zł w grudniu, ale w formie przelewu na telefon. Z ciekawości złożyłam wniosek i przeszło, a się nie spodziewałam :D

  Aero Odpowiedz
  • przeszło bo między 1 września a 30 listopada nie można było mieć przelewu na >=1000 zł grudzień ich nie obchodzi w tej promocji :-)

   zenek64
  • A, to źle przeczytałam – myślałam, że wrzesień-grudzień. Dzięki za wyjasnienie :D

   Aero
 • #admin. Mam pytanie. Obecnie posiadam sporo środków na OKO Bonus. Niestety w połowie lutego większość z tych środków, będę musiał wydać. Napisałeś: „w dniu 10.05.2018 saldo Otwartego Konta Oszczędnościowego powinno wynieść co najmniej 400 zł więcej, niż w dniu 10.01.2018”. Czy jeżeli bedę miał miej na rachunku OKO Bonus to nic się nie stanie? Te rachunki sa jakoś ze sobą powiązane, czy są na nie osobne umowy?

  jaceny Odpowiedz
  • moim zdaniem będzie OK. Bank wyraźnie mówi o „zwykłym” OKO a nie OKO Bonus. Musisz więc w dniu 10.05 mieć min. 400 zł więcej, niż miałeś w dniu 10.01 na OKO.

   Michał
 • Ja mam taką samą sytuację jak Karampuk. Daj znać tutaj jak Ci rozpatrzą reklamację.

  Pola33 Odpowiedz
 • … „nie otrzymała wpływu na Konto w wysokości min. 1 000 zł „, a co jeśli otrzymałem wpływ bezpośrednio na OKO – czy to jest to wpływ na konto?

  diante Odpowiedz
  • Wg mnie nie jest, bo Konto pisane dużą literą to „jedno z posiadanych Kont z Lwem: Komfort, Direct, Premium, Klasyczne, Student” — to sformułowanie „jedno z” wskazuje nawet, że chodzi o konto biorące udział w promocji, więc jeśli ktoś ma np. 2 ror (o ile w ING tak można), to nawet wpływ na drugie nie wyklucza z udziału w promocji na pierwszym…

   Don Quijote de la Mancha
  • Czyli jak złoże teraz wniosek o konto (posiadając już inny ROR), to załapie się do promocji?

   ceglaaa
  • To jest dobre pytanie. Jeśli masz ROR, na którym nie spełniłeś warunków (były np. wpływy 1000 zł) to może być tak, że założenie drugiego nic nie da, bo bank definiuje Konto jako jeden z rachunków (czyli zarówno obecny, jak i poprzedni). Wniosek: ma prawo sprawdzić warunki na każdym RORze który posiadasz/posiadałeś. Ale to jest raczej pesymistyczna interpretacja, spróbować zawsze można, ale licząc się z ew. reklamacją i brakiem premii.

   Michał
  • No właśnie ja to interpretuje tak, że przez Konto rozumiem konkretny rachunek, a nie wszystkie posiadane, czyli jak założę nowy to teoretycznie powinno przejść.

   ceglaaa
  • Możesz to łatwo sprawdzić:
   Załóż drugie konto Direct i wtedy zapisz się do promocji.
   Jak przejdzie to daj znać :)

   Eva
 • Ja niestety miałem wpływ 1000 zł 1-09-2017 do promocji z wynagrodzeniem :(

  mbo Odpowiedz
  • Jestem w dokładnie tej samej sytuacji – jeden przelew „wynagrodzenia” za promocję z przelewm wynagrodzenia wykluczył mnie z zabawy..wielka szkoda..

   warmaschine
  • Ja miałem wpływy na jednym koncie z rodziny po kilkadzieśiat tysięcy a i tak złozyłem reklamacje, zeby przywrócili do promocji ze względu na dobrą współprace.

   Ja mogę wziąść udział (zarejestrowałem się) ale, czy przejdą przelewy z konta innych osoby np. kogos z rodziny.
   Jestem w trakcie rozmów, wyjasniania tego z ING.

   Wojak
  • Dzięki Twoim dociekaniom z pewnością będą dokładnie i wnikliwie sprawdzali wszystkie przelewy.

   majaa
  • Czy z pewnościa czy bez pewności ja łapie się na prom.
   Podaj dane to też Ci załatwie, jezeli tak się trzęsiesz…. ;)

   Wojak
  • @wojak Musze sie upewnic: czy ty NAPRAWDE dopytujesz bank czy w tej promocji przejda jako wynagrodzenie, przelewy od innych osob np. kogos z rodziny?????
   hmmm…. wlasciwie to brak mi slow…

   koles
  • Tylko nie wyjdz z siebie, bo wszyscy stracą :-)

   Wojak
  • i 2x do przeczytania podrozdział „Nie nadinterpretuj regulaminu i… nie pytaj o niego w banku!”

   majaa
 • Od razu mogę podać dodatkowe informacje, może komuś się przydadzą: chciałem skorzystać z promocji, jednak otrzymałem informację, że nie spełniam warunków wymienionych w par.1 ust.6 regulaminu. Chodzi o wpływ wynagrodzenia.
  Posiadam konto indywidualne w ING oraz konto firmowe (na DG), z którego comiesięcznie przelewam środki na to pierwsze. Dane właściciela oczywiście są takie same. Z powyższego wynika, że przelewy z konta DG na konto indywidualne nie są traktowane przez bank przy tej promocji jako przelewy pomiędzy kontami klienta indywidualnego. To powinno również oznaczać, że w celu spełnienia dalszego warunku promocji (dwukrotne przelanie wynagrodzenia w kwocie 1000zł) można się posłużyć swoim kontem firmowym.

  Luigi32 Odpowiedz
 • oprócz roru i ko mam też konto walutowe i tam były wpływy powyżej 1000zł czy ma to znaczenie? Czy konto walutowe to osobny typ konta i nie ma znaczenia przy tej promocji.

  wally Odpowiedz
 • Karta potrzebna?

  Paweł Odpowiedz
  • Do tej promocji nie. ☺
   Ale gdybyś przy okazji chciał tego konta do płatności używać, to „karta” HCE w telefonie jest bezpłatna, a z wpłatomatów (niektórych) i bankomatów można korzystać Blikiem.

   Don Quijote de la Mancha
  • Nadal bezpłatna, jaka promo? Mialo byc tylko do 28 grudnia za free.

   Zuk
  • Przedłużono do 28.12.2018 r.

   Don Quijote de la Mancha
 • Dla zainteresowanych – otworzyłem nowe konto Direct+OKO i wyskakuje komunikat, że nie spełniam warunków, więc chyba sprawdza wszystkie konta.

  ceglaaa Odpowiedz
  • czyli moja teoria się zgadza. Trzeba przyznać, że szybko się uczą…

   Pozdrawiam więc pracowników banku czytających komentarze do wpisów :)

   Michał
  • Pytanie tylko czy sprawdza tylko otwarte konta, czy również te, które się zamknęło. Bo aktualnie mam dwa ROR + oszczędnościowe, a przy wejściu na stronę promocji i zalogowaniu się, nie wybieram żadnego konta, bo od razu wyskakuje komunikat o niespełnieniu warunków. Być może jest tak, że po zamknięciu starego konta, system ładując stronę promocji już uzna promocję. Poczekam na zamknięcie starego konta przez CA i spróbuje jeszcze raz :)

   ceglaaa
 • No cóż…mialem jeden przelew na dokładnie 1000 PLN ;)

  JoX Odpowiedz
 • Czy jeżeli zrobię przelew na 1000 zł. z konta żony w innym banku w tytule wpisując WYNAGRODZENIE to spełnię warunki promocji czy nie?

  dobry8608 Odpowiedz
  • Tego nikt nie wie, ale ja obstawiam, że tak (nawet, jeśli nazwisko jest jednakowe, to mógłbyś przecież pracować u kogo z rodziny).

   Don Quijote de la Mancha
  • Powinno przejść już ktoś napisał, kto nie ryzykuje nie….. itd.

   Wojak
  • W tej akurat promocji ryzyka nie ma, tzn. praktycznie nic się nie traci (nawet nie uzyskawszy później premii), najwyżej kilka chwil klikania (bo np. w poprzednich wersjach z regularnym inwestowaniem na TFI istniała możliwość straty na wybranym funduszu).

   Don Quijote de la Mancha
  • Przecież wprost pisze w regulaminie, że nie spełnisz.: „Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny”

   ceber
  • Po raz setny przypominam (było też o tym w powyższym wpisie), że bank odbiorcy nie wie, czy przelew z innego banku pochodzi z konta firmy, czy osoby fizycznej — takiej informacji wśród danych Elixir po prostu nie ma. http://livesmarter.pl/t-mobile-uslugi-bankowe-50-zl-bonus-za-wynagrodzenie/comment-page-1/#comment-121084

   Don Quijote de la Mancha
  • Tak, myślę, że będą hurtowo odrzucać przelewy z imieniem i nazwiskiem, choćby to było konto jednoosobowej DG

   Katarzyna
  • Jest jeszcze skarbówka, która raczej nie zna się na żartach. Przelew od kogoś z rodziny z nazwą typu „wynagrodzenie” to superpodkładka żeby pacjenta karnie opodatkować 75% za nie wykazanie dochodu.
   Pamiętajcie, że w tym kraju za batonika można iść do więzienia, a za przywłaszczenie 700 milionów dostaje się najwyżej zawiasy.

   Iks
  • Ale skarbówka nie ma (póki co) wglądu w rachunki bankowe. A jak będzie miała to nie będą się zajmować przelewami od rodziny na 1000zł, kontrola to też są koszty.

   Dobcio
  • Z automatu dostają wszystkie przelewy powyżej kilku tysięcy z sumowaniem mniejszych włącznie, a poza tym chyba nikt nie wątpi, że pod byle pretekstem pełną historię dostaną bez szemrania . A co do „kosztów”, to w/w przykład batonika dobrze oddaje matematykę tego systemu. Poza tym do wyszukiwania baz i wysyłania wezwań do zapłaty, to dziś element ludzki można ograniczyć do listonosza.
   Ale możesz próbować – jakby co, to od kilku 750 zł nie zbiedniejesz.

   Iks
  • iks, jest tu wielu wyjadaczy, którzy uczestniczą w takich promocjach od lat, robią duże przelewy z własnych kont z tytułem „wynagrodzenie” i chyba jakoś nikt z nich nie miał dotąd problemów.

   Katarzyna
  • Tak też i wierzę, że szansa na wpadkę jest pewnie niewielka, ale możliwa. Zawsze kiedyś jest ten pierwszy raz – była kasa Grobelnego, był Ambergold, było wypełnianie normy ilości wypisanych mandatów, było ściganie niepłacących anonamentu rtv – za KAŻDYM razem ludzie byli zaskoczeni.

   Iks
  • 1. „Z automatu dostają wszystkie przelewy powyżej kilku tysięcy z sumowaniem mniejszych włącznie” — jeśli chodzi o informacje przekazywane do Generalnego Inspektoratu Informacji Finansowej, to banki mają obowiązek informowania o transakcjach powyżej 15 kEUR, choć mogą zgłaszać już 10 kEUR (tak robi np. Pekao); w każdym razie na pewno nie ma to miejsca przy kwotach rzędu kilku tysięcy PLN. Dodatkowo zgłoszenie do GIIF oczywiście w większości przypadków nie powoduje dalszego badania tej sprawy.

   2. „Jest tu wielu wyjadaczy, którzy uczestniczą w takich promocjach od lat, robią duże przelewy z własnych kont z tytułem »wynagrodzenie«” — trzeba jednak przyznać, że przelew z własnego konta to co innego.

   3. Nawet, gdyby przypadkiem podczas kontroli skarbowej wyszła sprawa takiego przelewu tytułem „wynagrodzenia” od rodziny, to zapewne wystarczyłoby wyjaśnienie, że osoba z rodziny pożyczyła te środki ze swojego wynagrodzenia (warto zwrot zrobić używając tych samych kont, aby ślad pozostał „obok”), aby… ułatwić spełnienie warunków promocji bankowej. Inna sprawa, że jeśli już jest przeprowadzana kontrola włącznie ze sprawdzaniem kont, to fiskus już musi mieć jakieś podejrzenia, więc te przelewy „wynagrodzenia” mogą się okazać najmniejszym problemem…

   4. Reasumując: pewne ryzyko, może nawet nie utraty środków (opodatkowania 75%), a konieczności składania wyjaśnień istnieje, ale w większości przypadków jest tylko teoretyczne. Na pewno powinny czegoś takiego unikać osoby, którymi z jakichś powodów już interesuje się Urząd Skarbowy lub komornik (dotyczy zarówno nadawcy, jak i odbiorcy). Może także osoby, w których przypadku istnieje podwyższone ryzyko zainteresowania się nimi służb antykorupcyjnych lub muszące składać oświadczenia majątkowe także powinny takich transakcji unikać (urzędnicy, radni, przewodniczący opozycyjnych ruchów prodemokratycznych)…

   Don Quijote de la Mancha
  • Hej wisienkowicze, za batonika nie idzie się do więzienia, tylko za notoryczne uchylanie się od stawienia się na rozprawie.
   I jest czymś innym kradzież, gdzie poszkodowaną jest konkretna osoba/firma zgłaszająca zajście, a czym innym przelew na konto członka rodziny, gdzie taki fakt musi zostać zgłoszony przez bank, (który nie jest stroną wykroczenia, a co najwyżej życzliwym) do skarbówki.

   aircrash
 • Nie rozumiem jednego odnośnie uczestnictwa 1000 wpływu ok ,ale jak interpretować nie posiadał konta wymienionego w ppkt2 ? Tzn. że jak miałem konto w tym czasie to już się nie łapię na promocję?

  Lopez Odpowiedz
  • Jest tam „lub” (choć „albo” bardziej by w tym kontekście pasowało) — czyli albo w okresie wrzesień–listopad konta nie posiadałeś, albo nie otrzymałeś ani jednego przelewu na 1 kzł lub więcej.

   Don Quijote de la Mancha
 • Do promocji z regularnym inwestowaniem przelałem sobie a potem żonie po ponad 1000zl 1 września…. potem już tylko drobnicę przelewałem. Kosz kur.

  Kacper Odpowiedz
 • A ja w tym okresie mam jedynie wpływ typu: wpłata gotówki blik we wpłatomacie powyżej 1 000zł, czy to wyklucza mnie z promocji?

  MICHAŁ Odpowiedz
 • Ludzie, po prostu spróbujcie się zapisać do promocji w e-bankowości – system sam sprawdza, czy spełniacie warunki, jak nie, odrzuci Was automatycznie

  Katarzyna Odpowiedz
 • Które (kurier, przelew, placówka) są dostępne tryby otwierania tego ingkonta?

  Iks Odpowiedz
 • Witam czy w tym banku jest tak że np. idę do oddziału i mówię że chcę zrezygnować z karty a oni proponują mi ją bezpłatnie? ktoś ma jakieś doświadczenie ? a może infolinia mi takie coś zaproponuje?

  bolek Odpowiedz
  • mi nic nie proponowali, konsultant dokładnie sprawdził w regulaminie promocji, czy rzeczywiście mogę zamknąć konto po 3 miesiącach, zrobił focha i zamknął konto bez dodatkowych ofert

   Katarzyna
  • A nie mozna karty zamknac on-line albo telefonicznie?

   keton
  • Można. http://livesmarter.pl/100-zl-za-zalozenie-konta-w-ing-i-dodatkowe-100-zl-za-regularne-inwestowanie/#comment-156909
   Wtedy traci się szansę, że bank coś zaproponuje za zmianę decyzji, ale raczej rzadko się zdarza, by banki coś oferowały za wycofanie rezygnacji debetówki, a tym bardziej ING nie jest znany z takich propozycji, zresztą skoro @Katarzyna pisze, że przy zamykaniu konta nic nie dawali, to co dopiero przy debetówce…

   Don Quijote de la Mancha
  • Kartę debetową można zastrzec on-line. Bank nie przysyła nowej i od dnia zastrzeżenia nie pobiera opłaty za jej użytkowanie, o ile nie spełniłeś w danym okresie rozliczeniowym warunków jej bezpłatności.

   gajowy
  • W przypadku niespełnienia warunku bezpłatności (wydane 300 zł) bank opłatę pobiera za każdy dzień do zastrzeżenia karty, np. 0,23 zł za 1 dzień.

   Don Quijote de la Mancha
  • Przepraszam wszystkich, ale mój wpis dotyczył Credit Agricole i promocji z 200 zł za przeniesienie konta, te banki i promocje zaczynają mi się mylić…Jednak w ING, gdy likwidowałam debetówkę, nic mi zaproponowali, a opłatę naliczyli tak jak opisuje Don, czyli 1/30 opłaty miesięcznej za każdy dzień, który nie podlegał zwolnieniu z opłat (można ją zastrzec online i nie przysyłają nowej karty, o ile jej nie zamówisz)

   Katarzyna
  • Liczy sie oczywiscie okres rozliczeniowy typowy dla ING?

   keton
 • czyli jesli mam tam konto oszczednosciowe, a na nim 10.000, to nie moge ich wydac do danego dnia, lecz musze miec 10.400 ?

  elemelek Odpowiedz
  • Musisz „10 maja 2018 r. posiadać saldo na OKO co najmniej 400 zł wyższe niż 10 stycznia 2018 r.”, więc jeśli 10 stycznia miałeś 10.000, to 10 maja musisz mieć właśnie 10.400…

   Don Quijote de la Mancha
  • i tu moja wątpliwość: na 10.01.2018r. na OKO miałem równe 0, a na OKO Bonus miałem 2000zł. To ile wg Was powinienem mieć 10 maja na koncie, 400 czy 2400?

   sunwoj1
  • Wg mnie OKO Bonus to nie OKO, więc ile na nim miałeś 10 stycznia i będziesz miał 10 maja nie ma znaczenia. Na OKO 10 maja powinieneś mieć „co najmniej 400 zł ”.

   Don Quijote de la Mancha
 • Pytanie z innej beczki. ING 15.12.2017 r. rozesłał wiadomości o zmianie tabeli opłat i prowizji w dniach 29.12.2017 r. i 05.03.2018 r.
  Czy w związku ze zmianą opłat mogę wypowiedzieć umowę ze skutkiem natychmiastowym?
  I czy bank naliczy proporcjonalnie opłatę za kartę za dany okres rozliczeniowy?

  falusinski Odpowiedz
 • a czy po dwóch zleceniach stałych i przelewach wynagrodzenia obie rzeczy można „wyłączyć”?

  asd Odpowiedz
 • Na premię 140 się nie łapię bo karencja,ale na premię 100 zł aby się załapać to muszę założyć konto direct + konto oszczędnościowe i dopiero po otwarciu zapisać się na w.w promocję z zakładki ing.mam pewność ,że będę miał ofertę w zakładkach promocję na oszczędzanie?

  Darek Odpowiedz
 • „w dniu 10.05.2018 saldo Otwartego Konta Oszczędnościowego powinno wynieść co najmniej 400 zł więcej, niż w dniu 10.01.2018”

  a co jeśli 10.01.2018 nie miałem jeszcze OKO, bo dopiero zamierzam je otworzyć? Przejdzie?

  Robert Odpowiedz
 • Czy bank pobiera opłatę za kartę debaetową/plastic/ za pierwszy okres rozliczeniowy?/ niepełny miesiąc w którym wydał kartę/? Czy opłaty za kartę liczą się od aktywacji karty czy od początku okresu rozliczeniowego/pierwszego/drugiego?

  Waldemar Odpowiedz
 • @DQdlM
  Dzięki.

  Waldemar Odpowiedz
  • Choć przed momentem dzwoniłem w tej spawie na infolinię i uzyskałem info, że skasują nas proporcjonalnie do okresu używania karty w pierwszym miesiącu… to jak w końcu?

   Robert
  • A mnie powiedziano że całą opłatę pobiorą ale jak już wyżej napisano za pierwszy miesiąc jest opłata 0zł.

   majaa
  • Dlatego ja z ING poczekam do lutego i to pewnie do 2 polowy miesiaca. W sumie warto byloby wiedziec jak to jest z ta karta w 1 miesiacu, bo wydawac 1000zl zamierzalem dopiero od marca. Czy po rezygnacji z karty (po promocji) to konto jest juz w pelni darmowe?

   keton
  • W 1-szym niepełnym miesiącu nie pobierają opłaty za kartę. Tylko trzeba uważać bo miesiąc w ING to 29.-28., a nie miesiąc kalendarzowy. Rachunki Direct i OKO bez karty są bezpłatne, pod warunkiem, że na Direct nie robisz wpłat/wypłat/przelewów w oddziale, a z OKO możesz 1 raz wpłacić, 1 raz wypłacić w oddziale lub zrobić 1 przelew na Twój rachunek w innym banku. Na przelewy pomiędzy Twoimi Direct-OKO, OKO-Direct nie ma limitu przelewów, są bezpłatne. Przelewy zewnętrzne z konta Direct wykonane przez internet są bezpłatne.

   Łuki
 • Piszę w tej promocji, bo wpis o tej o założeniu konta jednak jest mniej popularny :). Jest tu ktoś, kto miał kiedyś konto w ING i zamknął je (przed tym karencyjnym terminem 06.16) i próbuje ponownie założyć konto w promocji? U mnie składając wniosek, pojawia się komunikat, by skontaktować się z infolinią lub zalogować się na swoje konto (którego danych już nie znam, a zresztą miało być zamknięte – zapewne kartoteka pozostała). Na infolinii twierdzą, że w takim wypadku konta nie da się otworzyć online, trzeba iść do oddziału. Dzwoniąc do oddziału dowiedziałem się, że zakładając konto na miejscu, nie będzie można skorzystać z promocji. I co teraz?

  drakerc Odpowiedz
  • W promocji „100 zł za regularne oszczędzanie” nie jest ważny sposob założenia konta. Prawdopodobnie w oddziale pomyliły im się promocje ;)

   Czesio
  • Dokładnie mam tak jak Ty , tez mam taki komunikat i nawet probujac sie zalogowac do tego konta dawnymi danymi nie przyjmuje ich , bo konto jest zamkniete. Wiec chyba to promocja nie dla bylych klientow, choc z 2 strony maz zamknal konto pare dni temu i jego dane przepuszcze bez problemu.

   Ewa
  • zajrzyjcie do tematu o założeniu konta z premią do 140 PLN i odszukajcie mój komentarz ( Ctrl+F )

   pozdrawiam

   kruczi
  • Przetestowane w dniu dzisiejszym. Jako były klient w oddziale podpisałem tylko umowę o korzystanie z systemu bankowości internetowej. Zalogowałem się do bankowości, otworzyłem konto Direct i OKO. W zakładce Oferta ING wybieramy „Zyskaj 100zł za regularne oszczędzanie” i postępujemy zgodnie z tym co się na ekranie wyświetla. Nie ma potrzeby dzwonić na infolinie…

   Czesio
 • Dziekuje za wskazówki, pozdrawiam

  Ewa Odpowiedz
 • Czyli obecnie z ING moze nowy klient wycisnac 240 zl czy sa jeszcze jakies inne opcje? Jak myslicie czy przelew „wynagrodzenia” dla mojej zony ode mnie powinien przejsc (oczywiscie z innego banku)?;)

  McKwacz Odpowiedz
 • Witam serdecznie.
  Proszę o Waszą pomoc i poradę.
  Mój pracodawca :) wysyła mi wynagrodzenie poprzez Robota Finansowego :) Czy przelew o tytule „BL1UGRW4ZS Wynagrodzenie” spełnia warunki otrzymania premii ?

  luic Odpowiedz
  • Zapytaj bank, wątpie że ktoś takie wynagrodzenie w tym banku otrzymywał w podobnej promocji ;)

   savi
  • A możesz rozszerzyć temat robotów finansowych, bo nie słyszałem o tym :)

   abc
  • W razie potrzeby pokażesz pasek płacowy i sprawdzą sobie, że kwoty się zgadzają. ING raczej pozytywnie podchodzi do tego typu reklamacji.

   Marcin H
 • #abc zajrzyj na bm.pl

  luic Odpowiedz
 • Czy ta promocja nadal ma date 10.03, czy podrasowali ja do nowej promocji na otwarcie konta? Bo troche malo czasu zostalo, a ja chetnie konto zalozylbym dopiero w marcu.

  keton Odpowiedz
 • 1.03. pobrało drugi raz 200 zł w ramach stałego zlecenia. Czy pieniądze mogę już z powrotem przelać czy muszą być pełny drugi miesiąc ? Czy wystarczy że na 10 maja będzie tam jednorazowo przelane 400 zł ?

  luic Odpowiedz
 • Czy to zlecenie stale moze byc po prostu zdefiniowane z opcja zakonczenia po 2 przelewach?

  keton Odpowiedz
  • Niepotrzebne ryzyko.

   abba
  • Ok. To ile przelewow dac? Wg regulaminu 2 wystarczaja, ale chyba nie da sie zdefiniowac zlecenia nieskonczonego, zawsze jest albo data albo numer zakonczenia.

   keton
  • Nie da się zdefiniować zlecenia bezterminowego? Hmm…
   W każdym razie @abba chyba się tu pomylił, początkowo pomyślałem, że ma rację (z tym niepotrzebnym ryzykiem), ale jednak w tej promocji — w przeciwieństwie do tych z regularnym inwestowaniem — nie ma zapisu, że uczestnik deklaruje regularne wpłaty przez 12 miesięcy, więc to chyba nie jest problem… A może coś przeoczyłem?

   Don Quijote de la Mancha
 • Witam. Prosiłbym o jakieś zbiorcze podsumowanie, na konkretnym przykładzie, bo do końca nie mogę sobie wyrobić opinii jak to zrobić z tym wynagrodzeniem. Mam jednoosobową działalność gospodarczą i w nazwie działalności występuje też moje imię i nazwisko (brzmi to „Indywidualna Praktyka Stomatologiczna Imię i Nazwisko”). Czy w związku z tym nie przejdzie mi wg Was przelew z konta firmowego w innym banku na ING z wynagrodzeniem?

  Łukasz Odpowiedz
  • Ja uważam, że powinno (wg regulaminu), najwyżej będziesz musiał pisać reklamację…
   W każdym razie to ciekawy przypadek, jeśli się zdecydujesz wziąć udział, to napisz potem proszę, czy nie było problemów (wg mnie nie powinno być).

   Don Quijote de la Mancha
  • Jasne dam znać. Przypadek szczególnie istotny, bo dostałem jeszcze zaproszenie do promocji „Zyskaj 120 zł za wynagrodzenie”, nie ma jej jeszcze na LiveSmarter opisanej, ale chodzi w niej w skrócie również o przelewanie wynagrodzenia przez 4 miesiące na zasadach bliźniaczych do tej promocji.

   Łukasz
  • Jakim prawem

   Wojak

 • „Aby zapisać się do promocji „100 zł za regularne oszczędzanie” należy posiadać konto osobiste i Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN. Przejdź do Oferty ING i załóż konto”
  Taki wyskakuje komunikat , konta są a w ofercie ING gdzieś zginęła ta promocja i nie tylko u mnie i jak tu teraz się zapisać? Ktoś tak ma , skończyły się już zapisy czy jakieś przetwarzanie nocne ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Trzeba sie zapisac wchodzac przez link powyzej, a pozniej logujesz sie do konta i od razu po zalogowaniu masz guzik z zapisaniem sie do promocji a pozniej dodajesz zlecenie stale.

   keton
  • Ok. dzięki , tak właśnie robiłem ale wyskakiwaly ten komunikat. Okazało się , że konto oszczędnościowe premium nie nadaje się do promo i trzeba było założyć zwykle oszczędnościowe i dopiero zadziałało . xyz

   prawdziwy-xyz
 • U mnie już dwukrotnie przelano na konto oszczędnościowe 200 zł,dostałem info że zlecenie stałe się skończyło -ono chyba nie ma być aktywne do dnia wypłaty nagrody ? czy na wszelki wypadek uruchomić ponownie?

  bolek Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy