100 zł za skorzystanie z programu Rodzina 500+ w Alior Banku i do 400 zł zwrotu za zakupy!

Nie tylko Bank Zachodni WBK oferuje promocję przeznaczoną dla beneficjentów programu Rodzina 500+. Również Alior Bank pozwala na zgarnięcie premii – w tym przypadku w wysokości 100 zł. Dodatkowo warto przypomnieć, że każda z osób zakładająca Konto Rozsądne może liczyć na zwrot w wysokości 3% wartości zakupów w sklepach spożywczych i marketach. Aż do 400 zł rocznie!

100 zł premii za skorzystanie z programu Rodzina 500+ w Alior Banku

100 zł dla tych, którzy zwiążą się na dłużej

Promocja wygląda ciekawie już na samym początku. Dlaczego? Co dość niespotykane, regulamin promocji nie wymaga od nas bycia nowym klientem Alior Banku. Musimy wprawdzie otworzyć nowe Konto Rozsądne, ale nie ma znaczenia czy mamy lub mieliśmy już inne rachunku. Dokładniej:

Oferta przeznaczona jest dla Klientów, którzy zdecydują się na założenie rachunku oraz złożą wniosek Rodzina 500+ z wykorzystaniem Platformy Internetowej Alior Banku.

Oczywiście widzimy tu, że konieczne jest również złożenie wniosku Rodzina 500+, dlatego promocja jest dobra w zasadzie tylko dla spóźnialskich (albo tych, którzy dopiero będą mogli skorzystać). Warto również dodać, że:

Premia wypłacana jest Klientom, których Umowa Rachunku zostanie zawarta w okresie od 1 kwietnia 2016 do 30 czerwca 2016 r.

Jak zgarnąć 100 zł?

No dobra, a co trzeba zrobić aby zgarnąć tytułowe 100 zł? Zasady są dość proste:

Premia pieniężna w wysokości 100 zł zostanie wypłacana w formie pieniężnej dla Posiadaczy nowo otwartego Konta Rozsądnego w 14. miesiącu od daty otwarcia rachunku, w sytuacji gdy na koncie Klienta odnotowano w ciągu 12. następujących po sobie miesięcy regularne comiesięczne wpływy z tytułu wynagrodzenia.

Jako wynagrodzenie rozumiemy tu:

wpływ z tytułu wynagrodzenia dokonany przez pracodawcę bądź wpływ z tytułu stypendium dokonany przez uczelnię wyższą bądź wpływ z tytułu renty lub emerytury dokonany przez ZUS

Warto jednak dodać, że często odpowiedni przelew z innego banku może rozwiązać sprawę „wynagrodzenia”. Trzeba testować.

Szczegóły promocji w regulaminie.

3% zwrotu za płatności w sklepach spożywczych i marketach

Prawdopodobnie najlepsze jednak dopiero przed nami. Dlaczego? Bo Konto Rozsądne to rachunek, który nieprzerwanie od kilku lat pozwala zarobić – i to nie tylko wybranym klientom (Rodzina 500+), ale w zasadzie każdemu. Konto Rozsądne oferuje bowiem 3% zwrotu wartości zakupów w sklepach spożywczych i marketach. Jeśli więc ktoś twierdzi, że konta z moneybackiem się skończyły, to jest w błędzie. Konto Rozsądne pozwoli nam na zgarnięcie maksymalnie 50 zł miesięcznie, ale nie więcej niż 400 zł rocznie.

Gdzie jest haczyk? Zawsze płacimy za kartę opłatę w wysokości 5 zł miesięcznie. Oznacza to, że nasze pierwsze 166,67 zł miesięcznie wydane w sklepach spożywczych (dające 5 zł moneybacku) sprawia, że wychodzimy „za zero”. Dopiero kolejne wydatki pozwalają na realny zysk.

Mimo wszystko w dobie zanikających stałych zwrotów na rzecz jednorazowych akcji Konto Rozsądne wydaje się całkiem dobrym rozwiązaniem dla każdej przeciętnej polskiej rodziny. Przy wydatkach w sklepach i marketach na poziomie 1000 zł miesięcznie otrzymujemy na czysto 25 zł. Tylko i wyłącznie za to, że używamy odpowiedniej karty!

Wynagrodzenie albo… opłaty

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o drugim haczyku: opłaty za konto i kartę mogą być wyższe (po 8 zł więcej) a moneyback może być nienaliczany, jeśli na konto nie wpłynie wynagrodzenie, emerytura, renta lub stypendium. Alior stawia więc sprawę jasno: da nam zarobić, ale tylko wtedy, kiedy my również, w pewien sposób, zwiążemy się z nim głębszą relacją. Przynajmniej w teorii.

Dajcie znać w komentarzach, czy w przypadku tego konta wynagrodzenie faktycznie musi być wynagrodzeniem. Z pewnością ułatwi to podjęcie decyzji innym czytelnikom :)

Nie przegap!

Komentarze

 • „Osobom, które składają wniosek Rodzina 500+
  w systemie bankowości internetowej proponujemy
  dodatkowe korzyści. Oferta dla rodzin
  dostępna jest wyłącznie w placówkach banku.”

  konto musi być otwarte w oddziale

  Mar_Wer Odpowiedz
  • To chyba mamy inne regulaminy. W podlinkowanym nie ma mowy o założeniu konta w placówce. Jedynie:

   Oferta przeznaczona jest dla Klientów, którzy zdecydują się na założenie rachunku oraz złożą wniosek Rodzina 500+ z wykorzystaniem Platformy Internetowej Alior Banku.

   Michał
 • „Zawsze płacimy za kartę opłatę w wysokości 5 zł miesięcznie.”
  Nie zawsze ;-) wystarczy zawnioskować o „upośledzoną” kartę

  deloe Odpowiedz
 • Będę składał wniosek za kilka tygodni, więc fajna oferta ale chyba się nie wyrobię przed 30.06. Domyślam się, że we wniosku o 500+ należy podać PESEL dziecka? Ciekawe czy da się skrzystać z tej oferty Aliora bez brania karty, moneyback mam już na karcie TMUB.Chyba że TMUB też za chwile zrobi taką akcję, skoro są już 2 banki to zaraz będzie 10.

  zyzu Odpowiedz
 • Gdzieś mi mignęło dziś, że wniosek złożyła już połowa upoważnionych do 500+. Banki jakoś się trochę późno obudziły, ale może właśnie o to chodziło.

  K. Odpowiedz
  • Alior umożliwiał złożenie wniosku praktycznie od samego początku kwietnia. Zdecydowanie wygrał z innymi bankami na tym polu.

   Resor
 • W oddziale otrzymałam informacje że w systemach bankowych widnieje adnotacja o tym że promocja jest skierowana do nowych klientów. Natomiast w regulaminie takiego zapisu nie uwzględniono. Doradca ma się jeszcze upewnić i dodzwonić z informacją zwrotną. O naklejkę można zawnioskować internetowo i wykonując transakcje za jej pośrednictwem również można otrzymać moneyback. Nie trzeba posiadać karty do konta. Przy rozliczaniu istotny jest kod transakcji.

  Agnieszka_ho Odpowiedz
 • Jeszcze jedna kwestia, Ci którzy wcześniej złożyli wniosek poprzez platformę Aliora, chcąc skorzystać z promocji podpisują odpowiednie oświadczenie, że wniosek został złożony. Tak więc promocja nie tylko dla spóźnialskich :)

  Agnieszka_ho Odpowiedz
 • Złożyłam wniosek 31.05 i nic. Wykonałam przelew weryfikacyjny i dostałam zwrot. Ile czeklaliście na otwarcie konta przez internet? Chcę złożyć wniosek 500+ ale Bank mi tego nie ułatwia

  Agnieszka_ho Odpowiedz
 • Interpretacja regulaminu przez Bank jest nieco inna niż Twoja, adminie. Złożyłam reklamację w związku z brakiem odpowiedzi na mój wniosek o konto. Otrzymałam poniższe wyjaśnienia:
  „Uprzejmie informuję, że wniosek został
  odrzucony ze względu na to, że posiada Pani już rachunek ze wskazaną taryfą.”
  Posiadam konto osobiste Meritum, w związku z fuzją, które jest zresztą w okresie wypowiedzenia.

  Agnieszka_ho Odpowiedz
 • ptaszki ćwierkają, że zanim bociany wrócą na wiosnę, zly stryjek siekierką przepołowi kurę przynoszącą jajka…

  Dzikus Odpowiedz
 • nowi klienci juz maja 1,5% zwrotu, dotychczasowi 3% do 27.03. szcxzegoly w regulaminie na https://www.aliorbank.pl/klienci-indywidualni/konta-osobiste/konto-rozsadne.html

  Dzikus Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy