HIT powraca! 1200 zł za wyrobienie karty kredytowej Citibanku

Trwa do 30.09.2024

Powraca rewelacyjna promocja Citibanku z rekordową premią za wyrobienie karty kredytowej. W zamian za zawarcie umowy nowi klienci mogą zgarnąć aż 1200 zł – z czego 600 zł to punkty wymienne na bony, a 600 zł to czysta gotówka.

1200 zł od Citibanku

Zaserwuj sobie kartę kredytową Citibank

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą która nie posiadała głównej karty kredytowej Citibanku od 1.04.2023. Posiadanie innych produktów banku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Pamiętajmy, że jeśli wybierzemy kartę z niższym limitem, to proces nie będzie wymagał od nas przesłania dokumentów dochodowych – ale my musimy je mimo wszystko dodatkowo wysłać, bo inaczej „wypadniemy” z promocji, która tego wymaga. Najprościej więc wybrać opcję z wyższym limitem.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli aktywować ją przez bankowość mobilną Citi Mobile (nie internetową!) oraz przystąpić do programu Bezcenne Chwile nie później, niż do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

Najważniejsze jednak, aby wykonywać płatności kartą. W pierwszym pełnym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu zawarcia umowy powinniśmy wydać łącznie min. 100 zł. W drugim – 200. W trzecim – 300, a czwartym – 400. Od piątego do dwunastego miesiąca powinniśmy już wydawać min. 500 zł, przy czym od siódmego miesiąca bank dokłada dodatkowy warunek, że muszą to być min. 5 transakcje (we wcześniejszych miesiącach wystarczy zrobić np. jedne duże zakupy).

Warto dodać, że ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

W przypadku pierwszego półrocza bank przekaże nam 8000 punktów Mastercard (o wartości 100 zł, wymienne na bony) za każdy miesiąc, w którym spełniliśmy warunki. Natomiast w przypadku drugiego półrocza otrzymamy 100 zł, ale już w gotówce – w formie zasilenia karty.

Informacja o przyznaniu każdej z nagród pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 30 dni otrzymamy przelew / punkty.

RRSO 23,15% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 23,15% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji nie płacą miesięcznie nic za kartę przez pierwsze 12 miesięcy.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Dobra premia, choć mocno rozciągnięta w czasie.

  Daugern Odpowiedz
  • Fakt, ale warunki całkiem uczciwe jak za takie pieniądze – statystyczny Kowalski wymagania możne spełnić płacąc za normalne zakupy bez żadnego kombinowania.

   Michał
 • Czy cały proces aplikowania mozna przejść bez telefonowania z banku? ostatnio trwało u mnie to 30 minut

  pytajnik Odpowiedz
 • Czzy myślicie że jeżeli złożyłam wniosek o karte z bonami do biedronki (600 zl) ale nie podpisałam jeszcze umowy (w pt. dostałam smsa o pozytywnej decyzji i ze skontaktuje sie ze mna kurier) to czy istnieje możliwość zmiany promocji?

  Sylwia Odpowiedz
 • Szanowni,
  znacie jakiś przypadek 75-latka, który otrzymał kartę kredytową od Citi?
  Nie wiem czy jest sens kopać się z tym koniem.

  dario Odpowiedz
 • Wszystko OK i super ale co można kupić za bony master card? Bo w internecie brak konkretnych informacji, są jakieś oferty ale to paździerz bezużyteczny dla większości normalnych ludzi. Moim zdaniem to jest haczyk tej promocji ! Musisz przez pół roku bujać się z bonami żeby w końcu otrzymać zwrot pieniędzy na konto.

  Gaweł Odpowiedz
  • Za punkty które dostaniesz możesz „kupić” na swoim koncie BChw vouchery do np. Allegro, Circle, RTV EURO, generalnie do sklepów partnerów programu

   Kris
  • A jak ja nie potzrbuję nic od partnerów programu? Czy mam na siłe kupować jakieś śmieci ? Dla mnie to bardzo słąba oferta jedynie 600 zł zwrotu i to dopiero po pół roku. Ja odpadam.

   Gaweł
  • To nie bierz udziału w tej promocji tylko poczekaj na promocję z samą gotówką albo walizką, przecież oni dają takie promocje co tydzień teraz

   Kris
  • Nawet bon na Allegro będzie zły? Na Allegro można kupić prawie wszystko. Na pewno będziesz czegoś potrzebował.

   Don_Bazylian
  • za 600 złotych na siłe ? Raczej nie

   Gaweł
  • Chemię do domu kupujesz na siłę? Bony na A. możesz wykorzystać przez rok czasu.

   Konrad
 • Jakieś prognozy/przecieki kiedy przesuną karencję? Szlag mnie trafia jak widzę takie promocje, a ja zamknąłem kartę w czerwcu ’23…

  RandomowyNick304gh0534g Odpowiedz
 • Witam, możecie się zalogować do ebankowości albo aplikacji Citi? Możecie płacić kartami. Ja mam jakąś blokadę od 2 dni

  Kris Odpowiedz
 • Cześć, mam 2 pytania:
  1. czy ktoś miał problem ze zrobieniem zdjęcia dowodowi? ja choćbym nie wiem jak stabilnie trzymała telefon, nie jestem w stanie zrobić zdjęcia – ramka nigdy nie robi się zielona. Jakieś porady?
  2. nie trzeba udzielać zgód marketingowych?

  Zoria Odpowiedz
  • Masz już coś w citi banku, kartę? Albo miałaś wczesniej? Takie coś miałem, jako obecny klient citi i wtedy powinni sami zadzwonić do Ciebie, albo ty zadzwoń do nich

   Kris
 • Tą stronę do aplikowania o kartę w promocji to im chyba jakiś rusek pisał – ciężko czasem zrozumieć o co chodzi w kolejnym kroku

  karampuk Odpowiedz
 • Udało się komuś zarejestrować tę kartę? Mi każe pobrać jakieś 2 PDFy powyżej, których nigdzie nie ma…

  Daugern Odpowiedz
  • Masz albo miałeś u nich jakąś inną kartę zarejestrowaną w BChw?

   Kris
  • Teraz nie mam, wcześniej miałem.

   Daugern
  • To niestety już jesteś zarejestrowany w BChw z nową kartą (dlatego nie produkują się PDF-y). Możesz już dodać tą kartę do swojego konta w Bchw. Niestety nie wiem, czy to cię nie eliminuje z tej promocji, doczytaj to w regulaminie

   Kris
  • Spróbuj zmienić w Citi swój email (Usługi i profil – Mój profil – informacje kontaktowe) na taki, który nie jest zarejestrowany w BC. Ja swego czasu nie mogłem się też zarejestrować (wcześniej byłem już u nich w BC) i po zmianie się udało :) pozdrawiam.

   _Marek
  • Tak zrobiłem, ale dalej nie pojawiają się te PDFy. Czy rejestrowałeś się „ręcznie” w bezcennych chwilach i tam dodawałeś kartę?

   Daugern
  • Hej.

   Miałem podobny problem na adresie email, który nie był zarejestrowany w BCh. Wystarczyło dokonać rejestracji poprzez serwis Citi i poszło bez problemu.

   Konrad
  • Tylko że ja właśnie nie mogę dokonać rejestracji przez Citi, bo się nie generują te PDFy o których wyżej wspominałem.

   Daugern
 • Istnieje jakiś bezproblemowy sposób by uniknąć opłaty za konto po roku?

  salted Odpowiedz
 • Jaki jest minimalny limit tej karty kredytowej z promocji?

  Fds Odpowiedz
 • Dobra, więc tak. Karta z automatu została zarejestrowana, po przejściu przez ścieżkę zaloguj się numerem karty i datą urodzenia na stronie bezcennych chwilach można się zarejestrować na nowy adres mailowy i mieć ją oddzielnie od kart z innych banków. Mam nadzieję, że nie będą robić problemów z wypłatą premii.

  Daugern Odpowiedz
 • Czy komuś udało się rozwiązać problem z brakiem możliwości pobrania pdf-ów?

  wojcikdam Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy