1200 zł premii za założenie Konta Przekorzystnego Biznes od Pekao S.A.

Zakończona

Nawet 1200 zł na start mogą zgarnąć nowi klienci firmowi Pekao. Aby skorzystać z promocji wystarczy założyć promocyjne Konto Przekorzystne Biznes i spełnić podane warunki – a te są znacznie prostsze, niż w poprzedniej edycji promocji. A jeśli dodatkowo chcemy zwiększyć premię, to kolejne 100 zł + 2,5% czeka na nas w ofercie dla klientów indywidualnych.

1200 zł premii za Konto Przekorzystne Biznes

1200 zł premii dla firm

Aby skorzystać z promocji należy być firmą, która nie posiadała rachunku firmowego w Pekao S.A. od 1.12.2020. To dobra wiadomość – okres karencji został mocno skrócony.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że złożymy wniosek i podpiszemy umowę o Konto Przekorzystne Biznes, bankowość elektroniczna Pekao24 dla firm oraz kartę debetową Visa Business do tego rachunku nie później, niż do 31.12.2021.

Istotne również, aby w trakcie wnioskowania wyrazić zgody na otrzymywanie od banku informacje o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) dotyczących banku oraz podmiotów współpracujących – zarówno elektronicznie, jak i przez telekomunikacyjne urządzenia końcowe.

1200 zł w 8 transzach

Pierwszą część premii, czyli 200 zł, mogą otrzymać jedynie osoby, które dopiero zarejestrują swoją firmę. Zgodnie z regulaminem przysługuje bowiem ona tym, którzy:

W okresie trwania promocji dokonanie z wykorzystaniem Profilu zaufanego dostępnego w świadczonej przez Bank usłudze bankowości elektronicznej Pekao24 / aplikacji PeoPay, pełnej rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej w CEIDG (nadanie NIP, REGON, zgłoszenie do ZUS) oraz rozpoczęcie przez firmę działalności (status w CEIDG „aktywny”)

Kolejną premię, czyli ponownie 200 zł, zdobędziemy za wykonanie w każdym z 3 kolejnych miesięcy następujących po miesiącu zawarcia umowy:

 • przelewów do ZUS na kwotę min. 300 zł miesięcznie,
 • wykonanie min. 1 transakcji bezgotówkowej kartą na kwotę min. 100 zł,
 • wykonanie min. 1 przelewu (innego niż do ZUS) przez aplikację mobilną PeoPay na kwotę min. 100 zł

Przykładowo zakładając konto w styczniu warunki spełniamy w lutym, marcu oraz kwietniu.

Kolejną premię, tym razem w wysokości 50 zł, zdobędziemy za zapewnienie wpływów na konto na sumę min. 5000 zł miesięcznie w każdym z (tych samych) 3 pełnych miesięcy kalendarzowych. Regulamin zaznacza, że:

Jako wpływy rozumie się przychody pochodzące z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej, z wyłączeniem wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek, przelewów między rachunkami klienta w Banku, wpłat gotówkowych, przelewów z konta osobistego lub firmowego przedsiębiorcy prowadzonego w Banku lub poza Bankiem

Kolejne 50 zł premii to w zasadzie formalność – otrzymamy je za sam fakt zawarcia umowy zdalnie (w tym przez bankowość elektroniczną i przez konsultanta infolinii).

A jak zgarnąć pozostałe nagrody? 200 zł dostępne jest dla firm, które podpiszą z bankiem umowę o terminal płatniczy. Ważne, aby terminal przyjął płatności na kwotę min. 500 zł miesięcznie przez 3 kolejne miesiące następujące po miesiącu otwarcia rachunku. Bank zaznacza też, że tej premii nie mogą zyskać firmy, które prowadzą działalność sklasyfikowaną jako: biura turystyczne/podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z), kantory (PKD 66.12Z), lombardy (PKD 64.92Z), TAXI (PKD 49.32Z), agencje towarzyskie (PKD 96.09Z), kasyna (PKD 92.00Z), sprzedaż detaliczna broni i amunicji (PKD 47.78Z), produkcja broni i amunicji (PKD 46.69Z, 25.40.Z).

Kolejne 100 zł dostępne jest dla przedsiębiorców, którzy wykonają transakcje wymiany walut pomiędzy swoimi rachunkami w Pekao na równowartość min. 20 000 zł w terminie do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta. Tu oczywiście warto sprawdzić, na ile jest to opłacalne ze względu na kursy walut.

100 zł otrzymają firmy, które w okresie trwania promocji zawrą umowę leasingową z Pekao Leasing oraz wykonają przez okres 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych (następujących po miesiącu zawarcia umowy konta) min. 1 przelewu miesięcznie na rzecz Pekao Leasing tytułem spłaty raty leasingowej na min. 1000 zł. Oznacza to, że musimy myśleć o takim leasingu w zasadzie już w chwili zakładania konta.

Ostatnie 100-300 zł premii dostępne jest dla tych przedsiębiorców, którzy w ciągu 6 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia rachunku zawrą z bankiem umowę o kredyt lub pożyczkę z gwarancją BGK de-minimis, EFI COSME lub EFI EaSI lub kartę kredytową Visa Business. Zależnie od wysokości pożyczki/kredytu/limitu na karcie wyliczana jest premia. I tak:

 • kwota od 20 000 zł do 50 000 zł da 100 zł premii,
 • kwota od 50 000 zł do 100 000 zł da 200 zł premii,
 • kwota od 100 000 zł w górę da 300 zł premii.

Jak łatwo się domyślić każda z premii zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu spełnienia warunków. Co istotne – ze względu na to, że promocja dotyczy firm – premię należy wykazać i opodatkować samodzielnie (np. jako dodatkowe przychody w przypadku osób prowadzących KPiR).

0 zł za konto i kartę

Oprócz premii na start Pekao pozwala na bezpłatne przetestowanie konta przez okres pierwszych 12 miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy. Dokładnie: w tym okresie nie zapłacimy za prowadzenie Konta Przekorzystnego Biznes ani za kartę debetową Mastercard.

Co z innymi opłatami? Jak wyglądają standardowe warunki prowadzenia konta (po 12 miesiącach)?

Konto Przekorzystne Biznes – opłaty

Za Konto Przekorzystne Biznes nie zapłacimy nic, o ile spełnimy jeden z prostych warunków. Bank nie pobiera bowiem 9 zł opłaty miesięcznej za prowadzenie konta, jeśli spełnimy co najmniej jeden z poniższych warunków:

 • wykonamy przelew do ZUS
 • wykonamy przelew do US
 • na rachunek wpłynie 2000 zł (z wyłączeniem wpływów z depozytów, kredytów, pożyczek czy przelewów między rachunkami własnymi w Pekao)
 • na rachunku zostanie odnotowany wpływ z terminala wydanego przez bank
 • wykonana zostanie transakcja wymianu walut
 • opłacona zostanie rata w Pekao Leasing

Jak widać do wyboru, do koloru (ale dopiero od 13 miesiąca).

Co z kartą? Bank za jej prowadzenie może pobrać 7 zł, jednak z opłaty można zostać zwolnionym po wykonaniu płatności o wartości 300 zł w danym miesiącu kalendarzowym. Tu analogicznie – nie przejmujemy się tym warunkiem przez pierwszy rok.

A ile kosztują przelewy? 0 zł, jeśli zlecenie złożymy przez PaoPay lub będzie to 15. pierwszych przelewów zleconych przez bankowość internetową. Za kolejne płacimy 1,5 zł za sztukę.

Wypłaty gotówki są opłacalne z bankomatów własnych oraz 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w kraju. Za kolejne płacimy 2% wartości wypłaty (min. 5 zł).

Nie przegap!

Skomentuj

Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

Ostatnie wpisy