140 zł za założenie Konta Direct w ING Banku Śląskim

Zakończona

Ruszyła kolejna promocja ING Banku Śląskiego dla nowych klientów. Jeśli założymy konto osobiste z lwem, to w całkiem łatwy sposób możemy zgarnąć od 100 do 140 zł premii. Zapisując się do dodatkowej promocji z wynagrodzeniem może nam wpaść kolejna stówka. A jeśli nie mam co zrobić ze swoimi pieniędzmi, to ulokowanie ich na koncie oszczędnościowym pozwoli na zyskanie 2,5% w skali roku – i to dla kwoty do 200 000 zł.

140 zł premii za założenie konta z Lwem w ING

Do 140 zł dla nowych klientów ING

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osoba nieposiadającą żadnego konta osobistego z Lwem od 1.08.2016 do 31.01.2018. Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że udamy się na stronę internetową banku i założymy taki rachunek wraz z rachunkiem oszczędnościowym oraz dowolną kartą debetową.

Bank zaznacza jednak, że jeśli posiadamy już dostęp do bankowości internetowej „Moje ING” (został po jakiejś starej promocji lub mamy inny produkt) to powinniśmy się zalogować właśnie do niej, a następnie złożyć wniosek o konto i zgłosić się przez specjalny formularz. Dodam, że osoby zakładające konto w sposób standardowy nie muszą tego wypełniać.

Na przystąpienie do promocji mamy czas do 30.04.2018.

Proste warunki dla osób w wieku 18-25 lat

Co dalej? W przypadku osób w wieku 18-25 lat (liczy się wiek w momencie otwierania konta) do zgarnięcia 100 zł premii konieczne będzie wykonanie 8 płatności kartą i/lub BLIKiem w sklepach lub internecie na dowolne kwoty.

Jeśli natomiast chcemy nieco więcej, bo 120 zł, to dodatkowo trzeba będzie spełnić jeden z dwóch warunków:

 • wykonanie min. 3 transakcji bezgotówkowych BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych lub
 • otrzymanie min. jednego wynagrodzenia lub stypendium na nowo-otwarte konto

Bank zaznacza, że:

Wynagrodzenie lub stypendium nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku

Co, jeśli chcemy zgarnąć o 20 zł więcej, czyli 140 zł premii? Wtedy musimy spełnić oba powyższe warunki. Osobiście więc wykonałbym 3 transakcje BLIKiem, a dodatkowo „próbował” zapewnić wpływ stypendium. Oczywiście przy założeniu, że go nie otrzymuję – bo wtedy jest dużo prościej :)

Na spełnienie powyższych czynności (8 płatności kartą, 3 BLIKiem i/lub wpływ stypendium/wynagrodzenia) mamy sporo czas – aż do 30.06.2018. Wypłata nagrody nastąpi natomiast do 8.08.2018 – o ile ciągle będziemy posiadaczem konta osobistego, oszczędnościowego oraz karty debetowej banku. Regulamin precyzuje również, że powinniśmy wtedy mieć wyrażone zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych (możemy je wyrazić już podczas zakładania konta żeby później nie zapomnieć, albo zapisać sobie przypomnienie w kalendarzu).

140 zł za wynagrodzenie lub 120 zł za transakcje

Co z osobami „bankowo dorosłymi”, czyli od 26 roku życia w górę? Tu warunki są podobne, ale minimalnie cięższe.

Po pierwsze, zamiast 8 płatności kartą musimy wydać 1000 zł w sklepach i internecie. Wtedy ustawimy się w kolejce po najniższą z nagród, czyli 100 zł.

Jeśli chcemy zgarnąć nieco więcej, czyli 120 zł, to konieczne będzie spełnienie dodatkowo jednego z dwóch warunków:

 • wykonanie min. 3 transakcji bezgotówkowych BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych lub
 • otrzymanie min. jednego wynagrodzenia na kwotę min. 1000 zł na nowo-otwarte konto (na warunkach podobnych, jak dla osób młodych)

Łatwo więc zauważyć, że do zgarnięcia gwarantowanych 120 zł nie trzeba zapewniać wpływu wynagrodzenia – wystarczy wydać 1000 zł kartą oraz wykonać 3 płatności internetowe BLIKiem (oczywiście oba warunki można połączyć i wykonać 3 płatności BLIKiem już w ramach wydawania 1000 zł).

Nietrudno się domyślić, że do zgarnięcia 140 zł konieczne już będzie spełnienie obu powyższych warunków – wtedy wpływ wynagrodzenia jest obligatoryjny. No ale zawsze można „próbować” zapewnić wpływ wynagrodzenia i, w najgorszym razie, zgarnąć 120 zł zamiast 140 zł premii :)

Na spełnienie powyższych warunków mamy czas do 31.08.2018 – czyli o dwa miesiące dłużej, niż osoby młode.

Na koniec przypomnę, że warunkiem wypłaty jakiegokolwiek wynagrodzenia jest, analogicznie jak dla osób młodych, posiadanie konta osobistego, oszczędnościowego oraz karty debetowej w dniu wypłaty premii (wraz ze zgodami marketingowymi). Ponieważ na spełnienie warunków mamy więcej czasu, to i premię otrzymamy później – do 10.10.2018.

Dodatkowe 100 zł za wpływ wynagrodzenia

Na koniec warto dodać, że do 10.03.2018 trwa dodatkowa promocja dla klientów ING, w której mogą zyskać 100 zł premii za „regularne oszczędzanie” oraz zapewnienie wpływu pensji.

O szczegółach tej promocji pisałem w osobnym wpisie – zachęcam do przeczytania. Jeśli mamy zamiar przenieść wynagrodzenie do ING to zdecydowanie warto z niej skorzystać – w końcu zamiast 120 zł zgarniemy wtedy 240 zł ;)

2,5% do 200 000 zł

Pamiętajmy również, że ING ostatnio mocno premiuje oszczędzanie. Z tego względu możemy skorzystać z dwóch fajnych promocji. Po pierwsze – do zgarnięcia mamy 2,5% dla kwoty do 100 000 zł przez 4 miesiące od założenia Otwartego Konta Oszczędnościowego.

Po drugie – zakładając rachunek OKO Bonus możemy zgarnąć kolejne 2,5% dla kwoty do 100 000 zł pod warunkiem ulokowania nowych środków względem dnia 29.11.2017. No a skoro nie posiadaliśmy oszczędności w ING, to wszystkie będą dla banku „nowe”.

O szczegółach tej promocji pisałem w artykule: 2,5% do 100 000 zł na Otwartym Koncie Oszczędnościowym Bonus.

Ile kosztuje Konto z Lwem?

Konto Direct jest rachunkiem darmowym. Zapłacić możemy jednak za kartę debetową – jej posiadanie to koszt 7 zł miesięcznie, jednak wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł zwalnia z opłaty. Młodzi mają pewną zniżkę – wystarczy, że dokonają płatności na kwotę 200 zł. Tu przy okazji warto przypomnieć, że okres rozliczeniowy w ING trwa od 29. do 28. dnia kolejnego miesiąca.

Co z bankomatami? Za darmo wypłacimy z urządzeń Planet Cash oraz własnych ING. Pozostałe to koszt 2,5 zł, choć pierwszą wypłatę w miesiącu otrzymujemy za darmo.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy przez Kartę w rozumieniu regulaminu (jakakolwiek karta debetowa wydana Uczestnikowi Promocji do Konta) można rozumieć tylko kartę Mastercard w telefonie?

  Monika Odpowiedz
  • tak :)

   Dodam też, że zdaje się w przeszłości ktoś próbował następujący patent – i też działał:
   1. Zakładamy konto z kartą
   2. Z karty rezygnujemy po wydaniu 1000 zł (lub 8 transakcjach)
   3. Nie mamy karty = nie przejmujemy się opłatami
   4. Kartę zamawiamy na dzień wypłaty premii

   Wszystkie postanowienia regulaminu spełnione. Prośba o potwierdzenie, jeśli taka osoba to czyta :)

   Michał
  • a za wydanie drugiej karty nie skasują nas?

   jojo
  • Admin, to co piszesz to klasyczny przykład kombinowania, w dodatku narażający bank na stratę, bo wydanie kolejnej karty kosztuje, a i ona zostanie zaraz zamknięta. Skoro bank nas nagradza to może jednak lepiej promować bycie wobec niego fair? :-)

   Skylla
  • Skylla a co powiesz na bankowa tabele oplat i prowizji ktora jest po to zeby niewinnego Klienta narazic na strate? :)

   aaaa
  • Skylla chyba jest tu chyba nowa:) Albo ma skrupuły:)

   Jarosław
  • Skylla to on. I zdecydowanie nie jest tu nowy.

   Krutki
 • A orientuje się ktoś czy w poprzedniej edycji promocji – tej do końca stycznia też trzeba było wyrabiać kartę, żeby dostać premię… Ta promocja to kalka poprzedniej?

  Pola33 Odpowiedz
  • Tak, też trzeba było wyrabiać kartę.

   Angulo
  • Dzięki, na maj wyrobię tesciowej..

   Pola33
  • A teściowa wie na czym polega płacenie BLIKIEM?

   emeryt
  • Juz moja w tym głowa, nie martw Ty się.. ;-) odkurzacz musi kupić, parę dobiazgów, doładowania telefonu, zapłacenie rachunków (wode niestety na poczcie-blikiem) uzbiera się :-)

   Pola33
 • czy uczestniczy poprzednich promocji mogą potw. kwestię „wynagrodzenia” ?

  Mateusz Odpowiedz
 • Czy w ING jest teraz jakiś program poleceń? Można z niego skorzystać i połączyć z obecnymi promocjami? Jest jakaś nagroda dla osoby poleconej czy tylko polecającej?
  Z góry dziękuję za info :)

  Krzysztof_N Odpowiedz
 • To tylko dla nowych klientów promocja?

  Paweł Odpowiedz
 • Jak widzę nie ma wykluczeń związanych z MCC :)

  owat Odpowiedz
 • @Admin: Jakie są możliwe sposoby na otwarcie konta?

  owat Odpowiedz
  • Wszystko masz wyżej opisane – czytanie ze zrozumieniem sie kłania.

   Pola33
  • Pola33: Przeczytałem cały artykuł wraz z komentarzami i nie ma tam informacji w jaki sposób otworzyć rachunek (oprócz wzmianki o klientach, którym została jeszcze niezamknięta bankowość internetowa). Takie informacje znajdują się, ale na stronie banku po kliknięciu w link. Więc to może ty poćwicz czytanie ze zrozumieniem…

   owat
  • jak wiesz to po co pytasz w takim razie… dla mnie to jasne.

   Pola33
  • Pola33: W artykule nie znalazłem potrzebnych informacji, więc zapytałem na forum. Ponieważ nie pojawiała się odpowiedź to zacząłem sam szukać. Co do „jasności” – w bankach często można otwierać konta: poprzez przelew, wizytę kuriera, wizytę w oddziale, wniosek przez internet a podpisanie umowy w oddziale. Opcji jest kilka.

   owat
 • Konto otwierane przez Internet a dane potwierdza się poprzez kuriera z poczty polskiej (w moim przypadku był to normalny listonosz). Podczas tej wizyty dostaje się kartę do bankomatu, a kurier weryfikuje tylko dowód i oczekuje na dwa podpisy.
  Łatwe i przyjemne chociaż przez przelew byłoby jeszcze szybciej

  Tommm Odpowiedz
  • Kuriera mozna obejść… wystarczy załozyć OKO z dostępem internetowym. Potem juz logujesz i możesz za pomocą wenętrznego panelu aktywować pormocję z kontem – Twoje dan juz mają… a karta jeśli jej nie odchaczysz przyjdzie pocztą.

   Pola33
  • Kuriera mozna obejść… wystarczy załozyć OKO z dostępem internetowym. Potem juz logujesz i możesz za pomocą wewnętrznego panelu aktywować prmocję z kontem – Twoje dane juz mają… a karta jeśli jej nie odhaczysz przyjdzie pocztą.

   Pola33
  • Oczywiście oko+dostęp online otwieramy w oddziale..to opcja dla tych zapracowanych co nigdy ich w domu nie ma.. ;-)

   Pola33
  • zapis z regulaminu:
    w systemie bankowości internetowej – tylko wtedy, gdy na dzień 31 stycznia 2018 r.
   posiada aktywny system Moje ING. W tym przypadku konieczne jest:
   i wypełnienie do 30 kwietnia 2018 r. formularza rejestracyjnego do Promocji
   dostępnego na stronie internetowej, http://www.ingbank.pl/form18-25
   ii otwarcie do 30 kwietnia 2018 r. Konta oszczędnościowego jeśli klient go nie posiada.

   Jeśli otworzymy OKO w lutym to powyższe już nie obowiązuje

   artur5236
  • Czyli w marcu otwarcie dostepu w oddziale juz nie zadziala?

   keton
 • czy ta pramocja rozni sie czyms od tej z wczoraj, czy to dokladnie to samo tylko inne daty?

  elemelek Odpowiedz
  • Wychodzi na to że zasady te same… tylko daty sie pozmieniały.
   (Wkurza mnie że do nowej promocji OKO Bonus nie zmienili o dziwo daty sprawdzania salda. No cóz innym razem…)

   Pola33
 • Jak długo trwa otwarcie konta od momentu zarejestrowania się?

  Michał Odpowiedz
  • U mnie kurier był dwa dni po złożeniu wniosku. Co oczywiście nie znaczy, że zawsze tak będzie, ale jest pewne prawdopodobieństwo ;)

   Jerzyk
 • Czy zawsze przychodzi kurier z Poczty Polskiej czy zdarzają się też z innych firm?

  Donald Odpowiedz
 • Czy warunek płatności blikiem dotyczy wyłącznie płatności w sklepach internetowych, czy wszystkich transakcji bezgotówkowych?

  Maciej Odpowiedz
  • Jeśli chodzi o 3 płatności BLIKiem, to tam musi być internet – regulamin jest tu bardzo precyzyjny. Najprościej np. na Allegro.

   Michał
 • Zastanawia mnie jedno czy jeżeli zastrzeżemy kartę po wykonaniu 8 transakcji ( warunek dla 18-25 lat) otrzymamy premie? W regulaminie warunkiem jej otrzymania jest posiadanie karty, ale czy zastrzeżona (brak opłat) jest równoznaczna z jej posiadaniem?

  FF 99 Odpowiedz
  • w dniu wypłaty premii musisz mieć aktywną kartę – ale można to prosto obejść wyrabiając darmową (do końca roku) kartę mobilną

   ew drugi raz wyrabiając zwykła debetówkę dopiero na moment wypłaty premii ;)

   Michał
  • Czy do samego wyrobienia karty mobilnej trzeba miec telefon z NFC czy mozna ja wyrobic i jej po prostu nie uzywac?

   keton
 • Konto zostało założone z tym, że ze strony https://www.ingbank.pl/lp/100-dla-oszczednych i teraz czy automatycznie biorę udział w tej promocji (100+40) czy też nie? Co ciekawe założyłem konto bez karty. W takim razie czy nie najlepiej otworzyć konto bez karty, a dopiero zamówić ją chwile przed zakończeniem promocji, tak aby spełnić wszystkie warunki?

  FF 99 Odpowiedz
  • Niestety będzie problem – o ile strona jeszcze jest OK, to brak karty = brak spełnienia warunku regulaminu:

   od 1 lutego 2018 r. do 30 kwietnia 2018 r. otworzy Konto z Kartą:
   za pomocą strony internetowej Banku oraz – bez względu na rodzaj otwieranego Konta – Konto oszczędnościowe

   Dla mnie oznacza to łącznie wybranie obu produktów (konto + karta) ale może patrzę na to zbyt ostrożnie. Spróbuj domówić kartę – może będzie OK. Ale gwarancji nie dam (swoją drogą ciekaw jestem jak to się skończy – daj znać)

   Michał
 • Rozumiem, ze jak chce miec darmowa karte do 28.03 to lepiej jesli konto zaloze dopiero 1.03, bo zakladajac dzisiaj zalapalbym sie na poprzedni okres rozliczeniowy?

  keton Odpowiedz
 • Mimo ze konto otworzylem na poczatku marca to dzisiaj dostalem informacje w ing o kolejnej promocji na 120 za wplyw wynagrodzenia. Ta promocja byla juz tu opisywana, ale mimo ze jestem nowym klientem i biore w 2 innych promocjach gdzie ten wplyw jest juz wymagany to i tak dostalem mozliwosc pozyskania dodatkowych 120zl :)
  W sumie biore udzial w 5 promocjach, czesc warunkow jest podobna – zakladam, ze nie bedzie to problemem:
  1. wpisowe 140zl (1xpensja, 3xblik, operacje na 1000zl)
  2. oszczedzanie (2xpensja, 2x200zl na OKO) – bonus 100zl
  3. inwestowanie (4x150zl DRI) – bonus 100zl
  4. blik – wprosilem sie, nie wiem czy zadziala, ale warunek 3xblik po 10zl jest juz spelniony w p.1 – bonus 30zl
  5. wplyw pensji (4x pensja – czesciowo spelnione do p.1 i 2) – bonus 120zl
  Lubie ten bank. Ladnie witaja nowych klientow :)
  Zeby tylko zniesli ten obowiazek wydawania karta 300zl/m to moze zostawilbym sobie to konto na dluzej.

  keton Odpowiedz
  • Jak za wpisowe dostaniesz premię to zamykasz kartę, i dalej korzystasz z promocji bez karty. Dodaj jeszcze OKO Bonus – 2,5% z nieograniczoną liczbą wypłat :)

   abc
  • 2.5% to slaba opcja dla mnie bo mam 3% w BZWBK na multikoncie, min. mniej wygodne ale tez pelny dostep. To jak zamkne karte konto ING stanie sie zupelnie bezplatne?

   keton
 • Czy doladowanie SkyCash blikiem jest traktowane jako platnosc w sklepie internetowym blikiem?

  Paweł Odpowiedz
 • Bank ma w tej promocji czas na wypłatę premii do 10.10.18. Czy ktoś może czeka na bonus i ewentualnie coś już dostał?….w co wątpię….ale jak nie zapytam to nie będę wiedział jak się ustawić do tematu.

  Clio Odpowiedz
 • Dostałem dwa razy 140zł. W sierpniu i teraz w październiku o0

  yolewap Odpowiedz
  • 2x na to samo konto? Czy 2 rozne konta?

   keton
  • Kasę dostałem na to samo konto oszczędnościowe, a konto „właściwe” też mam jedno i jedyne.

   yolewap
  • Czyli pomylka banku? :)

   keton
  • Na to wygląda.
   Zobaczymy kiedy zabiorą :D

   yolewap
  • Niezły bałagan maja w tym banku…tutaj piszecie, że wypłacili coś ponad…ja jestem jednym z wielu do których przyszła informacja o przyjęciu do promocji 102 zł na KO i wypłacie tej kwoty na konto. Pieniędzy brak a bank w idiotyczny sposób się tłumaczy.

   Clio
  • Clio – w idiotyczny, bo takiej promocji widac wcale nie bylo, ktos cos namieszal. No ale powinni to jakos zalatwic z tymi co jednak dostali taka bledna informacje.

   keton
  • Jak mogło nie być takiej promocji ? To komu się chciało pisać taki długi regulamin, który dostałem w załączniku do wiadomości?Poza tym wystarczy wejsc na forum ING i wyczytać, że takie akcje miały miejsce w przeszłości klienci otrzymywali na KO wspomnianą kwotę.

   Clio
 • Wczoraj wpadlo po 140zl na 2 konta – nagroda za zalozenie konta. Sprawdzcie czy dostaliscie. Termin byl do 10, tak wiec wszystko w terminie.

  keton Odpowiedz
 • Mam do was pytanie: 30.09.2018 zamówiłem kartę do konta, teraz już otrzymałem premię 140 zł ale karta jeszcze nie doszła. Moje pytanie brzmi czy kartę już zamykać czy jak przyjdzie to wydać 300 zł i zamknąć ją? Chodzi mi głównie o to czy jak już dziś zamknę kartę to bank
  a)pobierze opłatę 7 zł
  b)nie pobierze opłaty
  c)pobierze opłatę proporcjonalnie do ilości dni od dnia zamówienia karty

  McKwacz Odpowiedz
 • Mam pytanie: czy jest ktokolwiek kto nie dostał? Czy jeszcze dzisiaj wieczorem wypłacają? Bo 300 zł za KK wpadło dopiero przed chwilą. Nie wiem czy już smarować reklamację czy jeszcze zaczekać.

  Katarzyna Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy