140 zł premii za założenie Konta z Lwem w ING Banku Śląskim

Zakończona

Ruszyła regularna promocja ING Banku Śląskiego, w której zgarnąć możemy do 140 zł za założenie Konta Direct lub Konta Mobi. Oprócz tego ciągle możemy korzystać ze zwiększonego do 2,5% oprocentowania na koncie oszczędnościowym.

140 zł za założenie Konta z Lwem w ING Banku Śląskim

Do 140 za otwarcie konta Direct

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego Konta z Lwem w ING Banku Śląskim od 1.04.2018 do 30.06.2019.

Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że złożym wniosek o konto za pomocą strony internetowej banku, otwierając przy tym konto oszczędnościowe i wybierając dowolną kartę debetową. Wnioski składane w oddziałach banku nie biorą udziału w promocji.

Na spełnienie powyższych warunków mamy czas do 30.09.2019. W ING dzień złożenia wniosku o konto jest również dniem podpisania umowy, przez co można to zrobić nawet w ostatni dzień.

Do 140 zł za konto Direct

Co dalej? Gwarantowane 100 zł otrzymamy pod warunkiem, że do 2.12.2019 wykonamy płatności bezgotówkowe w złotych polskich na łączną kwotę min. 1000 zł kartą lub BLIKiem. Premia zostanie przekazana na nasze konto oszczędnościowe do 10.10.2019 (jeśli spełniliśmy warunki promocji do 30.09) lub do 10.12 (w pozostałych przypadkach). Istotne, aby w momencie wypłaty nagrody być ciągle posiadaczem obu rachunków oraz karty debetowej (jeśli ją wcześniej zamkniemy, to trzeba będzie ją wyrobić do odebrania premii – niekoniecznie plastikową, ale np. mobilną).

Nagrodę możemy jednak łatwo zwiększyć o 20 zł albo 40 zł. Jak? Wystarczy spełnić jednej z poniższych warunków (aby zyskać łącznie 120 zł) lub oba warunki (aby zyskać łącznie 140 zł):

 • wykonanie 3 płatności bezgotówkowych BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych
 • otrzymanie min. jednego wynagrodzenia w kwocie min. 1000 zł na konto osobiste, przy czym:

  Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku

Na spełnienie warunków mamy czas do 31.08.2019.

Łatwiejsze warunki dla konta Mobi!

Co ciekawe ING ma również w ofercie równoległą, bardzo podobną promocję, której warunki są nieco łatwiejsze. Różnica jest taka, że tu konieczne będzie założenie Konta Mobi, które przeznaczone jest dla osób młodszych – w wieku od 18 do 26 lat.

Same warunki promocji są podobne: 100 zł otrzymamy za wykonanie min. 10 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKiem w złotych polskich. Będziemy jednak mieli mniej czasu na spełnienie warunków – bo do 31.10.2019. Wypłata nagrody nastąpi jednak szybciej – zgodnie z regulaminem do 15.11.2019 (o ile ciągle będziemy posiadaczem rachunków i karty).

Co zrobić, aby zgarnąć premię wyższą o 20 zł lub 40 zł? Spełnić jeden lub oba poniższe warunki:

 • wykonanie min. 3 transakcji BLIKiem za zakupy w internecie (mogą to być te same transakcje, co powyżej)
 • dokonanie min. 2 przelewów na telefon BLIK do dwóch różnych odbiorców za kwotę min. 5 zł każdy.

2,5% do 200 000 zł

Oprócz premii gotówkowych ING premiuje ostatnio mocno oszczędzanie. Z tego też względu możemy skorzystać z promocji podwyższonego oprocentowania. Po pierwsze – do zgarnięcia mamy 2,5% dla kwoty do 100 000 zł przez 4 miesiące od założenia Otwartego Konta Oszczędnościowego.

Po drugie – zakładając rachunek OKO Bonus możemy zgarnąć kolejne 2,5% dla kwoty do 100 000 zł pod warunkiem ulokowania nowych środków. No a skoro nie posiadaliśmy oszczędności w ING, to wszystkie będą dla banku „nowe”.

O szczegółach tej promocji pisałem w artykule: 2,5% do 100 000 zł na Otwartym Koncie Oszczędnościowym Bonus. Promocja wciąż jest aktywna i w obecnej edycji trwa do 2.07.2019. Nie zdziwię się, jeśli później znów zostanie przedłużona, bo tak dzieje się od baaardzo dawna.

Ile kosztuje Konto z Lwem Direct?

Konto Direct oraz Konto Mobi nie różnią się znacząco pod względem opłat. Prowadzenie obu z nich jest darmowe. Zapłacić możemy jednak za kartę debetową – jej posiadanie to koszt 7 zł miesięcznie, jednak wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł zwalnia z opłaty. Młodzi mają pewną zniżkę (przy koncie Direct) – wystarczy, że dokonają płatności na kwotę 200 zł. Ale wystarczy skorzystać z konta Mobi, aby mieć kartę za darmo – bez spełniania dodatkowych warunków (do 26. roku życia). Tu przy okazji warto przypomnieć, że okres rozliczeniowy w ING trwa od 29. do 28. dnia kolejnego miesiąca.

Co z bankomatami? Za darmo wypłacimy z urządzeń Planet Cash oraz własnych ING. Pozostałe to koszt 2,5 zł, choć pierwszą wypłatę w miesiącu otrzymujemy za darmo.

Nie przegap!

Komentarze

 • Jak dla mnie kwota 140zł jest zbyt niska, aby otwierać nowe konto. Obecnie zaczynają dawać coraz więcej, więc poczekam. Jestem cierpliwy.

  Warszawski Bankier Odpowiedz
  • Warszwscy bankierzy się nie znają… będziesz czekał długo, a premię możesz uzyskać więcej razy po okresie karencji lub skorzystać z dodakowych promocji, których jest sporo w ING

   abc
  • Do tego 50 złotych za otwarcie z polecenia, częste premiowanie za przelew wynagrodzenia oraz transakcje blik – czyli najbidniej 190 złotych można uzyskać. To wcale nie tak mało.

   Adam K.
  • To program poleceń działa?

   Lidia
  • Nie, jeszcze nie było nowej edycji.

   Mahyn
 • Serio, dotychczas uważałem ING za jedną z poważniejszych instytucji finansowych ale nie miałem z nimi do czynienia jako klient. Dzisiaj próbuję założyć u nich po raz pierwszy konto, najlepiej z promocją.. i od razu muszę się pożalić. Gdzie nie kliknę na stronie – wszędzie lekko, łatwo szybko, prosto załóż konto, złóż wniosek w 5 min. itd.
  W praktyce – zonk. Przy każdej próbie po wprowadzeniu podstawowych danych jest przekierowanie do portalu logowania – a skąd ja wytrzasnę login i hasło kiedy nie jestem klientem? Sprawdzam czy na maila nic nie podesłali, powtarzam wprowadzanie kilka razy, sprawdzam jeszcze raz wszystkie formularze, dopiski, załączniki… zero naprowadzającej informacji o co chodzi. W końcu po wklikaniu się na czat z konsultantem pierwsze info że „nie mamy Twoich danych” (serio, kocham jak obcy ludzie zaczynają ze mną na Ty..) więc nie można złożyć wniosku. Do cholery przecież po to składam wniosek żeby im te dane właśnie podać! Niech przyślą kuriera czy poproszą o przelew weryfikacyjny, cokolwiek niech powiedzą.. Ja rozumiem, że są przekręty, bezpieczeństwo jest ważne i procedury się zmieniają ale skoro tak to niech informacja o tym będzie czytelna i podana na tacy, a nie wszędzie kit że wystarczy 5minut. Jeszcze się zastanowię czy aż tak mi się chce iść do tego oddziału załatwiać papierki, niby 21. wiek a jednak nie wszędzie.

  Dizzy Odpowiedz
 • Hej! Mam pytanie odnośnie tego konta 2,5% na 4 miesiące. Regulamin mówi, że podwyższone oprocentowanie jest dla kwot poniżej 100 000 PLN. Ale nie jest nic podane, czy przy przekroczeniu tej kwoty tylko nadwyżka jest oprocentowana standardowo czy całość. Według ich kalkulatora na stronie https://www.ing.pl/indywidualni/oszczednosci/konto-oszczednosciowe przy ustawieniu maksymalnej kwoty, bez dopłat i na 4 miesiące pojawia się wynik jakby całość była na 2,5% włącznie. Ma ktoś jakieś doświadczenie z tym kontem? Z góry dzięki za odpowiedzi.

  Ksawery Odpowiedz
  • Dzięki za szybką odpowiedź :) Tak, nadwyżka jest jasna. Tylko moje pytanie dotyczy bardziej tego, czy w przypadku posiadania równo 100 000 PLN, oprocentowanie spada do 0,5% dla całości, czy do 100 000 PLN nadal jest 2,5% a tylko nadwyżka (gdyby tam była) na 0,5%. Pytam tak wnikliwie, bo załapałem się poprzednią edycję, która była do wczoraj (wczoraj standardowe było jeszcze 0,7%) i jako naliczone odsetki wyświetla mi się 1,91 zł, czyli tak jakby całość potraktowali 0,7%. A z tego co rozumiem, w przypadku załapania się na podwyższone oprocentowanie, w naliczonych odsetkach powinno być 0,0 zł, bo pozycja naliczone odsetki „nie obejmuje odsetek naliczanych według oprocentowania podwyższonego”. No chyba, że to wygląda na błąd i trzeba złożyć reklamację?

   Może brzmi skomplikowanie, ale wolałbym nie dowiedzieć się za 4 miesiące, że gdyby na koncie był o 1 gr mniej, to byłoby 2,5% a tak naliczono 0,5%. Wiem, że taki mechanizm był kiedyś w Deutsche Banku i tam trzeba było pilnować, żeby nie osiągnąć progu, bo wtedy do całości było stosowane niższe oprocentowanie, a np. w Millenium potrafią liczyć różne wartości oprocentowania w ramach tego samego konta.

   Ksawery
  • Żółtodziób ze mnie :) Podsumuję co dowiedziałem się na czacie z konsultantem, żeby inni nie popełnili tego samego błędu co ja :) System działa tak, że całość środków jest oprocentowana na 0,5% i pozycja „naliczone odsetki” jest aktualizowana codziennie i kapitalizowana miesięcznie. Następnie na koniec okresu 4 miesięcy sprawdzane jest które dni i jakie kwoty w tych dniach spełniały warunki promocji, po czym dla tych dni i kwot obliczana jest różnica 2,5% (podwyższone) minus 0,5% (standardowe, które już było doliczane regularnie) = 2% i te 2% są doliczane jednorazowo, coś na zasadzie wyrównania do tego co powinno być. Niby efekt taki sam jak opisał Michał, ale jednak faktyczny sposób liczenia jest nieco bardziej skomplikowany :)

   BTW. Super blog! :)

   Ksawery
  • @Ksawery
   ING podaje też wyraźnie, że OKO Bonus rozlicza po 4 miesiacach, a codziennie nalicza standardowe %. Prosty mechanizm, nie wiem po co ta cała filozofia ;)

   abc
  • Do 100 000 zł środki zarabiają 2,5%, natomiast nadwyżka – standardowo, czyli 0,5% (co też jest opisane na stronie, którą podlinkowałeś :))

   Michał
 • Jeśli wykonałem warunki, wydano mi kartę Visa. Już zastrzegłem ją. Wystarczy że będę posiadał kartę MasterCard ? Nie widzę opcji aby wydano mi w aplikacji mobilnej Visę mobilną.

  fasdfasfas Odpowiedz
 • *Kartę mobilną MasterCard

  fasdfasfas Odpowiedz
 • Pobrali mi 7 zł bo do transakcji 300 zł nie wliczyli mi blika. Mogę reklamować?

  RadekW Odpowiedz
  • Tabela Opłat i Prowizji jednoznacznie mówi, że trzeba wykonać transakcje bezgotówkowe kartami.

   Don Quijote de la Mancha
 • Ale ja np pisałam reklamację bo do 300 zabrakło mi kilku zł opłatę pobrali, ale koniec końców po wymianie wiadomości zwrócili opłatę :)

  Emilia Odpowiedz
 • Co do promocji to mam pytanie o blik, czy płatności internetowe, opłaty za doładowanie tel. Blikiem payu i ecard są uznawane za zakupy w sklepach internetowych? ( warunek dodatkowego bonusu za transakcje blikiem w sklepach internetowych)

  Emilia Odpowiedz
 • Po uzupełnieniu danych na stronie przekierowało mnie na stronę IDG aby się zalogować. Po zalogowaniu otworzyłam konto Direct (tam już nie było mowy o promocji). Rozumiem, że biorę udział w promocji?

  Katarzynaa Odpowiedz
  • Dla pewności skontaktuj się z konsultantem np. czat lub napisz w wiadomości aby Cię bank zapisał do tej Promocji, bo z ING to różnie bywa. No i pamiętaj o OKO.

   BiancaM
 • OKO? Czyli mam założyć jeszcze jakieś dodatkowe konto? Oszczędnościowe? Również przez stronę promocji czy już przez bankowość internetową ING?

  Katarzynaa Odpowiedz
  • Przecież jest napisane w opisie :
   Jeśli spełniamy ten warunek to wystarczy, że złożymy wniosek o konto za pomocą strony internetowej banku, otwierając przy tym konto oszczędnościowe i wybierając dowolną kartę debetową.

   Kate
 • doladowywanie np konta bukmacherskiego blikiem tez liczy sie jako platnosc blikiem w internecie?

  Sebastiano Odpowiedz
 • „Uczestnikom, którzy spełnią warunki promocji do 30 września 2019 r. Bank wypłaci nagrodę do 10 października 2019 r. pozostałym natomiast do 10 grudnia 2019 r. Jeśli Uczestnik posiada więcej niż jedno OKO, wypłata nagrody nastąpi na OKO otwarte jako pierwsze. Uczestnikowi przysługuje tylko jedna nagroda w całym okresie trwania Promocji tj. 100 zł albo 120 zł albo w wysokości 140 zł.”

  Nie jestem zainteresowany premią za wpływ wynagrodzenia. W takim scenariuszu chyba nie załapię się na wypłatę premii w wysokości 120 zł do 10 października (wydanie 1000 zł oraz 3 transakcje blik przez internet), ponieważ bank ciągle będzie wyczekiwał na wpływ wynagrodzenia, co przełoży się na wypłatę premii w późniejszym terminie (do 10 grudnia 2019)?

  pytanie Odpowiedz
 • Nie udało mi się założyć konta przelewem, 5 zł w plecy za 5 przelewów, rezygnuję. Mam nadzieję, że automatycznie zwrócą pieniądze.

  pytanie Odpowiedz
  • Jedenej złotówki jak do tej pory nie zwrócili, pewnie czeka mnie o nią walka :/ Maila do kontaktu i złożenia reklamacji jak w innych bankach nie posiadają, a na czacie nic nie idzie załatwić tylko informują, aby dzwonić na infolinię lub udać się do placówki.

   pytanie
 • Jednak zdecydowałem się dokończyć moją walkę i po złożeniu kilku wniosków przelew za którymś razem został zaakceptowany. Jakiś horror, który nigdy nie miał miejsca w innych miejscach akceptujących taką formę uwierzytelniania. Z drugim kontem już się niestety nie udało mimo mojej gimnastyki, więc będzie kurier.

  pytanie Odpowiedz
  • A z jakiego banku próbowałeś zrobić ten przelew weryfikacyjny?

   Ew@
  • Z mBanku i Aliora. Tam jest taki myk, że trzeba wpisać adres zamieszkania z którego przyjdzie przelew. W innych bankach działa to automatycznie, więc może w tym problem. Być może jedna niespodziewana spacja lub ulica poszła razem z numerem mieszkania i klops. Tak czy inaczej system jeszcze niedopracowany.

   pytanie
  • W innych bankach oczywiście też podaje się adres zamieszkania, tyle, że być może porównywanie fraz działa lepiej. Może jest trochę większa tolerancja „błędu” lub róznic w zapisie adresu.

   pytanie
  • Dzięki za info, przymierzam się do ING ale może poczekam aż ten ich system weryfikacyjny okrzepnie :)
   Ja w niektórych bankach zauważyłam problem, który pojawia się w przypadku zamieszkiwania w niedużej miejscowości np: Psia Wólka 11,
   poczta: 02-300 Warszawa.
   Pomimo że dokładnie tak podałam (konto zakładane w oddziale) na umowie pojawił się adres:
   Psia Wólka 11,
   02-300 Psia Wólka :)
   Zauważyłam to w domu i zadzwoniłam żeby sprostować (na wypadek gdybym chciała z tego banku założyć konto gdzieś indziej przelewem weryfikacyjnym) i na infolinii dowiedziałam się, że w systemie widać wszystko poprawnie a to tylko tak dziwnie się drukuje na umowie. Potem przyszła karta i oczywiście na kopercie był ten sam błędny adres: 02-300 Psia Wólka zamiast 02-300 Warszawa. Jak jest naprawdę w systemie nie wiem ale wątpię, żeby z tego banku udało się założyć konto przelewem weryfikacyjnym, takie moje spostrzeżenie

   Ew@
  • @pytanie
   trzeba było wcześniej sprawdzić co jest na przelewach przychodzących z mBanku i Aliora

   adresy zameldowania, zamieszkania i do korespondencji mogą być różne i pojawiają się rozbieżności

   kruczi
 • W nowej toip wchodzącej w życie 29 listopada 2019 r. pozostawiono zapis: „Opłata za kartę Mastercard w telefonie nie jest pobierana do 28.12.2019 r.” — tzn. nie przedłużono tego terminu, więc wygląda na to, że nie będzie już w ING debetówki bezpłatnej bez wydawania tych 300 zł…

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Dobrze że o tym przypominałeś, trzeba wywalić tę kartę

   Kate
  • A jednak:

   28 grudnia kończymy promocję, która zwalnia z opłaty za kartę Mastercard w telefonie. Po zmianie w Tabeli, nadal będą Państwo mogli korzystać z karty całkowicie bezpłatnie – w ramach naszej stałej oferty, a nie promocji.

   Don Quijote de la Mancha
 • Aby zgarnąć 20 zł za transakcje BLIK to można płatności wykonać we wrześniu? W artykule jest zapis „Na spełnienie warunków mamy czas do 31.08.2019.” – czy to jakaś pomyłka czy już za późno na dodatkowe 20 zł?

  Katarzynaa Odpowiedz
 • W jaki sposób podpisuje się umowę? Zależy mi aby moje dane (numer dowodu, PESEL) nie przechodziły przez osoby moim zdaniem nieupoważnione np. kurier. Z których innych promocji na otwarcie konta mogę skorzystać spełniając ten warunek. Dziękuję za pomoc

  Edyta Odpowiedz
  • Możesz podpisać umowę posiadając konto w innym banku ;) Wtedy weryfikacja nie przechodzi przez kuriera, itp ;) sam założyłem przed chwilą w jakieś 15 min ;)

   Addonek
 • Dostał już ktoś premię 100 zł ?

  m Odpowiedz
 • Czy do założenia tego konta nie powinnam logować się na jakieś stare dane do bankowości internetowej? Na pewno zakładałam konto przez stronę promocyjną ale nie pamiętam już jak mnie dalej kierowało. Nie dostałam premii bo nie spełniłam warunków – otworzyłam konto z bankowości internetowej którą miałam kiedyś do karty kredytowej – takie wytłumaczenie dostałam. Czy mają rację? Na pewno zaczynałam od strony promocyjnej, chyba że później mnie gdzieś przekierowało aby się zalogować itp.

  Katarzynaa Odpowiedz
  • „Na pewno zakładałam konto przez stronę promocyjną ale nie pamiętam już jak mnie dalej kierowało” — no to następnym razem będziesz już pamiętać, by zrzucać zawartość ekranu z każdego kroku (polecam przeglądarkę Firefox)…

   ING to bank, który niby dba o stosowanie zrozumiałej polszczyzny (i np. zamiast normalnego powiadomienia „obciążenie konta transakcją kartową 100 zł” wysyłają „100 zł mniej na Twoim koncie”, czy jakoś tak), a w regulaminie widzę potworek: „zawrzeć umowę o kartę za pomocą strony internetowej Banku (Promocja nie dotyczy kont otwieranych przez system bankowości internetowej Moje ING)” — mistrzostwo. Ja bym reklamował do skutku, aż ich językoznawcy wytłumaczą, jak rozróżnić „strony internetowe Banku” i „bankowość internetową” działającą jako strony internetowe http://www...

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki. Próbowałam na czacie i poprzez wiadomości w „Moje ING” ale bezskutecznie. Za trzecim razem w końcu przyjęli reklamację z podaniem jej numeru itd. I po 2 dniach miałam kasę na koncie z promocji i informację że uznają moją reklamację.

   Katarzynaa
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy