150 zł w gotówce i 10 kodów na przesyłki Inpost za założenie CitiKonta + 300 zł za kartę kredytową

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji CitiKonta. Tym razem do zgarnięcia mamy nie tylko 150 zł premii w gotówce, ale również 10 kodów na nadanie paczek w ramach usług kurierskich firmy Inpost (w tym Paczkomaty). Oprócz tego ciągle czeka 300 zł za kartę kredytową :)

150 zł w gotówce + 10 kodów Inpost od Citibanku

Podwójna premia za CitiKonto

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 1.01.2020. Posiadanie tych rachunków w przeszłości nie wyklucza z udziału w promocji, tak samo jak posiadanie obecnie innego produktu (np. karty kredytowej) :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o CitiKonto (najlepiej z kartą debetową – będzie potrzebna do spełnienia warunków promocji). Co istotne: konto możemy otworzyć w pełni zdalnie, za pomocą biometrii. Pamiętajmy jedynie, żeby w trakcie tego procesu zrobić dobrej jakości zdjęcia (selfie) oraz dowodu osobistego (musi być cały w ramce, na płaskiej powierzchni, bez cieni i odbitego światła, a krawędzie nie mogą być ucięte np. palcami). Instrukcja nt. zakładania konta biometrycznie znajduje się tutaj.

Czas na wnioskowanie i podpisanie umowy mamy do 28.02.2021, przy czym bank zastrzega, że pula promocyjnych wniosków wynosi 2000 sztuk. O jej ewentualnym wyczerpaniu poinformuję we wpisie.

A jak zdobyć tytułowe nagrody?

Pierwszą z nich, czyli 2 kody do wykorzystania na SzybkieNadania.pl, zgarniemy niemal za sam fakt podpisania umowy o konto. Wymagane jest jedynie, aby w trakcie wnioskowania wyrazić dwie zgody na przesyłanie przez bank informacji handlowych: elektronicznie oraz telefonicznie.

Aby zdobyć drugą nagrodę, czyli tym razem aż 8 kodów do wykorzystania na SzybkieNadania.pl oraz 50 zł w gotówce, powinniśmy do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu założenia konta zapewnić wpływ min. 2000 zł „z tytułu wynagrodzenia”.

Kolejną nagrodę, czyli kolejne 50 zł w gotówce, zdobędziemy pod warunkiem, że do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta zalogujemy się co najmniej raz do aplikacji mobilnej Citi Mobile oraz otrzymamy wpływ min. 100 zł z rachunku w innym banku. Przykładowo podpisując umowę o konto w grudniu czas na spełnienie tych prostych warunków mija z końcem lutego.

Co z ostatnią nagrodą? Wystarczy, że do końca trzeciego miesiąca po miesiącu otwarcia konta dokonamy płatności za pomocą Google Pay lub Apple Pay na łączną kwotę min. 100 zł. W naszym przykładzie czas mamy do końca marca.

Co warto podkreślić: wszystkie warunki możemy spełnić dużo szybciej, bo nawet pierwszego dnia od założenia konta – na przykład aby mieć pewność, że nie zapomnimy o nich po dwóch czy trzech miesiącach.

Pierwsza nagroda (2 kody) zostanie nam przekazana przez bankowość internetową (zakładka „Korzyści i produkty) do 10. dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta. Kolejne nagrody będą wypłacane do końca kolejnego miesiąca przewidzianego na spełnienie danych warunków – czyli dla kont założonych w grudniu będzie to koniec lutego, marca oraz kwietnia.

Co jest takiego w CitiKoncie, że bank określa je mianem „rewolucyjne”?

Większość bank w Polsce oferuje konto osobiste wraz z kartą debetową, których prowadzenie jest darmowe. Albo raczej: może być darmowe, ale najczęściej po spełnieniu określonych warunków. Prowadzenie CitiKonta (wraz z kartą debetową) jest natomiast bezwarunkowo darmowe. Nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nic za nie nie płacić.

Ale to nie wszystko. Oprócz bezwarunkowego zera za podstawowe opłaty Citi pozwala również na 4 darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą (kolejne to 8 zł za wypłatę oprócz bankomatów Citi, które są zawsze darmowe). A do tego dorzuca 3 darmowe przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu w ramach bankowości internetowej – czyli coś, co w zdecydowanej większości banków jest usługą płatną.

Oprócz baaardzo sensownych warunków prowadzenia konta mamy również możliwość korzystania z Citi Global Wallet – czyli usługi pozwalającej na płacenie w wielu walutach bez kosztów przewalutowania.

W jaki sposób jest to realizowane w Citibanku? Wystarczy, że założymy subkonto w danej walucie, załadujemy je, aktywujemy Citi Global Wallet i… po prostu będziemy płacić za zakupy. Citi automatycznie wykryje, że jeśli np. płacimy w USD to środki pobierze z konta w USD.

Walutę najprościej będzie kupić w samej bankowości internetowej. Citi chce bowiem stać się jednym z najkorzystniejszych kantorów internetowych na rynku. I faktycznie – kursy są bardzo zbliżone do konkurencyjnych rozwiązań.

Co z walutami, w których subkonta nie możemy założyć? Na czas wykonywania transakcji powinniśmy przepiąć (ręcznie) kartę pod konto w EUR – wtedy bank ściągnie pieniądze z konta w EUR a przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji płatniczej (Mastercard), czyli również jednym z najlepszych dostępnych na rynku.

Na koniec dodam, że oferta ma pewien haczyk: bank nie chce, aby konto w EUR stało się naszą przechowalnią gotówki (ze względu na ujemne stopy procentowe dla EUR) i warto tam trzymać środki do max. 10 000 EUR. Powyżej tej kwoty naliczana będzie opłata miesięczna – od 18 zł do nawet 180 zł (powyżej 100 000 EUR). Dla innych walut tego problemu na szczęście nie ma.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć? Dla czytelników bloga nie będzie to pewnie niczym odkrywczym, ale bank jakoś musi zarabiać – dlatego wszelkie usługi premium (np. CitiPhone, CitiAlerts) są płatne (ale też nie są do niczego potrzebne, więc warto od razu z nich zrezygnować). Tak samo zresztą jak próba wykonywania jakichś operacji w oddziale – wspomniane wcześniej przelewy Express Elixir są darmowe, ale tylko przez bankowość internetową. W oddziale lub przez bankowość telefoniczną CitiPhone kosztują… 30 zł. No ale taką mamy obecnie rzeczywistość w wielu obszarach życia – jeśli ktoś nie chce korzystać z internetu to wtedy niejako sponsoruje tych, którzy to robią. I nic za to nie płacą ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy są inne sposoby otwarcia konta? Przelew weryfikacyjny albo kurier?

  gniewko Odpowiedz
  • Biometria nie przejdzie u osób które kiedyś były klientami banku. Wtedy dzwoni konsultant. Potwierdza dane w wniosku i wysyła kuriera.

   Analityk
  • To mój przypadek :) Wiesz może, na którym etapie odrzucają biometrię? Od razu na początku czy dopiero po wykonaniu wszystkich zdjęć i wysłaniu wniosku?

   gniewko
  • Po wykonaniu zdjęć i przesłaniu wniosku do nich:)

   Analityk
  • Według informacji na stronie internetowej, jak się nie wyrazi zgody we wniosku na biometrię, to dalsza część procesu weryfikacji zostanie przeprowadzona telefonicznie (co się zakończy wysłaniem kuriera)

   Mały livehack ode mnie: na kroku robienia sobie selfie spędziłem kilka minut, bo ustawiałem sobie odpowiednie oświetlenie. Aplikacja nie ma tyle cierpliwości i zanim zrobiłem zdjęcie poszła krok dalej, informując mnie, że wybrałem opcję podpisania umowy przez kuriera :D

   Konrad
 • Zobaczymy czy oddzwonią bez wysyłania zdjęć.

  gniewko Odpowiedz
 • Niby się łapię, bo karencja minęła ale zastanawiam się czy warto… Warunki proste do spełnienia tylko ten kurier, któremu zawsze Ciężko mnie złapać trochę zniechęca. Na paczkomat czasem też coś wyślę ale czy do listopada wszystkie wykorzystam nie mam pewności.

  Reasumując realny zysk w moim przypadku widzę na poziomie ok 240zł. W edycji, w której brałem udział 3 lata temu był moneyback 300 + polecenia 100 + utrzymaniówka kolejne 300 więc te 150 + kody wyglądają dosyć mizernie…

  Warto, czy lepiej poczekać na kolejne promo? Co myślicie?

  vilkolak Odpowiedz
 • jak rozumieć: utrzymaniówka? Co to?

  nina Odpowiedz
  • To propozycja banku, z którą dzwonią kiedy wypowiadamy umowę. Oczywiście nie jest to reguła, że coś wartościowego zaproponują, a nawet że w ogóle zadzwonią… Citi w moim przypadku zaproponował przedłużenie moneyback na kolejne 6mcy, a przy kolejnym wypowiedzeniu już nawet nie dzwonili…

   vilkolak
 • Dwa kody do sprzedania. 5 zł od sztuki. Mail to masa19801@wp.pl

  Damian Odpowiedz
 • W regulaminie jest punkt 8. „8. Wpłata, o której mowa w pkt 7 nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank dla klientów indywidualnych.” na pewno przejdzie przelew z innego indywidualnego z tytułem wynagrodzenie?

  Iwonab Odpowiedz
 • W regulaminie jest punkt 8. „8. Wpłata, o której mowa w pkt 7 nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank dla klientów indywidualnych.” na pewno przejdzie przelew z innego indywidualnego z tytułem wynagrodzenie?

  Iwonab Odpowiedz
 • Łączy się ta oferta z 50ziko w punktach od mastercard ?

  Konrado Odpowiedz
 • 14 lutego zapłaciłem za pomocą google pay. Stan konta 150 zł. Kwota płatności 148,50. Transakcja zaakcentowana. Dziś loguje się do bankowości internetowej. Saldo dostępne -147,06, saldo księgowe 1,47 a w transakcjach oczekujących na księgowanie 148,53. Czy ktoś z Wam miał taką sytuację ?

  Analityk Odpowiedz
 • Gdzie znaleźć te kody? Nie mam nic w tej zakładce „korzyści”

  Michał Odpowiedz
  • @Michał Też tak miałem, a raczej nie miałem :-) Napisałem reklamację w Bankowości Elektronicznej i po dwóch dniach w odpowiedzi oraz na adres e-mail otrzymałem 8 kodów.

   gajowy
 • Sprzedam dwa kody na szybkienadania.pl po 7 zł za sztukę. Adres nogi4@interia.pl.

  gniewko Odpowiedz
 • chce ktoś jeszcze kody do paczkomatu? mogę odsprzedać grzegorz.brz@onet.pl

  Grzegorz333 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy