Świetny pakiet Citibanku: 300 zł do wydania w Biedronce, do 200 zł za konto osobiste i do 300 zł za każdą poleconą osobę

Zakończona

Ruszyła promocja z najwyższą obecnie dostępną premią jednorazową za wyrobienie karty kredytowej Citi Simplicity. Do zgarnięcia mamy bardzo łatwe 300 zł w formie karty podarunkowej do sklepów Biedronka (dzięki czemu każdy wyda je na co chce i kiedy chce). Dodatkowo bank podwyższył ostatnio premię za swoje konto osobiste do 200 zł, a jeśli chcemy polecić kartę znajomym czy rodzinie, to zgarniemy kolejne 200-300 zł premii (za osobę). Jak więc skorzystać z tego pakietu i zgarnąć pełną premię?

300 zł do Biedronki od Citibanku

300 zł do Biedronki za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji z premią do Biedronki należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2019. Posiadanie innych produktów Citibanku (jak wspomniane konto osobiste) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji nie później, niż 5.04.2021. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli spełnić dwa proste warunki: zalogować się do bankowości internetowej Citibank Online lub przez aplikację Citi Mobile oraz wykonać płatności kartą w sklepach stacjonarnych i/lub w internecie na łączną kwotę min. 1000 zł. Ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Istotne jedynie, aby pierwszy warunek spełnić nie później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę, a drugi – do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego. Przykładowo podpisując umowę w styczniu czas na logowanie będziemy mieć do końca lutego, a na wydanie 1000 zł – aż do końca kwietnia. Czasu jest więc sporo :)

Oczywiście im szybciej spełnimy warunki, tym szybciej otrzymamy nagrodę. Zgodnie z regulaminem informacja o przyznaniu vouchera pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni otrzymamy kartę podarunkową (w formie e-kodu o wartości 300 zł) w ten sam sposób. Kartę będziemy mogli zużywać stopniowo, w ciągu dowolnej liczby zakupów – przy czym jej ważność wyniesie 6 miesięcy.

RRSO 10,24% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,24% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji otrzymają zwrot opłaty miesięcznej przez 12 miesięcy pod warunkiem, że będą kartą wydawali min. 300 zł w danym okresie rozliczeniowym.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

200 zł (lub 150 zł w gotówce) za konto osobiste

Powyższą promocję możemy w prosty sposób połączyć z ofertą darmowego konta osobistego. Tam do zgarnięcia mamy 150 zł w gotówce + 10 kodów do paczkomatów lub 200 zł w formie vouchera Intersport.

Pierwsza promocja wydaje się nieco łatwiejsza – a dodatkowo zdobywamy tam gotówkę, którą możemy wykorzystać na co chcemy. Wystarczy, że złożymy wniosek o konto, podpiszemy umowę, a następnie:

 • zapewnimy wpływ 2000 zł (do końca pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego)
 • zalogujemy się do aplikacji mobilnej Citi Mobile oraz otrzymamy wpływ min. 100 zł z rachunku w innym banku (do końca drugiego pełnego miesiąca kalendarzowego)
 • wykonamy płatności za pomocą Google Pay lub Apple Pay na min. 100 zł (do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego)

W przypadku oferty z voucherem Intersport warunki są w zasadzie te same, ale różnią się dwiema kwestiami: bank doprecyzował, że pierwszy przelew powinien pochodzić z tytułu umowy o pracę / zlecenie / renta / emerytura / itd., a wszystkie warunki musimy spełnić w ciągu jednego miesiąca. Nie ma też konieczności przelewania kolejnych 100 zł (wystarczy raz 2000 zł).

Decyzję z której promocji skorzystać zostawiam wam. Pierwsza promocja dokładnie prześwietlona jest pod tym adresem, a druga – tu

Do 300 zł za polecenie karty kredytowej

Co, jeśli wyrobimy (lub już posiadamy) kartę kredytową Citibanku? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby polecać ją innym. Bank zapłaci nam za to 200 zł (za polecenie dwóm pierwszym osobom), 250 zł (za trzecią i czwartą osobę) oraz 300 zł (za każdą kolejną).

W jaki sposób polecić komuś kartę? Wystarczy udać się na dedykowaną stronę programu poleceń i wygenerować swój link, który następnie możemy przekazać znajomemu. Nowy klient będzie mógł skorzystać z jednej z dostępnych promocji na start, czyli na przykład z opisywanej wyżej promocji Biedronka :)

A jak zdobyć maksymalną premię? Najlepiej samemu zawnioskować o kartę w promocji z voucherem do Biedronki, a następnie polecić ją np. współmałżonkowi. W ten sposób do domowego budżetu wpadnie 300 + 200 + 300 zł! A do tego potencjalnie 400 zł za dwa konta osobiste!. Razem 1200 zł od jednego banku – nieźle, prawda?

O szczegółach programu poleceń pisałem więcej w październiku.

Nie przegap!

Komentarze

 • Zeby wyrobic kk trzeba udukumentowac dochody z 3 ostatnich miesiecy? Bo jak to wyglada jak ktos wlasnie wraca z urlopu wychowawczego?

  TomekW Odpowiedz
  • wystarczy rowniez pit

   stalker
  • ale chca zeby im dochody udukomentować? jeśli tak to z jakiego okresu?

   TomekW
  • Dokumenty alternatywne w przypadku umowy o pracę i braku możliwości wygenerowania wyciągu bankowego:
   Zaświadczenie o zatrudnieniu i miesięcznych zarobkach (ważne 45 dni od daty
   wystawienia)
   Umowa o pracę/Kontrakt z podaną datą zatrudnienia oraz wynagrodzeniem
   Pasek pracowniczy za ostatnie 3 miesiące z wyszczególnioną płacą zasadniczą
   PIT-11 za ostatni rok podatkowy (akceptowany do końca kwietnia roku bieżącego)
   Zaświadczenie ZUS RMUA za ostatnie 3 miesiące na standardowym druku

   PS. Jak składałem wniosek to były raczej 3 alternatywne opcje, a to skopiowałem z dokumentów jakie przyszły na maila po złożeniu wniosku o KK wczoraj.

   Adam546
  • W regulaminie promocji są 3 wymienione stąd je pamiętałem:
   Zaświadczenie o zatrudnieniu i miesięcznych zarobkach (ważne 45 dni od daty wystawienia)
   Pasek pracowniczy za ostatnie 3 miesiące z wyszczególnioną płacą zasadniczą
   Zaświadczenie ZUS RMUA za ostatnie 3 miesiące na standardowym druku

   Adam546
 • Macie podlinkowany stary regulamin promocji.

  Adam546 Odpowiedz
 • Zawnioskowane. Dzięki.

  Adam546 Odpowiedz
 • Strona promocji nie działa. Próbuję od rana i nic.

  Darek Odpowiedz
 • Jak szybko po otrzymaniu promocji można zrezygnować z karty?

  Karol1 Odpowiedz
 • Czy o kartę można wnioskować w trakcie przetwarzania wniosku o konto w podlinkowanej promocji z paczkomatami?

  Damian DDD Odpowiedz
 • Rozumiem, że w przypadku konta gdzie warunki są
  – do końca pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego
  – do końca drugiego pełnego miesiąca kalendarzowego oraz
  do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego

  można wykonać np. jednego dnia w pierwszym miesiącu?

  Paweł Odpowiedz
 • Czy usługa CitiAlerts jest płatna? Co trzeba wyłączyc żeby nie ponosić dodatkowych kosztów za korzystanie z karty kredytowej?

  koko Odpowiedz
 • hej, złożyłam wczoraj wniosek, nie wiem co kliknęłam, ale wszystko miałam do wypełnienia internetowo, dostałam zakodowany plik od banku, ale więcej żadnej informacji, proszę o podpowiedź czy teraz czekam na kartę, czy może pominęłam jakiś krok? Dokumenty, czyli dowód i dochody wysłałam.

  kasiaewa1 Odpowiedz
 • Zrobię lekkie offtopic: czy to jest normalne, że płacąc za zakupy za ponad 1500 zł, kartą Citi Simplicity umieszczoną w Google Pay nie poproszono mnie o PIN? Słyszałem, że w GP ma nie pytać o PIN powyżej 100 zł, lecz myślałem że to też do jakieś określonej kwoty.

  pytalski Odpowiedz
 • Czy da się sprawdzić, czy udało się polecenie karty? Dostałam link z polecenia, ale nigdzie nie było później we wniosku informacji o poleceniu, w sumie żadnej dedykowanej zgody również.

  K. Odpowiedz
  • Nie dostaniesz żadnego potwierdzenia o poprawnym założeniu karty przez osobę polecającą. Dopiero po jakimś czasie dostaniesz wiadomość i przelew na konto karty kredytowej w kwocie 200 zł.

   Ja również dostałem w sobotę voucher.

   janki111
 • Dzisiaj wpadł mi do skrzynki Voucher do Biedry 300zł. Szybka akcja :) Karta założona 19 stycznia.
  Można zamknąć zatem kartę?

  Adam546 Odpowiedz
 • Oferta utrzymaniowa po wypowiedzeniu KK i Konta -> 100 zł za wydanie 1.000zł KK do końca lipca 2021 r. i brak opłat za kartę przez rok.

  Adam546 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy