Do 1650 zł za założenie darmowego BIZnest Konta od Nest Banku

Zakończona

Nest Bank uruchomił kolejną edycję promocji z premią na start dla klientów firmowych. W zamian za założenie rachunku zgarniemy do 1250 zł premii i 400 zł za terminal płatniczy. W porównaniu do innych banków Nest nie dokłada tu promocji zwalniającej z opłat za konto, kartę czy przelewy bo… takich opłat nie ma. Oznacza to, że z tym rachunkiem spokojnie możemy zostać na dłużej i nie obawiać się obciążeń za korzystanie z podstawowych usług.

1650 zł dla firm od Nest Banku

BIZnest Konto z premią 1650 zł

Aby skorzystać z pierwszej promocji należy być nowym klientem firmowym banku, czyli przedsiębiorcą nieposiadającym BIZnest konta w Nest Banku od 1.01.2021. Posiadanie rachunku osobistego czy oszczędnościowego nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o konto z dedykowanej strony promocji, a następnie podpiszemy umowę z bankiem. Na wnioskowanie mamy czas do 30.04, a na podpisanie umowy – 14 dni. W trakcie wnioskowania warto od razu wyrobić sobie kartę debetową (przyda się do spełniania warunków promocji) oraz koniecznie wyrazić zgody marketingowe na dostarczanie informacji promujących usługi lub produkty banku (dla jednoosobowej działalności gospodarczej – za pośrednictwem SMS/MMS, telefonicznie, poczty elektronicznej, bankowości internetowej i mobilnej).

Premia za aktywność

Co dalej? Bank wypłaci nam 50 zł premii na start w przypadku, jeśli do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonamy min. 1 operację kartą lub BLIK lub przelew zewnętrzny.

Przykładowo otwierając konto w marcu warunki spełniamy do końca kwietnia.

Kolejne 50 zł zgarniemy za każdy z 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych w którym:

 • zapewnimy wpływy na min. 5000 zł oraz
 • wykonamy 3 dowolne transakcje spośród: płatności BLIK, operacji kartą, przelewów (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami w banku)
 • wykonamy przelew do ZUS/US

Bank zastrzega tu również, że pod pojęciem „wpływy” rozumie:

Wpływy – suma Zleceń Płatniczych uznaniowych zaksięgowana na Rachunku Firmowym, pomniejszona o wartość środków pochodzących z: (i) przelewów pomiędzy własnymi rachunkami w Banku [Nest Banku], (ii) kredytów udzielonych przez Bank oraz (iii) lokat;

Oczywiście najlepiej sprawdzą się tu przelewy od kontrahentów, natomiast przelewy własne ze swojego konta w innym banku też powinny być OK.

W przypadku przelewów do US:

Bank może zwrócić się do Uczestnika o udokumentowanie płatności miesięcznej zaliczki podatku dochodowego […].

Premia za płatności kartą

Jeśli spełnimy co najmniej część powyższych warunków (dokładniej: min. 3 płatności bezgotówkowe kartą), to zyskamy prawo do premii za płatności kartą w wysokości 5% miesięcznie, za 6 pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych. Maksymalnie zdobędziemy 50 zł takiego moneybacku, co oznacza wydanie min. 1000 zł.

Premia za saldo

Kolejny typ premii to premia za saldo w wysokości 50 zł. Zdobędziemy ją, jeśli utrzymamy średniomiesięczne saldo na poziomie min. 50 000 zł. Tu również do zdobycia jest 6 premii za pierwsze 6 pełnych miesięcy – razem 300 zł.

Oczywiście trzeba policzyć, czy w tym momencie nie jest korzystniej trzymać te środki na lokacie lub koncie oszczędnościowym – choć oczywiście część pieniędzy i tak musimy trzymać na rachunku firmowym, aby mieć czym płacić kontrahentom.

Premia za wymianę walut

Dodatkowo jeśli wykonamy zlecenia wymiany walut między rachunkami w PLN i EUR na min. 10 000 euro, to zgarniemy kolejne 50 zł miesięcznie (przez pierwszych 6 pełnych miesięcy).

Każda premia wypłacana będzie do 20. dnia roboczego kolejnego miesiąca.

Pamiętajmy, że premie związane z prowadzoną działalnością nie są objęte zwolnieniem z podatku dochodowego, dlatego powinniśmy je sami rozliczyć w ramach prowadzonej działalności gospodarczej i zapłacić ew. podatek. Natomiast w przypadku ryczałtu (który stał się popularny w tym roku) prawdopodobnie zastosowanie znajdzie minimalna stawka, czyli zaledwie 3% – oczywiście warto to skonsultować z księgowym.

Do 400 zł za terminal płatniczy

Oprócz premii na start „dla każdego” Nest Bank oferuje jeszcze możliwość zgarnięcia nawet 400 zł za podpisanie umowy o terminal płatniczy First Data. Wystarczy, że w trakcie wnioskowania (lub do 30 dni od złożenia wniosku) „wyrazimy zainteresowanie” tym produktem, a następnie zawrzemy umowę w ciągu 60 dni od zawarcia umowy o Nest Konto, a pierwsze rozliczenie płatności z terminala trafi na nasz rachunek w ciągu kolejnych 60 dni.

Premię otrzymamy do 20. dnia roboczego miesiąca po spełnieniu tych warunków. Zależnie od tego na jak długo podpisaliśmy umowę wartość premii będzie różna:

 • 100 zł za umowę o terminal na 12 miesięcy
 • 200 zł za umowę o terminal na 24 miesiące
 • 300 zł za umowę o terminal na 36 miesięcy
 • 400 zł za umowę o terminal na 48 miesięcy

Ile to wszystko kosztuje?

Na koniec przypomnę, że BIZnest Konto dla firm to bodaj jedyny na rynku rachunek firmowy, który jest całkowicie darmowy. Nie zapłacimy tu ani grosza za prowadzenie rachunku, posiadanie (jednej) karty oraz przelewy (tak, w innych bankach często płacimy już za same przelewy). Co najważniejsze – bank nie wymaga od nas spełniania żadnych dodatkowych warunków. Po prostu mamy to za darmo, niezależnie od naszej aktywności.

Co z bankomatami? Te również są darmowe, ale pod warunkiem, że dokonamy ich w urządzeniach Euronet w Polsce.

Nie przegap!

Komentarze

 • Ta premia za wymianę walut to jest taka „sztuczna” – kursy w Nest Banku są bardzo słabe, więc efektywnie sami sobie zapłacimy za tą premię.

  Na ten moment – przy skorzystaniu z dodatkowo płatnej usługi „korzystnych przewalutowań” 1 EUR -> 4.6094 (kupno) / 4.7291 (sprzedaż). Według Google obecnie kurs średni to 1 EUR = 4,6818 PLN. Jeżeli sprzedamy 10 tys. EUR to stracimy na tym 724 PLN. Jeżeli kupimy 10 tys. EUR to stracimy 473 PLN.

  Lepiej darować sobie premię za przewalutowanie, a środki wymienić w Revolucie / Aionie / jakimś kantorze internetowym itp.

  Tomasz1 Odpowiedz
 • Czy doładowanie revoluta spełnia warunek otrzymania 5% zwrotu?

  Mateusz1234 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy