Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe – marzec 2023

Kolejny miesiąc przyniósł nam kolejne obniżki oprocentowań lokat i kont oszczędnościowych. Jeszcze niedawno uzyskanie 8% w skali roku było dostępne niemal w każdym banku. Teraz – powoli zaczyna być mniej oczywiste, bo widać kolejne spadki i kombinacje. Sprawdźmy więc gdzie ulokować swoje oszczędności aby najlepiej na tym wyjść.

10% na Lokacie mobilnej w Credit Agricole

Aż 10% mamy do zdobycia na lokacie mobilnej Credit Agricole. Oferta dostępna jest tylko dla nowych klientów banku – możemy z niej skorzystać w ciągu 14 dni od otwarcia konta. Kwota maksymalna to 30 000 zł. Czas trwania to 180 dni – czyli pół roku. Wraz z lokatą otwieramy konto osobiste, które w tej chwili oferuje do 555 zł premii na start.

8,1% (+120 zł) w Citibanku

8,1% do 100 000 zł mogą uzyskać nowi klienci konta osobistego Citibanku. Oferta wymaga od nas comiesięcznego przelewania 2000 zł, a środki oprocentowane promocyjnie będą wtedy aż do lipca.

8% w Inbanku

Wysokie oprocentowanie oferuje również estoński Inbank. Co istotne: nie ma tu praktycznie haczyków – nie jest wymagane zakładanie konta ani przynoszenie nowych środków. 8% zyskamy na lokacie dla nowych klientów, która dostępna jest dla kwoty do 50 000 zł. Nieco mniej otrzymamy na loktach standardowych – praktycznie bez limitów kwotowych, bo kwota lokat to maksymalnie 1 000 000 zł (max. 50 000 zł per lokata):

8% w Nest Banku

8% do 400 000 zł oferuje ciągle Nest Bank na swoim koncie oszczędnościowym. Oferta dostępna jest dla osób, które zakładają pierwsze takie konto i jest niestety ograniczona czasowo – do końca drugiego pełnego miesiąca kalendarzowego (dlatego warto założyć to konto na początku miesiąca, idealnie drugiego dnia).

Jeśli nie mamy jeszcze rachunku w tym banku to warto przy okazji skorzystać z programu poleceń oraz założyć Lokatę Witaj. Ta oprocentowana jest na 8% w skali roku w wersji 6-miesięcznej (oraz 6% w wersji 3-miesięcznej). Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem, który nigdy wcześniej nie posiadał Lokaty Witaj oraz złoży dyspozycje jej otwarcia w ciągu maksymalnie 30 dni od daty otwarcia rachunku osobistego. Konieczne jest jeszcze posiadanie udzielonych zgód marketingowych.

Co ważne: lokata w wersji 3-miesięcznej nie ma żadnych dodatkowych warunków, natomiast lokata 6-miesięczna wymaga od nas zapewnienia w każdym miesiącu kalendarzowym po otwarciu lokaty wpływów na rachunek osobisty min. 2000 zł oraz wykonanie 3 dowolnych czynności spośród: płatność BLIK, płatność kartą, przelew. Jak widać warunki ponownie pokrywają się z programem poleceń.

8% na lokacie i koncie oszczędnościowym w VeloBanku

8% do 400 000 zł oferuje VeloBank na swoim Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Oferta obowiązuje 3 miesiące od ulokowania nowych środków (względem 1.02). Zaletą konta oszczędnościowego jest to, że możemy z niego przelewać i dorzucać środki kiedy chcemy.

Tyle samo, czyli 8% w skali roku, dostępne jest na Lokacie na nowe środki – i to w całkiem przyjemnej wersji 2- i 3-miesięcznej. W wersji półrocznej zgarniamy już „tylko” 7%. Kwota pojedynczej lokaty to maksymalnie 150 000 zł, a lokat możemy założyć 5 (dla danego czasu trwania). W zasadzie jedynym warunkiem założenia lokaty jest przyniesienie do banku nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 1.02.2023.

8% w Pekao

8% oferuje również Pekao na swoim koncie oszczędnościowym. Oferta kierowana jest głównie do nowych klientów, ale przy odrobinie szczęścia skorzystają z niej też obecni. Kwota maksymalna to 200 000 zł, a czas trwania promocyjnego oprocentowania to 6 miesięcy. Zyskać też możemy 200 zł w gotówce (i 100 zł od Mastercard).

7,5% w mBanku

7,5% na koncie oszczędnościowym dla nowych środków oferuje również mBank – przy czym tyle zyskają jedynie klienci mKonta Intensive, a dla zwykłego eKonta – 7% w skali roku. Za założenie tego drugiego oferowane jest zresztą 450 zł premii. Bank oferuje oprocentowanie dla kwoty do 300 000 zł przez okres miesięcy dla nowych środków względem 9.02.2023.

6 – 8% na koncie oszczędnościowym Banku Millennium

8% na koncie oszczędnościowym oferuje Bank Millennium dla osób, które przyniosą do banku nowe środki (względem 13.01.2023). Premiowane jest maksymalnie 300 000 zł przez okres 90 dni. Problem w tym, że od obecnej edycji wymagane jest również wykonanie min. 5 transakcji kartą lub BLIKiem – inaczej oprocentowanie spada do 6%.

8% na start + 7,5% BEZ limitów w PKO BP

Ciekawą ofertę ma również PKO BP. Od niedawna zyskamy tam 8% do 200 000 zł na start, a oprócz tego 7,5% na koncie oszczędnościowym Plus – pod warunkiem, że będą to nowe środki, czyli nadwyżka nad saldo z dnia 7.02.2023. Okres oprocentowania wynosi 60 dni, a kwoty maksymalnej… brak!

7,5% + 400 zł w Alior Banku

7,5% mogą zgarnąć klienci Alior Banku na koncie Mega oszczędnościowym dla kwoty do 200 000 zł. Wystarczy, że przyniesiemy do banku nowe środki, czyli nadwyżkę nad saldo z dnia 27.01, a oprocentowanie będzie obowiązywało przez 3 miesiące.

Oprócz tego czeka na nas również 400 zł na start za założenie konta osobistego.

7,02% na IKO + do 8,2% na lokatach w Toyota Bank

Całkiem ciekawą ofertę depozytową ma Toyota Bank. 7,02% do 100 000 zł możemy zyskać na Indeksowanym Koncie Oszczędnościowym, którego oprocentowanie oparte jest o stawkę WIBOR 3M. Powyżej 100 000 zł od WIBORu odejmujemy już 3 punkty procentowe marży, co daje nam w tej chwili 4,02%. Oprocentowanie ustalane jest raz na kwartał (a dokładnie w przedostatni dzień), a za prowadzenie konta pobierana jest z góry opłaca 30 zł i oddawana dopiero do 10. dnia roboczego kolejnego miesiąca – pod warunkiem, że nie wycofaliśmy z konta żadnych środków (choć do tego limitu nie wliczają się opłacone lokaty, np. 3-dniowe). Pamiętajmy więc aby na koncie trzymać min. 60 zł, żeby nie wpaść w debet. I dobrze zaplanować ewentualne zamknięcie rachunku w przyszłości.

8,2% zyskamy natomiast na rocznej Lokacie Plus, 7,8% na 200-dniowej Lokacie Sprint, a 7,4% na półrocznej Lokacie Standard. Ta ostatnia pozwala zresztą na zgarnięcie 200 zł premii, pod warunkiem rejestracji w promocji i ulokowania min. 40 000 zł.

7% w ING Banku

7% dla nowych klientów banku oraz 7% dla nowych środków oferuje również ING Bank. Pierwsza oferta dostępna jest na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (do 300 000 zł) a druga na OKO Bonus (dla kolejnych 300 000 zł). Dodatkowo zakładając konto osobiste w banku (potrzebne do pierwszej promocji) możemy zgarnąć 250 zł.

6,75% bez zakładania konta

Nieco mniej od konkurencji, ale na dużo prostszych zasadach, oferuje Santander Consumer Bank. Tu na lokacie półrocznej zarobimy 6,75% – ale bez zakładania konta i bez dodatkowych warunków – oprócz jednego: konieczne jest przyniesienie nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 27.02.2023. Kwota lokaty to maksymalnie 400 000 zł, a lokat możemy zakładać dowolną ilość.

Alternatywnie możemy też skorzystać z lokaty rocznej lub kwartalnej, z nieco niższymi oprocentowanie:

PS. Przypominam, że pełny i aktualny ranking lokat oraz kont oszczędnościowych dostępny jest zawsze w zakładce „Rankingi”.

Nie przegap!

Komentarze

 • W Toyota Bank jest na koncie 7,02%. Z kolei w SCB jest też KO z 7% do 50kPLN. Facto oferuje lokaty na 3 i 6M po 7%.

  Maciek Odpowiedz
  • W Toyocie jest tez lokata 6m do 40 tys oprocentowana 7,4% plus premia 200 PLN, co realnie daje około 8,63%.

   Ego
  • Zgadza się, dorzuciłem. Ich lokaty 2- i 3-letnie wydają się też w tej chwili całkiem ciekawym rozwiązaniem – nikt chyba nie daje więcej.

   Michał
  • Sam bank podaje, że to 8,4% – i mi też tak wyszło z obliczeń

   Ja123
  • Założona w lutym dawała 8,64% natomiast założona w marcu daje 8,63%

   Jarry
 • Łatwo nie jest, a pewnikiem będzie jeszcze trudniej

  Lucjan Odpowiedz
 • Cześć. Mam pytanie. Czy dopisanie odsetek do konta oszczędnościowego profit w millenium będzie traktowane jako pojawienie się nowych środków i automatyczne uruchomi to nową edycję? Poprzednia promocja automatycznie wygasła i opróżniłem konto. Jednak wczoraj okazało się, że pojawiło się kilka groszy i nie wiem czy nie uruchomi mi to nowej edycji promocji ko profit? W apce w nowej wersji nie widać czy w końcu biorę udział w nowej edycji czy nie – przynajmniej ja tego nie potrafię zlokalizować.

  Pozdrawiam

  Dariusz Odpowiedz
 • Czy to lokaty w toyota bank trzeba mieć konto osobiste czy może wystarczy posiadanie IKO?

  Sebix Odpowiedz
  • W regulaminie podają, że jak nie masz ROR („Konto”) to jesteś „Nowym klientem” i nie ma obowiązku zakładania ROR. Musisz zarejestrować się w promocji i ze strony promocji założyć lokatę , zasilić ją przelewem z zewnątrz (!!) i spełnić resztę warunków związanych z utrzymaniem salda

   Ja123
  • NA stronie prmocji piszą
   Lokatę możesz założyć bez konieczności zakładania Konta.

   Ja123
  • Kilka lat temu zakładałem lokatę promocyjną z premią w toyocie na podobnych zasadach, jak ta obecna promocja. Lokata po zakończeniu wróciła na konto zewnętrzne, ale aby ją założyć musiałem podpisać umowę z Toyotą przez kuriera. Czy w takim razie teraz przy zakładaniu lokaty muszę postępować jak nowy czy jak stary klient? I czy dalej, aby móc zalogować się na stronę Toyoty trzeba korzystać z ich automatycznego płatnego serwisu telefonicznego czy może da się to jakoś ominąć?

   Jarosław
 • Czy mogą Państwo polecić jakieś sensowne konto oszczędnościowe albo lokaty w EUR?
  Obecnie korzystam z k.o. Aliora z zawrotnym oprocentowaniem 0.10% (lokaty tamże mają 0.01%)

  AL Odpowiedz
  • To co masz Pan w tym wątku. Jak już masz potrzebę trzymania gotówki, musisz nastawić się na żonglerkę kontami. Tylko zakładaj na zasadach promocyjnych. Masz tu świetną promocję w citibanku, na początek. Z premiami za założenie będzie niezły %.

   Są też obligacje. Dobre mogą okazać się te indeksowane inflacją (nawet jak obecnie oferują nieco mniej niż na lokatach czy k.o.). O ile nas nie zrobią na wykupie ;)

   Anonymous
  • O czym Ty piszesz? Pytanie dotyczy waluty EURO.

   MarkSeveral
 • Aion daje do 31.03.2023 r. konto oszczędnościowe oprocentowane na 1,25 % (ta stawka po otwarciu jest na 121 dni) w planie All-Inclusive.

  MB Odpowiedz
 • Co tam na zwrotnych aktualnie proponują?

  Daw Odpowiedz
 • Do kiedy jest dostępna lokata 8,1% na 6 miesięcy w Toyota Bank. Składał ktoś wniosek, długo się czeka?

  Michał Odpowiedz
  • Cześć. Czy ktoś z obecnych klientów Toyota Bank zakładał lokatę standard na 6M z premią? Działa Wam to? Nie mogę zarejestrować się na stronie tej promocji, a w bankowości nie widzę opcji założenia lokaty standard z premią. Może ktoś mnie oświeci co robię nie tak.

   Cleo
 • kto ma szklaną kule i wie co rob Alior?

  zenek64 Odpowiedz
  • śnieg, deszcz, deszcz ze śniegiem i sunie cyklon a więcej nic nie widać. xyz

   prawdziwy-xyz
 • Z czego korzystacie podobnego do Revoluta, gdzie możecie operować KK?

  Akashi71 Odpowiedz
 • Jak myślicie Pekao jeszcze przedłuży promocję na 8% na koncie oszczędnościowym na kolejny okres?

  McKwacz Odpowiedz
 • W Aliorze 7 % do 200 tys. na 3 miesiące pod warunkiem 5 płatności kartą – badanie salda 10 marca. Bardzo krótka edycja do 4 kwietnia

  zenek64 Odpowiedz
 • Witam, jeśli ktoś chce założyć to konto KO na 8% w Pekao SA (termin do dzisiaj 15.03) i zaklepać sobie 8% na 6 mcy, ale ze względu na karencję dla ROR nie kwalifikuje się na promocję z 200 zł za założenie, można dostać 100 zł w programie polecenia. Nie ma karencji tutaj, więc zapraszam po kod kterelak(m)o2.pl

  Ja123 Odpowiedz
 • Proszę o pomoc. Próbuje się zalogować do serwisu transakcyjnego Obligacje Skarbowe. Po wpisaniu loginu i hasła system prosi o wpisanie numeru telefonu. Po wpisaniu +48 i numeru mojej komórki pojawia się komunikat błąd. Czy ktoś podpowie mi jak najprościej poradzić sobie z tym problemem?

  Bogusia Odpowiedz
  • Przed chwilą się zalogowałem i nie proszą o nr tel. Jakiś czas temu trzeba było złożyć w PKO BP oświadczenie z wzorem podpisu, może tu leży problem?

   Ja123
  • Jeśli masz też konto/ror w PKO BP to z poziomu konta od razu można przejść do obligacji.

   Bolo
  • Nie mam. Czyli pozostaje wizyta w oddziale.

   Bogusia
  • Przed chwilą sprawdziłem i loguję się bez zmian: login i hasło na stronie www.
   Jednak to co podajesz wydaje mi się dziwne, bo wprowadzili dosyć istotna zmianę, dodatkowy wymóg, nie informując o tym klientów ?
   Sprawdziłem, na samym dole jest wersja strony na której się logujesz, no i dzisiaj i ostatnio w lutym i wcześniej było i jest:
   2.7.1-b18103
   Certyfikat jest i jak poprzednio z UNIZETO.
   Jakiś czas temu, grudzień 2021, był komunikat na czerwono (na stronie logowania i w środku, po zalogowaniu), żeby iść do oddziału PKO BP i się zweryfikować, swoje dane (wymóg dla zakładających przez internet) bo zablokują dostęp. Jak to zrobiłem to komunikat zniknął i zawsze tylko login i hasło. Może tu jest Twój problem ?

   ps1. ja bym jednak poszedł do oddziału jak najszybciej, bo ta dodatkowa weryfikacja numerem fona to….., co innego gdyby wysłali smsa weryfikacyjnego i jego kazali wpisać
   ps2. na stronie głównej zakupu obligacji są do wyboru dwa warianty wyboru logowania, przez PKO BP i PeKao. Może wybrałaś żubrzyka ?

   yosa
  • No właśnie. Dokładnie tak jak piszesz na samym początku. Zakładałam przez internet 3 lata temu i nigdy nie zweryfikowałam się w oddziale.
   Bardzo dziękuję za przekazane informacje.

   Bogusia
  • Oczywiście, że informowali – i to kilka razy:
   ———————————————————-
   Dzień dobry,

   Uprzejmie informujemy, iż zgodnie z zaleceniem Komisji Nadzoru Finansowego w zakresie otwierania lub aktywowania Rachunków rejestrowych za pośrednictwem internetu, Biuro Maklerskie jest zmuszone prosić Klientów, którzy autoryzację danych uzyskali w sposób zdalny, o dokonanie ponownej weryfikacji swoich danych.

   W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o udanie się do dowolnej placówki PKO BP (Oddział Banku bądź POK Biura Maklerskiego PKO BP) w celu okazania dokumentu potwierdzającego tożsamość i autoryzacji swoich danych osobowych. Informujemy jednocześnie, iż w przypadku posiadania e-dowodu, istnieje możliwość dokonania weryfikacji swoich danych bezpośrednio z Serwisu obligacyjnego.

   Weryfikację danych należy wykonać do 31 grudnia 2021 r. Brak wykonania powyższego do wskazanej daty będzie skutkował utratą możliwości składania nowych dyspozycji w Serwisie obligacyjnym (pozostanie wyłącznie bierny dostęp do Serwisu).
   ***

   Be@
  • Miałem podobnie. Trzeba iść do oddziału.

   Bonifacy
 • Ok, dzięki.

  Bogusia Odpowiedz
 • PEKAO do 15.05.2023 – 8% do 100k

  Daw Odpowiedz
 • Z innej beczki, chciałam pod koniec lutego zamknąć konto i na początku marca zadzwonił Pan z działu utrzymania klienta, chciał poznac powody i od słowa do słowa zaproponował że bank co miesiac ( przez rok) będzie mi wypłacał premię 30zł (promocja: Premia za pensję) w zamian za spełnienie prostych zasad bezpłatności konta (czyli 1000zł na konto i dowolna płatność minimum 1zł). 360zł piechotą nie chodzi i zgodziłam się.

  Warunki promocji:

  -wpływ zewnętrzny min. 1 000 PLN
  -transakcja BLIK lub kartą ( minimum 1zł)
  -1 zalogowanie do aplikacji mobilnej lub Millenetu przed rozpoczęciem promocji
  -elektroniczne wyciągi

  Pola33 Odpowiedz
  • dzięki za info – też planowałam zamknąć konto

   Be@
  • Nie ma za co. Daj znać czy zadzwonili i czy się udało 🙂 i chciej potwierdzenie na pocztę węwnętrzną banku, ja upomniałam dopiero się po ok 2tyg żeby mieć wszystko czytelne.

   Pola33
 • Ktoś wie gdzie jest Don bo przepadł bez wieści ? Nie spotkał go ktoś przypadkiem na Karaibach lub gdziekolwiek w necie ? Chciałem się w pewnych sprawach poradzić. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Z inne beczki – mpay zmienia regulamin – nie wiem czy już była informacja o tym (kiedyś można było dzięki tej portmonetce jeździć za 1zł komunikacją miejską, więc sporo ludzi wówczas założyło). wg emaila: „Regulaminie Aplikacji mPay usunęliśmy postanowienia dotyczące pobierania opłaty w przypadku braku wykonania przez Użytkownika przynajmniej jednej płatności w ciągu ostatnich 12 miesięcy”.
  Może mnie ktoś uświadomić kiedy tę opłatę wprowadzili ? (bo jakoś nie zanotowałam – a nie logowałam się tam od lat…)

  Be@ Odpowiedz
  • oplaty (a nie jedna oplate) wprowadzili 1.9.2022

   aaaa
  • I to też tak dziwnie. Używam jednego konta na 2 numerach, z różnymi podpiętymi kartami. Na jednym mi pobiera co miesiąc 2 zł, gdy korzystam z aplikacji a na drugim nie. Dodam tylko, że jeden numer dodawałem do aplikacji jeszcze jak bilety za pomocą USSD się kupowało i przy tym numerze z żadnej karty nie pobiera mi opłaty, tylko przy drugim, na którym instalacja była pół roku temu, tak jakby obowiązywały mnie dwa różne regulaminy. A być może jest to tylko moje wrażenie i opłata jest pobierana per konto, a że akurat jest to na drugim numerze, to już inna sprawa.

   Wojtus
  • a zobacz sobie ich toip (dwa sa) wtedy moze latwiej sie zorientujesz za co placisz
   jesli 2 zl to pewnie przynajmniej raz w miesiacu placisz u nich podpieta karta/walletem

   aaaa
  • @aaaa dokładnie tak jest. Używam na obu numerach apki, tylko że konto mam niejako jedno. Więc 2 zł ściąga mi tylko raz. W sumie tyle jestem w stanie zapłacić za to, że nie muszę odbijać biletu w kasowniku.

   Wojtus
  • A ja kompletnie nie rozumiem ich modelu biznesowego. Inne apki żyją z prowizji płaconych przez dostawców usług (biltów, doładowań itp.) a mpay obciąża użytkowników. Również korzystam z biletów ale przez moBilet, a jakby nie działało to mam skycasha. mPay wyleciał z telefonu gdy wpadli na pomysł opłaty za zapisanie karty w apce

   maniekkkkkkk
  • Interesuje ich jak najwiekszy zarobek. Zapomnieli powiadomic o oplatach a zamiast tego rozeslali informacje ze maja milion Klientow. 2 zl od polowy daje milion miesiecznie. Zobaczymy jaki dadza mcc do rachunkow.

   aaaa
 • Z takich apek nie należy korzystać i tyle. Tylko wszystko za FREE.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Mam pytanie z innej beczki. Posiadam tylko konta w polskiej walucie,np. Santander, BNP Paribas, Millennium. Chcę kupić taniej, niż w kantorze stacjonarnym walutę za 4.000,00 PLN- Euro oraz USD i wypłacić gotówkę w oddziale banku.
  Proszę o poradę czy jest jakieś sensowne rozwiązanie, aby taniej kupić waluty? Jaki?

  Bogusia Odpowiedz
  • Znajdz oddzial Alior ktory wyplaca eur/usd z kantoru walutowego (moze nie byc takiego w okolicy). Zaloz konto w kantorze walutowym Alior, przelej pln na wymiane (lub od razu eur/usd przez taniego posrednika), a jak bedziesz miec juz usd/eur to idz do oddzialu po gotowke.

   aaaa
 • Czy tanim i dobrym pośrednikiem jest, np. Walutomat.pl ? A według Ciebie pośrednik jest najlepszy? Czy założenie konta walutowego w Aliorze jest bezwarunkowo bezpłatne? Pytam dlatego, aby nie ponieść dodatkowych kosztów?

  Bogusia Odpowiedz
  • Samo konto jest bezpłatne – ale to nie konto walutowe w Aliorze, tylko konto w ‚Alior Kantor’: https://kantor.aliorbank.pl/ – to taki twór trochę obok Aliora.

   Be@
  • Ja kupowałam walutę bezpośrednio przez Alior Kantor. Oczywiście trzeba sprawdzić kursy, ale wtedy kiedy korzystałam było całkiem nieźle (z resztą potrzebowałam małej kwoty). Po założeniu tam loginu (tj. w Kantorze) – można otworzyć rachunki w różnych walutach: najlepiej w złotówkach (na ten rachunek prześlesz sobie pieniążki z innego banku) + w walucie, która Cię interesuje (wymienisz wspomniane złotówki). Nie wypłacałam w oddziale.

   Be@
  • Dziękuję. Pozdrawiam

   Bogusia
  • wg mnie warto wspierac produkty opisywane przez admina tej strony np https://livesmarter.pl/tag/internetowykantor/
   daje teraz na start mozliwosc wymiany tysiaca jednostek walut bez spreadu

   aaaa
 • Koniec lokat powyżej 8% w Toyota Banku. Od poniedziałku nowa tabela oprocentowania.

  g.romek Odpowiedz
 • Wczoraj i dzisiaj ewakuowałem się z Nesta. Założyłem 1 lokatę w promocji, 1 lokatę na 6-mcy na 8,1% i 1lokatę na 8,2% na rok.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Gdzie zakładałeś powyższe lokaty?

  Shaggy Odpowiedz
 • @Eugeniusz, rozumiem, że miałeś na Nest Konto Oszczędnościowe ale nie czekałeś do ostatniego dnia miesiąca (31.03.23) tylko upłynniłeś wcześniej i do Toyoty (no chyba, że inny bank to podaj) ?

  yosa Odpowiedz
 • Zakładałem je w Toyota Banku, bo czułem że wkrótce bank obniży oprocentowanie. Potwierdził to @g.romek, ale nie podał źródła. Mi podpowiada intuicja i częściowo logika: inne banki obniżają oprocentowanie lokat i ko. Dodatkowo inflacja w marcu spadła i będzie spadać dalej.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Jak tu złapać wszystkie sroki za ogon ? Jest na to jakiś sposób ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Jest sposób , najnowsze info. Od połowy kwietnia planuje wrócić do obsługi detalicznej w Polsce Raiffaisen aby podreperować swoją kondycję finansową. Ma przy tym oferować konkurencyjne KO i lokaty na rynku depozytów. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Cześć, jest ktoś mi w stanie doradzić jak mając indeksowane konto oszczędnościowe w Toyocie, dobrze zaplanować ewentualne zamknięcie rachunku i przelać pieniądze do innego banku aby nie ponieść opłaty 30/60zł za zmniejszenie salda?

  Michał Odpowiedz
 • @Michał
  Mam ten sam ból, ale chyba się nie uda i 6 dych skasują. 1-go kwietnia pobierają 30 zł i jeżeli w tym m-cu wyprowadzisz kasę z IKO na lokatę, to w maju do 10-go Ci zwrócą , ale 1-go maja pobiorą na następny m-c. I tak wkoło Macieju. Na ten moment IKO daje 6,9%.

  Beata2 Odpowiedz
 • 11 grudnia wypowiedziałam umowę IKO i ROR, 12 grudnia potwierdzenie z banku, 2 stycznia opróżniłam IKO /2500/, zostawiałam na nim 60 zł i 5 zł na ROR, 13 stycznia wpływ z zamkniętych rachunków 4,17 z ROR i 51,56 z IKO. Jako, że jestem ciekawska i lubię wiedzieć czemu akurat tyle, napisałam do banku, że według mnie powinno być 60 zł z IKO. Zadzwonił miły pan i mi tłumaczył dlaczego taka kwota. Otóż policzono mi za te 10 czy tam 11 dni stycznia i sugerował, że gdybym złożyła wypowiedzenie np. 1 dnia miesiąca /przed pobraniem kolejnych 30 zł/ to bym otrzymała całość. Jednym słowem wypowiedzenie składać 1 lub jak najbliżej początku miesiąca.

  BiancaM Odpowiedz
 • Jak to jest z tymi lokatami w Toyota Bank? Drugi miesiąc z rzędy pobierają mi z konta opłatę 2,49 PLN. Gdzieś było, że jak masz na lokacie powyżej kilku tysi to nie ma opłaty (opłata jest zwracana). Ktoś wie jak to wtgląda w praktyce?

  JDarecki Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy