Bardzo łatwe 300 zł za założenie iKonta Biznes, do 1500 zł za aktywność i 200 zł w punktach od Alior Banku

Zakończona

Ruszyła 5 edycja promocji organizowanej przez Dom Mediowy NET S.A., czyli wydawcę Super Expresu czy Murator, we współpracy z Alior Bankiem. W zamian za założenie iKonta Biznes przedsiębiorcy mogą otrzymać łatwe 300 zł premii na start i nawet 1500 zł premii za aktywność. A oprócz tego 200 zł za rejestracje karty w programie Bezcenne Chwile :)

1800 zł za iKonto Biznes od Alior Banku

Do 1800 zł dla nowych klientów firmowych

Aby wziąć udział w promocji należy być nowym klientem firmowym – czyli podmiotem, który nie posiadał żadnego rachunku firmowego Alior Banku dla danego numeru NIP w okresie ostatnich 12 miesięcy. Posiadanie produktów dla klientów indywidualnych nie wyklucza z promocji, tak samo jak posiadanie produktów firmowych ponad rok temu.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że zarejestrujemy się na dedykowanej stronie promocji (zaznaczając tylko akceptację regulaminu), a następnie złożymy wniosek o promocyjne iKonto Biznes. Podczas składania wniosku będziemy jeszcze musieli wyrazić zgodę na ujawnienie organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie potrzebnym do przeprowadzenia akcji – w końcu Alior musi poinformować organizatora promocji, że premia nam się należy :)

Czas na rejestrację w promocji i złożenie wniosku mamy do 23.07.2021. Umowę o konto powinniśmy podpisać w ciągu 30 dni. Co istotne: możliwy jest proces w całości zdalny.

300 zł za… wpłacenie 500 zł!

Co dalej? Aby zgarnąć tytułowe 300 zł powinniśmy… zasilić rachunek łączną kwotą min. 500 zł w terminie 60 dni od otwarcia konta. I tyle! Nie ma znaczenia, czy środki będą pochodziły z naszego konta w innym banku czy będą np. wpływem naszej firmy z tytułu opłacenia jakiejś faktury. Liczy się sam fakt wpływu :)

I… to tyle! Organizator promocji powiadomi nas o zgarnięciu 300 zł mailowo, do 3.11.2021. Przelew trafi do nas w ciągu 14 dni roboczych od powiadomienia.

Pamiętajmy, że premia za konto związane z działalnością gospodarczą powinna zostać rozliczona przez nas samych. Oznacza to, że 300 zł będzie dla nas dodatkowym przychodem, który będzie musiał zostać opodatkowany zależnie od typu działalności (o ile oczywiście będziemy mieć zysk po odjęciu kosztów firmy). W przypadku promocji niezwiązanych z działalnością stosuje się natomiast zwolnienie z podatku.

Nawet 1500 zł za operacje na rachunku!

Oprócz niesamowicie łatwych 300 zł na start Alior Bank pozwala nam na zgarnięcie kolejnych bonusów. Korzystając z wbudowanej w iKonto promocji Alior Banku możemy zgarnąć 1500 zł za aktywne korzystanie z tego rachunku – przy czym ta oferta również przeznaczona jest dla firm, które nigdy nie miały rachunku w Alior Banku. Do zdobycia mamy comiesięczne premie za kilka typów transakcji, przy czym aby naliczony został jakikolwiek bonus musimy wykonać min. 4 transakcje kartą (muszą zostać rozliczone) w danym miesiącu.

Pierwszą, niemal gwarantowaną premią w wysokości 20 zł, jest wykonanie przelewu do ZUS lub do Urzędu Skarbowego – na kwotę min. 500 zł.

Kolejne 10 zł możemy zgarnąć za przelew SEPA (czyli przelew europejski) w kwocie min. 100 euro. Tu warto dodać, że wykonanie przelewu SEPA jest w teorii darmowe, ale bank dokonuje przewalutowania PLN na EUR po swoim kursie – co może nie być opłacalne.

Aż 25 zł możemy zgarnąć za transakcje kartą na kwotę min. 2000 zł miesięcznie, przy czym wykluczone są transakcje z kodami MCC: 7995, 8999, 4111, 6012, 6211, 6051, 4829, 4900.

Kolejne premie są przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy korzystają z kas fiskalnych. Bank płaci 10 zł za:

Premia za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku naliczana jeżeli na Rachunek Uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł.

Kolejny bonus naliczany jest od salda na naszym rachunku. Będzie to fajny dodatek „przy okazji” – zwłaszcza, że z lokatami jest teraz krucho.

Do zyskania mamy:

 • średniomiesięczne saldo do 10 000 zł – 0 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 10 000,01 zł do 50 000 zł – 5 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 50 000,01 zł do 100 000 zł – 10 zł premii
 • średniomiesięczne saldo powyżej 100 000 zł – 20 zł premii

Bank płaci również 25 zł miesięcznie za transakcje walutowe na min. 5000 jednostek danej waluty obcej w ramach usługi Autodealing oraz 15 zł za min. 3 przelewy zagraniczne. Tu kwestią pozostaje policzenie, czy to się w ogóle opłaca – bo np. jeden przelew kosztuje 20 zł, więc jest raczej bez sensu (chyba, że i tak go musimy wykonać).

Ile zarobi przeciętny mikroprzedsiebiorca?

Zakładając, że co miesiąc płacimy ZUS lub podatek do US, na naszym koncie leży przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych oraz wykonujemy płatności kartą, to realnie uzyskamy jakieś 50 zł premii. Brutto, bo od tego również musimy odliczyć podatek.

Oznacza to, że w całej promocji w najgorszym wypadku powinniśmy zgarnąć 300 zł na start i około 600 zł w formie moneybacku za aktywne korzystanie z konta. Razem daje nam to całkiem realne 900 zł. Oczywiście będą też tacy, którzy zgarną pulę maksymalną – wszystko bowiem zależy od tego jaki rodzaj działalności prowadzimy i jak korzystamy z rachunku.

Dodatkowe 200 zł w punktach Bezcenne Chwile

Oprócz 300 zł na start i 1500 zł za aktywność klienci firmowi mogą zgarnąć kolejne 200 zł w punktach Bezcenne Chwile – a te wymienić można np. na vouchery. Wystarczy, że przystąpimy do programu (np. z poziomu bankowości internetowej) i zarejestrujemy swoją kartę firmową, przy okazji wyrażając zgodę na wykorzystywanie danych kontaktowych do przesyłania danych marketingowych.

Teraz wystarczy, że w terminie 30 dni dokonamy co najmniej jedną płatność kartą (z wykluczeniem kodów MCC jak w premii za aktywność). I to tyle! 13 500 punktów zostanie dodanych do naszego konta w ciągu 14 dni roboczych od spełnienia warunków. Punkty będą ważne przez 2 miesiące.

iKonto Biznes – ile kosztuje?

Na koniec dodam, że iKonto to jeden z ciekawszych rachunków firmowych pod względem opłat – a raczej ich braku. Jego prowadzenie jest bowiem bezwarunkowo darmowe :)

Alior Bank nie pobiera również żadnych opłat za przelewy, choć pobiera 20 groszy od SMSów autoryzacyjnych – na szczęście pierwsze 10 jest bezpłatnych. Za darmo mamy również 1 przelew natychmiastowy. 2 razy wypłacimy za darmo gotówkę z bankomatów krajowych, a wszystkie wypłaty z bankomatów Alior Banku są darmowe – bez limitów.

A jeśli już o operacjach kartą mowa, to i za nią możemy nie płacić ani grosza. Jeśli zdecydujemy się na jej wyrobienie, to aby pozbyć się opłaty w wysokości 8 zł konieczne będzie wykonanie zaledwie 4 płatności miesięcznie na dowolne kwoty.

Zwracam jednak uwagę na to, że powyższe dane dotyczą pierwszej karty czy konta. Założenie drugiego rachunku (np. walutowego) to koszt 8 zł miesięcznie. Analogicznie jest z drugą kartą debetową – jej licznik jest osobny, więc tam również musimy spełniać warunek zwalniania z opłat. Jednym słowem współpraca z Alior Bankiem będzie całkowicie bezkosztowa w przypadku małego, świadomego przedsiębiorcy. Przy poszerzaniu działalności mogą pojawić się opłaty, dlatego zachęcam do samodzielnego przeglądnięcia tabeli opłat i prowizji.

Nie przegap!

Komentarze

 • Komukolwiek udało się wprowadzić numer rachunku do potwierdzenia założenia przelewem? Nie pasuje im numer konta z: alior, inteligo, pko bp, millenium, bnp, mbank. No to jaki bank im przypasuje?

  eef Odpowiedz
 • Tak, PKO faktycznie nie przyjął, ale mbank przeszedł.

  Paweł Odpowiedz
 • Czyli jeśli ktoś miał rachunek firmowy (zamknięty przed 10.06.2020) to może tylko liczyć na 300 + ewentualnie z bezcennych chwil, bo 1500 jest dla podmiotów które nigdy nie miały rachunku w alior?

  matk Odpowiedz
 • Orientujecie sie czy mozna zamknac listownie?W 2019 tylko mozna bylo zamknac w oddziale.

  rw8888 Odpowiedz
 • „2 razy wypłacimy za darmo gotówkę z bankomatów krajowych” — tak dokładniej, to chyba raz z Euronetu i raz z Planet Cash („Pierwsze 2 wypłaty gotówkowe w bankomacie w miesiącu obejmują: pierwszą wypłatę z bankomatów sieci Euronet oraz pierwszą wypłatę z bankomatów sieci Planet Cash”).

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • W jaki sposób mogę kupić obligacje skarbowe w niedziele? Chyba już był poruszany taki temat na blogu:)

   ik4
  • Normalnie? Klikając Dyspozycje → Zakup obligacji.
   A jak chodzi o środki, to ja dawniej po prostu wcześniej przelewałem (np. w piątek, gdy 1 dzień miesiąca wypadał w niedzielę), ale teraz już chyba działa tam przelew ekspresowy…

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don a czy daje jakąś korzyść założenie i opłacenie obligacji od razu pierwszego dnia miesiąca w stosunku do jakiegoś dowolnego późniejszego dnia tego miesiąca? Kojarzę, że chyba kiedyś o tym pisałeś, ale już mi umknęło. Byłbym wdzięczny, jakbyś poświęcił chwilkę i jeszcze raz to wyjaśnił :) Bo ja akurat nie zwracam uwagi na dzień miesiąca, a może powinienem…

   Paweł
  • @Paweł, nie, nie ma żadnej korzyści, bo data wykupu też się odpowiednio przesuwa, tak samo jak początek każdego roku odsetkowego (zmiana oprocentowania). Ja po prostu lubię mieć porządek, dlatego przez wiele lat kupowałem każdego 1; oznacza to też, że jak nie będę tych papierów rolował, to będę miał rodzaj prywatnej emerytury wypłacanej 1 dnia roboczego miesiąca, co może mieć sens, bo często trzeba coś opłacać na początku miesiąca.

   Don Quijote de la Mancha
  • Jasne, dzięki za wyjaśnienie :)

   Paweł
 • Jak zarejestrować się na dedykowanej stronie promocji?? Wchodzę w link i przenosi mnie na: https://kontobiznes5.se.pl/?applicationID=c5e7030c-7c95-4563-8364-521b80014a6e tam klikam w „Załóż i konto biznes i zgarnij…”. W linku strony pojawia się końcówka #form i to tyle. Nic więcej się nie dzieje. Sprawdzane na Chrome i Edge. =/

  Scorp Odpowiedz
  • Wow dzięki ADMIN za szybką reakcję :) Po chwili już działało. Konto firmowe założone :)

   Scorp
 • Czy dostał ktoś maila z informacją o przyznaniu Premii? Termin mijał 3 listopada

  W Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy