2,3% na „dobrze doładowanym” koncie oszczędnościowym w BGŻOptima do 10 lutego 2017

Czyżby odpływ środków zmusił BGŻOptima do wprowadzenia nowego promocyjnego oprocentowania? Choć informacji o podwyższonym oprocentowaniu oczekiwaliśmy we wtorek, to bank dopiero dzisiaj poinformował o tym, jak płacić chce za przechowywanie naszych oszczędności przez najbliższe kilka miesięcy. Każdy klient, który ulokuje na „koncie dobrze doładowanym” kwotę do 150 000 zł zgarnąć może odsetki w wysokości 2,3% w skali roku.

Konto Dobrze Doładowane: 2,3% w BGŻOptima
BGŻ BNP Paribas, czyli właściciel BGŻOptima, przyzwyczaił nas już do tego, że w zamian za (względnie) wysokie oprocentowanie spełnić musimy jeden warunek: środki przelane na konto oszczędnościowe muszą być nowymi środkami. Tym razem jako nowe środki traktujemy wszystko, co stanowi nadwyżkę nad saldo posiadane przez nas w BGŻOptima w dniu 14.10.2016. To dobra wiadomość: zachęcaliśmy was bowiem do wycofania swoich środków z banku kilka dni wcześniej – tak, aby nie „przestrzelić” z datą.

Zła wiadomość jest jednak taka, że 2,3% w skali roku to nie jest już bardzo dobre oprocentowanie, ale „tylko” dobre. Osobiście uważam, że rachunek w BGŻOptima nadaje się do przechowywania naszych pieniędzy w dwóch przypadkach: albo kiedy często po nie sięgamy (w BGŻOptima możemy przelewać środki do woli bez opłat), albo kiedy mamy wolne więcej niż 100 000 zł i dopiero nadwyżkę lokujemy w tym banku. Dlaczego? Bo dla kwoty do 100 000 zł bardziej opłacalnym miejscem jest konto oszczędnościowe Banku Millennium (opisane m.in. tutaj). Tam otrzymamy 2,7% w skali roku. Z pozoru 0,4 punku procentowego wygląda niewinnie, ale daje zysk wyższy o jakieś 17% – co przy kwotach depozytów liczonych w dziesiątkach czy setkach tysięcy przekłada się na zauważalną różnicę.

BGŻOptima będzie dobrym wyborem w jeszcze jednym przypadku. Każdy nowy klient (który nie miał konta przez min. 12 miesięcy) może tam założyć jedną z rewelacyjnych lokat startowych: Lokatę Bezkarną 3,2% do 20 000 zł lub Lokatę Bezkompromisową 3% do 100 000 zł. Każda z lokat trwa 3 miesiące i może być zerwana bez utraty naliczonych odsetek. W pewnym sensie możemy więc je traktować jako jednorazowe konto oszczędnościowe.

Wraz z lokatami zakładamy również opisane wcześniej konto oszczędnościowe, więc część środków możemy przelać na lokatę, a nadwyżkę – na rachunek oszczędnościowy.

Nie przegap!

Komentarze

 • Na facebooku promowaliście ten post jeszcze w poniedziałek, 17go – niestety to już nie wystarczyło :(

  matebe Odpowiedz
 • admin: oprocentowanie 2,3% vs 2,5% jakie było ostatnio to kolejna obniżka w BGŻ Optima, co powoduje, że oferta z promocji na promocję jest już coraz gorsza. Kto mógł zamrażać środki to ma lokatę w Idea Banku na 3M na 3%.
  Optima coraz bardziej schodzi na psy z swoimi % :(
  i do tego wciąż brak jakiejkolwiek aplikacji mobilnej a środki można wycofać tylko na 1zdefiniowany rachunek

  paolo Odpowiedz
  • Tak, dlatego napisałem, że osobiście wole 2,7% w Millennium. Na dodatek jest bardziej przewidywalne, choć ciężej zsynchronizować przelewanie środków (nasze indywidualne 92 dni mogą zajść na nowy okres promocji i musimy wtedy czekać np. 2-3 miesiące). W każdym razie trzeba być uniwersalnym i przelewać tam, gdzie dają najwięcej. Idea w tym tygodniu zgarnęła wszystko – to trzeba przyznać.

   Michał
  • @paolo
   dla mnie „zdefiniowany rachunek” to w Optimie zaleta. Nie muszę się zastanawiać, czy przy dokonywaniu dużego przelewu ktoś z zewnątrz mi czegoś nie zdefiniuje…

   lokujący
  • @admin. W Mill nawet jeśli trwa Twój 91 dniowy okres z promocyjnym oprocentowaniem na KO, a w dniu zakończenia poprzedniej promocji wyczyścisz je na weekend, to w nowej promocji masz na ten dzień liczenia zaangażowania 0 zł, wracasz ze środkami w poniedziałek do mill i potem z jednej promocji przechodzisz płynnie do drugiej (nie musisz czekać na kolejną edycję do któej możesz przystąpić) 2-3 miesiące.

   Gruby Rychu
  • @Gruby Rychu

   Potwierdzam, uzyskałem promocyjne oprocentowanie przez cztery miesiące (6–9), za parę dni sprawdzę piąty, środki wypłacałem tylko na weekendy wyliczania salda.

   Aktualnie nie potrzebuję deponować środków na to 2,7%, korzystam z lepszych ofert, ale ciągle w Millennium trzymam 1000 zł w ramach testów tej metody :)

   Don Quijote de la Mancha
  • zgodnie z regulaminem nie można mieć aktywnych dwóch promocji jednocześnie – czyli jeśli leci moje 90 dni i wyczyszczę konto, to teoretycznie nie może mi się włączyć kolejna edycja promocji. Przynajmniej ja to tak rozumiem, tak mówi regulamin i wolałem nie testować – szkoda odsetek. Jesteś pewny, że to zadziała?

   Ciekawe jest to co piszecie – to tak nie powinno działać… ;)

   Michał
  • @admin, przychylam się do tego co napisał @Don Quijote de la Mancha, wynika to z zapisu regulaminu :)

   ” (…) 4. Do Promocji można przystąpić pod warunkiem niekorzystania w tym samym czasie z innej promocji na Koncie Oszczędnościowym.
   5. W przypadku niezachowania ust. 4 i wpłaty Nowych środków na Konto Oszczędnościowe w okresie uczestnictwa w innej promocji, okres obowiązywania Oprocentowania promocyjnego w ramach Promocji obowiązuje od dnia następującego po zakończeniu okresu obowiązywania oprocentowania promocyjnego w ramach innej promocji, pod warunkiem, że okres obowiązywania oprocentowania promocyjnego w ramach innej promocji zakończy się najpóźniej 6 stycznia 2017r. r. włącznie. (…)”.

   Wynika z tego, że jeśli wyzerujesz rachunek, bank ustali saldo początkowe to dla tego salda oprocentowanie promocyjne zacznie obowiązywać dzień zakończenia poprzedniej promocji + 1, czyli poprzednia edycja musi skończyć Ci się najpóźniej w dniu 6 stycznia, wówczas wpłacając 7 stycznia nowe środki możesz korzystać z nowego okresu oprocentowania według aktualnej promocji.

   To działa jak w Optimie, tylko tam wszystkim klientom okres promocji liczy się od tego samego dnia, a w Millenium okres promocji (92 dni) liczy się od daty pierwszej wpłaty nowych środków, czyli dla każdego klienta data zakończenia promocyjnego oprocentowania jest inna. Liczy się to, aby w okresie danej promocji dokonać pierwszej wpłaty nowych środków.

   Lokata
  • Lokata pozwól że na przykładzie Ci wyjaśnię jak działa Millenium Oszczędnościowe. Dajmy na to wpłacisz swoje nowe środki 3 listopada . Aktualna promocja trwa do 7 stycznia. Zatem Twój indywidualny okres promocji wynosi 92 dni od 3 listopada i kończy się dla Ciebie do 3 lutego. Zatem jeśli wypłacisz środki 5 stycznia (przed świętem i weekendem) a potem wpłacisz je ponownie 9 stycznia (pon po weekendzie) to stracisz 4 dni, ale na dzien liczenia salda począrtkowego dla nowej promocji masz zero. Załóżmy że bank będzie kontynuował KO na 2,8 % od 8 stycznia do 7 kwietnia. Wówczas Twoje środki są oprocentowane na 2,7 do 3 lutego a od 4 lutego automatycznie przechodzą na nową aktualnie trwającą promocję i również są oprocentowane przez 92 dni od 4 lutego 2017 na 2,8 (oprocentowanie wynikające z promocji kolejnej) az do 7 maja. i tak dalej… (czasami promocja KO jest na krótszy okres niż wyliczone dla Ciebie 92 dni to po prostu „umyka” . Zawsze nowy okres 92 dni liczy się od środków nadwyżki zgromadzonych na dzień liczenia salda od dnia następnego po zakończeniu aktualnej promocji przez 92 dni

   zenek64
  • W Mill to nie jest nawet żadna kombinacja, co by wymagała testów, bo wynika to wprost z regulaminu i u mnie to działa, ale kiedyś było tak, że po zakończeniu promocji środki automatycznie wchodziły w nową, a ostatnio 2 razy musiałem w tym celu pierwszego dnia nowej promocji zrobić przelew z KO na Konto 360 i potem znowu na KO, żeby był ten regulaminowy 1y wpływ w okresie promocji. Zawsze w drugim dniu promocji pytam przez Millenet czy system bankowy prawidłowo zakwalifikował mnie do nowej promocji (widzą to dopiero 2-iego dnia po przetworzeniu nocnym w systemie bankowym) i co ciekawe nigdy nie jest zakwalifikowana cała kwota tylko pomniejszona o odsetki naliczone w poprzednim miesiącu, czego akurat nie rozumiem i nie chciałem się już w to zagłębiać, bo z 2,7% w obecnych czasach to nie ma co darowanemu koniowi zaglądać w zęby :)

   Gruby Rychu
  • @zenek64, dzięki, dokładnie tak to rozumiałem.

   @Gruby Rychu
   paragraf 8 regulaminu „Do Nowych środków przelanych na Konto Oszczędnościowe nie są zaliczane odsetki naliczone na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych, rachunkach oszczędnościowych, rachunkach oszczędnościowych lokat terminowych i inwestycyjnych w PLN.”

   Lokata
  • Do KO Optima jest aplikacja! Wszystko działa na Mobile Pl@net :)

   Swoją drogą… Mobile Pl@net jest de facto słabą aplikacją. IKO z PKO BP zdecydowanie ją przewyższa, Millennium też – tylko wolniej chodzi od IKO

   Stefan
 • Jak bardzo literalnie optima traktuję regulamin? Bo przelew od nich zlecalam 13.10 ale wyszedł 14.10 więc do jakiejś 9-10 godziny środki były u nich. Jak znam zycie to uznają, że środki były ? Ale może płakać nie będę, bo rewelki nie proponują.

  Agentka Odpowiedz
  • Zgodnie z prawem jako stan „na dzień” liczymy stan z wieczora – tzn. jeśli środki były dalej na twoim koncie, to niestety… BGŻOptima ma chyba dalej tak, że przelew jeśli nie wyjdzie przed bodajże 16:30 to jest ustawiany jako przelew na kolejny dzień.

   Michał
  • „wg stanu na koniec dnia 14 października 2016 r.” czyli jeśli wyszły pierwszą sesją 14 to na koniec dnia miałaś 0 zł. Ale najlepiej (ja zawsze tak robię) zanim wpłacę to pytam przez bankowość internetową jaki był stan moich środków u nich w tym dniu zerowym i proszę o potwierdzenie od jakiej wpłaconej kwoty środki będą objęte u mnie oprocent. promocyjnym.

   Gruby Rychu
 • Tylko,że konto w millenium wymaga płatnego konta 360 (lub kombinowania,żeby nas zwolnili z opłat) :)

  Bartek Odpowiedz
  • wpływ 1000 zł (można zautomatyzować zleceniem stałym) + 1 transakcja bezgotówkowa. Dość proste do spełnienia.

   Michał
  • to ja jeszcze raz podrzucę mój patent – jak płacę za coś <5 zł to zawsze płacę kartą Millennium. Wiem, że bez problemu spełniam wtedy ten warunek - przynajmniej kilka razy w miesiącu (np. piekarnia, bilet w komunikacji miejskiej itd.)

   Michał
 • Przelanie 1000 i jedna płatność kartą ro kombinowanie. Hmmm

  31 śmierdzących skarpetek Odpowiedz
  • Karta ZTCW nie jest darmowa,więc trzeba by z niej rezygnować itd itp Poza tym do płatności to mam KK :)

   Bartek
  • Karta jest darmowa pod warunkiem zapłacenia nią 1 słownie JEDEN raz.

   31 śmierdzących skarpetek
  • Ale różnica między 1 a 0 jest potężna, nieporównywalnie większa, niż np. między 10 a 1 — jedna płatność oznacza w praktyce, że kartę i tak trzeba mieć w portfelu i pamiętać o płaceniu nią.

   Może rozwiązaniem byłaby jakaś płatność powtarzalna (recurring), bo płatności CNP chyba też z opłaty zwalniają?

   Don Quijote de la Mancha
  • Może być dowolna płatność internetowa.

   Gruby Rychu
 • Mam pytanie trochę z innej bajki. Na początku roku było głośno o FATCA. Każdy kto założył konto w 2015r. musi wypełnić w swoim banku jakieś oświadczenie związane z rezydencją podatkową w USA. W przeciwnym wypadku do końca listopada 2016r. konto zostanie zablokowane. Z tego co wiem banki miały wysyłać klientom odpowiednie informacje. Zakładałam konto w krytycznym okresie:) niestety żadnego pisma z Optimy nie dostałam. Ktoś coś takiego otrzymał? przecież listopad tuż tuż, nie uśmiecha mi się odcięcie od własnych pieniędzy

  Ewa Odpowiedz
  • Status FATCA możesz ustawić sobie logując się do banku, a następnie Mój profilu -> MFID/FATCA. Wybierasz czy jest obywatelem USA i klikasz z prawej strony przycisk Zatwierdź.

   Lokata
  • Dzięki Lokata:) Myślałam że to musi być na piśmie

   Ewa
 • Czy to przypadek że „pazerny Paribas” ogłaszaa nową promocję w piątek?? „nowee środki” zaksięgują się w pon jeśli ktoś zobaczy info o promocji po 14stej – już 3 dni w plecy. O tym 2,3 to już szkoda pisać – ani złotówki ode mnie nie zobaczą skoro tak pogrywają – szkoda za BGZta było lepiej teraz po przejęciu konto schodzi na psy. Wycofanie środków 3ci raz 10 dni przed ostatnim dniem podwyższonego oprocentowania- nowa reguła czy czysty przypadek??

  zenek64 Odpowiedz
  • Aktualne oprocentowania kończy się również w piątek, a w sobotę nie ogłoszą nowych warunków, więc na pewno będzie krótsza lub dłuższa przerwa w promocji.

   Lokata
  • Aktualna promocja kończy się w CZWARTEK, 9 lutego (pierwotnie było chyba 10.2.)

   Andrzej
  • W tabeli oprocentowania i w rozsyłanych mailach jest data 9 lutego a na stronie 10 lutego. Wszystkie zmiany wprowadzali po łebkach, trochę tu i trochę tu, ciekawe co wklepali w swój system IT…

   Lokata
  • Dobrze napisane @lokata…”zmiany po łebkach”. Coś mi się zdaje, że to ilość wypowiedzeń umów spowodowała taką szybką reakcję tegoż banku. Ja również kilka dni temu złożyłam wypowiedzenie umowy i szczerze przyznaję, że czuję ulgę. Bank ten od dłuższego czasu mnie wnerwiał. Czy kiedyś do nich wrócę? Nie wiem, sie zobaczy:)

   Beata2
 • Witam. Kiedy najlepiej zrobić przelew do bgż optima z mbanku? Wniedzielę wieczorem?? Bo 1 list banki nie księgują? Jak zlecę wieczorem w niedzielę to kiedy kasa wpłynie już w poniedzialek ma się rozumieć?

  Rafaelllose Odpowiedz
  • Możesz w niedziele, ale w poniedziałek rano również dojdzie. mBank ma tak skonstruowane sesje Elixir, że nawet ostatnią (bodajże 13:25) dojdzie – sam dziś przelałem tam mniejszą kwotę między 12 a 13 i doszło.

   Michał
 • Błąd w Millennium musisz być w promocji i nie możesz mieć kasy na KO, jeśli masz i przystępujesz do promocji to ponad to co miałeś jest tylko na 2,7, przykład 10 miałeś na KO, przychodzi promocja i wpłacasz kolejne 10, to nie 20 jest na 2,7 tylko 10 na 0,8 i drugie 10 na 2,7, patrząc na myki jakie trzeba tutaj spełnić to lepiej mieć pieniądze bez dodatkowych obwarowań w bgzoptima.

  wqr Odpowiedz
  • Tak tak wycofywanie środków 10 dni przed koncem okresu promocyjnego by załapać się na nowy okres promocyjny to oczywiście żadne kombinowanie. A jak masz 10 i dopłacisz 10 w nowym okresie promocji to też 10 jest oprocentowane na 2,3 i 10 na 1,5 – co lepsze??

   zenek64
 • Czy jeśli posiadam obecnie lokatę w banku BGŻ, to czy po zakończeniu lokaty mogę przelać środki na konto główne i będzie ono oprocentowane na 2,3%? Czy środki z lokaty stanowią nadwyżkę nad stan konta?

  Kali Odpowiedz
  • BGŻ BNP traktujemy jako osobny bank (osobna umowa ramowa), więc bie będzie żadnych problemów

   Michał
  • jeśli miałes lokatę w optimie to niestety te środki licza się jako stare – musisz mieć zero (na koncie i lokatach) w optimie na koniec 14 października aby całość środków byla oprocentowana na 2,3 %

   zenek64
 • Oprocentowanie promocyjne 2,7% w millennium jest na 3 m-ce od zasilenia konta po raz pierwszy a przecież różne osoby mogą zasilać konto w różnym czasie i stąd pytanie. Skąd wiadomo od kiedy będzie liczone saldo dla nowych środków żeby wycofać w odpowiednim czasie i załapać się na nową promocję?

  tomekll Odpowiedz
  • To jest ten problem – każdy ma liczone indywidualnie, więc nasze 92 dni może się skończyć np. dzień po rozpoczęciu nowej promocji. Wtedy trzeba czekać do kolejnego okresu, niestety. Stąd przeplatanka Optima – Millennium była do tej pory fajnym rozwiązaniem.

   Michał
  • @ tomekll

   Dzień wyliczania salda dla nowych środków (Dzień badania zaangażowania) jest stały dla wszystkich i nie ma nic wspólnego z czasem obowiązywania podwyższonego oprocentowania z poprzedniej promocji.

   W praktyce ten dzień zawsze przypada przed końcem obowiązywania poprzedniego promocyjnego oprocentowania, nawet tym, którzy wpłacili środki pierwszego dnia promocji (poprzedniej) — dlatego jeśli ktoś środki trzyma tam przez całe 92 dni, to wyklucza się z następnej promocji.

   Don Quijote de la Mancha
  • A czy wypłata musi być z Millenium KO na Konto 360 czy zupełnie z banku Millenium?

   Morti
  • Zupełnie z banku.

   Don Quijote de la Mancha
  • @tomekll
   Proponuję przede wszystkim dokładnie przeczytać regulamin KO w Millenium. Po kilku czytaniach będzie jasność:) Chyba jeszcze nie oszczędzałeś w Mill to podam Ci przykład. Powiedzmy, że 2 listopada przelewasz środki na KO. Są to nowe środki i od 2.11 liczysz sobie 92 dni bo do tego czasu masz 2,7%. Mnie wychodzi 31 stycznia 2017r. Od 1 lutego 2017r spada promocyjne oprocentowanie Twoich środków na „Twojej” promocji, o ile tam ciągle są. 7 stycznia kończy się obecna promocja i zapewne od 9 zacznie się kolejna. Co zrobić aby móc z niej skorzystać? Należy na dzień 7 stycznia wyzerować swoje KO, bo w tym dniu będzie badanie salda. W poniedziałek tj 9.01 przelewasz z powrotem swoją kasę i od dnia zakończenia „Twojej promocji” tj od 1 lutego 2017 r. „wskakujesz” do nowej promocji z nowym środkami ze stanem 0 na dzień badania środków i od nowa liczysz 92 dni. Nie musisz nic przelewać w dniu zakończenia „Twojej” promocji. Zakładając, że np. nie będziesz cały czas trzymał środków na KO od pierwszej wpłaty to dla Ciebie tak czy siak obecna promocja zakończy się 31 stycznia. Jednym słowem można cały czas korzystać z promocyjnego oprocentowania, poza jednym weekendem.

   Beata2
  • Wiem, że to nie na temat, ale już się tu rozpisaliśmy o Millennium, więc to pociągnę.

   TO BARDZO WAŻNE, mam nadzieję, że coś przeoczyłem…

   Promocyjne oprocentowanie na ko zawsze było dla posiadaczy konta 360°, tymczasem teraz na https://www.bankmillennium.pl/prestige/produkty/produkty-oszczednosciowe/konta-oszczednosciowe/konto-oszczednosciowe 2,7% jest „Dla Klientów z Kontem Prestige World”, a dla pozostałych tylko 2,3% :(

   Don Quijote de la Mancha
  • Źle kliknąłeś. To regulamin dla konta Prestige. Jak klikniesz w regulamin konta 360° to też jest 2,7%:
   https://www.bankmillennium.pl/delegate/managedfiles/2/latest
   *Obejmuje Konto 360°, Konto 360° Student, Konto 360° Junior oraz Konto Prestige World.

   Be@
  • Uff… ?

   Don Quijote de la Mancha
  • Coraz bardziej mi spada wyliczone oprocentowanie na ko Millennium — we wrześniu wyszło 2,68% (odsetki brutto 2,20 zł z 1000 zł), a w październiku tylko 2,66% (2,04 zł z 1000 zł z przerwą na 7–10 X)… Gdy wcześniej deponowałem tam większą kwotę, to wychodziło 2,70% (a w lutym nawet 3,01% zamiast 3,00%)… Jakieś dziwne liczydła tam mają…

   Don Quijote de la Mancha
 • Rozumiem, obecna promocja trwa do 7 stycznia 2017.

  tomekll Odpowiedz
 • Otrzymałam przed chwilą inf z BGZOptima – promocja na koncie-2,30% trwa do 09.02.2017

  Grażka Odpowiedz
  • Teoretycznie… W praktyce każdy kto będzie chciał załapać się na kolejną promocję, musi wypłacić pieniądze z konta 2-3 tygodnie wcześniej ;(

   Be@
 • Witam, a ja mam jescze pytanie odnośnie KO w Millenium. Jak wyliczają oprocentowanie i długość promocji gdy np co dwa tygodnie do konta dopłacam 1000zł? od ostaniej wpłaty w okresie promocji czy jak? Kiedy upłyną te 92 dni ?

  Sebastian Odpowiedz
  • Na każdy dzień wyliczają oprocentowanie (dla promocyjnego biorą różnicę między aktualnym saldem i nowymi środkami).
   92 dni liczy się od pierwszej wpłaty.

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy za pazdziernik dobrze Wam policzyli odsetki na KO BGZ? Bo jak sprawdzalem na moich obu sa zanizone. Znow widac nie moga sie doliczyc wlasciwego oprocentowania. Reklamacje juz zlozylem. Ciekawe czy tylko mnie to spotkalo.

  kuken Odpowiedz
  • @kuken
   zawsze liczyli dobrze, a teraz sprawdziłem zachęcony Twoim wpisem i wychodzi mi, że wypłacili 85% tego, co powinni zgodnie ze stawką 2,5%. Jak zgłosiłeś reklamację?

   lokujący
  • @kuken
   zapomniałem, że 24 października skończyła się promocja. Teraz wychodzi, że dostałem 91% tego co powinienem. Promocja 2,5%, a potem do końca miesiąca 1,5%, tak?

   lokujący
  • Reklamacje napisalem jako wiadomosc w systemie on-line. U mnie pieniadze na obu kontach byly tylko na poczatku pazdziernika i w calosci powinny byc na 2.5% Pewnie zakladaja, ze nie kazdy to zauwazy i bedzie reklamowal. Z takich malych oszczednosci wychodza spore zyski dla banku.

   kuken
  • U mnie odsetki się zgadzają co do grosza.

   Lokata
  • @lokujący, czy pamiętałeś, aby do obliczenia odsetek wziąć okres od 3.10.2016 do 1.11.2016 włącznie? Odsetki za dzień 1 i 2 października zostały Ci wypłacone w dniu 3.10.2016.

   Lokata
  • @lokata
   już samodzielnie licząc z czasem doliczyłem się 94% oczekiwanych środków, a jeśli jeszcze odliczyć 1 i 2 października, to przyjmuję, że mam wszystko. Dzięki za pomoc w obliczeniach.

   lokujący
  • Mnie też wydawało się, że Optima zaniżyła odsetki ale nie chciałam robić afery. Byłam przekonana, że w następnym miesiącu są tylko wypłacane a liczone są za miesiąc kalendarzowy. We wrześniu pomimo że też źle liczyłam odsetki się zgadzały, bo miesiąc był pełny.
   Dobrze że Lokata wyprowadził mnie z błędu, bo zupełnie niesłusznie straciłabym zaufanie do banku :)

   Ewa
  • Wszystko sie zgadza. BGZ wyjasnil, ze odsetki sa nie za pelne miesiace tylko czasami od 2 lub 3. Po obliczeniu wszystko wyszlo ok. U mnie roznica byla znaczna bo pieniadze trzymalem tam tylko do ok. 10.10.

   kuken
 • Ja nie dostałem wcale odsetek. Zabrałem wszystkie pieniądze 3 października, więc za 2 dni powinni mi naliczyć.
  Wydawało mi się, że odsetki płacą za miesiąc kalendarzowy. Czy może 3 października odsetki dostałem za okres 1 września – 3 października?

  pqr Odpowiedz
  • U mnie odsetki za 10.16 pojawily sie dopiero dzisiaj. Tzn pewnie zaksiegowali je ok. polnocy 2.11. Pozno i do tego wg chyba standardowej stawki. Od czasu zmian wlasnosciowych idzie ku gorszemu w tym banku.

   kuken
  • @pqr, wypłacając wszystkie środki 3 października nie dostaniesz teraz odsetek.

   Kapitalizacja odsetek z dnia 3 października 2016 obejmowała okres od 1.09.2016 do 2.10.2016 włącznie. 1 i 2 października był dniem wolnym od pracy. Kapitalizacja odsetek w BGŻ obejmuje zawsze okres od dnia ostatniej kapitalizacji włącznie do dnia poprzedzającego aktualną kapitalizację włącznie, czyli nie musi być to miesiąc kalendarzowy. Pamiętajcie, że kapitalizacja odsetek odbywa się ok 22-iej pierwszego dnia roboczego w każdym miesiącu.

   Lokata
 • 2,3 % to nie jest dobre oprocentowanie. Zamykam oba konta. Do zobaczenia za 2 lata.

  Barti Odpowiedz
  • też jestem rozczarowany 2,3%, ale jednak możesz trzymać sto tysięcy pod ręką, wlewać i wylewać kiedy chcesz. Jako bieżąca skarbonka wciąż nieźle.

   ulokowany
 • nawet 150 co zawsze było dla mnie istotne ale 2,3% ? szkoda

  Barti Odpowiedz
 • Hey mnie też się nie zgadzały odsetki i wysłałam reklamację…. Pani mi odpisała że naliczali odsetki za październik od 3 października na 2,5% (trzymałam do 13.10.)…. odsetki za wrzesień były naliczane też 3.10. więc przypuszczam że środki, do 2 października załapały się na odsetki wrześniowe? Potem sobie policzę, ale pewnie tak…

  Pola33 Odpowiedz
 • Czy Optima sprawdza codziennie w okresie promocji czy tylko w dniu wpłaty czy „nowe środki” są nowe ?
  Mam lokaty od 6.10 do 9.01. W obecniej propmocji saldo było sprawdzane 14.10. Wtedy na koncie oszcz. miałem ok.1k pln. Kilka dni temu wpłaciłem dużą kwotę. Czy będzie ona (pomniejszona o ten 1k pln) objęta promocyjnym oprocentowaniem 2,3% tylko jeśli środki z zakończonych 9.01 lokat zostaną w Optimie czy mogę je spokojnie przelać do innego banku?

  Andy Odpowiedz
 • Up
  proszę Was o odpowiedź.
  napisałem do banku w tej sprawie tydzień temu ale nie raczyli odpowiedzieć

  Andrzej Odpowiedz
 • generalnie bank nalicza saldo codziennie wieczorem, ale kapitalizuje/dopisuje na rachunku dopiero na koniec miesiąca. Czyli codziennie wieczór wyliczane jest ile było nowego, a ile starego. Jeśli kończą się lokaty, to sugeruję je przedłużyć (jeśli ma to sens %), bo jeśli je wypłacisz – to spora część środków (lokaty + 1k) będzie nisko oprocentowana.

  Michał Odpowiedz
 • Witam, jakieś sugestie, przecieki kiedy zerujemy Optimę? Myślę o 27.01.

  abc Odpowiedz
  • Lepiej mieć 2 konta, np drugie na żonę i wtedy nie musisz zgadywać

   Maku
  • Konto na żonę… no nie wiem, czy to byłoby takie opłacalne rozwiązanie heh ;) ale serio to ostatnio dzień badania salda był ok. 2 tygodnie przed końcem promocji, więc mam nadzieję, że nic nowego nie wymyślą, a wcześniej nawet 1 dzień wcześniej…

   abc
 • Doczekaliśmy czasów, że marne 2,3% w Optimie stało się super atrakcyjne…

  Skylla Odpowiedz
 • A ja własnie sprawdziłem i od 28 X miesięczne osetki mam 1,5% zamiast 2,3%.
  Saldo było 14X = 0,00zł
  Mam jeszcze konto junior i tam były jakieś środki ale nawet jak by to sumowali, (a podobno traktują te konta rozdzielnie) to średnia powinna być wyższa niż 1,5%
  Napisałem reklamacje ale pewnie odp za miesiąc :(

  gregpepe Odpowiedz
 • Optima znów daje 2,3% do 25 kwietnia…

  diego Odpowiedz
 • dobrze, że nie zablokowałem kasy na „Deklasującej” – z KO Optimy w każdej chwili można się ewakuować.

  diego Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy