2,5% na Nest Lokacie na nowe środki

Wygląda na to, że Nest Banku znów podniósł oprocentowanie Lokaty na nowe środki. Od poniedziałku w zamian za ulokowanie pieniędzy na 3 miesiące zgarnąć możemy 2,4% w skali roku, a na 6 miesięcy – 2,5%.

Lokata na nowe środki

Lokata na nowe środki to oferta praktycznie bez ograniczeń. Nie ma bowiem określonej liczy lokat, jaką możemy założyć, a na pojedynczej lokacie możemy umieścić nawet 2 miliony złotych. Ważne jedynie, aby środki zasilające lokatę były nowymi środkami – stanowiły nadwyżkę nad saldo z dnia 19.03.2017.

Istotne jest również to, iż Nest Bank oferuje lokatę nie tylko posiadaczom konta osobistego, ale również osobom bez rachunku w banku. W tym drugim przypadku oprocentowanie lokat spada jednak o 0,2 p.p. Wygląda to następująco:

Okres deponowania Lokata otwierana przez bankowość internetową lub oddział Lokata otwierana przez portal nestbank.pl
3 miesiące 2,4% 2,2%
6 miesięcy 2,5% 2,3%
12 miesięcy 2,1% 1,9%
24 miesiące 2,5% 23%

Na koniec przypomnę, że konto osobiste Nest Banku jest całkowicie darmowe, dlatego w przypadku większych oszczędności może być warto je posiadać. Dodatkową zaletą rachunku jest możliwość skorzystania z Lokaty Witaj, dostępnej 30 dni po założeniu konta. Zgarniemy na niej 4% w skali roku na 3 lub 6 miesięcy.

W przypadku półrocznej Lokaty Wittaj musimy się jednak liczyć z dodatkowymi wymaganiami. Oferta 3-miesięczna jest natomiast całkowicie bezhaczykowa.

Nie przegap!

Komentarze

 • A co było 19 marca ? bo data niezmienna od dłuższego czasu..

  Be@ Odpowiedz
 • a konta rodzinne oszczędności nie są brane pod uwagę do salda?

  piotro Odpowiedz
  • Jako Nowe środki traktowane są wszystkie środki pieniężne, spełniające warunki definicji określonej w § 2 ust. 2 pkt 3 Regulaminu, ulokowane przez Klienta w Banku w złotych polskich na rachunkach bankowych następującego typu:
   1) rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy (rachunek ROR),
   2) rachunek oszczędnościowy,
   3) rachunek terminowej lokaty oszczędnościowej.
   https://www.nestbank.pl/download/regulamin-lokata-nowe-srodki.pdf

   Konto Rodzinne Oszczędności wymienione jest w tabeli oprocentowania jako „rachunek oszczędnościowy”. Ale może jeszcze trzeba przeczytać regulamin tego konta (ja nie mam, więc nie wiem).

   Be@
  • Czyli ta lokata dla większości odpada bo prawie 90 % czytelników założyło Konta Rodzinne Oszczędności

   piotro
  • Niby dlaczego ,90% odpada?
   Chciałeś założyć lokatę z Konta Rodzinne oszczędności?
   Na KRO miałeś 19 marca np 2400 zł ( 4 m-ce po 600 dla jednego konta)
   Wpłacasz na Nest Konto 2400 plus np 50 tys i zakładasz lokatę na 50 tys.
   Gdy już ją masz…. 2400 wypłacasz,

   rychu75
 • Konto jest darmowe przez 4 lata

  Lomz Odpowiedz
 • @jacck
  W DB aby konto było darmowe musi być wpływ 5 tyś/ m-c ?

  rychu75 Odpowiedz
  • @rychu75 „Miesięczna opłata za prowadzenie konta do 31 grudnia 2017 r. włącznie wynosi 0 zł. Od 1 stycznia 2018 r. wynosi 0 zł w przypadku, gdy Klient udzielił Zgody marketingowej i utrzyma ją w danym miesiącu oraz będzie spełniał przynajmniej jeden z następujących warunków: Regularne wpływy na Konto dbNET PREMIUM będą wynosiły min. 5000 zł lub będzie posiadać w Banku aktywa na produktach depozytowych i inwestycyjnych w wysokości min. 50 000 zł. Od 1 stycznia 2018 r. miesięczna opłata wynosi 20 zł, w przypadku, gdy Uczestnik nie spełni ww. warunków. Opłata będzie pobierana za każdy miesiąc kalendarzowy do 15. dnia kolejnego miesiąca.”

   Kajko
 • DB warte jest uwagi – tym bardziej że nie ma kadencji dla dawnych klientów a karta debetowa nie jest wymagana do otrzymania warunków premium (lokaty , KO czy oproc DBNet 1,3) więc można założyć konto bez karty (opłata za kartę może w każdym miesiącu z zero złotych wskoczyć na warunki normalnego konta czyli 700 zł transakcji lub 10 zł)

  piotro Odpowiedz
  • „0 zł za wydanie i obsługę limitowanej wersji karty IQ World MasterCard do konta” bez gwiazdek

   Kajko
 • Witam,
  Jaka jest różnica w praktyce z zaznaczeniem/bez zaznaczenia opcji „kapitalizacja odsetek na lokacie” podczas zakładania np lokaty witaj w Nest Banku? Z rozmachu założyłem wczoraj bez tej opcji i nie wiem czy nie zrywać lokaty- tu drugie pytanie, czy będę mógł ją założyć od razu na nowo na tych samych warunkach a środki zostaną natychmiastowo przelane na zadeklarowane przeze mnie konto?

  xxx Odpowiedz
  • Jeśli zerwiesz lokatę witaj to już nie założysz drugi raz na tych samych warunkach. Lokatę witaj możesz założyć tylko raz.

   A co do drugiego pytania to ja to rozumie tak. Jeśli masz zaznaczoną tą opcje, to po odnowieniu lokaty odsetki dopiszą się do lokaty, a bez tej opcji lokata zostanie przedłożona a odsetki zostaną ci zwrócone na konto

   YeLLoW
 • Jak sprawdzic ile wynosilo saldo na 19.03?

  ja Odpowiedz
  • W historii rachunku. Sprawdź pierwszą operację jaka miała miejsce przed 19.03 – będzie kwota operacji i SALDO po operacji. Do tego dodaj ewentualne lokaty jakie miałeś oraz saldo kont oszczędnościowych.

   Be@
 • Ja natomiast dodam tylko, że lokaty założone 15 oraz 14 czerwca zostały już zaliczone jako lokaty wg nowego regulaminu tj. od 15 czerwca (dopiero dziś jest to na stronie) i zostało im wstecznie obniżone oprocentowanie. Jest to skandaliczna sytuacja, na razie Bank milczy. Sprawdźcie proszę swoje salda, obniżanie oprocentowania wstecznie jest po prostu nie fair !

  Mateusz Odpowiedz
  • Niezły numer. Teraz widzę że bez słowa obniżyli oprocentowanie w ofercie ale obniżanie już po otwarciu lokaty to sprawa dla UOKIKu.

   Juzek
 • Ależ dziś się dzieje…..
  NEST wrócił z ofertą lokaty na NOWE ŚRODKI. Zmieniony został dziś badania salda, obecnie jest to 4 czerwca.

  Be@ Odpowiedz
  • ciekawe według jakiego algorytmu ustalali oprocentowywanie dla danego okresu… :)
   2,5% na pół roku, żadna rewelacja. Poza tym, sprytny wybieg na zatrzymanie kasy na koncie oszczędnościowym, bo w przeciwnym razie tylko 1,7%.

   jacck
 • Sprawdźcie lokaty zakładane 3 miesiące temu bo u mnie nagle lokata zmieniła nazwę na zupełnie inną (z innej promocji) z oprocentowanie zmniejszonym na 1,2%

  Slawo Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy