2,8% do 200 000 zł na koncie oszczędnościowym w Getin Banku (+50 zł na start)

Zakończona

Getin Bank ruszył z kolejną, XXIII już edycją promocji podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Tym razem nowe środki zarobią 2,8% w skali roku dla kwoty maksymalnej 200 000 zł oraz 2% dla nadwyżki – aż do 400 000 zł. Okres oprocentowania to ciągle 122 dni od dnia przystąpienia do oferty, a nowi klienci mogą zgarnąć dodatkowe 50 zł na start.

2,8% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku

2,8% do 200 tys. zł

Aby skorzystać z promocji należy być lub stać się posiadaczem konta osobistego Getin Banku oraz być lub stać się posiadaczem konta oszczędnościowego Getin Banku. Bank zaznacza tu, że chodzi o „zwykłe” konto oszczędnościowe – z promocji wyłączone są Celowe Konta, Konta Skarbonka oraz te, które uczestniczyły w promocji Family Saver. Jeśli posiadamy stary rachunek tego typu, to najzwyczajniej w świecie trzeba otworzyć nowy – zwykły (a co za tym idzie – promocyjny).

Kolejnym warunkiem jest wyrażenie odpowiednich zgód. Bank wymaga od nas wyrażenia zgody na marketing bezpośredni oraz na przesyłania oferty handlowej za pomocą SMS, drogą telefoniczną oraz elektroniczną. Marketing grupy kapitałowej nie jest konieczny. Osobiście zawsze pytam bank przez wiadomość wewnątrz bankowości internetowej czy mam wyrażone poprawne zgody.

Ostatni warunek promocji to konieczność ulokowania nowych środków. Zgodnie z regulaminem oferty specjalnej bank wymaga od nas ulokowania nadwyżki nad saldo z dnia 12.08.2019. Jeśli w tym dniu mieliśmy w Getin Banku niewiele środków (lub po prostu nie mieliśmy konta) to jesteśmy w najlepszej sytuacji – wszystko zarobi 2,8% w skali roku (do 200 000 zł) oraz 2% (dla przedziału 200 – 400 tys. zł). Stare środki zarobią natomiast standardowo, czyli od 0,85% do 1,25%.

Pamiętajmy jedynie, że z oferty wykluczone są osoby, które korzystają z poprzedniej edycji promocji w momencie trwania nowej. Dokładnie:

Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 19.08.2019 r. do 22.09.2019 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”.

Do promocji możemy przystąpić w terminie od 19.08 do 22.09.2019. Podwyższone oprocentowanie będzie dostępne przez 122 dni (4 miesiące) od momentu ulokowania pierwszych nowych środków.

Ile kosztuje konto w Getin Banku?

Jeśli zakładacie konto oszczędnościowe aby skorzystać z promocji, to wraz z nim założycie Konto Proste Zasady. Nie ma się jednak czego bać – to jeden z najlepszych rachunków na rynku. Nie zapłacimy bowiem ani grosza za jego prowadzenie, jeśli wykonamy (w poprzednim miesiącu) co najmniej jedną płatność bezgotówkową kartą lub BLIKiem. Oznacza to, że drobne zakupy zwolnią nas z opłaty w wysokości 8 zł miesięcznie. Co ciekawe do zasady tej nie muszą się stosować osoby poniżej 26. roku życia – one konto mają za darmo bez opłat :)

Co z kartą debetową? Nie ma żadnej opłaty zarówno za jej wyrobienie, posiadanie jak i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Samo prowadzenie konta oszczędnościowego jest darmowe. Zapłacić możemy jedynie za zbyt częste wyciąganie pieniędzy – co jest standardem w większości banków. Pierwszy przelew jest darmowy, a za kolejne płacimy 9 zł. Pewnego rodzaju obejściem jest przelew z konta oszczędnościowego na dowolną lokatę – zawsze darmowy. A z lokatą możemy później zrobić co chcemy (choć sam jeszcze tego nie testowałem – w teorii powinno działać).

Pamiętajmy, że zakładając konto osobiste w Getin Banku istnieje możliwość podania kodu polecającego i zgarnięcia dodatkowych 50 zł. O szczegółach pisałem w artykule dotyczącym programu poleceń Getin Banku. Tam też dowiecie się skąd wziąć kod polecający :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Michał Admin „Stare środki zarobią natomiast standardowo, czyli od 1 do 1,4%.” – obawiam się że stare środki będą oprocentowane między 0,85 a 1,25% :-(

  zenek64 Odpowiedz
  • Fakt – spadło. Nie sądziłem jednak, że ktoś korzysta z oprocentowania standardowego, niezależnie czy wynosi 1% czy 0,85% :)

   Michał
 • No dobra obnizyli niech ich…. ale nawet wsadu nie podwyzszyli do 400k, we wrześniu bedzie juz tylko do 100k jak w Millennium.

  Wojak Odpowiedz
 • Pamiętajcie, żeby zakładając lokaty mobilne zaznaczyć zwrot środków na konto Proste zasady a nie KO, które podstawia się domyślnie. Właśnie skończyła mi się taka lokata mobilna na 20000 zł i środki spłynęły na KO uruchamiając nową promocję. Tak się składa jednak, że mam trochę starych środków na różnych innych lokatach, które się niedługo kończą więc tę edycję na nowe środki i pewnie następną chciałam przeczekać a tu taki niefart, bo przez 122 dni co najmniej jestem wyłączona z wszelakich promocji na nowe środki na KO.

  Lidia Odpowiedz
 • Saldo jest liczone na koniec dnia? 12 sierpnia przelewałem środki na konto w innym banku.

  Jarajek Odpowiedz
 • Idea wlasnie podniosla oprocentowanie :)

  Dex Odpowiedz
 • 4% Happy, 3.10% Happy Pro, 2.70% na nowe srodki, 2,30% NR1

  Dex Odpowiedz
 • Czy komuś udało się przetestować możliwość bezpłatnego wypłacania środków z KO za pomocą lokaty, tzn opłacenie lokaty bezpośrednio z KO a następnie jej zerwanie?

  Daniel4g Odpowiedz
 • Mi nie odpowiada stawka 2,8 więc złożyłem wypowiedzenie umowy o ror i konto oszczędnościowe ;) aktualnie mają ofertę utrzymaniową 5 proc zwrotu od transakcji kartą i blokiem przez pół roku przy wpływie na konto 1000 PLN, maks zwrotu 50 PLN na mies, wg regulaminu oferta do końca sierpnia

  Dzikus Odpowiedz
  • Tylko pytanie co z kasą oczekującą na wypłacenie za polecenie konta? Pewnie po złożeniu wypowiedzenia konta i jego wycofaniu można będzie się z nią pożegnać.

   pytanie
  • Jak składałeś wypowiedzenie?

   sebeksk
  • Ja nie czekam na kasę z polecenia, na Twoim miejscu poczekałbym na nią, wypowiedzenie składane przez bankowość internetową

   Dzikus
  • A wiesz czy regulamin ma jakieś wykluczenia dla uczestników poprzednich ofert utrzymaniowych?

   Aleksy
  • Masz może regulamin? Również załapałem się na tą ofertę, zastanawiam się czy R jest wykluczony? Poprosiłem o regulamin przez bankowość internetową, ale narazie cisza.

   RadekW
  • Podaj adres mail, podeślę

   Dzikus
 • Uczestnik – osoba, z którą Bank skontaktuje się tel i odwoła w trakcie rozmowy złożone wypowiedzenie. promocja edycja 3 trwa oś 15 lutego 2019 do 31 sierpnia 2019, wykluczenia – pracownicy Banku, każdy klient może otrzymać maks 300 zł w Okresie Promocji, czyli w ciągu 7 miesięcy od momentu przystąpienia do niej – to jedyne wykluczenia, ale jak rozumiem korzystałeś z poprzedniej edycji

  Dzikus Odpowiedz
  • wrzuć cały regulamin…chociaż faktycznie jak się aktywnie korzysta z programu poleceń, to nie warto ryzykować…

   abc
  • @Dzikus, jeśli możesz to podeślij cały regulamin. Po jakim czasie od wypowiedzenia dzwonili do Ciebie z tą ofertą? Bo rozumiem, że składałeś ją przez system?

   pws
 • Tel w ciągu 24 godzin od złożenia wypowiedzenia przez www, regulamin podeśle na mail- podaj proszę adres

  Dzikus Odpowiedz
 • Ja tez bym poprosil – rondaugern(at)gmail.com

  Daugern Odpowiedz
 • Wolę potwierdzić: jako Produkt depozytowy nie jest uznawany zwykły ROR Konto Proste Zasady i tym samym środki na nim zgromadzone nie wliczają się do Salda początkowego?

  sentinelsan Odpowiedz
 • Czy po zakończeniu okresu promocyjnego bank wysyła info o zakończeniu naliczania oprocentowania promocyjnego? Dzisiaj jest 123 dzień od uruchomienia promocji a nadal w szczegółach mam info, że biorę udział w promocji… czy to tylko taki trik, żeby jutro mnie poinformować, że za dzisiaj są tylko standardowe odsetki…

  Przy wypłacie środków od razu jest info o braku spełnienia warunków i wyłączeniu naliczania odsetek promocyjnych, spodziewałem się, że przy zakończeniu promocji również tak będzie.

  Lokata Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy