Do 2,9% na Lokacie na Nowe Środki w Nest Banku

Miła niespodzianka od Nest Banku. Dzisiejszym popołudniem wielu z nas otrzymało wiadomość informującą o podwyżce oprocentowania na Lokatach na nowe środki. Teraz możemy zyskać nawet 2,9% w skali roku :)

2,9% na Nest Lokatacie na nowe środki
Lokata na nowe środki dostępna jest zarówno dla posiadaczy konta w Nest Banku, jak również dla osób, które konta nie chcą posiadać. W tym drugim wypadku oprocentowanie jest jednak niższe – o 0,2 p.p.

Aby zgarnąć wysokie oprocentowanie konieczne jest ulokowanie nowych środków, czyli nadwyżki nad saldo z dnia 15.10.2017. Oznacza to, że jeśli mieliśmy wtedy w banku kwotę X, to powinniśmy teraz dalej posiadać kwotę X, a lokatę założyć dla nadwyżki Y. W przeciwnym wypadku bank obniży oprocentowanie do 1,2%.

Aktualna oferta lokat znajduje się w tabeli poniżej. Zdecydowanie najciekawiej wygląda oferta półroczna i roczna, na których można zgarnąć 2,8% w skali roku. Lokowanie środków na dłużej, przy obecnych podwyżkach oprocentowania, wydaje się niezbyt sensowne.

Okres deponowania Lokata otwierana przez bankowość internetową lub oddział Lokata otwierana przez portal nestbank.pl
3 miesiące 2,5% 2,3%
6 miesięcy 2,8% 2,6%
12 miesięcy 2,8% 2,6%
18 miesięcy 2,85% 2,65%
24 miesiące 2,9% 2,7%

Na koniec dodam, że kwota minimalna lokaty to 1 000 zł. Lokat możemy założyć dowolną ilość, a oferta może zostać wycofana bez zapowiedzi.

PS. Nie masz bezpłatnego konta w Nest Banku? Pamiętaj, że po jego założeniu możesz skorzystać z Lokaty Witaj 4%!

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy saldo nowych środków trzeba utrzymać do końca lokaty?
  To jest o tyle ważne, że niedługo wielu klientów będzie wycofywać środki z NRO…

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • 2,9 na 2 lata?? – za długo 2,5 na 3 miesiące – standardowo czyli oferta jedna z wielu taka sobie wg mnie kto może poczekac tydzien może trochę dłużej to IDEA nie zawiedzie…

  zenek64 Odpowiedz
 • Na 24 miesiące? LOL

  Kajko Odpowiedz
  • Nie tylko. Minimalnie niżej na pół roku – wg mnie dobra oferta, jeśli ktoś spóźnił się z Ideą.

   Michał
 • W Getin Bank jest już oferta na nowe środki – III Edycja, dają 2,7% ale WIELKI ZONK – wyłączeni są uczestnicy poprzednich Edycji (znaczy I i II). Myślałem, że będzie jak w Millenium, przezornie wycofałem środki, nawet termin badania salda (13 listopad) jakoś dobrze ustrzeliłem, a tu ZONK. I Edycja kończy mi się 2 grudnia (ta z 2,5%) i nie mam po co wracać, bo dostanę standardowe 1%. Coś tam wrzucę do Nesta na pół roku na 2,8% ale zostaje tylko Millenium:( No i Optima, ale tam trzeba uciekać koło 10 stycznia:(

  Manveru21 Odpowiedz
 • Te 2,8% to oczywiście dobra wiadomość, bo teraz Millenium chyba będzie musiało coś podnieść w Edycji 6, bo podejrzewam, że większość trzymanej tam kasy przejdzie do Nesta na pół roku.

  Manveru21 Odpowiedz
 • czyli jak ktoś miał 7205 na Rodzinnym to nowe środki muszą być powyżej ? czyli że co jak ktoś wpłaci 10000 to tylko 2795 będzie oprocentowane na 2,8 (2,9) ? a 7205 będzie na 1,2 % ?

  piotro Odpowiedz
  • Pamiętaj, że lokata nie może mieć podwójnego oprocentowania, więc musisz dobrze ulokować środki

   Michał
 • dwa dni temu słyszałem że myśli się o wprowadzeniu lokat lepiej oprocentowanych pow 3 % ale na okres powyżej 2 lat czyli 3, 4 lub 5 lat Wtedy banki nie płaciłyby jakiegoś podatku – słuchałem to podczas jazdy więc nie znam szczegółów i nie wiadomo które banki się na to zgodzą

  piotro Odpowiedz
 • Czy w saldo do 15.10.2017 wliczają się wszystkie środki (konta, lokaty) czy tylko środki na kontach ?

  Alpha Odpowiedz
 • pamietajcie tylko, że założenie lokaty z konta NEST OSZCZEDNOŚĆI traktowane jest jako przelew z tego rachunku – a każdy kolejny (poza pierwszym) przelew jest płatny. Własnie w ten sposób straciłem 5 zeta :-(.

  ix.ou Odpowiedz
  • Chyba nie tylko założenie lokaty, ale KAŻDY drugi przelew z KO…

   Sosna
  • @Sosna — no tak, ale założenie lokaty (w ramach banku) zleca się w inny sposób, niż przelew, stąd nie jest oczywiste, że to też płatny przelew.

   Przy okazji przypomnę, że w Nest bezpłatny jest tylko pierwszy przelew z ko na rachunek w Nest, do innego banku pobierają opłatę nawet za pierwszy (więc trzeba najpierw na ror).

   Don Quijote de la Mancha
  • tak to wiem, ale zaskoczeniem dla mnie była opłata za założenie lokaty (traktowanie tego jako przelew z rachunku).

   ix.ou
 • Rozumiem że jeśli w dniu 15.10 na koncie Nest banku miałem 5 tyś. a na lokacie 10 tyś. to nowymi środkami będzie wszelka gotówka powyżej 15 tyś ?

  Czy po założeniu lokaty i przez czas jej trwania na koncie musi być kwota z dnia 15.10 ?

  Łukasz Odpowiedz
  • Nie. 15 tys. musisz mieć wyłącznie w dniu założenia lokaty, jako nadwyżka nad wszystkimi środkami w Nest w dniu 15,10,2017. Już w następnym, dniu możesz stare środki usunąć. Ani nota prawna ani regulamin nie mówi nic innego.
   „Pamiętaj, że takie oprocentowanie otrzymasz wyłącznie wtedy, gdy Twoja lokata zostanie zasilona nowymi środkami, które są wyliczane jako różnica między Twoim łącznym saldem w DNIU ZAŁOŻENIA LOKATY, a saldem w dniu 15 października 2017 r.”
   Regulamin § 2 ust. 2 pkt 3. Nie ma mowy o przetrzymywaniu środków, to nie KO, gdzie odsetki są naliczane codziennie.

   jacck
 • W lipcu ekonomiści banku centralnego spodziewali się, że w tym i w 2018 r. dynamika PKB będzie o 0,2 pkt proc. niższa. Oczekiwali też, że inflacja wyniesie prawdopodobnie średnio 1,9 proc. w 2017 r., 2 proc. w 2018 r. i 2,5 proc. w 2019 r. Obecnie przewiduje, że w całym tym okresie ceny będą rosły o 0,1-0,2 pkt proc. szybciej.

  Ok Odpowiedz
 • Właśnie zauważyłem, że na koncie oszczędnościowym nestbank zwrócił mi środki wynikające z pomyłki źle wyliczonego podatku belki za odsetki za zeszły miesiąc. Bank, którego system myli się w elementarnych obliczeniach matematycznych to już jest hardcore…

  Iks Odpowiedz
 • W jaki sposób mogę sprawdzić stan konta na 15.10, skoro przeglądanie historii konta obejmuje tylko 30dni?

  glusia Odpowiedz
  • Na www możesz wybrać zakres np. od 2017-10-01 do 2017-10-31.
   W apce mobilnej można podejrzeć większy zakres, ale też nie łatwo: trzeba dodawać następne transakcje na końcu listy klikając + (nie wystarcza przewijanie w dół, jak w normalnych apkach).

   Don Quijote de la Mancha
 • Zagmatwane z tymi nowymi środkami. Załóżmy w uproszczeniu, że miałem saldo 1000 zł. Czyli dorzucam sobie 51.000 zł, na tyle zakładam lokatę i oprocentowanie promocyjne będzie mi obowiązywać dla 50.000 zł?

  omen1989 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy