2% bez limitów kwotowych na koncie oszczędnościowym w Aion Bank

Zakończona

Aion Bank poinformował dziś o aktualizacji tabeli oprocentowania konta oszczędnościowego. Od 1 grudnia posiadacze planu Smart zyskają już nie 1,25% a 1,5% w skali roku, a posiadacze planu All-Inclusive – nie 1,5% a aż 2% w skali roku. Co najważniejsze: oferta praktycznie nie ma haczyków ani kwoty maksymalnej!

Rusza Aion Bank Polska
Aby skorzystać z powyższej oferty należy założyć nowe konto oszczędnościowe w Aion Banku – nawet, jeśli do tej pory korzystaliśmy z oferty tego banku i mamy konto oszczędnościowe. Stare będzie bowiem oprocentowane po staremu.

Jeśli natomiast jeszcze nie mamy konta w Aion Bank to przypominam, że możemy je założyć w jednym z trzech pakietów: Light (bez opłat, ale z oprocentowaniem konta oszczędnościowego 1%), Smart (29,99 zł miesięcznie) lub All-Inclusive (49,99 zł miesięcznie). Na szczęście zakładając konto możemy podać jeden z dwóch kodów promocyjnych i zyskać:

 • 2 miesiące bez opłat z kodem LIVEFREE
 • 6 miesięcy za pół ceny z kodem LIVESMARTER50
Aktualizacja (5.04.2022): Aion zaprzestał promowania swojego konta w opisanej formie. W związku z tym kody przestały działać.

W przypadku wyboru planu Light oba kodu pozwalają na zgarnięcie 30 zł premii – wystarczy, że po założeniu konta wykonamy co najmniej jedną transakcję kartą. Oczywiście polecam samemu policzyć który plan nam się najbardziej opłaca – przy większej kwocie oszczędności lepiej ponosić opłatę miesięczną, ale zyskiwać dużo więcej (niż 30 zł) na odsetkach.

Aion Bank - kod polecający Aion Bank - kod polecający Aion Bank - kod polecający
Dodawanie kodu polecającego w Aion Bank

O czym jeszcze trzeba pamiętać? Choć na koncie oszczędnościowym Aion Bank możemy ulokować praktycznie dowolną kwotę, to osobiście nie przekraczałbym równowartości 100 000 euro – tyle jest bowiem gwarantowane przez belgijski Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Oczywiście niezwykle mało prawdopodobny jest upadek (nowego) banku.

Więcej o Aion Bank pisałem w dniu jego debiutu oraz w najczęściej zadawanych pytaniach.

Nie przegap!

Komentarze

 • Niestety dla tych którzy już mają konto (i nie mogą już skorzystać z kuponu promocyjnego), to słaby deal. Miesięczna opłata za plan Smart to 29,99 PLN; oprocentowanie konta to 1,5%. Jeśli dobrze liczę, to trzeba tam trzymać powyżej 30 tys. PLN, żeby miesięczny zysk netto z lokaty pokrył samą opłatę za konto.

  kk Odpowiedz
  • No to jest raczej oferta dla osób z zasobniejszym portfelem. Plus globalne inwestowanie w cenie – a to jest naprawdę jeden z najlepszych sposobów na inwestowanie w PL (oczywiście, jeśli ktoś jest skłonny do ryzyka).

   Michał
 • Od 1 stycznia w Toyocie na tę chwilę już 2,01 na indeksowany koncie oszczędnościowym, a do aktualizacji oprocentowania jeszcze miesiąc więc powinno jeszcze urosnąć, co zapewne nie cieszy kredytobiorców hipotecznych

  Dzikus Odpowiedz
  • Dobrze widzę, że nie da się go doklikać w systemie transakcyjnym tylko standardowym wnioskiem z kurierem?

   Michał
  • Faktycznie nie ma :( do weryfikacji czy da się przez infolinię, ale wtedy tez możliwy proces kurierski :/

   Dzikus
 • @Dzikus
  A czy takie konto, jak nie mam to mogę założyć? Jak radzisz czy lepiej założyć już teraz i czekać do stycznia, czy lepiej założyć po grudniowej decyzji RPP ?

  Beata2 Odpowiedz
  • Osobiście planuje otworzyć po 1 grudnia a przed decyzją grudniową, dlaczego? Żeby 1 szego grudnia nie naliczyła się pierwsza opłata ale zaraz na początku grudnia, gdyby jednak bank wycofywał ten produkt, w takim przypadku mielibyśmy już to konto, analogicznie jak w Nest właściciele kont sprzed 2016, sam do nich już niestety nie należę… oczywiście bank może też zachować się inaczej informując o planowanej zmianie oprocentowania z 2 miesięcznym okresem poinformowania, ale to może przemilczmy i nie podsuwajmy takich pomysłów :)

   Dzikus
 • Plan darmowy pozostaje na 1%?

  dariusz2 Odpowiedz
 • Dorzuciłem PDF z warunkami konta od grudnia. Bez niespodzianek.

  Michał Odpowiedz
 • Szczerze to słabizna 2 % w planie który kosztuje 50 zl miesięcznie to ….. lepsze 1,5 % bez haczyków albo nawet lokata 1,3 z premią 100 zł w Toyocie niż to – no ale co kto lubi. 12 grudnia (czyli już po decyzji RPP grudniowej) kolejna edycja KO w Millenium (warto mieć puste konto)

  zenek64 Odpowiedz
  • A gdzie masz 1,5 % bez haczyków i limitów ? Chętnie skorzystam że wskazówki

   Edwina
  • @zenek64, to gdzie jeszcze jest rachunek a vista na 2% do 100k€ ?

   maniekkkkkkk
  • Maniek z opłatą 50 zł miesięcznie to nie daje 2 % – a poza tym tak dużej kwoty nie opłaci się trzymać na żadnym KO czy lokacie skoro inflacja wynosi 7,7 %. ale jeśli dysponujesz taką gotówką i chcesz ją na krótko przetrzymać to polecam Citi Gold i ich promocję (tak konto AION to tez nie stała oferta a promocja więc można tak porównywać )

   zenek64
  • Edwina KMO w Alior? Propozycje przy przelewach na zewnątrz w Getin? lokata z premią w Toyota?

   zenek64
  • Zenek skoro nie Aion i ich 2% to gdzie się opłaci trzymać większe kwoty ? Wydawało mi się, że im większa kwota tym mniej boli opłata i większy „zysk” (lub biorąc pod uwagę inflację mniejsza strata )

   Barti
  • wspomniane przez Ciebie city gold przy 400 koła to jak dobrze liczę da ok 1,85% co w Aion da…ok 1,85% po odjęciu opłaty 50 zł na miesiąc a tu nie trzeba spełniać żadnych warunków i zachowujesz płynność.

   Barti
 • Konto oszczędnościowe otwsrte przed chwilą. Jako data otwarcia widnieje: 02.12.2021. Też tak macie?

  jmg Odpowiedz
  • U mnie to samo. Teraz nie wiem czy przelewać ze starego…chyba zaczekam do jutra

   Barti
 • jak sie ma ponad 400 koła można isc do Citi… ale jak sie ma załózmy 300 koła to jaka lepsza alternatywa? Aino, Inbank, Nest, Alior, mBank trzeba porównać, bo w niektórych limity kwot lub karencje zakładania konta z poprzednich edycji.
  Ja poczekam do przyszłej środy na decyzje RPP, zobaczymy czy podniosa i o ile.. i wtedy może np. Getin się zreflektuje i zaoferuje więcej niż obecnie .. ;D

  villemo09 Odpowiedz
 • działa Wam apka AION?
  u mnie cały czas wywala, że nie jestem połączony z internetem zarówno na transferze danych telefonu jak i na wifi

  paolo Odpowiedz
 • Aion coś teraz daje za założenie?

  kespis Odpowiedz
 • Teraz 2 % już się nie wyróżnia, tym bardziej, że dostępne jest w planie płatnym.
  Konto Aiona ma jednak fajną funkcję zasilania rachunku z podpiętych kart.
  Za pomocą Aiona możemy pobrać z kk 20k w miesiącu, co po wrzuceniu np. na IKO w TB da nam około 33 zł odsetek netto. Jeśli połączymy to z programem MB w BNP, otrzymamy doddatkowo 10k puntów (warte kolejne 33 zł).

  g.romek Odpowiedz
 • wprowadzają opłaty za plan Light

  karampuk Odpowiedz
  • chcieli zarabiac na udzielaniu kredytow ale posrednicy sie wycofali
   mysleli 2 dni co robic i postanowili wprowadzic oplaty
   widac ze mieli niewiele kasy na rozruch i promocje
   mam nadzieje ze znajda porzadnego inwestora i nowych posrednikow bo bank jest przydatny

   aaaa
 • Skąd to info?

  Beata2 Odpowiedz
 • Cytując komunikację prasową:
  Aion Bank informuje, że od kwietnia przechodzi w pełni na model subskrypcyjny. Oznacza to, że za dotychczas bezpłatny plan Light będzie pobierał opłatę miesięczną. Obecnym klientom zacznie naliczać opłatę w wysokości 19,99 zł od 3 kwietnia, natomiast dla nowych klientów zmieniony cennik będzie obowiązywał już od lutego. Opłaty będzie można uniknąć, bank stawia jednak warunek: klient musi trzymać na koncie oszczędnościowym minimum 5 tys. zł. Dodatkowo plan Light zostaje rozszerzony o nielimitowane, darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie.

  Na osłodę bank podniesie oprocentowanie kont oszczędnościowych. Od 3 lutego będą obowiązywały następujące stawki (zależne od pakietu konta):
  Light 1,5%;
  Smart 2%;
  All-Inclusive 2,5%.

  Podwyższone oprocentowanie kont oszczędnościowych będzie dostępne do 31 maja 2022 r. Oferta depozytowa w EUR nie ulega zmianom i wynosi – w zależności od planu od 0,5% do 1% w skali roku

  Przy okazji wycofują się z wprowadzenia oferty dla firm oraz wycofują nową sprzedaż kredytów

  Dzikus Odpowiedz
 • @aaaa
  Masz rację. Ja wykorzystałem już bezpłatny AI i jestem na Light. Aion jest mi potrzebny tylko do bezpłatnej „pożyczki” z kredytówek. Z pożyczonych 20 k mam na flaszkę z zagrychą co m-c. Jak wprowadzili opłatę to przy tych stopach, a raczej ofercie 2,3-2,5%, zostaje tylko zagrycha. Dla strych zmiany wchodzą po 2 m-cach/ ok. 60 dni / i trzeba się ewakuować.

  Waldemar Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy