20 euro za założenie konta złotówkowego i walutowego w BZWBK

Wystartowała kolejna promocja Banku Zachodniego WBK „Najtańszy kantor w mieście”. Tym razem za wykonanie operacji kartą zgarnąć możemy 20 euro, czyli nieco ponad 80 zł.

BZWBK: 20 euro za założenie konta

Promocja „Najtańszy kantor w mieście”

Uczestnikiem promocji może być każdy, kto w dniu 23 lipca 2015 nie posiadał konta osobistego w złotówkach w Banku Zachodnim WBK. Jeśli mieliśmy rachunek wcześniej ale zdążyliśmy go zamknąć, to nic nie stoi na przeszkodzie aby wziąć udział w promocji.

Aby zdobyć tytułowe 20 euro konieczne będzie złożenie wniosku o dowolne konto osobiste wraz z kartą debetową na dedykowanej stronie promocji. Wniosek możemy złożyć najpóźniej w dniu 31 sierpnia 2015. Bank wymaga od nas również uruchomienia usługi e-FX (platforma do wymiany walut) oraz wydania bezgotówkowo kartą 300 zł – mamy na to czas do końca września.

Zgodnie z regulaminem konieczne jest również wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz nie złożenie sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych. Wskazówka: po założeniu konta warto zalogować się do bankowości internetowej i sprawdzić, czy zgody faktycznie są ustawione (nawet, jeśli wyraziliśmy je w trakcie składania wniosku). Jeszcze niedawno BZWBK miał kłopot z przenoszeniem zgód z wniosku do systemu.

Uwaga na opłaty

Nagroda w wysokości 20 euro zostanie przekazana w formie przelewu na konto walutowe prowadzone w EUR. Oznacza to, że trzeba je również będzie założyć. Tu pojawia się drobny haczyk: jeśli wcześniej na koncie będzie mniej pieniędzy niż 20 euro, to… zapłacimy za nie 2 euro miesięcznie. Bank bowiem nalicza opłate za prowadzenie konta walutowego w wysokości 2 jednostek danej waluty, jeśli na koncie średnie miesięczne saldo wynosi mniej niż 20 jednostek (w tym wypadku EUR).

Drugim haczykiem jest fakt, że zakładając promowane przez bank Konto Godne Polecenia wraz z kartą debetową będziemy musieli za nią płacić 7 zł miesięcznie. Regulamin nie wspomina jednak o tym, że kartę musimy utrzymywać przez dłuższy okres. Najprościej więc aktywować ją, wykonać wymagane operacje i zamknąć, aby bank nie pobierał opłat.

Na koniec pojawia się pytanie – czy warto zakładać konto i zgarnąć nieco ponad 80 zł, skoro jeszcze niedawno bank rozdawał nawet 270 zł?

Nie przegap!

Komentarze

 • Swietna promocja bo daja gotowke (30% cashback), a nie bony kupony bilety czy doladowania. Perfekcyjnie zdefiniowane pojecie transakcji: „w dowolnym punkcie usługowo – handlowym umożliwiającym wykonanie takiej transakcji” lub „w dowolnym serwisie internetowym”. Czyli nikt sie nie pyta czy przejdzie zakup alkoholu w zabce albo vouchera na allegro. Widze tylko jeden powazny problem, trzeba spełnic warunki określone w § 4 pkt 7.1., a takiego punktu nie ma w regulaminie :)

  aaaa Odpowiedz
 • @Offtopic
  Kiedy będzie można bezkarnie zamknąć konto BNP Paribas to ze sławnym tabletem?
  Konto jest z opłatami, dodatkowo z dużym opóźnieniem rozliczają się transakcje, śmieszne oprocentowanie lokat więc miło z ich strony za tablet ale chyba nie będę trzymał tego konta jak jest dużo nowych promocji :).

  Dixi Odpowiedz
 • @Dixi: jakie opłaty? Jak zamkniesz kartę, to nie masz żadnych opłat.

  sdvg Odpowiedz
 • aaaa, też to widziałem w nocy prześwietlając :-) prawdopodobnie chodziło im o 6.1. Co ciekawe strony promocji dalej nie ma, chyba wyprzedziliśmy z ofertą sam bank ;)

  Michał Odpowiedz
 • @admin: O ile tego jeszcze nie naprawili, to ja bym dodał w artykule, że nawet jeśli w bankowości elektronicznej, w zakładce „Moje dane” mamy zaznaczoną zgodę marketingową to warto i tak kliknąć na dole „Zapisz” i wprowadzić kod SMS w celu ponownego przesłania formularza. Wiele osób (w tym ja) przy tej poprzedniej promocji miało tam poprawnie zaznaczoną zgodę, a u nich w systemie była niewidoczna, dopiero po ponownym przesłaniu formularza zadziałało.

  Rychu Odpowiedz
 • dobrze ze sie ta promocja pojawila, bo ja mialem tam stare konto walutowe 24. Ono do niedawna bylo bezplatne, dzieki tej uwadze w dzisiejszym wpisie sprawdzilem i czym predzej biegne je zamknac. papa bzwbk.

  darnok Odpowiedz
 • Fajny pomysl na strollowanie konsultanta dzwoniacego od razu z oferta kredytowa: a dlaczego do mnie dzwonicie? przeciez widze ze w zakładce „Moje dane” nie mam jeszcze zaznaczonej zgody marketingowej mimo ze taka zgode wyrazilem na pismie :)

  aaaa Odpowiedz
 • >>> po założeniu konta warto zalogować się do bankowości internetowej i sprawdzić, czy zgody faktycznie są ustawione

  To może nie wystarczyć.

  Może być potrzeba trzykrotnego ( a może i więcej razy ? ) sprawdzania zaczytania się zgody w systemie banku.

  Pierwszy : zalogowanie po uruchomieniu rachunku.
  Drugi : po przesłaniu formularza ( sposób opisany przez Rychu ).
  Trzeci : po podpisaniu oświadczenia w oddziale banku.

  Lepiej sprawdzać to dwukrotnie u dwóch różnych konsultantów banku.
  A dla pewności jeszcze złożyć reklamację – aby uzyskać pisemne stanowisko banku w zakresie zaczytania się zgody w systemie banku.

  Uzyskanie odpowiedzi na taką reklamację może trwać do 3 miesięcy.

  Bogdan Odpowiedz
 • Tutaj widzę że są częste promocje,czyli trzeba otwierać,brać bonus i odrazu zamykamy.

  bolek Odpowiedz
 • Zamknięcie konta tylko osobiście w oddziale ?
  Okres wypowiedzenia 30dni?
  Uczestnicy promocji z kwietnia czekają na obiecane 100 zł i następnego dnia do oddzialu ?

  Ryszard Odpowiedz
 • Ktos w to wszedl? Chyba faktycznie lepiej poczekac na lepsza promocje

  Justyna Odpowiedz
 • Czekaj spokojnie, mamy czas do 31 sierpnia na zlozenie wniosku.

  aaaa Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy