200 zł w za założenie „rewolucyjnego” CitiKonta + 400 zł i 1% moneybacku za kartę kredytową

Zakończona

Citibank odpalił kolejną odsłonę promocji swojego Citikonta – czyli rachunku, którego prowadzenie (w tym karta debetowa) jest darmowe – bez spełniania jakichkolwiek warunków! Co istotne: do zdobycia mamy teraz jeszcze więcej, bo nie 150, ale 200 zł premii w gotówce – czyli najwięcej jak do tej pory. A oprócz 200 zł za konto osobiste ciągle czeka na nas łatwe 400 zł za kartę kredytową :)

200 zł za Citikonto

Finansowa rewolucja – edycja VII

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 1.01.2020. Posiadanie tych rachunków w przeszłości nie wyklucza z udziału w promocji, tak samo jak posiadanie obecnie innego produktu (np. karty kredytowej) :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o CitiKonto (najlepiej z kartą debetową – będzie potrzebna do spełnienia warunków promocji). Co istotne: konto otwieramy w pełni zdalnie, za pomocą biometrii. Pamiętajmy jedynie, żeby w trakcie tego procesu zrobić dobrej jakości zdjęcia (selfie) oraz dowodu osobistego (musi być cały w ramce, na płaskiej powierzchni, bez cieni i odbitego światła, a krawędzie nie mogą być ucięte np. palcami). Instrukcja nt. zakładania konta biometrycznie znajduje się tutaj.

Czas na wnioskowanie i podpisanie umowy mamy do 22.08.2021, przy czym bank zastrzega, że pula promocyjnych wniosków wynosi 3000 sztuk. O jej ewentualnym wyczerpaniu poinformuję we wpisie.

200 zł na prostych zasadach

A jakie są warunki samej promocji? Relatywnie proste. Do zdobycia mamy 2 kody umożliwiające darmowe nadanie przesyłek Inpost przez stronę Szybkienadania.pl oraz 4 x 50 zł w gotówce.

Pierwszą nagrodę, czyli kody Inpost, zgarniemy za sam fakt podpisania umowy o konto oraz wyrażenie zgód na przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamowy lub marketingu bezpośredniego oraz na telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych.

2 kody umożliwiające darmowe nadanie przesyłek trafi do nas do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

A jak zgarnąć 200 zł w gotówce, rozłożone na cztery części?

Pierwsze 50 zł zgarniemy jeśli do końca pierwszego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta zalogujemy się co najmniej raz do aplikacji mobilnej Citi Mobile oraz otrzymamy wpływ min. 100 zł z rachunku w innym banku. Przykładowo podpisując umowę o konto w czerwcu czas na spełnienie tych warunków mamy do końca lipca.

Kolejne 50 zł zgarniemy, jeśli do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu założenia konta wykonamy za pośrednictwem modułu Citi Kantor zlecenie walutowe na łącznie 2000 zł. Alternatywnie możemy spełnić inny, nieco trudniejszy warunek, czyli zapewnienie wpływu min. 2000 zł „z tytułu wynagrodzenia”. Bank dodaje tu, że chodzi o:

sumę wpływów na Konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, w tym w szczególności oznacza wpływy z tytułu:
(i) wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub
(ii) emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie. Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych przez Bank [Citibank] dla klientów indywidualnych.

Zakładając konto w czerwcu warunki spełniamy najpóźniej w sierpniu.

Co z trzecią nagrodą? Wystarczy, że do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta dokonamy płatności za pomocą Google Pay lub Apple Pay na łączną kwotę min. 100 zł. W naszym przykładzie warunki spełniamy w najpóźniej we wrześniu.

Każda z nagród zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca przewidzianego na spełnienie danych warunków.

Ostatnia, czwarta nagroda, zostanie nam wypłacona pod warunkiem, że spełniliśmy wszystkie poprzednie warunki (tj. zyskaliśmy 3×50 zł). Nagroda zostanie przekazana na nasza rachunek do końca miesiąca, w którym wypłacono nagrodę za zlecenia walutowe / wynagrodzenie.

Razem lepiej – 400 zł za kartę kredytową + 1% moneybacku

Oprócz premii za konto osobiste Citibank promuje również wyrobienie karty kredytowej. Pierwsze 1000 osób, które skorzystają z powyższej promocji CitiKonta, a następnie wyrobią kartę kredytową zyskają dodatkowe 1% moneybacku od transakcji kartą kredytową przez pierwsze 4 pełne miesiące kalendarzowe – przy czym maksymalnie będzie to 25 zł miesięcznie.

Bank zaznacza, że premiowane będą osoby, które nie miały karty kredytowej Citibanku po 1.01.2020. To dobra wiadomość, bo ten okres karencji idealnie pokrywa się z bieżącą ofertą banku, w ramach której za wyrobienie karty zyskujemy aż 400 zł do wykorzystania na Allegro :)

Podsumowując: zakładamy CitiKonto, walczymy o 200 zł premii, a w międzyczasie wyrabiamy kartę kredytową Citi Simplicity z premią 400 zł i dodatkowym moneybackiem 1% (max. 100 zł) za zakupy. Realnie 700 zł, które ewentualnie możemy zwiększyć w programie poleceń.

Co jest takiego w CitiKoncie, że bank określa je mianem „rewolucyjne”?

Większość bank w Polsce oferuje konto osobiste wraz z kartą debetową, których prowadzenie jest darmowe. Albo raczej: może być darmowe, ale najczęściej po spełnieniu określonych warunków. Prowadzenie CitiKonta (wraz z kartą debetową) jest natomiast bezwarunkowo darmowe. Nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nic za nie nie płacić.

Ale to nie wszystko. Oprócz bezwarunkowego zera za podstawowe opłaty Citi pozwala również na 4 darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą (kolejne to 8 zł za wypłatę oprócz bankomatów Citi, które są zawsze darmowe). A do tego dorzuca 3 darmowe przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu w ramach bankowości internetowej – czyli coś, co w zdecydowanej większości banków jest usługą płatną.

Oprócz baaardzo sensownych warunków prowadzenia konta mamy również możliwość korzystania z Citi Global Wallet – czyli usługi pozwalającej na płacenie w wielu walutach bez kosztów przewalutowania.

W jaki sposób jest to realizowane w Citibanku? Wystarczy, że założymy subkonto w danej walucie, załadujemy je, aktywujemy Citi Global Wallet i… po prostu będziemy płacić za zakupy. Citi automatycznie wykryje, że jeśli np. płacimy w USD to środki pobierze z konta w USD.

Walutę najprościej będzie kupić w samej bankowości internetowej. Citi chce bowiem stać się jednym z najkorzystniejszych kantorów internetowych na rynku. I faktycznie – kursy są bardzo zbliżone do konkurencyjnych rozwiązań.

Co z walutami, w których subkonta nie możemy założyć? Na czas wykonywania transakcji powinniśmy przepiąć (ręcznie) kartę pod konto w EUR – wtedy bank ściągnie pieniądze z konta w EUR a przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji płatniczej (Mastercard), czyli również jednym z najlepszych dostępnych na rynku.

Na koniec dodam, że oferta ma pewien haczyk: bank nie chce, aby konto w EUR stało się naszą przechowalnią gotówki (ze względu na ujemne stopy procentowe dla EUR) i warto tam trzymać środki do max. 10 000 EUR. Powyżej tej kwoty naliczana będzie opłata miesięczna – od 18 zł do nawet 180 zł (powyżej 100 000 EUR). Dla innych walut tego problemu na szczęście nie ma.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć? Dla czytelników bloga nie będzie to pewnie niczym odkrywczym, ale bank jakoś musi zarabiać – dlatego wszelkie usługi premium (np. CitiPhone, CitiAlerts) są płatne (ale też nie są do niczego potrzebne, więc warto od razu z nich zrezygnować). Tak samo zresztą jak próba wykonywania jakichś operacji w oddziale – wspomniane wcześniej przelewy Express Elixir są darmowe, ale tylko przez bankowość internetową. W oddziale lub przez bankowość telefoniczną CitiPhone kosztują… 30 zł. No ale taką mamy obecnie rzeczywistość w wielu obszarach życia – jeśli ktoś nie chce korzystać z internetu to wtedy niejako sponsoruje tych, którzy to robią. I nic za to nie płacą ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy będzie ok jak te 2000zł przeleję sobie z mojego drugiego konta w innym banku z tytułem „wynagrodzenie”?

  Tomek201 Odpowiedz
  • Generalnie działało to bez problemów, ale z dwie edycję temu kojarzę, że były osoby, które postanowiły za bardzo zainteresować tym bank. Nie wiem jak jest aktualnie – pieniądze lubią ciszę, więc jest szansa, że będzie OK.

   Michał
  • Hej, jeśli boisz się że w danych nadawcy przelewu będą te same dane co właściciela rachunku w Citi (co by sugerowało że jedna osoba przelewa między sobą kasę), można sprobować zrobic przelew ekspresowy za pomocą rachuneo za 5 zł ze swojego konta w innym banku. Wtedy owszem, nasze dane będą w tytule, ale nadawcą przelewu będzie blue media, więc system bankowy może automatycznie przepuścić (szczerze wątpię żeby sprawdzali tytuł).

   vundo
  • Można też zrobić przelew blikiem w serwisie Moje Usługi. Wybierasz dowolnego dostawcę, wpisujesz numer swojego konta i puszczasz płatność blikiem. Na wyciągu w treści przelewu będzie: twoje nazwisko i pierwsza litera imienia + treść wpisana przez ciebie w przelewie + jakiś tam numer operacji RRN… Natomiast jako nadawca przelewu będzie widniał ING Usługi dla Biznesu S.A. :)

   g.romek
  • @g,romek,
   na pewno nadawca: ING Usługi dla Biznesu S.A. na przelewie BLIK? Ja w rozliczeniach płatnością kartą mam : Moje Usługi Katowice.

   BiancaM
  • @ BiancaM
   Na koncie obciążanym płatnością opis to „BLIK:app.mojeuslugi.pl Katowice”, natomiast na koncie, na które płatność wpływa, opis jest taki, jak podałem wyżej.

   g.romek
  • @Dzięki g.romek,
   ten warunek wstrzymywał mnie od otwarcia konta w tym banku ale w tej sytuacji chyba się skuszę. Jeśli to nie problem to podpowiedz jak to robisz w MU. Pisząc „Wybierasz dowolnego dostawcę” masz na myśli tych już zweryfikowanych przez MU i tylko zmieniasz nr rachunku czy też całkiem nowego. Ja korzystam z MU tylko płacąc kartą i nie mam wiedzy jak to jest u nich z BLIK’em. Będę wdzięczna za podpowiedź:)

   BiancaM
  • @ BiancaM
   Wybierasz z listy dostawców zweryfikowanych przez MU.
   Warto najpierw dodać taki podmiot do własnych dostawców, zwłaszcza jeśli planujemy wykonywać w przyszłości kolejne przelewy. Tam gdzie numer konta – wpisujesz własny numer :) . W treści przelewu wstawiasz np. „Wynagrodzenie za miesiąc… ” i wybierasz płatność blikiem. Zresztą płatność za pomocą karty jest zablokowana, bo wymagana jest weryfikacja dostawcy. W przypadku blika – weryfikacja nie jest konieczna.

   g.romek
  • * Płacąc blikiem , nie jest konieczna weryfikacja polegająca na wysłaniu np. skanu faktury, w przypadku gdy dostawca znajduje się już na liście zweryfikowanych przez MU.

   g.romek
  • @ BiancaM

   Praktyczna wskazówka: zrób sobie najpierw jakiś próbny przelew na małą kwotę, aby zobaczyć jak to wygląda. :)
   Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam

   g.romek
  • @g.romek,
   dzięki wielkie:)))). Miłego dnia.

   BiancaM
 • „wykonamy za pośrednictwem modułu Citi Kantor zlecenie walutowe na łącznie 2000 zł” czy można założyć subkonto walutowe i zrobić zlecenie wpłaty na 2 tys zł żeby spełnić warunek?

  Miro Odpowiedz
 • Czy mając karte kredytowa citi jest ssię traktowanym jako nowy klient banku czy nie ?

  MArekAA Odpowiedz
  • karta kredytowa nie jest ani rachunkiem osobistym ani kontem oszczędnościowym = można brać udział

   Michał
 • Planuję otworzyć to Citikonto lecz mam dylemat w jaki sposób. Najlepiej i najszybciej byłoby za pomocą biometrii, ale z tego co się naczytałam to różnie to się kończyło, dlatego też zastanawiam się nad innym sposobem. W regulaminie pkt 5 jest też opcja otwarcia konta…w ramach kampanii telefonicznej. Może osoby, które już takie konto otwarły pamiętają czy po podaniu danych na pierwszej stronie i przejściu dalej jest taka opcja do wyboru, czy od razu trzeba kontynuować wniosek na zawarcie umowy zdalnie?

  BiancaM Odpowiedz
 • W niedzielę wieczorem złożyłem wniosek. Musiałem pożyczyć od siostry telefon, żeby zrobić sobie selfiaczka ponieważ u mnie ten etap nie działał – udało się zrobić zdjęcia dowodu moim smartfonem, ale na etapie biometrii twarzy strona wyświetlała tylko komunikat że zaraz wykonam zdjęcie twarzy. Tylko to trwało i trwało. To zrobiłem na telefonie siostry. Jutro minie 5 dzień weryfikacji. To normalne, że tak długo?

  vundo Odpowiedz
 • Ktoś się orientuje jak wygląda korzystanie z bankomatu obcego poza EOG? W przypadku bankomatów CIti, żeby uniknąć przewalutowania należy przepiać kartę na konto USD. A w przypadku obcych bankomatów najlepiej zostawić EUR? Ten regulamin taki niezbyt dokładny jest w tej kwestii.

  nsmarcin Odpowiedz
  • O ile się nic nie zmieniło, to do bankomatów USD, zerknij sobie, jak mi to kiedyś @Maciej Barnaś tłumaczył: http://disq.us/p/29853rr

   Don Quijote de la Mancha
  • No czyli jednak tak jak piszę EUR. Mi chodzi o bankomaty obce (NIE Citi). To, że w Citi USD to jest akurat jasno napisane ale z ich dostępnością jest jednak krucho. Mamy 4 darmowe wypłaty z obcych bankomatów więc specjalnie szukanie Citi czasami nie ma sensu.

   nsmarcin
 • Tak sobie patrzę i kursy w Citi Kantorze już są na poziomie Aliora, Santandera i konkurencji? Bo z tego co pamietam to na początku oferty te kursy były jednak wyraźnie korzystniejsze.

  nsmarcin Odpowiedz
 • Czy mogę spełnić wszystkie warunki już w pierwszym miesiącu („najpóźniej do…”), czy każdy z warunków musi być spełniony w następujących po sobie miesiącach?

  Maciej Odpowiedz
  • Dobre pytanie. Tez zalozylam konto w tej promocji i rowniez zastanawialam sie nad ta kwestia. Praktycznie mozna bylo by spelnic wszystkie warunki w jednym miesiacu i pozniej czekac na wyplate premii w kolejnych miesiacach, ale nie mam pewnosci. Ciekawa jestem jak widza to inni. Mam podobna sytuacje z Pekao. Jednak lubie dokladniejsze regulaminy.

   BiancaM
  • Przed chwila zadzwonil do mnie konsultant z Citi z oferta kk. Przy okazji zapytalam o te warunki. Odpowiedzial, ze mozna je spelnic w jednym miesiacu i pozniej co miesiac beda wplywaly nagrody, zgodnie z regulaminem.

   BiancaM
 • Do Admina. Czy składając dzisiaj wniosek w trybie biometrii jest szansa zawrzeć umowę do niedzieli 22 sierpnia czy lepiej poczekać na kolejną edycję ? Pytam bo niektórzy pisali o kilkudniowej weryfikacji.

  Ernest Odpowiedz
 • Dostał ktoś z Was te 2 kody do darmowych przesyłek InPost?

  maks1 Odpowiedz
  • No właśnie nie dostałem. Konto założone pod koniec lipca, miały być do końca sierpnia. Piszę reklamację.

   vundo
  • W odpowiedzi na reklamację napisali, że „kody rabatowe jako Nagroda 1 w promocji zostały udostępnione w Citibank Online na dedykowanej stronie w zakładce ‚Korzyści i produkty’. Oczywiście, w tej zakładce u mnie żadnej wzmianki o tych kodach nie ma, na szczęście w treści odpowiedzi je podali.

   maks1
  • W tej zakładce mam 6 ofert które chyba ma każdy posiadacz konta, bo były od pierwszego zalogowania. Albo coś nie pykło i nie bardzo chcą się przyznać, albo wręcz tak działają. Kto się zgłosi to dostanie, a jak nie zgłosi, to przynajmniej nie trzeba będzie inPostowi płacić.

   vundo
 • Mam do opchnięcia kody do InPost-kontakt pszturc13@wp.pl.

  heniek131 Odpowiedz
 • Może mi ktoś podać jak nazywa się aplikacja do opłacania rachunków kartą beż prowizji?

  heniek131 Odpowiedz
 • Nagroda 2 (50 zł) wczoraj wpadła :)

  Adam546 Odpowiedz
  • Nagroda 2 czyli pierwsza wypłata 50 zł (za zalogowanie do aplikacji wpływ min. 100 zł)? Pytam, bo u mnie właśnie tak to wyglądało. Wynika z tego, że Nagroda 1 to te 2 kody inPost.

   maks1
  • Jest tak jak piszesz. Regulamin stanowi identycznie.

   Adam546
 • Cześć! Nieco nie na temat, ale bank się zgadza – Citi ;) przez przypadek zrobiłam nadpłatę na mojej kk (przelew miał iść do Millennium, a trafił do Citi, nie wiem jak to naklikałam). Problem w tym, że dosyć duża kwota, a je nie planuję płacić tą kartą przez najbliższy czas. Jest szansa „odzyskać” te pieniądze szybko? :(

  Zuzanna Odpowiedz
  • W darmowym koncie city są 3 darmowe przelewy natychmiastowe do wykorzystania.

   maks1
  • @Zuzanna, w przypadku kk Citio jest trudno, bo po pierwsze mają opłatę za nadpłatę, a po drugie opłatę za wyciąganie środków „transakcjami specjalnymi”, czyli przy pomocy przyjaciół. O ile to była kwota do 2 kzł, to E jest chyba w Citi bezpieczny (pisz na don@quijote.pl, jeśli masz pytania), na większe kwoty nic mi nie przychodzi do głowy…

   Don Quijote de la Mancha
  • Można napisać w serwisie transakcyjnym aby zwrócili nadpłatę.
   Robiłem to, ale miałem wtedy u nich konto.
   Nie wiem jak wygląda to w przypadku przelewu zewnętrznego.

   mbo
 • @ mbo dziękuję, naskrobałam. Przelew był z PKO, dane nadawcy i odbiorcy są zgodne, zobaczymy, możę się uda. Jak na złość więcej jak 2k. Wtopilam po całości. Jeszcze gdyby to był jakiś inny bank, to parę klików i naprawione, a tutaj nieszczęśliwie wpadł do Citi, gdzie mam tylko kk.

  @Don już piszę!

  Zuzanna Odpowiedz
 • Dostał ktoś z Was Nagrodę 3 (za wynagrodzenie)? U mnie niestety nie ma, a widzę że robią przelewy nagród już 8. dnia m-ca (choć mają czas do końca m-ca).

  maks1 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy