400 zł w bonie Allegro za wyrobienie karty kredytowej Citibanku

Zakończona

Ruszyła V edycja promocji Citibanku, w ramach której oferowana jest premia w wysokości 400 zł w formie bonu Allegro. Wystarczy, że wyrobimy kartę i spełnimy bardzo proste warunki aktywności. Co równie istotne: okres karencji tej oferty jest relatywnie krótki, dlatego mogą z niej skorzystać również starzy klienci :)

400 zł na Allegro za kartę Citi Simplicity

400 zł na Allegro za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2020. Warto tu zaznaczyć, że posiadanie innych produktów (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji nie później, niż 2.08.2021. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli spełnić proste warunki:

 • aktywować ją przez bankowość mobilną Citi Mobile (nie przez przeglądarkę!)
 • zalogować się do bankowości mobilnej
 • wykonać płatności kartą w sklepach stacjonarnych i/lub w internecie na łączną kwotę min. 1000 zł

Ilość oraz miejsce transakcji nie mają znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Istotne jedynie, aby drugi warunek (logowanie) spełnić nie później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę, a trzeci – do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego. Przykładowo podpisując umowę w czerwcu czas na logowanie będziemy mieć do końca lipca, a na wydanie 1000 zł – aż do końca września. Czasu jest więc sporo :)

Oczywiście im szybciej spełnimy warunki, tym szybciej otrzymamy nagrodę. Zgodnie z regulaminem informacja o przyznaniu nagrody pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni otrzymamy kartę podarunkową (w formie e-kodu o wartości 400 zł) w ten sam sposób – z doświadczenia wiem, że jest to zazwyczaj znacznie szybciej.

Kod karty podarunkowej będzie ważny 12 miesięcy. Zgodnie z regulaminem będziemy go mogli użyć raz, ale zgodnie z nowymi zasadami kuponów Allegro – aż do wyczerpania salda (czyli wielokrotnie).

RRSO 10,24% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 10,24% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym okresie miesięcznym zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Ale uwaga: to warunki standardowe, które obowiązywać będą dopiero od drugiego roku. Uczestnicy promocji otrzymają zwrot opłaty miesięcznej przez 12 miesięcy pod warunkiem, że będą kartą wydawali min. 300 zł w danym okresie rozliczeniowym.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • „kres karencji tej oferty wynosi nieco ponad rok”
  Tak około pół roku ponad rok :D

  ardy2 Odpowiedz
 • Drobna korekta: według regulaminu Citi kupon można wykorzystać tylko raz. Ale według nowych zasad Allegro kupon jest wielokrotnego użytku – tak długo można z niego korzystać aż się wyzeruje.

  Zaryzykowałem i potwierdzam – każdy zakup po prostu zmniejsza saldo kuponu i nie trzeba robić jednych zakupów >400zł.

  Moryc Odpowiedz
  • Fakt. Też to sprawdzałem (dla starego kodu) i jest tak jak piszesz. Jedynie trzeba pamiętać, że zawsze dopłacamy do zakupu min. 1 zł.

   Michał
  • @Michal -tez mam stary voucher (z 2 edycji) 400 zl ale czytalem gdzie na forum (i tak maja w regulaminie) ze otrzymuje sie nowe kupony o wartosci reszty z poprzedniego zakupu a pierwotny voucher jest kasowany?

   rw8888
  • Ja płaciłem kartą podarunkową wydaną prawie rok temu (program poleceń Getin) i normalnie mi pobrało odpowiednią, a reszta pojawiła się tak jakby do wykorzystania przy kolejnych transakcjach (nie jako nowy kod, ale po prostu jako dopisana do konta karta podarunkowa). Od razu dodam, że przy kolejnych zakupach kart nie można łączyć (albo wyklikujemy resztkę ze starej karty albo podajemy kod nowej, a resztka czeka na kolejne zakupy).

   Michał
  • @rw8888 allegro strasznie zakręciło w opisie działania kuponów. Że stary się kasuje, dają nowy, przypisują do konta – brzmi to strasznie. W praktyce jest to proste:
   – przy zakupie wprowadzasz kod, pojawia się pozycja do płatności „kod 400zł”
   – wykorzystujesz tę pozycję, kupujesz coś za 50zł i nic się nie dzieje złego
   – przy kolejnych zakupach przechodzisz do płatności, a tam będzie pozycja „kod 350zł”.

   I to wszystko. Kod jest traktowany jako dodatkowa promocyjna kasa w portfelu, korzystasz tak długo aż zużyjesz..

   Moryc
  • Moryc -wielkie dzięki za info.pzdr

   rw8888
  • @Michal Tobie też.

   rw8888
 • Jeżeli dostałem pierwszy wyciąg za kartę kredytową od Citibanku na 200 zł i mam czas do spłaty do 6 lipca, to muszę spłacić to jednorazowo JEDNYM PRZELEWEM NA 200 zł do 6 lipca, czy mogę np. dzisiaj przelać na ich na konto do spłaty 100 zł a 1 lipca brakujące 100 zł?

  Maciej Odpowiedz
  • Możesz wielokrotnie, byle spłacić zadłużenie przed 6.07, bo inaczej będą odsetki.

   Michał
 • A mnie Citi wkurzył…. Złożyłem wypowiedzenie o kartę i zadzwonili 2 x tylko w jednym dniu. Nie mogłem odebrać i stówa poszła się…. Przez kolejne dni nosiłem telefon blisko siebie i lipa.

  jojo Odpowiedz
  • jojo, po jakim czasie do Ciebie dzwonili?

   asi
  • Przecież możesz do nich oddzwonić, napisać, ew. infolinia i prośba o połączenie z działem utrzymania klienta. No chyba, że już minął termin wypowiedzenia.

   nsmarcin
  • To nie musiał być telefon w sprawie karty, ostatnio dzwonili do mnie z jakąś pożyczką

   Ja123
 • Dzwonili na kilka dni przed datą wygaśnięcia karty.
  Nie wiem czy ja mogłem do nich dzwonić. Tzn jak, „chcę zrezygnować z karty ale jak dacie mi stówę to się rozmyślę”??? Oczywiście już po wszystkim a stówy szkoda bo się na to już przygotowałem tzn celowo opóźniłem zakupy by szybko wyrobić kwotę.

  jojo Odpowiedz
 • no i nie zawsze dzwonią – do żony nie zadzwonili i karta się zamknęła. A do mnie kilka dni temu telefon – z przyjemnością damy 100 żebyś Pan został z nami.

  karampuk Odpowiedz
 • Można płacić przez dodanie karty do Curve czy trzeba bezpośrednio ten tysiąc wydać?

  Romek Odpowiedz
 • Bank wyprowadza się z Polski to i oferta retencyjna słabsza. Dzisiaj zaproponowali 10% jak dzwoniłem max 50 zł za rezygnację z wypowiedzenia karty kredytowej. Wcześniej dostawałem oferty max. 100 zł.

  bolek Odpowiedz
  • Ale Nowym Klientom nadal oferuja 400+200+moneyback, bo tyle jest dla nich wart uproduktowiony Klient na sprzedaz. Pewnie wyczuli ze wiekszosc blefuje wypowiedzeniami. Jak zobacza ze ludzie naprawde sie zwijaja do wroca do 200 zl.

   aaaa
  • 2 tygodnie temu dostałem jeszcze 10 proc maks 100

   Dzikus
 • Nie do końca jestem pewien – te wydatki z karty na 1000PLN to tylko w jednym miesiącu trzeba i już dostaje się ten kod na 400 PLN, czy jednak co miesiąc 1000 przez jakiś czas?

  Tedi Odpowiedz
  • Zgodnie z regulaminem:

   nie później niż do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia Umowy o Kartę (data zawarcia Umowy o Kartę będzie widoczna na Umowie o Kartę) dokonają Transakcji (w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Banku Handlowego w Warszawie S.A.) o łącznej wartości wynoszącej co najmniej 1000 PLN

   Innymi słowy masz 3 miesiące (plus miesiąc podpisania umowy) na wydanie 1000 zł. Możesz to zrobić w jeden dzień, możesz w tydzień, możesz w 3 miesiące – bez znaczenia, będzie OK. Nie trzeba w każdym :)

   Michał
 • Pytanie o „dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody”, jeśli poprosili mnie o wyciąg za ostatnie 3 miesiące, to muszę coś mimo tego dostarczać? W regulaminie jest to niejednoznaczne, a mianowicie: „dokument podstawowy: Wyciąg z rachunku bankowego z wpływami z tytułu wynagrodzenia (za ostatnie 3 m-ce)”
  Dzięki za informacje.

  PiotrZax Odpowiedz
 • Jeśli poprosili mnie o wyciąg za ostatnie 3 miesiące, to muszę coś mimo tego dostarczać? W regulaminie jest to niejednoznaczne, a mianowicie: „dokument podstawowy: Wyciąg z rachunku bankowego z wpływami z tytułu wynagrodzenia (za ostatnie 3 m-ce)”
  Dzięki za informacje.

  PiotrZax Odpowiedz
  • Nie musisz, wyciągi wystarczą, chyba że będą mieli jakieś wątpliwości, to poproszą o więcej

   Ja123
 • Michale – „gratulacje”
  nie było w artykule wcześniej, tylko edytowałeś (nawet nie robiąc wzmianki), że AKTYWACJA KARTY ma być poprzez aplikację, a nie może być przez przeglądarkę…

  czyli jak uaktywniłem przez przeglądarkę to 400 plnów poszło się jeb…

  sentinelsan Odpowiedz
 • Aktywowałem przez przeglądarkę i zaraz po spełnieniu warunków wiadomość o nagrodzie rzeczywiście nie przyszła. Miałem pisać reklamację, ale w sobotę dostałem wiadomość, że warunki spełnione i kod dostanę. Miło!

  Szymon Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy