Łatwe 250 zł premii za Konto Jakie Chcę w promocji Santander Bank Polska i eBroker

Trwa do 15.04.2020

Ruszyła niesamowicie prosta promocja Konta Jakie Chcę organizowana przez Santander Bank Polska oraz pośrednika finansowego eBroker. W zamian za założenie rachunku, wykonanie kilku płatności i zapewnienie wpływu 1000 zł otrzymamy 200 zł premii! A do tego opcjonalne 50 zł w programie poleceń czy moneyback za płatności rachunków :)

250 zł premii za konto w Santander

Konto Jakie Chcę z bonusem – edycja IV

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą jakiegokolwiek konta w PLN w Santander Bank Polska od 5.03.2019. Posiadanie innych produktów tego banku nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że zarejestrujemy się na dedykowanej stronie promocji, akceptując przy tym regulamin promocji oraz wyrażając zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej w celu przeprowadzenia promocji – chodzi o to, aby Santander mógł poinformować organizatora (eBroker) o spełnieniu przez nas warunków promocji. A jakie one są?

Po pierwsze – po rejestracji konieczne będzie złożenie wniosku o Konto Jakie Chcę za pomocą wygenerowanego dla nas linku. To bardzo ważne – wnioski pochodzące z innych miejsc w sieci (czy z oddziałów) nie będą brały udziału w promocji!

Istotne też, aby zawnioskować od razu o kartę debetową do konta oraz wyrazić cztery zgody na:

 • kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych,
 • kontakt drogą elektroniczną w celu marketingowych,
 • kontakt telefoniczny w celu marketingowym,
 • na elektroniczne kanały kontaktu (EKK).

Wniosek o konto powinniśmy złożyć najpóźniej 15.04.2020, natomiast samą umowę z bankiem zawrzeć do 30.04.2020. Pamiętajmy, że we wniosku musimy podać ten sam adres email, co podczas rejestracji na stronie promocji.

Uwaga: w związku z sytuacją epidemiczną umowę możemy podpisywać za pomocą rozmowy z wideodoradcą! Pamiętajmy tylko, że wideodoradca też człowiek i kiedyś musi spać – w związku z tym godziny kontaktu są ograniczone od 8 do 20 :)

Niesamowicie proste zasady

Co dalej? Pierwszą część bonusu, czyli 100 zł premii, otrzymamy za wykonanie 5 płatności bezgotówkowych kartą lub BLIKiem w sklepach lub internecie. Warunek ten powinniśmy spełnić dwukrotnie – w ciągu dwóch, dowolnych, następujących po sobie miesięcy. Do wyboru mamy marzec i kwiecień, kwiecień i maj, maj i czerwiec lub czerwiec i lipiec. Razem musimy więc wykonać 10 transakcji.

Drugą część bonusu, czyli 100 zł premii, zgarniemy za zapewnienie wpływów na łącznie 1000 zł nie później, niż 31.07.2020. To, w jaki sposób zapewnimy wpływy, nie ma znaczenia – najprościej sobie przelać środki z naszego konta w innym banku.

I to tyle! Organizator powiadomi nas mailowo do 10.08.2020 o spełnieniu warunków promocji. Będziemy mieć wtedy 7 dni na uzupełnienie danych do odbioru premii pieniężnej w wysokości 100 lub 200 zł. Przelew otrzymamy do 31.08.2020.

50 zł za założenie konta z polecenia

200 zł na start to jednak nie wszystko. W trakcie wnioskowania o konto będziemy mogli podać kod polecający (w momencie wyboru karty) i… zgarnąć kolejne 50 zł za zostanie klientem banku. Tu jednak warunki nowego klienta są minimalnie inne: bank nagrodzi jedynie tych nowych klientów, którzy nie posiadali żadnego konta dla klientów prywatnych w złotych polskich w Santander Bank Polska od 1.02.2019 (przy czym nie wliczamy tu ew. rachunków oszczędnościowych – te nie wykluczają). Musimy też wyrazić zgodę na przekazanie informacji objętej tajemnicą bankową osobie polecanej, ale w bardzo małym zakresie – chodzi tu jedynie o poinformowanie polecającego, że należy mu się nagroda (choć nawet nie wie za kogo).

Najważniejsze jednak, abyśmy podali w odpowiednim miejscu kod polecający uzyskany od obecnego klienta banku – w trakcie wnioskowania o konto. Jeśli nie macie kodu swojego znajomego (który uprzednio zapisał się do programu poleceń), to będzie mi bardzo miło, jeśli użyjecie naszego, sprawdzonego kodu: 1007167072.

Kod polecający Santander Bank Polska

A jakie warunki trzeba spełnić, aby zgarnąć 50 zł jako osoba polecana (nowy klient)? Po pierwsze – zalogować się co najmniej raz do aplikacji mobilnej albo bankowości internetowej Santander. Po drugie – wykonać płatności kartą lub BLIKiem na min. 300 zł. Obie czynności powinniśmy wykonać do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta.

50 zł za polecenie zgarniemy do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Obecna edycja programu poleceń trwa do 30.04.2020 i więcej o niej pisałem w tym artykule.

Moneyback od płatności rachunków

Ostatnią premią, którą możemy zgarnąć jako posiadacze Konta Jakie Chcę, jest moneyback w wysokości 1% od płatności rachunków za gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne. Wystarczy więc opłacać faktury tego typu przelewem z Konta Jakie Chcę, a bank doda nam nieco od siebie. Niewiele, ale zawsze to coś – zwłaszcza, że ta oferta jest niejako wbudowana w rachunek i, miejmy nadzieję, będzie dostępna jeszcze przez długi czas ;)

2,5% na Lokacie Mobilnej

Na koniec przypomnę, że klienci Santander Banku mogą skorzystać z promocyjnej oferty Lokaty Mobilnej. Możemy ją założyć tylko raz – za pomocą aplikacji mobilnej. Kwota minimalna to 1000 zł, a maksymalna – 20000 zł. Lokata trwa 4 miesiące, a jej oprocentowanie wynosi 2,5%. Jeśli natomiast zsumujemy odsetki z premią na start, to efektywnie otrzymamy jakieś 6,19% w skali roku – i to dla kwoty maksymalnej lokaty! Dla niższych oprocentowanie efektywne dodatkowo wzrasta :)

Konto Jakie Chcę – opłaty

Prowadzenie Konta Jakie Chcę jest bezpłatne – niezależnie od tego czy będziemy z niego aktywnie korzystać czy nie – płacimy 0 zł. Co więcej – posiadacze tego rachunku mogą całkowicie za darmo korzystać z przelewów natychmiastowych. Bez limitu!

Inaczej jest z kartą debetową, która musimy wyrobić wraz z kontem. Możemy za nią zapłacić 3 zł lub 5 zł, zależnie od wybranego wariantu. W tym pierwszym opłata jest stała (i nie można być z niej zwolnionym), natomiast w tym drugim – zwolnienie z opłaty następuje po wykonaniu min. 5 transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty. A że i tak je będziemy wykonywać, aby zgarnąć premię za wynagrodzenie, to wybór wydaje się w miarę oczywisty :)

Co, gdybyśmy chcieli skorzystać z wypłat z bankomatów? Jeśli mamy mniej, niż 26 lat, to wszystkie wypłaty w kraju są za darmo. Jeśli przekroczymy tę granicę, to zapłacimy 5 zł za każdą wypłatę – chyba, że dokonamy jej w urządzeniach własnych banku. Pamiętajmy również, że do wyboru mamy darmowego BLIKa.

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy da się otworzyć bez wizyty kuriera – przelewem?

  santech Odpowiedz
 • „Aby uzyskać prawo do Bonusu, Uczestnik zobowiązany jest spełnić poniższe warunki:
  zarejestrować nowy Profil Uczestnika…”
  Taki jest zapis w regulaminie. CZy to wyklucza z udziału jeżeli korzysta się z promocji mbanku?

  taki4 Odpowiedz
  • A nie ma czasem wyzerowanej bazy? Da się w ogóle zalogować danymi ze starej promocji?

   Michał
 • Co jeśli syn kończy 18 lat w maju? Czy mogę mu „polecić” to konto i załapie się na wszelkie bonusy?

  Drzeworyt Odpowiedz
  • Program poleceń akurat działa poniżej 18 roku życia (dokładniej od 13 rż). Natomiast w promocji z premią syn nie może wziąć udziału, bo tam tylko osoby pełnoletnie.

   Michał
 • OK, dziękuję za odpowiedź Michale. Zaczekam, wierzę, że Santander w drugiej połowie 2020r. też uruchomi jakąś promocję.

  Drzeworyt Odpowiedz
 • Czy można mieć kartę kredytową Santander bez konta osobistego?

  Qwe Odpowiedz
 • Witam,
  Czy można zamknąć kartę wcześniej przed wypłatą premii?

  zbychol84 Odpowiedz
 • Prośba do tych, którzy już złożyli wniosek w tej promocji – napiszcie jakie były opcje finalizacji wniosku (kurier, oddział, przelew). Z góry dziękuję!

  owat Odpowiedz
  • również czekam na informacje. Przelew byłby dla mnie najbardziej wskazany, no chyba że portugalski oddział również jest brany pod uwagę ;p

   Sandra
 • Niestety tylko kurier.

  taki4 Odpowiedz
 • 05.03.2019 złożyłem dyspozycję zamknięcia konta i tego samego dnia konto zostało zamknięte (nie miałem karty do konta). Pytanie czy łapię się na tę promocję czy nie?

  Eryk Odpowiedz
 • O nowych promocjach jakby ciszej. Nawiązując do obecnej sytuacji w kraju może banki będą chętniej dawały możliwość zawierania umów przelewem weryfikacyjnym. Choć przy uruchomionych już promocjach pewnie niewiele się zmieni? Obecnie wiele z banków ogranicza działalność placówek, polecając bankowość elektroniczną.

  Borys29 Odpowiedz
 • Dla płatności karta/BLIK liczy się data transakcji czy data rozliczenia/księgowania?

  Krisu Odpowiedz
 • Pytanie do starych,
  Z opłaty za kartę zwalnia 5 transakcji, do stycznia wystarczyło 5x doładować konto R, od lutego te płatności kartą są traktowane przez SB jako płatności Quasi cash.
  Jakiś pomysł na obejście?

  Kerad1234 Odpowiedz
  • Jak Quasi cash? raczej zmieniło się tylko i wyłącznie odnośnie kart kredytowych że te tranzakcje zaliczane są jako gotówkowe. No i to że w promocji najnowszej karty kredytowej oficjalnie z nazwy wykluczają R. jako tranzakcje dające zwroty.

   bolek
  • Faktycznie tak jest – została pobrana opłata za kartę Visa dopasowana mimo 5 transakcji R.
   Po reklamacji zwrócili opłatę, ale z zastrzeżeniem że następne będą pobierane.
   Zamknąłem kartę za pomocą czatu z konsultantem w trybie natychmiastowym.

   mbo
  • Czy tranzakcja Quasi cash podchodzi pod tranzakcja hazardowa ? Czy nie każda tranzakcja Quasi Cash jest hazardową? Chodzi o to że czasem w promocjach jest wykluczenie właśnie na tranzakcje hazardowe ale czy to jest równoznaczne z Quasi cash?

   bolek
  • Niekoniecznie, ale w taryfie opłat i prowizji jest wykluczenie transakcji quasi-cash (sprawdzałem dla Visa dopasowana).

   mbo
 • Do przedstawicieli banku czytających wpisy: Proszę dodać możliwość otwierania konta przelewem weryfikacyjnym mając na uwadze obecną sytuację.

  santech Odpowiedz
 • Uwaga: umowy możemy podpisywać za pomocą rozmowy z wideodoradcą. Kurier chyba został wręcz wyłączony. Także warto korzystać! :)

  Michał Odpowiedz
  • Jest to plus dodatkowy,tak szczerze to powinni wszędzie taką możliwość włączyć :)

   bolek
 • Cześć udało się wam założyć konto? Mam ciągle wygaszony przycisk „Wybieram ” gdy mam weryfikacje przez wideokonferencje. Nie wiem o co chodzi? Czy trzeba czekać ? Czy można przez aplikacje mobilna założyć?

  dzankees Odpowiedz
  • Wydaje mi się, że wideoweryfikacja działa w dni robocze w godzinach pracy (prawdopodobnie 8-20). Potwierdzę w poniedziałek i dorzucę do wpisu.

   Michał
 • Na etapie weryfikacji tozsamosci nie mogę niczego kliknąć, bo nic nie ma. Miał ktos tak? Tylko informacje o wyborze sposobu weryfikacji i o przygotowaniu dowodu osobistego.

  Walt Odpowiedz
 • Miałem konto zakładane w BZWBK a jak widzę to teraz Santander jest… Jak to będzie z klientami z przejęcia banku?

  Czytelnikkkkk Odpowiedz
 • A co z klientem firmowym?

  Mam konto firmowe w Santander w ramach współpracy z InFakt.

  Chciałbym założyć teraz konto prywatne. Załapię się na promocję?

  Ireneusz Odpowiedz
  • Załapiesz. Wykluczone są tylko konta dla osób fizycznych, a nie firmowe:

   Akcja przeznaczona jest dla Uczestników, którzy nie byli lub nie są posiadaczami lub współposiadaczami rachunku płatniczego dla osoby fizycznej w PLN o charakterze oszczędnościowo-rozliczeniowym, prowadzonym przez Bank od dnia 05.03.2019 r. do dnia otwarcia rachunku w ramach Akcji.

   Michał
 • Jeżeli złożyłem wniosek i został odrzucony (problemy techniczne), to mogę złożyć kolejny który weźmie udział w promocji, czy już nie spełniam warunku karencji?

  Maciej Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy