200 zł za założenie Konta Jakie Chcę + 2% na lokacie + 1% moneybacku!

Zakończona

Ruszyła promocja Santander Bank Polska z premią za założenie jednego z trzech kont osobistych. W zamian za spełnienie prostych warunków będziemy mogli zgarnąć 150 zł na start oraz 50 zł w programie poleceń. A do tego ciągle możemy skorzystać z Lokaty Mobilnej z oprocentowaniem 2% oraz z moneybacku pozwalającego na zgarnięcie 1% wartości opłacanych rachunków.

200 zł premii na start za założenie Konta w Santander Bank Polska

Twoje konto z premią 150 zł

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która od 1.07.2019 nie posiadała żadnego konta osobistego w PLN w Santander Bank Polska. Posiadanie innych produktów tego banku (np. karta kredytowa, konto walutowe) nie wyklucza z promocji. W regulaminie pojawia się również zapis, że:

W Promocji nie mogą uczestniczyć obecni i byli Klienci Banku, którzy brali udział w akcji promocyjnej lub sprzedaży premiowej Konta Jakie Chcę lub Konta Jakie Chcę dla Młodych organizowanej przez Bank lub inny podmiot, w ramach której otworzyli Konto Jakie Chcę lub Konto Jakie Chcę dla Młodych.

Regulamin zaznacza również, że oferta skierowana jest do pełnoletnich obywateli naszego kraju.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek internetowy o Konto Jakie Chcę, Konto Jakie Chcę dla młodych lub Konto Select. Karta debetowa do konta nie jest wymagana, choć jej posiadanie może ułatwić nam spełnienie dalszych warunków. Zgodnie z regulaminem powinniśmy również:

 • podać numer telefonu komórkowego i adres mailowy do kontaktu
 • zgodzić się na kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych
 • zgodzić się na kontakt drogą elektroniczną w celu marketingowym
 • zgodzić się na kontakt telefoniczny w celu marketingowym
 • zgodzić się na elektroniczny kanał kontaktu (EKK), czyli m.in. dostarczanie korespondencji i wyciągów w formie elektronicznej

Pierwsze trzy zgody wyrażamy w trakcie wnioskowania, natomiast na EKK zgadzamy się przy pierwszym logowaniu do banku.

Na złożenie wniosku o konto mamy czas do 14.08.2020, przy czym umowę o konto musimy zawrzeć do 31.08.2020. W chwili pisania tego prześwietlenia do wyboru była finalizacja umowy przez wizytę kuriera.

W promocji obowiązuje spora pula – aż 16 000 promocyjnych wniosków (osobiście nie spodziewałbym się jej wyczerpania).

150 zł na prostych zasadach

Co dalej? Aby zdobyć nagrodę w wysokości 150 zł w każdym z trzech kolejnych miesięcy po otwarciu konta powinniśmy:

 • zapewnić wpływ na konto min. 1000 zł
 • wykonać min. 5 transakcji bezgotówkowych (kartą lub BLIKiem)
 • zalogować się do aplikacji Santander Mobile

Regulamin precyzuje, że spełniać warunki możemy w miesiącu założenia konta lub w kolejnym. Przykładowo dla kont założonych w lipcu warunki spełniamy w lipcu, sierpniu i wrześniu lub sierpniu, wrześniu i październiku.

I to tyle! Nagroda w promocji zostanie wypłacona do 15.12.2020, o ile spełnimy wszystkie powyższe warunki i utrzymamy zgody marketingowe/EKK.

Dodatkowe 50 zł w programie poleceń

150 zł na start to jednak nie wszystko. W trakcie wnioskowania o konto możemy bowiem podać kod polecający naszego znajomego i… zgarnąć kolejne 50 zł za zostanie klientem banku. Tu jednak warunki nowego klienta są nieco inne: bank nagrodzi jedynie tych nowych klientów, którzy nie posiadali żadnego konta osobistego dla klientów prywatnych w złotych polskich w Santander Bank Polska od 1.05.2019. Musimy też wyrazić zgodę na przekazanie informacji objętej tajemnicą bankową osobie polecanej, ale w bardzo małym zakresie – chodzi tu jedynie o poinformowanie polecającego, że należy mu się nagroda (choć nawet nie wie za kogo).

Najważniejsze jednak, abyśmy podali w odpowiednim miejscu kod polecający uzyskany od obecnego klienta banku – w trakcie wnioskowania o konto. Jeśli nie macie kodu swojego znajomego (który uprzednio zapisał się do programu poleceń), to będzie mi bardzo miło, jeśli użyjecie naszego, sprawdzonego kodu: 1007167072.

Kod polecający Santander Bank Polska

A jakie warunki trzeba spełnić, aby zgarnąć 50 zł jako osoba polecana (nowy klient)? Po pierwsze – zalogować się co najmniej raz do aplikacji mobilnej albo bankowości internetowej Santander. Po drugie – wykonać płatności kartą lub BLIKiem na min. 300 zł, przy czym co najmniej jedna transakcja musi być wykonana BLIKiem (reszta może być kartą i/lub BLIKiem). Obie czynności powinniśmy wykonać do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta.

50 zł za polecenie zgarniemy do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Obecna edycja programu poleceń trwa do 31.07.2020 i więcej o niej pisałem w tym artykule.

Moneyback od płatności rachunków

Ostatnią premią, którą możemy zgarnąć jako posiadacze Konta Jakie Chcę, jest moneyback w wysokości 1% od płatności rachunków za gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne. Wystarczy więc opłacać faktury tego typu przelewem z Konta Jakie Chcę, a bank doda nam nieco od siebie. Niewiele, ale zawsze to coś – zwłaszcza, że ta oferta jest niejako wbudowana w rachunek i, miejmy nadzieję, będzie dostępna jeszcze przez długi czas ;)

2% na Lokacie Mobilnej

Na koniec przypomnę, że klienci Santander Banku mogą skorzystać z promocyjnej oferty Lokaty Mobilnej. Możemy ją założyć tylko raz – za pomocą aplikacji mobilnej. Kwota minimalna to 1000 zł, a maksymalna – 20000 zł. Lokata trwa 4 miesiące, a jej oprocentowanie wynosi 2%.

Konto Jakie Chcę – opłaty

Prowadzenie Konta Jakie Chcę jest bezpłatne – niezależnie od tego czy będziemy z niego aktywnie korzystać czy nie – płacimy 0 zł. Co więcej – posiadacze tego rachunku mogą całkowicie za darmo korzystać z przelewów natychmiastowych. Bez limitu!

Inaczej jest z kartą debetową, która musimy wyrobić wraz z kontem. Możemy za nią zapłacić 3 zł lub 5 zł, zależnie od wybranego wariantu. W tym pierwszym opłata jest stała (i nie można być z niej zwolnionym), natomiast w tym drugim – zwolnienie z opłaty następuje po wykonaniu min. 5 transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty. A że i tak je będziemy wykonywać, aby zgarnąć premię za wynagrodzenie, to wybór wydaje się w miarę oczywisty :)

Co, gdybyśmy chcieli skorzystać z wypłat z bankomatów? Jeśli mamy mniej, niż 26 lat (czyli zakładamy Konto dla Młodych), to wszystkie wypłaty w kraju są za darmo. Jeśli przekroczymy tę granicę wiekową, to zapłacimy 5 zł za każdą wypłatę – chyba, że dokonamy jej w urządzeniach własnych banku. Pamiętajmy również, że do wyboru mamy darmowego BLIKa.

Konto Select – opłaty

A co z Kontem Select? To rachunek przeznaczony (w teorii) dla osób zamożnych, które zapewnią wpływy w danym miesiącu na min. 10 000 zł – inaczej zapłacą za korzystanie z rachunku aż 30 zł. Co ciekawe za kartę debetową nie zapłacimy ani grosza (nawet jeśli nie wykonamy żadnych transakcji), tak samo jak za wszystkie wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą – choć w tym drugim przypadku musimy się liczyć z prowizją za przewalutowanie (2,8%).

Oczywiście przelewy natychmiastowe na Koncie Select są również darmowe. Gratis otrzymujemy również osobistego doradcę banku oraz możliwość darmowych e-konsultacji w lekarza internisty przez Telemedi do 31.01.2021.

Nie przegap!

Komentarze

 • „W Promocji nie mogą uczestniczyć obecni i byli Klienci Banku, którzy brali udział w akcji promocyjnej lub sprzedaży premiowej Konta Jakie Chcę lub Konta Jakie Chcę dla Młodych organizowanej przez Bank lub inny podmiot, w ramach której otworzyli Konto Jakie Chcę lub Konto Jakie Chcę dla Młodych.’

  Czyli prawie żaden czytelnik tego bloga xD

  marsid Odpowiedz
 • No to ładnie… Poszli za śladem Mille i zrobili wsteczne wykluczenie wszystkich. Czyżby nowy trend wśród promocji? Oby nie…

  pws Odpowiedz
 • wpis zawiera błąd dotyczący 50 zł za polecenie, mianowicie:
  Przekaż kod dalej. Osoba polecona przez Ciebie powinna wpisać go podczas otwierania konta i spełnić poniższe warunki regulaminu:

  1. do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia swojego Konta:

  a) zalogować się do aplikacji Santander mobile lub do Santander internet,

  b) zapłacić za zakupy kartą debetową wydaną do nowego konta oraz minimum jeden raz BLIKIEM na łączną kwotę minimum 300 zł.

  pawel07 Odpowiedz
 • Ta lokata na dwa procenty to jest dla obecnych klientów też?

  jaceny Odpowiedz
  • dla wszystkich, o ile wcześniej nie skorzystali

   Michał
  • Bez sensu, że z lokaty mobilnej można skorzystać tylko raz. Mogli pójść śladem Getinu i umożliwić zakładanie kolejnej, po zakończeniu poprzedniej. Natomiast w Getinie jakiś horror z oprocentowaniem. Mobilna, która zawsze była wyżej oprocentowana niż inne lokaty czy EKO, nagle ma 0,4% (i 1,5% wyłącznie dla nowych klientów). Pamiętam, jak jeszcze niedawno była na 4%, później na 3,5 i 3, a ostatnio udało mi się załapać na 2%. W obecnej sytuacji nie zamierzam trzymać dłużej swoich środków w zielonym banku.

   Oskar_15
  • A gdzie zamierzasz trzymać? Jak wszędzie chu… lipa xD

   marsid
 • Czyli jak mam konto 1,2, 3 w Santander to mogę te dodatkowo założyc w promocji?

  Radosław Odpowiedz
  • Skąd taki pomysł? Zgodnie z drugim paragrafem w tym prześwietleniu:

   Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która od 1.07.2019 nie posiadała żadnego konta osobistego w PLN w Santander Bank Polska.

   Michał
 • Czy wiadomo do kiedy te 2% będzie jeszcze dostępne, czy to jest słodka tajemnica banku ?

  Bogdan Odpowiedz
 • Dostałem smsa o przyznaniu premii 150zł z tej promocji.

  R Odpowiedz
 • Dostaliście zwrot za płatność kartą z korzyści? Zawsze było 10 dnia miesiąca

  denek Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy