200 zł za założenie konta osobistego + 5% do 400 000 zł na OKO od ING Banku Śląskiego

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji ING Banku. W zamian za założenie Konta Direct lub Konta Mobi (dla młodych) zyskać możemy do 200 zł premii. Oprócz tego ING jest pierwszym dużym bankiem, który zaproponował oprocentowanie 5% do łącznie 400 000 zł na dwóch kontach oszczędnościowych!

200 zł za Konto od ING Banku

Do 200 za otwarcie konta Direct

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego w ING Banku od 1.01.2021 do 31.03.2022. Bank zaznacza również, że:

Promocja nie dotyczy osób posiadających lub współposiadających produkty Banku (np. konta, karty, pożyczki) oraz osób będących pełnomocnikami do tych produktów.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożym wniosek o konto za pomocą strony internetowej banku, otwierając przy tym konto oszczędnościowe i wybierając dowolną kartę debetową. Wnioski składane w oddziałach banku nie biorą udziału w promocji, tak samo jak wnioski złożone przez bankowość internetową Moje ING.

Warto natomiast dodać, że umowę o rachunek możemy podpisać przez kuriera albo przez przelew weryfikacyjny. Pamiętajmy jedynie, że przelew musimy wykonać z banku w którym nas uprzednio zweryfikowano (mają nasz wzór podpisu) i dane (nazwisko, adres) są takie same.

Istotne również, aby w trakcie wnioskowania wyrazić zgodę na przekazywanie przez bank informacji handlowych (marketingowych) i profilowanych informacji handlowych.

Na spełnienie wszystkich powyższych warunków mamy czas do 30.06.2022.

Warunki zdobycia 200 zł

Co dalej? Tak naprawdę bank daje nam dwie możliwości. Do zdobycia mamy 120 zł za spełnienie prostszych warunków albo 200 zł, jeśli się nieco bardziej wysilimy.

I tak gwarantowane 120 zł otrzymamy pod warunkiem, że do 30.09.2022 wykonamy płatności bezgotówkowe w złotych polskich na łączną kwotę min. 1000 zł kartą lub BLIKiem. Premia zostanie przekazana na nasze konto oszczędnościowe do 17.10.2022, o ile ciągle będzie ono aktywne, tak samo jak konto osobiste oraz karta debetowa.

Nagrodę możemy jednak zwiększyć o 80 zł. Wystarczy dodatkowo spełnić wszystkie poniższe warunki:

 • wykonać min. 3 płatności bezgotówkowe BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych (mogą to być te same transakcje co powyżej)
 • otrzymać wpływy w trzech różnych miesiącach w kwocie min. 1000 zł na konto osobiste, przy czym:

  Wpływ nie może być przekazywany z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku.

 • założyć min. jeden Cel Oszczędnościowy na otwartym w promocji OKO
 • posiadać na dzień 30.09 na założonych celach (min. jednym) sumę sald min. 300 zł (np. wpłacając co miesiąc po 100 zł)

Powyższe warunki powinniśmy spełnić do 30.09.2022. W takim wypadku wypłacana premia będzie wynosiła 200 zł :)

Łatwiejsze warunki dla konta Mobi!

Co ciekawe ING ma również w ofercie równoległą, bardzo podobną promocję, której warunki są nieco łatwiejsze. Różnica jest taka, że tu konieczne będzie założenie Konta Mobi, które przeznaczone jest dla osób młodszych – w wieku od 18 do 26 lat.

Same warunki promocji są podobne: 120 zł otrzymamy za wykonanie min. 10 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKiem w złotych polskich. Będziemy jednak mieli mniej czasu na spełnienie warunków – bo do 31.08.2022. Wypłata nagrody nastąpi jednak szybciej – zgodnie z regulaminem do 16.09.2022 (o ile ciągle będziemy posiadaczem rachunków i karty).

Co zrobić, aby zgarnąć premię wyższą o 80 zł? Spełnić dodatkowo poniższe warunki w tym samym terminie:

 • założyć Smart Saver i odłożyć na nim min. 30 zł na dzień 31.08
 • wykonać min. 3 transakcje BLIKiem za zakupy w internecie (mogą to być te same transakcje, co powyżej)

5% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym

Oprócz premii na start ING oferuje w tej chwili bardzo wysoko oprocentowane (jak na dzisiejsze czasy) konto oszczędnościowe. Nowi klienci zgarną 5% do 200 000 zł, a osoby przynoszące do banku nowe środki (obecni, ale tez nowi klienci) zgarną kolejne 5% do 200 000 zł. Szczegóły obu promocji w osobnym prześwietleniu.

Ile kosztuje Konto Direct?

Konto Direct oraz Konto Mobi nie różnią się znacząco pod względem opłat. Prowadzenie obu z nich jest darmowe. Zapłacić możemy jednak za kartę debetową – jej posiadanie to koszt 7 zł miesięcznie, jednak wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł zwalnia z opłaty. Młodzi mają pewną zniżkę (przy koncie Direct) – wystarczy, że dokonają płatności na kwotę 200 zł. Ale wystarczy skorzystać z konta Mobi, aby mieć kartę za darmo – bez spełniania dodatkowych warunków (do 26. roku życia). Tu przy okazji warto przypomnieć, że okres rozliczeniowy w ING trwa od 29. do 28. dnia kolejnego miesiąca.

Co z bankomatami? Za darmo wypłacimy z urządzeń Planet Cash oraz własnych ING. Pozostałe to koszt 2,5 zł, choć pierwszą wypłatę w miesiącu otrzymujemy za darmo.

Nie przegap!

Komentarze

 • Mocno średnia promocja. Poczekam na coś lepszego od ING

  Jarosław Odpowiedz
 • Jeśli mam aktywną Moje ING to otworzę konto przez link promocji?

  Dark Odpowiedz
 • Po wypełnieniu podstawowych danych dostałem komunikat o treści:
  „Umów się w miejscu spotkań, wystarczy jedna wizyta, żeby otworzyć konto
  Zapraszamy do miejsca spotkań, tam dokończysz zakładanie konta”

  Czyli pewnie nie załapię się jakby poszedł do oddziału i założył konto? Czy może mieć znaczenie, że już kiedyś byłem klientem banku?

  kulA Odpowiedz
 • Podbijam pytanie KuIA. Zamknąłem tam konto w 2019, a też otrzymałem taki komunikat.
  czy to oznacza ze nie mozna skorzystać z tej promocji? Czy podpisanie umowy w oddziale wyklucza z możliwosci zgarnięcia premii 200 pln?

  Michal1607 Odpowiedz
  • Nie jest to czasem trzecia opcja czyli potwierdzenie tożsamości w oddziale? Na infolinii dowiedziałam się że można też założyć w ten sposób konto i też obejmuje promocję ale czy na infolinii pracuje kompetentny informator?

   Basieńka
 • Czy wymagany wpływ na konto może być wykonany np. z prywatnego konta żony?

  Kolorowy Odpowiedz
 • I jak z tym podpisywaniem umowy w oddziale? Promocja obejmuje?

  sailornine Odpowiedz
  • Coś ktoś wyjaśnił czy promocja obejmie po dokończeniu umowy w oddziale dla byłych klientów ? @ Michał Admin , czy możesz dowiedzieć się w banku czy po skorzystaniu z Twego linka promocyjnego a dokończeniu umowy w placówce gdzie takich klientów odsyłają zostanie się objętym promocją ? Niech wreszcie się to rozstrzygnie. Czekam z niecierpliwością na odpowiedż , z góry dziękuję . xyz

   prawdziwy-xyz
  • Czyli nikt nic nie wie ? Do 30.06. zostało mało czasu . W takim razie zostaje tylko odwiedzić jutro jakiegoś dyrektora regionalnego lub jeszcze kogoś wyżej postawionego. xyz

   prawdziwy-xyz
 • Mam konto oszczędnościowe, czy mogę założyć konto osobiste i wziąć udział w promocji?

  jenny Odpowiedz
 • Nawet mimo zamkniętej kartoteki i produktów system nie zezwala na założenia konta ze strony internetowej tylko woła do banku niby dokończyć wniosek a w banku rozpoczętego wniosku nie widzą i kółko się zamyka.Skutecznie blokują byłych klientów.W banku pani poleciła aby otworzyć u nich albo przez apkę i pisać reklamację,ale po dzisiejszej rozmowie na live chacie twierdzę,że to nie przejdzie.A taki kiedyś był proklientowski bank.

  Dark Odpowiedz
 • Obawiam się, ze nawet mając dzisiaj chwili kod polecenia, nie zdążę – za pośrednictwem kuriera – otworzyć konta do 30 czerwca:( Czy można dokończyć założenie konta – w promocji z poleceniem – w oddziale banku?

  Michał Odpowiedz
  • Jest sens się tak napalać? Ja czekam na następną edycję, może w końcu coś podniosą.

   qaz
 • Czy komuś już wpadło 120zł?

  Agata Odpowiedz
 • Czy ktoś już dostał przelew?

  Agata Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy