200 zł do Lidla za wyrobienie karty Citi Simplicity

Zakończona

Ruszyła kolejna oferta dedykowana nowym klientom kart kredytowych Citibanku. W zamian za wyrobienie plastiku i spełnienie prostych warunków promocji możemy zgarnąć 200 zł do wykorzystania w sklepach Lidl. A do tego kolejne 150 zł za założenie „rewolucyjnego” CitiKonta :)

200 zł do Lidla od Citibanku

Karta prezentowa Lidl za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osoba nieposiadającą głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2018. Posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji nie później, niż 3.11.2020. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku.

Wymagane będzie również wyrażenie zgód na kontakt telefoniczny i elektroniczny na przesyłanie i prezentowanie informacji handlowych (w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego).

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli spełnić dwa proste warunki. Po pierwsze – zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej banku. Po drugie – wykonać płatności kartą w sklepach stacjonarnych i/lub w internecie na łączną kwotę 1000 zł. Ilość oraz miejsce transakcji nie maja znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Jeśli chodzi o logowanie, to czas mamy do końca pierwszego pełnego miesiąca po miesiącu podpisania umowy. Jeśli chodzi o drugi warunek, to tu czasu mamy naprawdę sporo. Zgodnie z regulaminem powinniśmy się zmieścić w terminie do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego. Przykładowo podpisując umowę we wrześniu czas na logowanie będziemy mieć do końca października, a na wydanie 1000 zł – do końca grudnia.

Oczywiście im szybciej spełnimy warunki, tym szybciej otrzymamy nagrodę. Zgodnie z regulaminem informacja o przyznaniu nagrody pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu maksymalnie kolejnego miesiąca otrzymamy przesyłkę z kartą podarunkową o wartości 200 zł.

Co warto wiedzieć o karcie prezentowej? Jej ważność to 6 miesięcy i będziemy ją mogli wykorzystać wielokrotnie – aż do wyzerowania salda.

RRSO 9,59% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 9,59% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity wydawanych od drugiej połowy maja opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym miesiącu zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Możemy więc przejść całą promocję bezkosztowo, jednak wtedy konieczne będzie wydanie kilku tysięcy złotych. Decyzja należy do nas.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • A mają jakoś promocję utrzymaniową dla kart kredytowych? Wcześniejsza właśnie mi się skończyła.

  Ciekawski Odpowiedz
 • Co znaczy) określenie „główna karta kredytowa”. Czy moto karta, którą posiadam wyklucza z tej promocji?

  Maciej Odpowiedz
 • A jaki jest ten trzeci warunek?

  Herman Odpowiedz
  • Miało być o zgodach marketingowych, ale dałem je wcześniej, więc są tylko dwa warunki do wykonania. Poprawiam :)

   Michał
 • Na jaki najkrotszy okres mozna wziac ta karte? I jaka kwota minimalna? Ciezko mi bedzie wydac po 1k miesiecznie

  Iii Odpowiedz
 • Transakcje szczególne nie są zaliczane do transakcji warunkujących otrzymanie premii. Tu trzeba wydać tysiaka. Czy przyjaciele pomogą spełnić warunek, wydania 1000 zł aby nie płacić 12 zł opłaty miesięcznej?

  Beata2 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy