200 zł do wydania na Allegro za wyrobienie karty Citi Simplicity

Zakończona

Tylko do końca czerwca możliwe jest składanie wniosków w promocji Citibanku, w ramach której nowi klienci mogą zgarnąć premię na start. Tym razem do zdobycia mamy 200 zł w formie bonu Allegro za wyrobienie karty Citi Simplicity.

200 zł na Allegro za kartę Citi Simplicity

Voucher Allegro za kartę kredytową Citi Simplicity

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osoba nieposiadającą głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2018. Posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta osobistego) nie wyklucza z oferty.

Oprócz tego postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji nie później, niż 30.06.2020. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku.

Proste warunki zgarnięcia premii

Kiedy już otrzymamy kartę będziemy musieli spełnić dwa proste warunki: zalogować się do bankowości mobilnej przez aplikację Citi Mobile oraz wykonać płatności kartą w sklepach stacjonarnych i/lub w internecie na łączną kwotę 1000 zł. Ilość oraz miejsce transakcji nie maja znaczenia (choć wykluczone są tzw. transakcje szczególne, czyli wszelkie „ułatwiacze” obrotów na kartach kredytowych). Wystarczy po prostu płacić za swoje normalne zakupy nowo-wydaną kartą – i tyle :)

Istotne jedynie, aby pierwszy warunek spełnić spełnić nie później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę, a drugi – do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego. Przykładowo podpisując umowę w lipcu czas na logowanie będziemy mieć do końca sierpnia, a na wydanie 1000 zł – do końca października.

Oczywiście im szybciej spełnimy warunki, tym szybciej otrzymamy nagrodę. Zgodnie z regulaminem informacja o przyznaniu nagrody pojawi się w naszej skrzynce w bankowości internetowej Citibank Online do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. W ciągu kolejnych 60 dni otrzymamy voucher o wartości 200 zł do wykorzystania na Allegro – ale z doświadczenia wiem, że zazwyczaj jest to znacznie krótszy czas.

Co warto wiedzieć o voucherze? Jego ważność wyniesie 12 miesięcy i będziemy go mogli wykorzystać tylko raz – w jednej transakcji. Oznacza to, że powinniśmy kupić coś droższego albo po prostu złożyć sobie koszyk zakupów za łącznie min. 200 zł.

RRSO 9,59% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 9,59% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart Citi Simplicity wydawanych od drugiej połowy maja opłata miesięczna za kartę wynosi 12 zł, jednak wydanie 1000 zł w danym miesiącu zwalnia nas z konieczności jej płacenia. Możemy więc przejść całą promocję bezkosztowo, jednak wtedy konieczne będzie wydanie kilku tysięcy złotych. Decyzja należy do nas.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Dalej taki długi okres karencji… Czekam i czekam a swoją kk zamknęłam 12.2018

  villemo09 Odpowiedz
  • Przecież niedawno była promocja z karencją 3 mies. i do zdobycia było 1120 zł.

   Mar_Wer
  • Dokładnie – to była prawdopodobnie promocja roku. Tak wysoka premia na tak łatwych warunkach się raczej szybko nie powtórzy – a w Citim to już w ogóle, bo jak widać nieco spadła atrakcyjność.

   Michał
  • Michał, 400zl najłatwiejsze, ale co do pozostałej części to już trzeba się nakombinowac

   Daw
 • Według mnie – z nowymi warunkami bezpłatności – zakładanie tej karty jest pozbawione sensu. Nagroda powinna być znacznie wyższa, ale… co kto lubi.
  W najlepszym wypadku trzeba wydać 3000-4000 zł żeby zachować bezpłatność i dostać 200 zł. Oferta mierna.

  Tomko Odpowiedz
 • To rok temu było 400 zł a teraz jest 200 zł ?
  A mówi się, że wszystko drożeje.

  Bogdan Odpowiedz
 • Kryzys

  Jarosław Odpowiedz
 • Ale ofertę utrzymaniową dają. Dostałem 10% (Max.100 zł) do zrobienia w przeciągu 3 mcy.

  derek Odpowiedz
  • Mam nadzieję że jak przyślą punkty PS to oferta utrzymaniowa jeszcze będzie dostępna bo na 100 się nie obrażę ;)

   antonin
  • @derek długo czekałes na kontakt od wypowiedzenia?

   Daw
  • Oni zawsze dzwonią pod sam koniec okresu wypowiedzenia. Przeciągają to w czasie bardzo i na około 5 dni przed zamknięciem karty dzwonią – także cierpliwości :)

   derek
  • Ja nie dostałem propozycji utrzymaniowej przy dwóch rezygnacjach. Nie wiem czemu, chyba jestem na ich czarnej liście ;)

   JSW
 • Czy w ciągu kilku ostatnich tygodni ktoś dostał ofertę utrzymaniową od Citi odnośnie KK? wniosek o zamknięcie Simplicity złożony 29/30 maja i do tej pory zero kontaktu …

  Stef Odpowiedz
 • Czy przy płatności curved nalicza przewalutowanie ta karta???

  heniek131 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy