200 zł na start dla nowych klientów Pekao

Zakończona

Ruszyła kolejna odsłona promocji Pekao S.A. w ramach której możemy zyskać 100 zł na start. Oprócz tego do zgarnięcia jest kolejne 100 zł w formie moneybacku od transakcji kartą. Jak zdobyć obie premie?

200 zł premii na start od Pekao

100 zł za płatności kartą z Kontem Przekorzystnym

Aby skorzystać z podstawowej promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która nie posiadała żadnego konta ani lokaty w Pekao w okresie od 1.01.2019 do 30.09.2021.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o Konto Przekorzystne i zawrzemy umowę nie później, niż 31.12.2021. Istotne, aby w trakcie wnioskowania wyrobić również kartę debetową, aplikację PeoPay oraz aktywować Pakiet Komfort. Zgody marketingowe nie są wymagane.

A jak zdobyć tytułową nagrodą? 100 zł uzyskamy za trzykrotne spełnienie warunku promocji:

 • wykonanie min. 1 płatności kartą lub przez PeoPay oraz
 • zapewnienie wpływu na konto min. 500 zł

Warto tu dodać, że wpływ nie może być wpłatą gotówki, udzielonym kredytem, zwrotem depozytu czy przelewem wewnętrzny ze swojego innego konta w Pekao. Najprościej więc przelać sobie 500 zł ze swojego konta w innym banku i warunek spełniony :)

Warunki te powinniśmy spełnić przez trzy pełne miesiące kalendarzowe – licząc od pierwszego pełnego miesiąca następującego po miesiącu założenia konta. Przykładowo zakładając konto w październiku warunki powinniśmy spełnić w listopadzie, grudniu oraz styczniu.

Na koniec dodam, że do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta powinniśmy również udać się do dowolnej placówki banku i złożyć swój wzór podpisu oraz okazać dokument w celu weryfikacji tożsamości (o ile konto było założone zdalnie). Oczywiście uwzględniając dni wolne – dlatego w październiku mamy czas do 29. dnia miesiąca.

Wypłata nagrody nastąpi do końca miesiąca następującego po ostatnim miesiącu promocyjnym. W naszym przykładzie będzie to koniec lutego.

100 zł w formie moneybacku

Druga z promocji jest niejako nakładką na podstawową ofertę. Aby z niej skorzystać trzeba być klientem, który nie posiadał konta ani lokaty w Pekao od 1.09.2020 do 31.08.2021. Dodatkowo konieczne jest zawarcie umowy online (podstawowa oferta dopuszcza możliwość finalizacji w oddziale). Na szczęście gdyby coś „poszło nie tak”, to:

Jeśli nie udało ci się zawrzeć tej umowy w tych kanałach ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowę w oddziale Banku, ten warunek uznamy za spełniony.

Co dalej? Teraz wystarczy, że będziemy płacili za swoje zakupy kartą, a bank zwróci nam 10% ich wartości – maksymalnie 100 zł. Premiowane będą transakcje wykonane od października do grudnia (mogą pokrywać się z tymi powyżej), z wykluczeniem „ułatwiaczy” płatności, czyli miejsc z kodami MCC: 4829, 5122, 5715, 5813, 5912, 5921, 6010, 6011, 6012, 6050, 6051, 6540, 7511, 8999, 9311. Jeśli będziemy płacić za zakupy w „normalnych” sklepach czy internecie, to nie musimy się o nic martwić – te płatności będą jak najbardziej uznawane w promocji. Więcej o kodach mcc na stronie jakimcc.pl.

Premia za transakcje zostanie nam wypłacona do 31.01.2022.

Darmowy pakiet Komfort

Na koniec dodam, że korzystając z promocji z premią na start automatycznie otrzymujemy możliwość korzystania z pakietu Komfort przez pół roku za darmo. Zależnie od wybranej opcji zapłacimy później za niego 6, 9 lub 12 zł miesięcznie – o ile oczywiście go zdeaktywujemy (byle nie przed wypłatą premii).

A co to w ogóle ten pakiet Komfort? W skrócie: pakiet pozwala nam na darmowe przelewy natychmiastowe oraz obejmuje nas ubezpieczeniem świadczonym przez PZU. Zależnie od wersji otrzymujemy:

 • Pakiet Standard (6 zł) – 2 przelewy Express Elixir miesięcznie oraz ubezpieczenie zakupów przez internet (5000 zł), rzeczy osobistych w tym telefon komórkowy (1000 zł)
 • Pakiet Złoty (9 zł) – 3 przelewy Express Elixir miesięcznie, ubezpieczenia jak w pakiecie Standard oraz dodatkowo pomoc w domu przy np. naprawach AGD (wizyta specjalisty, dojazd, robocizna, części) 3 x 800 zł
 • Pakiet Platynowy (12 zł) – 4 sztuki przelewów Express Elixir, powyższe ubezpieczenia oraz dodatkowo odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym do 10 000 zł

Pakiet zostaje aktywowany 1 dnia miesiąca, jeśli dyspozycja została złożona do 25. dnia poprzedzającego miesiąca.

Darmowe Konto Przekorzystne

A ile to wszystko kosztuje? Aby nie zapłacić ani złotówki za prowadzenie Konta Przekorzystnego (standardowo 6 zł) ani za kartę (standardowo 3 zł) należy wykonać… transakcję kartą lub PeoPay oraz zapewnić wpływ na konto w kwocie min. 500 zł. Innymi słowy spełnić warunki, które stawia przed nami promocja :)

Warto również wiedzieć, że bank przewidział też drugą opcję zwalniania z opłat. Pekao nie pobierze żadnych (podstawowych) opłat od osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

Co z wypłatami z bankomatów? Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju, o ile spełniliśmy w poprzednim miesiącu warunek wpływu 500 zł i jednej transakcji. Kolejne wypłaty z bankomatów obcych będą nas kosztować już 2% od kwoty wypłaty (min. 5 zł).

Na koniec dodam, że wyrabiając kartę Mastercard Debit FX automatycznie zyskujemy bezstratne przewalutowanie przy płatnościach zagranicznych – a dokładniej po kursie organizacji płatniczej i bez żadnej prowizji banku. Oznacza to, że kartą tą zapłacimy całkowicie bezkosztowo za wszelkiego rodzaju zakupy w innej walucie, niż PLN. Warto o tym pamiętać!

Nie przegap!

Komentarze

 • Jakiś program poleceń?

  falusinski Odpowiedz
 • W internetach pisze, że można złożyć dyspozycję zamknięcia rachunku/umowy ramowej via bankowość internetowej Pekao24. Przed chwilą czatowałam z konsultantem banku i nie potwierdził tej informacji. Wie ktoś jak to jest z tym wypowiedzeniem?

  BiancaM Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy