200 zł za założenie Konta Przekorzystnego w Pekao + 7% na koncie oszczędnościowym

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji Pekao z premią za założenie konta. Tym razem do zgarnięcia mamy 200 zł – z czego pierwsze 50 zł już za sam fakt założenia konta. Warunki promocji są mega proste, a wisienką na torcie (w czasach spadających oprocentowań) jest możliwość zaklepania sobie 7% na koncie oszczędnościowym do 100 000 zł przez 5 miesięcy.

200 zł premii od Pekao

Otwórz Konto Przekorzystne na selfie i otrzymaj 200 zł

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która nie posiadała żadnego konta ani lokaty w Pekao w okresie od 1.05.2021 do 16.08.2023.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek elektroniczny o Konto Przekorzystne i zawrzemy umowę nie później, niż 2.11.2023. Istotne, aby w trakcie wnioskowania wyrobić również kartę debetową oraz aplikację PeoPay. Zgody marketingowe nie są wymagane.

W promocji biorą udział tylko wnioski złożone przez stronę internetową banku (lub kontynuowane w aplikacji PeoPay). Założenie konta w oddziale banku nie pozwoli na zdobycie premii! Choć jest tu jeden wyjątek:

Jeśli nie udało ci się zawrzeć tej umowy w tych kanałach ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowę w oddziale Banku, ten warunek uznamy za spełniony.

A jak zdobyć tytułową nagrodę? Pierwsze 50 zł w gotówce zdobędziemy już za sam fakt podpisania umowy w powyższy sposób. Jej przekazanie nastąpi do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Kolejne 150 zł uzyskamy za trzykrotne spełnienie banalnie prostego warunku:

 • wykonanie min. 5 płatności kartą lub zbliżeniowo przez PeoPay (nie BLIK!)

Warunek ten powinniśmy spełnić w każdym z trzech pełnych miesięcy kalendarzowych, licząc od pierwszego pełnego miesiąca następującego po miesiącu założenia konta. Przykładowo zakładając konto w sierpniu warunki powinniśmy spełnić we wrześniu, październiku i listopadzie.

Bank wypłaci nam 50 zł za każdy miesiąc, w którym spełniliśmy warunki. Wypłata nastąpi do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego.

7% na koncie oszczędnościowym

Oprócz premii na start bank oferuje nam 7% na koncie oszczędnościowym. Wystarczy, że spełnimy warunki nowego klienta tej promocji i otworzymy rachunek oszczędnościowy do 2.11.2023. Promocyjne oprocentowanie 7% do 100 000 zł będzie obowiązywało przez 152 dni.

Darmowe Konto Przekorzystne

A ile to wszystko kosztuje? Samo prowadzenie rachunku jest darmowe. Zapłacić możemy natomiast 4 zł za kartę, jednak wykonanie transakcji kartą oraz zapewnienie wpływów na konto w kwocie min. 500 zł w poprzednim miesiącu zwalnia z opłaty. Pekao nie pobierze również żadnych (podstawowych) opłat od osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

Co z wypłatami z bankomatów? Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju, o ile spełniliśmy w poprzednim miesiącu warunek wpływu 500 zł i jednej transakcji. Kolejne wypłaty z bankomatów obcych będą nas kosztować już 2,3% od kwoty wypłaty (min. 5 zł).

Na koniec dodam, że wyrabiając kartę Mastercard Debit FX automatycznie zyskujemy bezstratne przewalutowanie przy płatnościach zagranicznych – a dokładniej po kursie organizacji płatniczej i bez żadnej prowizji banku. Oznacza to, że kartą tą zapłacimy całkowicie bezkosztowo za wszelkiego rodzaju zakupy w innej walucie, niż PLN. Warto o tym pamiętać!

Nie przegap!

Komentarze

 • czy promocje można połączyć z programem poleceń ? 1 maja 2021 to już jako były klient IDEA BANKU karencja mnie nie obejmuje

  zenek64 Odpowiedz
  • chyba nie możesz, regulamin
   „Z Promocji NIE mogą skorzystać klienci którzy w związku z Poleceniem (otrzymaniem od obecnego klienta Banku 9-cyfrowego kodu polecenia), zawarli z Bankiem umowę o Konto w ramach XI Edycji Programu „Polecam Przekorzystnie” „

   Ja123
 • Ponoć jeszcze dają 8000 pkt (ok. 100 zł, punkty wymienia się na vouchery np. do Circle, Frisco, bilety do kina) w programie Bezcenne Chwile za dodanie karty z Pekao

  Promocja nazywa się „Punkty na start z Bankiem Pekao S.A. – edycja XIII”
  Ale uwaga trzeba w niej wziąć kartę z wizerunkiem „muzycznym” lub „gamingowym” – być może jest za to dodatkowa opłata

  Ja123 Odpowiedz
 • Nie wiem jak u innych ale u mnie, pomimo, że przy składaniu wniosku zaznaczyłem kartę debetową to jej nie dostałem i w umowie brak zapisu o karcie. Co mnie wykluczyło z udziału w promocji. Zwróćcie na to uwagę przy zakładaniu konta.

  Michał Odpowiedz
  • ZAginęła pewnie na poczcie, spytaj się ich czy wysłali kartę czy też nie była ona zaznaczona we wniosku

   Ja123
  • Tak, złożyłem już reklamację, ale nie ma tej karty nigdzie w moich usługach więc może jakimś cudem się nie zaznaczyła przy otwieraniu konta :(

   Michał
 • Cześć. Jest ktoś z Was, kto miał już otwarte konto przedkorzystne w PKO SA i zamknął je w poprzednich promocjach, a teraz udało mu się je otworzyć na nowo?
  Ja mam problem – po podaniu danych wraz z numerem telefonu system rozpoznaje mnie i każe zalogować się. Nie ma wykluczeń w regulaminie, konto zostało prawidłowo, bankowość elektroniczna niby też.
  Macie jakieś pomysły? Czy też mieliście podobny przypadek?

  derek Odpowiedz
  • Regulamin pkt 1 na samym dole, do oddziału trzeba iść

   Ja123
  • On mówi o kodzie polecenia, a ja opisuje zupełnie inną sytuację. Mówię o starym zamkniętym kiedyś koncie.

   derek
  • „Jeśli nie udało ci się zawrzeć tych umów w powyższych kanałach ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowy w oddziale Banku, ten warunek uznamy za spełniony.”

   Ja123
  • Pky I.1 pod koniec

   Ja123
  • Chociaż możesz jeszcze spróbować przez peopay, mi sie tak udalo ostatnim razem, ale to chyba dlatego ze wczesniej nie mialem aplikacji, trzeba robić zdjęcia dowodu.

   Ja123
  • Walczę z tym samym problemem.
   W banku nie widzą wniosku zainicjowanego przez stronę promocji, a tylko dokończenie takiego wniosku gwarantuje premie.
   Zgłosiłem do banku wniosek o usunięcie danych, może pomoże.

   rudy
  • Kiedyś miałem podobny problem.
   Jeżeli byłeś kiedykolwiek klientem Pekao to teraz możesz otworzyć tylko konto w oddziale.
   Czasami dochodzi do absurdalnych sytuacji, bo promocje są tylko dla tych co założą konto przez internet i mimo, że spełniasz wszystkie warunki i tak nie możesz skorzystać.
   Bank z mocnymi tradycjami PRL

   McKwacz
  • Właśnie dlatego dodali ten zapis o oddziale w razie problemów z weryfikacją

   Ja123
  • OK. W jakiś sposób jest to logiczne, choć ten punkt bardziej traktowałem w razie problemu z weryfikacja biometrii (nie pamietam jakie są kolejne punkty zawierania umowy, czy biometria i dowód czy przelew z innego banku).
   Nasuwa się pytanie – w jaki sposób potwierdzić problem z otwarciem konta? Na 99% z automatu promocja zostanie odrzucona i trzeba będzie pisać reklamację, a tego oczywiście już nie uściślają w regulaminie.

   derek
  • Oni znają problem, to nie pierwszy raz…
   Po prostu starzy klienci muszą iść do oddziału i powiedzieć, że chcą zawrzeć konto w promocji, co się stanie potem to trudno przewidzieć, bo np. kod polecenia od znajomego, który podałem przy otwieraniu konta ostatnio, i został wprowadzony w system, co Pani mi potwierdziła przy otwieraniu w oddziale, tak naprawdę…nie został wprowadzony…

   Ja123
 • Strata czasu. Konto założone tydzień temu. Umowy nie mam do tej pory. Możliwości otwarcia konta oszczędnościowego z oprocentowaniem 7% brak. Bank na zapytania w tej sprawie nie reaguje. Pomysłowe podejście – może klient się znudzi :)
  Idę im właśnie wysłać pismo o odstąpieniu od umowy.

  56342 Odpowiedz
 • Czy konto da radę otworzyć w ciągu 1 dnia. Po komentarzach widzę, że czeka się na umowę. Nie ma opcji przelewu weryfikującego lub wideoweryfikacji.

  Premia Odpowiedz
  • Powyższe to pytanie.

   Premia
  • da sie, otwierajcie simialo najwyzej nie przejdzie, wczoraj mi po selfie pisalo ze mam czekac na maila bo przeszlo do recznej weryfikacji, czekalem, nic w 24h na maila nie przyszlo, jeszcze raz apke aktywowalem i tym razem przeszlo. Konto otwarte i 7% liczy sie od otwarcia juz 152dni.

   Krzychoooo
 • Choc jedna transakcja karta wystarczy dla darmowej karty? Bo tak wprost nie napisano choc sie domyslam ze 1x styka no i 500+

  Krzychoooo Odpowiedz
 • Nowa promocja – trwa od dziś do do 8.01.2024 r.
  6,50%, kwota do 100.000 zł przez 5 m-cy od otwarcia konta

  g.romek Odpowiedz
 • Aktywowałem kartę, w aplikacji mam informacje że jest aktywna. Próbowałem płatności zbliżeniowej (teraz już wiem, że pierwsza płatność tak nie przejdzie) wyskoczyła odmowa, próbowałem tradycyjnie wkładając do terminala i PIN i odmowa. Miał ktoś podobny problem? Czy kartę należy aktywować w bankomacie?

  Dominik Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy