200 zł na start dla nowych klientów Pekao + 100 zł w puntach Bezcenne Chwile + pakiet Komfort na 6 miesięcy za darmo

Zakończona

Trwa promocja Pekao S.A. w ramach której możemy zyskać 100 zł na start oraz kolejne 100 zł w punktach Bezcenne Chwile. Ruszyła jednak dodatkowa oferta, dzięki której zakładając konto we wrześniu zgarniemy dodatkowe 100 zł w formie moneybacku od transakcji kartą. Łącznie daje nam to nawet 300 zł na start – czyli najwięcej, ile oferuje Pekao od wielu miesięcy! Jak więc skorzystać z pakietu ofert?

300 zł premii na start od Pekao S.A.

100 zł za płatności kartą z Kontem Przekorzystnym

Aby skorzystać z podstawowej promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która nie posiadała żadnego konta ani lokaty w Pekao w okresie od 1.01.2019 do 14.07.2021.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o Konto Przekorzystne i zawrzemy umowę nie później, niż 30.09.2021. Istotne, aby w trakcie wnioskowania wyrobić również kartę debetową, aplikację PeoPay oraz aktywować Pakiet Komfort. Zgody marketingowe nie są wymagane.

A jak zdobyć tytułową nagrodą? 100 zł uzyskamy za trzykrotne spełnienie warunku promocji:

  • wykonanie min. 1 płatności kartą lub przez PeoPay oraz
  • zapewnienie wpływu na konto min. 500 zł

Warto tu dodać, że wpływ nie może być wpłatą gotówki, udzielonym kredytem, zwrotem depozytu czy przelewem wewnętrzny ze swojego innego konta w Pekao. Najprościej więc przelać sobie 500 zł ze swojego konta w innym banku i warunek spełniony :)

Warunki te powinniśmy spełnić przez trzy pełne miesiące kalendarzowe – licząc od pierwszego pełnego miesiąca następującego po miesiącu założenia konta. Przykładowo zakładając konto we wrześniu warunki powinniśmy spełnić w październiku, listopadzie i grudniu.

Na koniec dodam, że do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta powinniśmy również udać się do dowolnej placówki banku i złożyć swój wzór podpisu oraz okazać dokument w celu weryfikacji tożsamości (o ile konto było założone zdalnie). Oczywiście uwzględniając dni wolne – dlatego w październiku mamy czas do 29. dnia miesiąca.

Wypłata nagrody nastąpi do końca miesiąca następującego po ostatnim miesiącu promocyjnym. W naszym przykładzie będzie to koniec stycznia.

100 zł w formie moneybacku

Druga z promocji jest niejako nakładką na podstawową ofertę. Aby z niej skorzystać trzeba być klientem, który nie posiadał konta ani lokaty w Pekao od 1.09.2020 do 31.08.2021. Dodatkowo konieczne jest zawarcie umowy online (podstawowa oferta dopuszcza możliwość finalizacji w oddziale). Na szczęście gdyby coś „poszło nie tak”, to:

Jeśli nie udało ci się zawrzeć tej umowy w tych kanałach ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowę w oddziale Banku, ten warunek uznamy za spełniony.

Co dalej? Teraz wystarczy, że będziemy płacili za swoje zakupy kartą, a bank zwróci nam 10% ich wartości – maksymalnie 100 zł. Premiowane będą transakcje wykonane od października do grudnia (mogą pokrywać się z tymi powyżej), z wykluczeniem „ułatwiaczy” płatności, czyli miejsc z kodami MCC: 4829, 5122, 5715, 5813, 5912, 5921, 6010, 6011, 6012, 6050, 6051, 6540, 7511, 8999, 9311. Jeśli będziemy płacić za zakupy w „normalnych” sklepach czy internecie, to nie musimy się o nic martwić – te płatności będą jak najbardziej uznawane w promocji. Więcej o kodach mcc na stronie jakimcc.pl.

Premia za transakcje zostanie nam wypłacona do 31.01.2022.

3400 punktów Bezcenne Chwile na start

Oprócz ofert na start dostępne są dwie dodatkowe promocje przygotowane we współpracy z Mastercard. W pierwszej z nich do zdobycia mamy 3400 punktów (o wartości ok. 50 zł). Jak je zdobyć?

Wystarczy, że zarejestrujemy swoją nowo-wydaną kartę Pekao w programie Bezcenne Chwile nie później, niż 30.09.2021, a następnie w ciągu 30 dni:

  • dokonamy min. 4 płatności bezgotówkowych kartą w sklepach stacjonarnych lub internetowych (lub za pomocą PeoPay przy wykorzystaniu płatności zbliżeniowej telefonem)

Organizator zaznacza tu, że nie mogą to być „ułatwiacze” płatności, czyli transakcje w miejscach z kodem MCC: 4829, 6010, 6011, 6012, 6050, 6051, 6540 oraz doładowania portfeli cyfrowych.

I… to tyle! Punkty powitalne zostaną dopisane do naszego konta uczestnika programu w terminie 30 dni roboczych od dnia spełnienia warunków. Będą ważne 6 miesięcy i będziemy je mogli wykorzystać np. na bony do sklepów, jak Allegro.

4000 punktów w promocji „Wakacyjne przyspieszenie”

W kolejnej ofercie programu Bezcenne Chwile (dostępnej de facto dla klientów wszystkich banków) możemy zgarnąć 4000 punktów – pod warunkiem, że w czasie trwania oferty przystąpimy do programu. Tu organizator zaznacza, że promocja będzie trwała do wyczerpania puli 66 000 nagród, o czym ew. powiadomi na stronie internetowej.

A jak zdobyć punkty? Wystarczy, że w terminie 30 dni dokonamy płatności bezgotówkowych kartą na łącznie 50 zł. Oczywiście tu również nie możemy korzystać z „ułatwiaczy” płatności.

I… to tyle! 4000 punktów zostanie dopisane do naszego konta w ciągu 60 dni i będą ważne zaledwie 2 miesiące.

Darmowy pakiet Komfort

Na koniec dodam, że korzystając z promocji z premią na start automatycznie otrzymujemy możliwość korzystania z pakietu Komfort przez pół roku za darmo. Zależnie od wybranej opcji zapłacimy później za niego 6, 9 lub 12 zł miesięcznie – o ile oczywiście go zdeaktywujemy (byle nie przed wypłatą premii).

A co to w ogóle ten pakiet Komfort? W skrócie: pakiet pozwala nam na darmowe przelewy natychmiastowe oraz obejmuje nas ubezpieczeniem świadczonym przez PZU. Zależnie od wersji otrzymujemy:

  • Pakiet Standard (6 zł) – 2 przelewy Express Elixir miesięcznie oraz ubezpieczenie zakupów przez internet (5000 zł), rzeczy osobistych w tym telefon komórkowy (1000 zł)
  • Pakiet Złoty (9 zł) – 3 przelewy Express Elixir miesięcznie, ubezpieczenia jak w pakiecie Standard oraz dodatkowo pomoc w domu przy np. naprawach AGD (wizyta specjalisty, dojazd, robocizna, części) 3 x 800 zł
  • Pakiet Platynowy (12 zł) – 4 sztuki przelewów Express Elixir, powyższe ubezpieczenia oraz dodatkowo odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym do 10 000 zł

Pakiet zostaje aktywowany 1 dnia miesiąca, jeśli dyspozycja została złożona do 25. dnia poprzedzającego miesiąca.

Darmowe Konto Przekorzystne

A ile to wszystko kosztuje? Aby nie zapłacić ani złotówki za prowadzenie Konta Przekorzystnego (standardowo 6 zł) ani za kartę (standardowo 3 zł) należy wykonać… transakcję kartą lub PeoPay oraz zapewnić wpływ na konto w kwocie min. 500 zł. Innymi słowy spełnić warunki, które stawia przed nami promocja :)

Warto również wiedzieć, że bank przewidział też drugą opcję zwalniania z opłat. Pekao nie pobierze żadnych (podstawowych) opłat od osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

Co z wypłatami z bankomatów? Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju, o ile spełniliśmy w poprzednim miesiącu warunek wpływu 500 zł i jednej transakcji. Kolejne wypłaty z bankomatów obcych będą nas kosztować już 2% od kwoty wypłaty (min. 5 zł).

Na koniec dodam, że wyrabiając kartę Mastercard Debit FX automatycznie zyskujemy bezstratne przewalutowanie przy płatnościach zagranicznych – a dokładniej po kursie organizacji płatniczej i bez żadnej prowizji banku. Oznacza to, że kartą tą zapłacimy całkowicie bezkosztowo za wszelkiego rodzaju zakupy w innej walucie, niż PLN. Warto o tym pamiętać!

Nie przegap!

Skomentuj

Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

Ostatnie wpisy