200 zł za wyrobienie karty kredytowej World również dla… obecnych klientów Citibanku

Zakończona

Ruszyła promocja karty kredytowej Citibanku zupełnie inna, niż dotychczas opisywane. Nie dość bowiem, że wyrabiamy kartę World (a nie Simplicity), to dodatkowo z oferty skorzystać mogą obecni posiadacze kart kredytowych Citibanku. Premia do zgarnięcia jest dość skromna, jednak bank reklamuje, że uzyskamy jeszcze kilka innych korzyści. Sprawdźmy.

Citibank World Mastercard

Podróżuj i zyskuj z kartą World Mastercard

Warunki skorzystania z promocji są bardzo proste: wykluczone są tylko osoby, które posiadały kartę Citibank World Mastercard po 1.01.2023. Pozostali (nowi i obecni klienci) mogą jak najbardziej wziąć udział w promocji.

Standardowo postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Cztery nagrody do zgarnięcia

Pierwszym typem nagrody, który gwarantuje nam promocja, jest zwolnienie z opłaty za kartę. Standardowo karta World kosztuje 18 zł miesięcznie, jednak biorąc udział w promocji nie musimy przejmować się tą opłatą przez 3 lata.

Druga nagroda to zwrot prowizji za przewalutowanie transakcji dokonanych kartą w walucie innej niż PLN. Nie jednak przez „całe życie”, tylko przez dwa dowolne okresy po 30 dni każdy w ciągu pierwszych 3 lat posiadania karty. Jedziemy na wakacje? Wystarczy włączyć korzyść w bankowości elektronicznej.

Bank stawia jednak jeszcze jeden warunek: zwrot prowizji dotyczył będzie transakcji związanych z podróżowaniem, czyli kodów MCC:

 • 3000 – 3999 (linie lotnicze, hotele, statki wycieczkowe, wypożyczalnie aut),
 • 4112 (koleje pasażerskie),
 • 4131 (linie autobusowe),
 • 4411 (statki pasażerskie),
 • 4511 (linie lotnicze),
 • 4722 (agencje turystyczne i biura podroży),
 • 7011 (hotele),
 • 7012 (inne noclegi),
 • 7032, 7033 (kempingi)

Trzecia nagroda to możliwość rozłożenia na raty zakupów w miejscach z powyższymi kodami MCC za min. 100 zł na promocyjnych warunkach. RRSO wyniesie wtedy 10,46% zamiast 23,30%, dlatego zakładam, że czytelnicy bloga i tak nie będą zainteresowani tego typu ofertą.

Ostatnia nagroda to wspomniana w tytule premia. Bank zapłaci nam 200 zł jeśli w każdym z 12 pełnych miesięcy następujących po zawarciu umowy o kartę wykonamy min. 10 transakcji kartą lub ich suma wyniesie min. 500 zł.

Informacja o przyznaniu nagrody trafi do nas do końca kolejnego miesiąca, a uznanie karty nastąpi w ciągu kolejnych 60 dni.

RRSO 22,54% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 22,54% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart World Mastercard Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 18 zł, jednak tak jak wspominałem przez pierwsze 3 lata nie musimy się niczym przejmować.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Trochę dużo roboty i czasu zajmie zdobycie tych 2 stówek i jest spora szansa spalić coś przez te 12 miechów … no ale jako druga karta jak ktoś chce się pobawić , na plus że w końcu weryfikacja zdalna działa ;-)

  JoX Odpowiedz
 • ciekawa opcja, może wpadnie w miedzyczasie jakas promka z punktami powitalnymi bezcenne chwile

  t.opiekulski Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy