200 zł + walizka za wyrobienie karty kredytowej World również dla… obecnych klientów Citibanku

Trwa do 31.12.2024

Ruszyła promocja karty kredytowej Citibanku zupełnie inna, niż dotychczas opisywane. Nie dość bowiem, że wyrabiamy kartę World (a nie Simplicity), to dodatkowo z oferty skorzystać mogą obecni posiadacze kart kredytowych Citibanku. Premia do zgarnięcia jest dość skromna (a na dodatek musimy to zrobić w Biurze Podróży), jednak bank reklamuje, że uzyskamy jeszcze kilka innych korzyści. Sprawdźmy.

200 zł od Mastercard World Citibank

Podróżuj i zyskuj z kartą World Mastercard

Warunki skorzystania z promocji są bardzo proste: wykluczone są tylko osoby, które posiadały kartę Citibank World Mastercard po 1.01.2024. Pozostali (nowi i obecni klienci) mogą jak najbardziej wziąć udział w promocji.

Standardowo postawione są minimalne wymogi dotyczące wieku oraz wynagrodzenia:

wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata, dochód netto – minimum 2500 zł

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę kredytową Citibanku z dedykowanej strony promocji. W trakcie wnioskowania zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze dochody, przy czym możemy ten krok wykonać do 10 dni roboczych od złożenia wniosku za pomocą specjalnej strony banku. Nie wybierajmy karty z niższym limitem (bez dokumentów dochodowych) – nie załapiemy się wtedy do promocji, bo dostarczenie dokumentów jest wymagane przez regulamin oferty.

Pamiętajmy, aby aktywować kartę do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy za pomocą bankowości internetowej lub mobilnej.

Cztery nagrody do zgarnięcia

Pierwszym typem nagrody, który gwarantuje nam promocja, jest zwolnienie z opłaty za kartę. Standardowo karta World kosztuje 18 zł miesięcznie, jednak biorąc udział w promocji nie musimy przejmować się tą opłatą przez 2 lata.

Druga nagroda to zwrot prowizji za przewalutowanie transakcji dokonanych kartą w walucie innej niż PLN. Nie jednak przez „całe życie”, tylko przez dwa dowolne okresy po 30 dni każdy w ciągu pierwszych 2 lat posiadania karty. Jedziemy na wakacje? Wystarczy włączyć korzyść w bankowości elektronicznej.

Bank stawia jednak jeszcze jeden warunek: zwrot prowizji dotyczył będzie transakcji związanych z podróżowaniem, czyli kodów MCC:

 • 3000 – 3999 (linie lotnicze, hotele, statki wycieczkowe, wypożyczalnie aut),
 • 4112 (koleje pasażerskie),
 • 4131 (linie autobusowe),
 • 4411 (statki pasażerskie),
 • 4511 (linie lotnicze),
 • 4722 (agencje turystyczne i biura podroży),
 • 7011 (hotele),
 • 7012 (inne noclegi),
 • 7032, 7033 (kempingi)

Trzecia nagroda to możliwość zgarnięcia walizki, a dokładniej vouchera o wartości 329 zł na walizkę (do wydania na vip-collection.pl). Wystarczy, że w ciągu 30 dni od aktywacji karty wykonamy nią min. 5 płatności na łącznie min. 100 zł.

Bank powiadomi nas o zdobyciu nagrody do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków, a voucher zostanie nam przekazany w ciągu 45 dni (zazwyczaj znacznie szybciej).

Ostatnia nagroda to wspomniana w tytule premia. Bank zapłaci nam 200 zł jeśli wydamy min. 5000 zł w jednorazowej transakcji w Biurze Podróży (MCC 4722, 5962). Patrząc na jakimccc.pl wydaje się, że transakcje u internetowych agentów podróży jak np. Agoda również będą wliczane.

Informacja o przyznaniu nagrody trafi do nas do końca kolejnego miesiąca, a uznanie karty nastąpi w ciągu kolejnych 30 dni.

RRSO 26,64% – gdzie jest haczyk?

Dlaczego na stronie promocji widzimy „rzeczywistą stopę procentową w wysokości 26,64% w skali roku”? Wszystko przez wymogi prawne. Bank przyznając kartę kredytową ma obowiązek przedstawić reprezentatywny przykład, w którym pieniądze zostają wypłacone z karty i spłacane przez 12 miesięcy, w równych ratach. Identyczny przykład znajdziecie zresztą w swojej umowie o kartę (ale dla kwoty przyznanego limitu).

W rzeczywistości jednak nikt nie zmusza nas do ponoszenia tych opłat. Po pierwsze – jeśli z karty korzystamy mądrze i spłacamy ją od razu w 100%, zamiast (jak w przykładzie) przez 12 miesięcy, to odsetek nie ma. Wtedy możemy korzystać z zalet okresu bezodsetkowego obracając pieniędzmi banku za darmo.

O tym jak mądrze korzystać z karty kredytowej pisałem w swoim poradniku. Zachęcam do przeczytania!

Druga kwestia to wysokość opłat. W przypadku kart World Mastercard Simplicity opłata miesięczna za kartę wynosi 18 zł, jednak tak jak wspominałem przez pierwsze 2 lata nie musimy się niczym przejmować.

Na koniec dodam, że nie warto aktywować większości usług dodatkowych, które oczywiście są płatne – takie jak CitiPhone, naklejka zbliżeniowa czy karta dodatkowa. Co ciekawe Citi udostępnia za darmo możliwość korzystania z usługi CitiAlerts w wersji Premium – dzięki temu jesteśmy powiadamiani o operacjach na karcie za pomocą wiadomości SMS.

Nie przegap!

Komentarze

 • Mam kartę World Mastercard oraz konto osobiste od kilku miesięcy. Czy ktoś z Was wie czy aktualnie Citibank proponuje ofertę utrzymaniową gdy złożę wypowiedzenie karty World Mastercard oraz konta osobistego? Jeżeli tak, to co konkretnie proponują?

  Bogusia Odpowiedz
 • Dzień dobry.
  Ja mam simplicity i dostałem ofertę utrzymaniową 10% = 100 zł ,czyli wydaj 1000 zł w ciagu 3 miesiecy a dostaniesz zwrot 100 zł do końca czwartego miesiaca.
  Przy zamykaniu konta osobistego nie dostałem żadnej oferty
  utrzymaniowej.
  Dodam ,że po zamknięciu konta osobistego nadal posiadałem konto do spłaty karty i kredytowej i mogłem się logować do Banku.

  miron Odpowiedz
 • Ja mam kartę World Mastercard, dlatego ciekawa jestem czy również mogę liczyć na podobną propozycje?

  Bogusia Odpowiedz
 • Warunki z jelita grubego. Jestem ich klientem od roku 99 ze złotą/srebrną kartą i fajną historią choroby, ale jak tylko chcę zamienić tę kartę na inną to jestem pytany o zatrudnienie lub dochody. A ja nie pracuję bo wystarcza nam pensja żony. Więc dostaję kolejne karty ale w innych bankach bez najmniejszych zastrzeżeń i jeszcze bardziej wypasione.

  PodróżNick Odpowiedz
 • 330 zł za malutką walizkę z ograniczonej listy? Śmieszni są xD
  Beznadziejna „promocja”.

  ozjasz_goldberg Odpowiedz
  • chyba nie taka mła jakpatrzyłemna rozmiary ;-) Niemniej cena produktu jak w każdej takiej promie oczywiście przesadzona, na Allegro identyczne po 250 i jeszcze kwestia czy komuś potrzebna i cz ktoś by ją i tak kupił…słowem wiadomo że gotówka lepsza :) Ale … mam takiej walizki z jakiś poprzednich promek bankowych sprzed lat, używam, jestem zadowolony i są super :) co nie zmienia faktu, Ze gdybym ich nie dostał tobym nie zakupił,a już na pewno za cenę podaną jako wartość walizki ;-)

   JoX
  • Jak patrzyłem na szybko to ja tam widzę same najmniejsze kabinówki. Żeby chociaż jedna była duża w stylu 23 kg pojemności to bym się jeszcze może skusił, bo ostatnio mi nóżki w takiej urwali.

   ozjasz_goldberg
  • Wymiary, parametry bagażu 22″ : 3 kg, 61,5 x 40 x 25 (cm).

   JoX
  • niektóre mają odczepiane nóżki, to wtedy nie urwą jak sobie schowasz ;-) Ja taką biorę ale z promo konta osobistego. Nad tą kredytówką jako drugą z Citi w tym samtym czasie i takim szybkim promo się zastanawiam, da się to ogarnąć w 2,5 miecha łącznie z wypowiedzeniem ;-) Jako główne promo absolutnie się nie opłaci co oczywiste jak Citi płaci po 900-1200 zł nawet, szkoda by mi było nawet psuć karencji :)

   JoX
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy